Čemu věří Jana?

Moderátor: ryunin

Čemu věří Vostalpetr?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. dub 2021 17:21:57

S egem, které si o sobě myslí

Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!

vostalpetr


zřejmě nemá smysl diskutovat o stavu, ve kterém se ego rozpouští, a čím k jeho rozpuštění dojít

čau
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostalpetr » sob 17. dub 2021 17:27:14

Když se tady odreaguješ, je pak pro Tebe snadnější chovat se slušně k partnerce a ke klientům?


Takže podle tebe odreagování slouží jen k tomu, abych se choval slušně k partnerce a ke klientům ???

No dobře a jak to tedy funguje že se dle tebe stane právě toto ???

Psát mně to samozřejmě nemusíš, páč já vím že jde opět o jeden z mnoha způsobů uvolnění,

a uvolnění pak je již stav meditace, zaleží jen na dotyčném, jak moc se dokáže uvolnit od jakéhokoliv reagování...
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Čemu věří Vostalpetr?

Nový příspěvekod vostalpetr » sob 17. dub 2021 17:30:09

Návštěvník píše:S egem, které si o sobě myslí

Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!

vostalpetr


zřejmě nemá smysl diskutovat o stavu, ve kterém se ego rozpouští, a čím k jeho rozpuštění dojít

čau


Zkus odreagování !!!
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostalpetr » sob 17. dub 2021 17:37:06

Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!

vostalpetr


Za to já nemůžu, to je prostě takovej osud že i mé chyby jsou vlastně naprosto dokonalé

a proto jsou součástí mé dokonalosti....

Stačí se podívat na znak Taa a uvidíš jak v bílém poli je malinkej kousek černé a naopak v černém poli kousek bílé,

takže na rozdíl vod pitomců se já mohu pyšnit i svou pitomostí, což pitomci nemohou...

:phew:
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. dub 2021 19:08:32

Zdeněk píše:
Jana píše:Má skutečná existence je v nekonečném duchovním srdci, kde je jen čisté Bytí - bez myšlenek, bez projekce, bez projevu, je tím věčným, neměnným, je tímtéž, čím je i Tvá existence, která je tím ONO. Tohle je Sat-čit-ánanda.

No tak já ti to teda řeknu, když jinak nedáš. Ještě máš možnost to nečíst, ještě to můžeš zavřít. Ale už nemůžeš říci, že jsem tě nevaroval.

To nekonečné duchovní srdce, kde je jen čisté Bytí - bez myšlenek, bez projekce, bez projevu, které je tím věčným, neměnným, je tímtéž, čím je i existence, to které je to ONO, tuhle Sat-čit-ánandu, je třeba přibít na kříž, ukřižovat. Vždyť celý Nový zákon je toho zvěstí. Proč? Protože Pán přebývá v nepřístupném světle a Boha nikdy nikdo neviděl. ONO se toho opovážilo a tak musí zemřít.

Teď nemluvím s tím ONO, Jano, teď mluvím s tím, co je neslyšně skryto za každým slyšením, a tak nemůže být viděno ani slyšeno.

Vítej v temnotě Temné noci.

Zdenku, jestli Ti tahle představa vyhovuje, tak si ji klidně nech, klidně si můžeš prožívat Temnou noc, do které si můžeš zvát koho je Ti libo, ale to neznamená, že Tě tam každý musí následovat.

Zdeněk píše:... teorie by mi šla, na tu jsem expert, teoreticky mám osvícení fakt zmáklý ...

Jenže ani teoreticky Tě Bible nikde nenabádá, že máš zabíjet Boží lásku, ukřižovat Krista a Boží království proměnit v Temnou noc duše.

Zemřít má v nás podle Bible naopak to, co nás od Božího království odděluje, ona představa individuality, která něco chce, protože nemůže a nechce, protože musí.

A když už tady píšeš o celibátu, tak jsou muži, kteří musí žít v celibátu, protože to jsou slaboši, a jsou muži, kteří mohou žít v celibátu, protože je v nich ohromná síla svatosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ryu.nin » sob 17. dub 2021 19:22:04

Až někde vyštrachám heslo, tak zabanuju vostála já, už se nám tady množí jak koronavirus a nejde to zastavit...
ryu.nin
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostalpetr » sob 17. dub 2021 19:39:30

ryu.nin píše:Až někde vyštrachám heslo, tak zabanuju vostála já, už se nám tady množí jak koronavirus a nejde to zastavit...



Tak si zajdi na očkování, já myslel že už ty idioty učitele naočkovali,

i když dle mého mínění měli spíše naočkovat prodavačky v obchodech,

které na rozdíl vod těch přiblblejch učitelů jednak neustále prodávají a neflákaj se doma páč jsou zavřený školy

a na rozdíl vod učitelů za svoji práci berou poloviční plat, páč podobně jako učitelé furt neskučí že mají málo

a nemyslí si vo sobě jak jsou důležitý...

Už jsem ti to říkal že nemám rád učitele ?
Kdysi jsem měl spoustu chyb, ale nyní jsem naprosto dokonalý!
vostalpetr
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned 16. říj 2011 1:17:38

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » sob 17. dub 2021 20:36:49

Jana píše:ale to neznamená, že Tě tam každý musí následovat

Kdo nenese svůj kříž a nenásleduje mne, není mne hoden pravil Ježíš Nazaretský.

Jana píše:Jenže ani teoreticky Tě Bible nikde nenabádá, že máš zabíjet Boží lásku, ukřižovat Krista a Boží království proměnit v Temnou noc duše.

Nepíšu o Boží lásce, ale o fiktivní její verzi.

"Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho", např., psáno jest. Ježíš nepřišel Zákon zrušit, ale naplnit.

Jinými slovy, Bůh Tě chce celou, nemůžeš se Mu dát, a něco si nechat. A tak se musíš všeho vzdát, i Jeho. Protože je fiktivní verzí člověka. A tak Tě Bůh opustí, a tak zemřeš, jako Ježíš na kříži.

Ale já nepopírám zmrtvýchvstání.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » sob 17. dub 2021 23:26:08

Jani,
to, co ti tu Zdeněk píše, je akt lásky z lásky samotné. Odkud se díváš, že to nevidíš?
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » sob 17. dub 2021 23:31:18

Dodatek: Je jedno, jakou je to formou, je jedno, jakými to prošlo ústy. Pozvání na Kříž se neodmítá. Celý vesmír stojí při tobě.
Mám tě moc ráda.
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod dodo » ned 18. dub 2021 2:30:35

Zdeněk píše:
Jana píše:ale to neznamená, že Tě tam každý musí následovat

Kdo nenese svůj kříž a nenásleduje mne, není mne hoden pravil Ježíš Nazaretský.

Jana píše:Jenže ani teoreticky Tě Bible nikde nenabádá, že máš zabíjet Boží lásku, ukřižovat Krista a Boží království proměnit v Temnou noc duše.

Nepíšu o Boží lásce, ale o fiktivní její verzi.

"Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho", např., psáno jest. Ježíš nepřišel Zákon zrušit, ale naplnit.

Jinými slovy, Bůh Tě chce celou, nemůžeš se Mu dát, a něco si nechat. A tak se musíš všeho vzdát, i Jeho. Protože je fiktivní verzí člověka. A tak Tě Bůh opustí, a tak zemřeš, jako Ježíš na kříži.

Ale já nepopírám zmrtvýchvstání.


45 Od šiestej hodiny nastala tma po celej zemi až do deviatej hodiny. 46 A o deviatej hodine zvolal Ježiš mocným hlasom: Éli, Éli, lama sabachtani? To je: Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?

Z toho je hádam dosť jasné, že Ježíš sa Boha nevzdal. Naopak. V smrtnom procese (mystickej smrti) sa ho mocne dovoláva otázkou, prečo ho opustil. Podľa skúsených mystikov, či guruov, v mystickej smrti dochádza k zdaniu u umierajúceho, že ho opúšťa Svetlo. Táto kríza sa rieši mocným vypätím k najvyššej skutočnosti- Bohu, čím je vytvorený predpoklad definitívne ho v sebe upevniť. Nemám o tom najmenších pochybností, že to tak skutočne je.

Takže, Zdenku, nutnosť vzdať sa či dokonca opustiť Boha ako to doporučuješ Jane je scestná teória a je dokladom tvojho nepoznania procesov mystickej smrti a vôbec, mnohých vecí s tým súvisiacich.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » ned 18. dub 2021 5:51:46

ros píše:Jani,
to, co ti tu Zdeněk píše, je akt lásky z lásky samotné. Odkud se díváš, že to nevidíš?

Z mé strany je to spíše akt rozumu, láska mi moc nejde :). Ale protože znám spisy Jana z Kříže & Píseň písní, tak se do té polohy dokážu stylizovat.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » ned 18. dub 2021 5:55:34

dodo píše:Ježíš sa Boha nevzdal.

Ježíš a Otec byli jedno. To je mnohokrát v NZ řečeno. Kdyby nebyli jedno, tak bys měl pravdu.

Bůh prostřednictvím Ježíše křižuje sám sebe. To je završení Zákona i Proroků. Nemůže tomu být jinak.
Řekové vyhledávají moudrost, ale my kážeme Krista ukřižovaného. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. dub 2021 7:31:51

Odevzdání se Boží Lásce způsobuje, že nezůstává kámen na kameni, celý Vesmír i s Tvým tělem je jedinou energií, která tančí blahem. Mysl v tom nemá žádnou šanci cokoliv si uchovat, cokoliv si přivlastnit, cokoliv si ponechat jako relikvii něčeho, co je její. Sama v té síle mizí.

Jak říká Maharadž, Mahariši, Mooji, Spira, Gangaji.... "Není to nic". Ať se stane cokoliv, jakoby se nikdy nic nestalo. Ať Tě potká cokoliv, jako by nikdy nic nikoho nepotkalo.

Milující a Milované jsou Jedním. Není možné zůstat jen jedním z nich.

Proto to Blaho.

Proto Sat-čit-ánanda.

Proto Boží kálovství.

Proto Nirvána.

Proto tak nesmírná vděčnost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. dub 2021 7:34:45

ros píše:Dodatek: Je jedno, jakou je to formou, je jedno, jakými to prošlo ústy. Pozvání na Kříž se neodmítá. Celý vesmír stojí při tobě.
Mám tě moc ráda.


Ano, díky. Taky Tě mám moc ráda.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » ned 18. dub 2021 8:19:09

Zdeněk píše:
ros píše:Jani,
to, co ti tu Zdeněk píše, je akt lásky z lásky samotné. Odkud se díváš, že to nevidíš?

Z mé strany je to spíše akt rozumu, láska mi moc nejde :). Ale protože znám spisy Jana z Kříže & Píseň písní, tak se do té polohy dokážu stylizovat.

Zdeňku odpusť, ale neměla jsem v tu chvíli na mysli tebe osobně. :)
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » ned 18. dub 2021 8:25:01

Jana píše:Odevzdání se Boží Lásce způsobuje, že nezůstává kámen na kameni, celý Vesmír i s Tvým tělem je jedinou energií, která tančí blahem. Mysl v tom nemá žádnou šanci cokoliv si uchovat, cokoliv si přivlastnit, cokoliv si ponechat jako relikvii něčeho, co je její. Sama v té síle mizí.

Jak říká Maharadž, Mahariši, Mooji, Spira, Gangaji.... "Není to nic". Ať se stane cokoliv, jakoby se nikdy nic nestalo. Ať Tě potká cokoliv, jako by nikdy nic nikoho nepotkalo.

Milující a Milované jsou Jedním. Není možné zůstat jen jedním z nich.

Proto to Blaho.

Proto Sat-čit-ánanda.

Proto Boží kálovství.

Proto Nirvána.

Proto tak nesmírná vděčnost.

Moc hezké, ale odkud se na to díváš, že je to tak jasně viděno a popsáno? Tohle je výzva ne k automatické odpovědi, ale k upřímnému prozkoumání.

Odkud je to viděno?
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. dub 2021 8:38:18

ros píše:
Odkud je to viděno?


Ros, odnikud. Je to celé beze zbytku vědomé.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7124
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » ned 18. dub 2021 9:28:02

ros píše:
Zdeněk píše:
ros píše:Jani,
to, co ti tu Zdeněk píše, je akt lásky z lásky samotné. Odkud se díváš, že to nevidíš?

Z mé strany je to spíše akt rozumu, láska mi moc nejde :). Ale protože znám spisy Jana z Kříže & Píseň písní, tak se do té polohy dokážu stylizovat.

Zdeňku odpusť, ale neměla jsem v tu chvíli na mysli tebe osobně. :)

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » ned 18. dub 2021 9:33:07

Jana píše:
ros píše:
Odkud je to viděno?


Ros, odnikud. Je to celé beze zbytku vědomé.


Můj milý září jako rubíny,
vyjímá se mezi tisíci!
Jeho hlava je zlato nejčistší,
vlnité kadeře jak černí havrani.


Ale Bůh se nenechá polapit naším vědomím.

Milému svému jsem otevřela,
můj milý však zmizel, odešel –
duše mě opustila spolu s ním!
Hledala jsem ho, ale nenašla,
volala jsem ho, a on se neozval.


Nic, co je něco, nebo Něco, nemůže nasytit naši touhu. Resp. může, ale jen dočasně. Chvíli to obejmeš, nastane splynutí, ale nakonec, máš ruce prázdné.

Tak jsme prostě byli stvořeni. Pokud to máš jinak, tak jsi jiné stvoření. A tvoje cesta nemůže být naší cestou.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků