Seriózní debata o sexu

Moderátor: ryunin

Re: Seriózní debata o sexu

Nový příspěvekod armin » sob 11. kvě 2019 10:52:49

Zdeněk píše: Kde jsou vlny, je i oceán, a já jsem začátečník, nejdřív si ten oceán pod těma vlnama musim dobře uvědomit, nemůžeš mi hned naložit na záda tunu, se zhroutim.

Ono je totiž velice snadné si o onom oceánu přečíst a domyslet si ho a považovat to za zkušenost, Ryunin by moh vyprávět.

Tos neměl říkat.
Ty bláho, teď se na tebe všichni vrhnou a poperou se o tebe, jako smečka vlků o jedinou ovečku.
Protože rádoby Mistrů a guruů je tolik, že by se jimi dalo dláždit, ale žáci nějak nejsou...
:D
armin

Nový příspěvekod ryunin » sob 11. kvě 2019 11:10:12

Zdeňku, onu tu masturbaci a sex neřeší ani ve větvi Rinzai. Je mnoho příběhů a důkazů o mistrech větve Rinzai, kteří navzdory satori po sexu toužili a sex měli. O masturbaci snad ani nemusím se zmiňovat. Já nevím kde jsi vzal že v zenu je sex tak velkej problém. Zen není theraváda. A navíc Japonci měli a mají jinej vztah k sexu než Evropani. Je pro ně spíš legrace než hřích. Každopádně je teď jasný jak hluboko jsi pronik do tajů zenu.
ryunin

Nový příspěvekod ryunin » sob 11. kvě 2019 11:17:20

Halík je hochštapler a autenticita učitele buddhismu se pozná podle ksichtu. Bravo. Máme tu zenového mistra Zdeňka. Můžeš to tady za mě vzít a dovézt druhé k nirváně. Do poslední chvíle jsem doufal, že v tobě je poctivé jádro.
ryunin

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 12:51:01

ryunin píše:Halík je hochštapler a autenticita učitele buddhismu se pozná podle ksichtu. Bravo. Máme tu zenového mistra Zdeňka. Můžeš to tady za mě vzít a dovézt druhé k nirváně. Do poslední chvíle jsem doufal, že v tobě je poctivé jádro.

Ryunine, bylo by dobré si uvědomit, že pokud mám pravdu, tak bys svojí mnohaletou praxi & mistrovský titul mohl vylít do kanálu. A to je samozřejmě velmi nepříjemné a podvědomá mysl se mě bude snažit nějak eliminovat, aby mohla zůstat ve své komfortní zóně. Tudíž by bylo dobré se mít před touto možností napozoru, protože může deformovat tvůj úsudek.

Nu a v obličeji se samozřejmě odráží vnitřní nastavení, není to sice 100%ní ukazatel, ale vodítko to dobré je. Proto taky při pohledu do zrcadla zrovna nejásám, protože dobře vím, co i lehké črty v mé zrcadlové tváři znamenají. Ale v poslední době už mi to nepřipadá zas tak úplně špatný no. A já nejsem osvícený, co bych měl za tebe brát, jsem rád že jakžtakž zvládám sebe.
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 12:55:39

Dnes se mnozí vysmívají logu Kostelecké uzeniny, jak mohli být ti kostelečtí tenkrát tak hloupí.
Obrázek

Ale ukazuje to, jak moc jsme se za těch 100 let změnili. Věřím, že kdyby stroj času přenesl do dnešní doby průměrného muže z před několika sty lety, asi by se velice divil, kde se tu všude vzalo tolik prostitutek. Protože oblékání, líčení a chování žen se tipuji výrazně změnilo.

Dógen se o masturbaci nezmiňuje, protože ho to prostě vůbec nenapadlo.
Tudíž my théravaďáci máme k němu blíže, než jeho dnešní formální následovníci, bohužel.
Zdeněk

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 13:32:19

ryunin píše:Mluvíš mi z duše, Petře.

Já ti dám duši, ty jeden pseudobudhiosto,

copak nevíš, že jediný Budhův přínos v hinduistickým hnojníku bylo folozofický učení o an- atmánu !!!

Taky to bylo to jediný, co pak dále už hiduisticky "neposral" svatou snahou o nirvánu....
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 13:39:27

armin píše:
Zdeněk píše: Kde jsou vlny, je i oceán, a já jsem začátečník, nejdřív si ten oceán pod těma vlnama musim dobře uvědomit, nemůžeš mi hned naložit na záda tunu, se zhroutim.

Ono je totiž velice snadné si o onom oceánu přečíst a domyslet si ho a považovat to za zkušenost, Ryunin by moh vyprávět.

Tos neměl říkat.
Ty bláho, teď se na tebe všichni vrhnou a poperou se o tebe, jako smečka vlků o jedinou ovečku.
Protože rádoby Mistrů a guruů je tolik, že by se jimi dalo dláždit, ale žáci nějak nejsou...
:D

Tak to já mu hnedka naložím,

žádnej začátečník nejsi,

ty jsi duchovnem už dávno zkaženej,

kašli na oceán, najdi si svou vlnku a ta tý si hezky pluj

možná vobjevíš bez náký snahy že ta vlna je oceán....

Např. nasranost je dobrá vlnka, ale může ji být cokoliv co tě zaujme a nebudeš v tom hledat cíl a zisk...

Sex a chlast jsou dobrý vlnky páč ti ta koncentrace pak hezky sama šlape a ego se u toho pěkně voslabí

alespon na chvíli....
vostal petr

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 14:55:41

vostal petr píše:žádnej začátečník nejsi
Zenová mysl, mysl začátečníka, pravil Suzuki.
Chudák Ryunin, ten toho jako mistr ví o zenu opravdu hodně...

vostal petr píše:Např. nasranost je dobrá vlnka, ale může ji být cokoliv co tě zaujme a nebudeš v tom hledat cíl a zisk...
Nemůže to být cokoli, musí to být něco, co tě zmáčkne a donutí tě se od té vlny distancovat, pustit se. Tudíž to nemůže být sex & masturbace & chlast apod., protože při nich se naopak ona identifikace s vlnou ještě zvyšuje.
Zdeněk

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 15:22:13

Tudíž to nemůže být sex & masturbace & chlast apod., protože při nich se naopak ona identifikace s vlnou ještě zvyšuje.

Tak, tak,

a po nich se zase zmenšuje... :D :D :D

A když se to naučiš po nich, pak to můžeš umět i při nich...

Vlastně přičemkoliv...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 15:24:35

Můžeš tomu zmenšování říkat rezignace,

ale to mně se jeví nějako pesimisticky,

proto tomu říkám prostě uvolnění, to je vcelku neutrální stav...
vostal petr

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 15:46:51

vostal petr píše:
Tudíž to nemůže být sex & masturbace & chlast apod., protože při nich se naopak ona identifikace s vlnou ještě zvyšuje.

Tak, tak,

a po nich se zase zmenšuje... :D :D :D

A když se to naučiš po nich, pak to můžeš umět i při nich...

Vlastně přičemkoliv...

No jo, to se jen pustíš jedný vlnky, protože tě to s ní už nebaví, ale furt plaveš, na další vlně.
Když už tě ale serou všechny vlny, tudíž žádný jiný nehledáš, pak se můžeš doopravdy pustit tj. utopit se.
Zdeněk

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 18:26:11

Principem realizace je uvonění se,

takže když to pochopíš,

tak at je tu jakákoliv vlna, tak ty jsi v uvolněném stavu pozorovatele vlny,

jen tu vlnu pozoruješ jak to běží,

na začátku si na ni zaserfuješ, když jsi pokročilej tak jen vlnu sleduješ,

a toto platí o jakékoliv vlně,

tudíž o všech vlnách...

Když už tě ale serou všechny vlny, tudíž žádný jiný nehledáš, pak se můžeš doopravdy pustit tj. utopit se.

Takhle to nefunguje,

když tě něco sere, tak mezi tebou a tím co tě sere vytváříš rozpor a napětí,

takže opět se musíš vod tý nasranosti uvolnit,

aby mezi tebou a pozorovanou věcí nebylo napětí a vzdálenost...

Jestli jsi si toho nepovšimnul při své nasranosti,

tak to je tvůj (nejsi první ani poslední) problém,

takže si můžeš zkoušet různý typy nasranosti, ale netrefíš se do toho uvolnění,

páč nevíš jak si se do něj nevědomně trefil...

Znovu ti to zopakuji, žádnej kokotskej voluntarismus, tedy žádná tvá činnost tě nepřivede k realizaci,

činnost je vždy v čase, zatímco uvolnění směřuje do přítomnosti,

což samozřejmě platí jak vo nasranosti tak i vo nadšení...
vostal petr

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 19:38:19

vostal petr píše:Principem realizace je uvonění se,

takže když to pochopíš,

tak at je tu jakákoliv vlna, tak ty jsi v uvolněném stavu pozorovatele vlny,

jen tu vlnu pozoruješ jak to běží,

na začátku si na ni zaserfuješ, když jsi pokročilej tak jen vlnu sleduješ,

a toto platí o jakékoliv vlně,

tudíž o všech vlnách...

Takhle to nefunguje,

když tě něco sere, tak mezi tebou a tím co tě sere vytváříš rozpor a napětí,

takže opět se musíš vod tý nasranosti uvolnit,

aby mezi tebou a pozorovanou věcí nebylo napětí a vzdálenost...

Jestli jsi si toho nepovšimnul při své nasranosti,

tak to je tvůj (nejsi první ani poslední) problém,

takže si můžeš zkoušet různý typy nasranosti, ale netrefíš se do toho uvolnění,

páč nevíš jak si se do něj nevědomně trefil...

Znovu ti to zopakuji, žádnej kokotskej voluntarismus, tedy žádná tvá činnost tě nepřivede k realizaci,

činnost je vždy v čase, zatímco uvolnění směřuje do přítomnosti,

což samozřejmě platí jak vo nasranosti tak i vo nadšení...

Jenomže to je tvoje konstrukce, tvoje vymyšlenost :).

Tenkrát mi umřel otec, myslel jsem si že mě jentak nic nerozhodí, lidi přece umíraj, to je normální, a já jsem navíc stoik, filosof, zenista a podobný ptákoviny. Ale se mi to nějak dotklo, hluboko, nedokázal jsem to přijmout. Navíc jsme jedný svini doktorský dávali úplatek a stejně umřel na operačním sále. Tak jsem týden chlastal a trápil se, no prostě pocitář jak prase, bys řekl. Drmolil jsem si jako obvykle ty svý výčitky cestou parkem a pamatuju si přesně kde se to stalo, u kterýho stromku, bác - osvícení.

Takže ty moje vlnky, utopení se atd., to jsou moje konstrukce, moje vymyšlenost, jak vysvětlit tuhle věc. Kdežto ty to máš naopak.

A kdyby ti to nestačilo, tumáš další nálož: "Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sestr, ano i té duše své, nemůž býti mým učedlníkem." (Bible Kralická, Lukáš 14:26, tj. ještě před korektně uhlazeným překladem novodobým)
Zdeněk

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 19:52:44

A kdyby ti to nestačilo, tumáš další nálož: "Jde-li kdo ke mně, a nemá-li v nenávisti otce svého, i mateře, i ženy, i dětí, i bratří, i sestr, ano i té duše své, nemůž býti mým učedlníkem." (Bible Kralická, Lukáš 14:26, tj. ještě před korektně uhlazeným překladem novodobým)

A co na tom ?

Já ti rozhodně za příklad Ježíše nedávám, ani Budhu ti za příklad nedávám,

Ježíše a Budhu považuji spíše za odstrašující příklady, nikoliv za někoho kdo by měl být následován,

jejich učení prověřil čas a je na hovno,

ani sebe ti za příklad nedávám,

musíš si analýzu provést sám,

a zjistit proč se stalo co se stalo,

to je především tvůj byznys a tvoje zkušenost...

Já mohu říct jen své a to co jsem pochopil i od jiných...
vostal petr

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 20:05:52

Tak jsem týden chlastal a trápil se, no prostě pocitář jak prase, bys řekl. Drmolil jsem si jako obvykle ty svý výčitky cestou parkem a pamatuju si přesně kde se to stalo, u kterýho stromku, bác - osvícení.

Už jsem ti to vysvětloval,

intenzivní koncentrace (zcela jedno na co nebot jde o intenzitu) navíc podpořená alkoholem může vést k uvolnění vod ega,

ale principem není nějaká nenávist nebo láska, ale uvolnění z koncentrace do stavu meditace

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 3K8FhMrCAo
vostal petr

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 20:18:12

vostal petr píše:ani sebe ti za příklad nedávám,

musíš si analýzu provést sám

Ale dáváš i s analýzou :).
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » sob 11. kvě 2019 20:47:12

vostal petr píše:
Tak jsem týden chlastal a trápil se, no prostě pocitář jak prase, bys řekl. Drmolil jsem si jako obvykle ty svý výčitky cestou parkem a pamatuju si přesně kde se to stalo, u kterýho stromku, bác - osvícení.

Už jsem ti to vysvětloval,

intenzivní koncentrace (zcela jedno na co nebot jde o intenzitu) navíc podpořená alkoholem může vést k uvolnění vod ega,

ale principem není nějaká nenávist nebo láska, ale uvolnění z koncentrace do stavu meditace

V tu dobu jsem opilej nebyl.
Prostě jsem obyčejně v duchu nadával, tak jaká intenzívní koncentrace. Ale cítil jsem opravdu intenzívní pocit nespravedlnosti, "co je tohle za společnost", "co je tohle za svět".
Udělal bych nevímco, kdybych se mohl znovu do toho stavu vrátit. Jenomže dvakrát ti otec neumře. A taky by v tom byl kalkul, jak si někde správně napsal. A taky bych si musel nějak částečně vymazat rozum a dát tam pocity. Prostě už to nejde.
Zdeněk

Nový příspěvekod armin » sob 11. kvě 2019 21:28:42

Zdeněk píše:Udělal bych nevímco, kdybych se mohl znovu do toho stavu vrátit.

A co ti v tom brání?
Pokud je to stav. kdy zrovna se v mracích udělala mezera a slunce prosvitlo, tak bych se zaměřil na ty moje mraky.
Co jsou, proč jsou a proč si je udržuji - nechce se mi jich z nějakého důvodu pustit (z jakého důvodu?).
Nikdo jiný než já je neživí, neudržuje, nevytváří.
armin

Nový příspěvekod armin » sob 11. kvě 2019 21:35:23

Takhle jednoduché to může být, když se pustíme našeho posuzování druhých, sebe, zenu, rynuina, theravády a dalších berlí a antiberlí (také berlí).

To se mi to poučuje, když je tady konečně nějaký ten začátečník :D
armin

Nový příspěvekod vostal petr » sob 11. kvě 2019 21:50:46

Udělal bych nevímco, kdybych se mohl znovu do toho stavu vrátit.

To ti rád věřím,

jenže v tý větě je vzpomínka na minulost a plán na budoucnost,

to jsou dvě položky jenž se nepočítají,

to, co se počítá, to je pouze přítomnost...

Jenomže dvakrát ti otec neumře. A taky by v tom byl kalkul, jak si někde správně napsal. A taky bych si musel nějak částečně vymazat rozum a dát tam pocity. Prostě už to nejde.

To nejde,

ale můžeš udělat tu analýzu proč k tomu došlo,

stačí znát ty duchovní zákony vo nich kdejakej mistr hovoří : vodevzdání, klid, zastavení, přítomnost

a zkusit to najít v tý zkušenosti,

jestli s tou mojí nesouhlasíš, tak jsem ti dal ještě vod jinýho člobrdi,

a znovu ti zopakuju, nejde vo to, že jsi v ten moment nebyl vožralej,

de vo to, že jsi předtím chlastal, to působení alkoholu se jen tak nevypaří...

De vo pochopení principu, ne vo vopakování té samé situace...

Ale jestli ti to dneska nejde,

tak to neva, dělej prostě co uznáš za vhodný,

člověk se učí chybama mnohem lépe než radama druhejch...
vostal petr

PředchozíDalší

Zpět na Zen