Kokot

Moderátor: ryunin

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 0:24:05

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:
Nazvat něco pravým jménem nemusí znamenat, že jsem hloupý a arogantní.


Ty to nenazýváš pravým jménem, ale tak, jak to vidíš ty, což neznamená, že je to pravda. Samozřejmě máš právo na svůj pohled, ale to neznamená, že je objektivně pravdivý a naopak může být pro někoho důkazem. že jsi arogantní.
Ty vidíš ve Vostálpetrovi tupost a aroganci a někdo jiný vidí v tobě hloupost a aroganci.

Podle mne jsi velmi podrážděný - máš k tomu jistě důvody - ale dělá tě to agresivního, což pro tebe není typické.


Nesouhlasím s pohledem, že nic není objektivní a že každý to vidí jinak. V záplavě duchovních hovadin jsou i perly. Jenže sby je člověk našel, musí se naučit rozpoznat plevel. Existují duchovní hlouposti které nemají hodnotu. Takže s tvou relativizací všeho nesouhlasím. Navíc podle tvé teorie nevidíš objektivně nic, tak bude lepší když se k tomu nebudš vyjadřovat. Tak jako tak je to jen tvůj osobní pohled.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 1:47:43

Tyhle "úrovně", to je taky pěkný oblbovák. Jaksi ladí s potřebou stoupat, být lepší a ještě lepší, až budu nejlepší na celém světě.
A tahle potřeba bohužel svede z duchovní cesty většinu duchovňáků. Pletou si osvobození, probuzení s nebeskou říši bohů.

Bůh není někde nahoře, ale dole.

Miroslave, jak ti rozumím. Léta jsem tu bojoval proti úrovním, protože zen nic takového neučí. Ale pak mi došlo, že zen sice odrazuje od dosahování "vyšších úrovní" , ale neodrazuje a naopak podporuje hloubku, myslet do hloubky, ne jen na povrchu... přemýšlet kde se bere utrpení, přemýšlet, co v životě chci a proč, co je to, co mi dává svobodu a moudrost, atd... prázdnota, bůh, nicota, absolutno, to jsou všechno různé názvy pro totéž, a to tu je a je třeba to podporovat. Ne tak, že se budeme hádat, kdo je výš, ale že budeme přemýšlet, co je hloubka a co povrch, co je žvást a co je moudrý postřeh, co je prvda a co lež, co vede ke klidu a co ke zlosti... prostě je to důležitý aspekt, a pocohpil jsem, jak úžasn=é je křesťanství, právě proto, že se ze všech nejrůznějších úhlů zabývá problémem smyslu, podstaty, hloubky, Bohem... proto jsem tu napsal, že vostál ke kokot, abych řekl - tohle přesně nikam nevede, to je žvást... ale nikd enení psáno, že vostl v sobě nemá potenciál jít do hloubky, k podstatě, k BOhu, je to na něm, jestli chce nebo nechce, ale co přčedvedl je pro mě osobě přesný opak toho, jak chápu cestu k moudrosti. Každopádně o vostálovi jsem si dnes popovídal s kamarádkou, která to tu na poradně zná, vostála mi celkem hezky vysvětlila... bože, život není peříčko a přeju každému, aby byl šťastný...
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » čtv 10. srp 2023 6:15:44

ryu.nin píše:Tyhle "úrovně", to je taky pěkný oblbovák. Jaksi ladí s potřebou stoupat, být lepší a ještě lepší, až budu nejlepší na celém světě.

Ano, z pohledu ztotožněného vědomí, kdy se považujeme za toho, kdo po těch úrovních stoupá, je to oblbovák.
V tom případě to má službu přesně takovou, jak říkáš:
A tahle potřeba bohužel svede z duchovní cesty většinu duchovňáků. Pletou si osvobození, probuzení s nebeskou říši bohů.


Jestli je jasné, kdo jsi, tak je jasné, že ve skutečnosti žádné Tvé úrovně neexistují. Ale může tu být různě velká síla připoutanosti k mysli, pak je tenhle žebříček docela fajn pomocníček. Ukazuje nám na kolik je naše vlastní vnímání aktuálně omezené , jak je vědomí zúžené, jak je omezená naše schopnost vnímat skutečnost.

V těch nejnižších špriclích je zatemníno a není ta realita poznávaná ve všech souvislostech. V nejnižších špriclích věříme, že se musí změnit ti druzí, aby byl náš život lepší. Stoupáním po špriclích vzhůru se může jevit, že prací na sobě se stáváme lepšími, než jsme byli a může se dostavit ten průšvih, že máme pocit, že se stáváme lepšími, než jsou ostatní.

A tuším, že tak v půli žebříčku se náš pohled na realitu překlápí a zjišťujeme, že na těch vyšších špriclích dostávají tu lepší kvalitu právě ti ostatní. Když se díváš na někoho s odporem nejnižších špriclí, tak se ten druhý jeví v nejhorší kvalitě.
A naopak, když se na někoho díváš s láskou, tak v něm poznáváš dokonalost.

Mark Twain říká: "Změň sebe, změníš svět". Ono je to ve skutečnosti tak, že se uvolňuje sevření mysli. Odpouští se, mysl se pouští...Mizí ulpívání na tom, co bylo, mizí strach z toho, co bude. Tím mizí i veškerá nesvoboda a nepřijatelnost.

Zůstává jen to věčné časoprostorem neomezené.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7282
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 10:39:25

Jano, souhlasím až na to, že tam chybí nejen vidět v každém dokonalost a pravdu, ale taky být schopen vidět chyby. Jak to že moudří lidé včetně Ježíše někoho odsoudí, vynadají, nakopou do zadku? Viděl Ježíš v kupcích v chrámu boží bytosti? Proč je z chrámu vyhnal? Byl přecitlivělý a podrážděný?
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » čtv 10. srp 2023 10:56:50

ryu.nin píše:Jano, souhlasím až na to, že tam chybí nejen vidět v každém dokonalost a pravdu, ale taky být schopen vidět chyby.

Ryunine, chyba je jen to, z čeho se nepoučíme. Někdy nám to trvá krapánek déle, ale vzhledem k jednotě Boží, která je vším a zároveň je i Dokonalostí, není šance, že by k poučení nikdy nedošlo. Máme na to nekonečné množství inkarnací. :D

ryu.nin píše:Jak to že moudří lidé včetně Ježíše někoho odsoudí, vynadají, nakopou do zadku? Viděl Ježíš v kupcích v chrámu boží bytosti? Proč je z chrámu vyhnal? Byl přecitlivělý a podrážděný?


Hmmmm, a vnímáš, Ryunine, co je Kristus? Ten je věčný, toho nikdo nikdy neukřižuje. Ježíše mohou umučit, ukřižovat, protože on je prezentací toho osobního. Kristus je Tvá existence bez toho osobního, co prezentuje Ježíš.

Proto není ani tak fatální, když se jako Ježíš rozčílíš, když jako Ježíš vidíš chyby, když klesneš v Hawkinsnově žebříčku na nulu, když Tě jako Ježíše mučí a Bohem opuštěný prožíváš peklo,

protože jako Kristus jsi věčný.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7282
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 11:13:48

To ale není v rozporu. Ježíš osoba, Kristus věčný. Já se ptám jestli podle tebe Ježíš klesl na nižší úroveň, když se zlobil.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 10. srp 2023 11:46:54

To nemusíš,

mně je to vcelku jedno jestli jo nebo ne,

ale bude fajn když se alespon naučíš číst a chápat čtený text..
VOSTÁLNÍK
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 10. srp 2023 11:53:59

Děkuju mockrát za ta krásná slova


No nemáš za zač,

příště zase založ náký pěkný vlákno o Kokotovi, pomrde slušnej !!!

Ty jsi vopravdu blb, založíš vlákno "Kokot" a pak se pohoršuješ že jsem ti napsal krásná slova,

ty jsi fakt zmrd, pokryteckej kokot...

Takže vyliž...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 11:54:45

VOSTÁLNÍK píše:To nemusíš,

mně je to vcelku jedno jestli jo nebo ne,

ale bude fajn když se alespon naučíš číst a chápat čtený text..


Jako člověk si miláček, zbožuju tě, ale dudchovní učení není tvoje silná stránka. Nezlob se, miluju tě, ale musíš chápat, že milovat někoho neznamená nevidět jeho slabší stránky. Jsi úžasný, dokonalý, roztomilý, ale na duchovní otázky mám jiný lidi... nezlob se, lásko. Jestli ti to vadí, tak se holt rozejdeme, no... ale doufám, že se můžeme milovat i tak, že každý půjde jinou duchovní cestou. Všechny moje přítelkyně to tak měly, milovali jsme se vesele, ale nebyly moje zenové žačky a nikomu to nevadilo.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 10. srp 2023 12:01:30

Neprud tady s nějakým milováním,

to si nech do kostela,

Na duchovní otázky máš sebe a ne jiný lidi,

nebud vopice !!!

Jakákoliv převzatá technika či moudro je vždy jen duplikát, kopírka čili sračka...

A největší sračky vyprodukoval Budha a Ježíš !
VOSTÁLNÍK
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 12:06:46

VOSTÁLNÍK píše:Neprud tady s nějakým milováním,

to si nech do kostela,

Na duchovní otázky máš sebe a ne jiný lidi,

nebud vopice !!!

Jakákoliv převzatá technika či moudro je vždy jen duplikát, kopírka čili sračka...

A největší sračky vyprodukoval Budha a Ježíš !
Miláčku, jak rád bych ti rozuměl.... a co zajít do předmanželské poradny? Společné hodnoty partnerů jsou důležité. Takhle by nám to neklapalo.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 10. srp 2023 12:16:52

Kokot je ve staroslovenštině kocúr. Drevokokot bude asi veverica.
Pedriito
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod VOSTÁLNÍK » čtv 10. srp 2023 12:33:08

Miláčku, jak rád bych ti rozuměl....


Chápu že ti to nejde,

já s tebou nemíním nikterak sdílet "společné hodnoty"

nebot nejsem pocitářská a kolektivistická ovce...

Není divu že nerozumíš...
VOSTÁLNÍK
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Jana » čtv 10. srp 2023 12:48:20

ryu.nin píše:To ale není v rozporu. Ježíš osoba, Kristus věčný. Já se ptám jestli podle tebe Ježíš klesl na nižší úroveň, když se zlobil.


To je moc dobrá otázka. Ježíš neklesl nikdy na nižší úroveň, naše existence má pořád tu dokonalost, nebo ještě lépe řečeno, je tou dokonalostí.
Ale obrazně řečeno, na nižší úroveň klesla kvalita života. Zhoršila se kvalita prožívání života. Všimni si, že to tak funguje všude.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7282
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 12:50:15

VOSTÁLNÍK píše:
Miláčku, jak rád bych ti rozuměl....


Chápu že ti to nejde,

já s tebou nemíním nikterak sdílet "společné hodnoty"

nebot nejsem pocitářská a kolektivistická ovce...

Není divu že nerozumíš...


Je mi to líto, že ti nerozumím, ale koupila jsem mrkev, zelí, brambory, uvařím ti večeři. Bude ti chutnat. Taky jsem vydrhla podlahy.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 13:01:52

Jana píše:
ryu.nin píše:To ale není v rozporu. Ježíš osoba, Kristus věčný. Já se ptám jestli podle tebe Ježíš klesl na nižší úroveň, když se zlobil.


To je moc dobrá otázka. Ježíš neklesl nikdy na nižší úroveň, naše existence má pořád tu dokonalost, nebo ještě lépe řečeno, je tou dokonalostí.
Ale obrazně řečeno, na nižší úroveň klesla kvalita života. Zhoršila se kvalita prožívání života. Všimni si, že to tak funguje všude.


Dobře to ale pořád neodpovídáš na otázku, jakou roli má v duchovním učení kritika. Třeba Hawkins krásně vysvětluje, co jsou pravdivé, autentické frormy spirituality a co jsou falešné formy spirituality. Takže když na něco poukáže, že to je lež, co se děje s jeho vědomím? Logicky kritika, která je založená na moudrosti a zkušenosti, musí být prospěšná a je potřebná.

Zen to vidí tak - a opravdu po nikom nechci, aby tomu věřil nebo se tím řídíol, je mi to putna - ale zen to vidí takhle. Na začátku člověk vidí dobro a zlo, děti vidí hodné strýčky a zlé strýčky, já to tak měl a měli jsme to tak asi všichni. A rodiče nám potvrdí - ano, Pepíčku, to je zlý pán, s tím s evůbec nebav. A to je hodná paní, s tou se bav, tu pozdrav. No a pak člověk přijde do zenového centra a tam mu učitel řekne - zapomeň na to, nerozlišuj, co je dobro a zlo, nevíš nic, nepřemýšlej, pusť to... no a ty se snažíš teda nehodnotit... a když se to daří, dostaneš se do bdou, kde je všechno v pořádku, vše je láska, klid, není co řešit... ale zenový učitel, a ne jeden, tohle je základní učení zenu, to říká - tak, teď jsi dosáhl absolutna, nic nehodnotíš, je ti blaze, ale to ještě není probuzení. ( CO je probuzení tady teď nebudu rozebírat, zase by z toho byla nekonečná debata na několik let, to tu je nakonec na denním pořádku... ), ale řekněme že někdo překoná tu úroveň absolutna a vidí věci takové, jaké jsou. A pak ten hodný strýček je zaseš hodný strýček a ten zlý je zlý strýček a dobrá zmrzlina je dobroučká a hořké kapky jsou hořké kapky a nechutnají... ale v klášteře člověk musí jíst hořkou kaši a hořký čaj pít a nehodnotit... osvobozený člověk v tom zenovém smyslu už zase rozlišuje, hmmmm , moc dobrá zmrzlina.... uf, hnusná polívka... a tak i říká - tamto je špatně a tamto je dobře. A zenový učitel musí říct - hele, tamtudy není cesta, to je cesta do pekla, a tamhletudy je to fajn, to by vám mohlo pomoct a někdy řekne, to je smrdutý pes a tak podobně, podle toho, jaká je to kultura, a doba... no a tahle kritika nebo že učitel řekne tamto je špatně a tamto je dobře, to neznamená, že klesá, protože musí mluvit z nadhledu a ne ze strachu nebo předsudků, musí si projít tou láskou a absolutnem a pak vidí, že noc je tmavá a den je světlý a když vidí, že žák nechápe, co je dobrý a co zlý, tak mu to připomene. Absolutně se nepřu o tom, že učitel, který by se rozčiloval, nadával z rozčilení, cítil k někomu nenávist, tak to není učitel, nebo má nějakou krizi a měl by si dát pauzu... nebo se pak omluvit.
ryu.nin
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. srp 2023 13:02:17

ryu.nin píše:
Návštěvník píše:
ryu.nin píše:
Nazvat něco pravým jménem nemusí znamenat, že jsem hloupý a arogantní.


Ty to nenazýváš pravým jménem, ale tak, jak to vidíš ty, což neznamená, že je to pravda. Samozřejmě máš právo na svůj pohled, ale to neznamená, že je objektivně pravdivý a naopak může být pro někoho důkazem. že jsi arogantní.
Ty vidíš ve Vostálpetrovi tupost a aroganci a někdo jiný vidí v tobě hloupost a aroganci.

Podle mne jsi velmi podrážděný - máš k tomu jistě důvody - ale dělá tě to agresivního, což pro tebe není typické.


Nesouhlasím s pohledem, že nic není objektivní a že každý to vidí jinak. V záplavě duchovních hovadin jsou i perly. Jenže sby je člověk našel, musí se naučit rozpoznat plevel. Existují duchovní hlouposti které nemají hodnotu. Takže s tvou relativizací všeho nesouhlasím. Navíc podle tvé teorie nevidíš objektivně nic, tak bude lepší když se k tomu nebudš vyjadřovat. Tak jako tak je to jen tvůj osobní pohled.


Vždyt právě - tvůj pohled není také nic jiného než jen osobní.

Můžeš si myslet, že jsi objektivní, ale není to nic jiného než jen tvůj osobní pohled. :)
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod miroslav » čtv 10. srp 2023 13:03:29

Jana píše:To je moc dobrá otázka. Ježíš neklesl nikdy na nižší úroveň, naše existence má pořád tu dokonalost, nebo ještě lépe řečeno, je tou dokonalostí.
Ale obrazně řečeno, na nižší úroveň klesla kvalita života. Zhoršila se kvalita prožívání života. Všimni si, že to tak funguje všude.

Ty zkrátka bez těch úrovní asi nedokážeš žít. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3650
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Kokot

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. srp 2023 13:05:53

Vždyt právě - tvůj pohled není také nic jiného než jen osobní.

Můžeš si myslet, že jsi objektivní, ale není to nic jiného než jen tvůj osobní pohled. :)[/quote]

Tohle není moje zkušenost, není to učení zenu, ani křesťanství, ostatní tradice moc neznám, ale určitě tohle není zen ani křesŤanská zkušenost. Je to jakýsi duchovní relativismus...
Návštěvník
 

Re: Kokot

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 10. srp 2023 13:08:09

Vždyt právě - tvůj pohled není také nic jiného než jen osobní.

Můžeš si myslet, že jsi objektivní, ale není to nic jiného než jen tvůj osobní pohled. :)[/quote]

Ale hlavně, pokud je to tak, proč sem vůbec něco píšeš? POkud bys měla pravdu, tak nemá naprosto smysl něco hodnotit. Pak můžeš leda napsat, že jsi se dobře vyspala a dala sis dobrý oběd. Nikdo neví, co je pravda, takže opustíme svět teorie a budeme si říkat jen to, co je konkrétní, a ne kdo je lepší nebo horší člověk nebo kdo má pravdu a kdo ne.
ryu.nin
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků