Zazen není meditace

Moderátor: ryunin

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod Jana » úte 28. bře 2017 12:36:28

Zdeněk píše:
Jana píše:Drahý Zdenku, pokud je tady ztotožnění s tělem, pak je tady jen povrchní přístup k poznání a budeš mě vidět jen jako tělo ženy.

Zdaleka nejde jen o tělo, ale o mysl (a potažmo o tělo). Ženě zkrátka nebyla dána do vínku abstrakce a je tudíž indisponována ke hlubšímu, rozumovému zkoumání. Výjimky jistě byly a budou, ale jsou to právě jen výjimky. Vždyť kolik žen vyniklo v abstraktních vědách, matematice atpod. ?
Tak seber poslední zbytky rozumu a pokory a přestaň se starat o tyto věci, protože to pro tebe není určeno.
Panna Maria snad mistrovala svého syna? Tak vidíš. Bez ní by ale Ježíš nemohl existovat. Tak měj děti, starej se o kuchyň, o svého muže, o rodinný krb, o toto fórum atpod. :)


Možná by ses divil, kolika lidem Panna Maria pomohla.

Když to řeknu trochu nadneseně, nikdy nevíš, odkud Ti Bůh nabídne pomocnou ruku.

Proto bys do ní neměl nikdy povýšeně kopat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. bře 2017 12:51:15

Jana píše:Možná by ses divil, kolika lidem Panna Maria pomohla.

Když to řeknu trochu nadneseně, nikdy nevíš, odkud Ti Bůh nabídne pomocnou ruku.

Proto bys do ní neměl nikdy povýšeně kopat.

Tomu se nikterak nedivím a je úplně nesmyslné, že z mých slov čteš kopání do Marie a ještě povýšené.

Ale je to pěkná ukázka jak je tvůj rozum ve vleku okamžitých citů a jak jen obtížně a se zpožděním (pokud vůbec) se tomu dokážeš bránit. Protože u ženy je prvořadá mohutnost citová, kdežto u muže rozumová (byť výjimky se jistě najdou – viz ryunin).
lklknml
 

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod Jana » úte 28. bře 2017 13:00:58

Zdeněk píše:
Jana píše:Možná by ses divil, kolika lidem Panna Maria pomohla.

Když to řeknu trochu nadneseně, nikdy nevíš, odkud Ti Bůh nabídne pomocnou ruku.

Proto bys do ní neměl nikdy povýšeně kopat.

Tomu se nikterak nedivím a je úplně nesmyslné, že z mých slov čteš kopání do Marie a ještě povýšené.

Ale je to pěkná ukázka jak je tvůj rozum ve vleku okamžitých citů a jak jen obtížně a se zpožděním (pokud vůbec) se tomu dokážeš bránit. Protože u ženy je prvořadá mohutnost citová, kdežto u muže rozumová (byť výjimky se jistě najdou – viz ryunin).


Možná, když se nebudeš spoléhat na to, co vidíš, tedy nebudeš se dívat na své pánské kalhoty, nebudeš spoléhat na to, co si myslíš, ale jen si budeš uvědomovat skutečnost, tak Tě ta pocitová záležitost, tedy pocit bytí, může dovést k uvědomění, kdo doopravdy jsi, pak pro Tebe nebude tajemstvím ani to, kým jsem já.

Nebudeš se zbytečně starat o to, kdo u nás doma vaří, uklízí, mluví, nebudeš organizovat naši domácnost, ani kompetence někoho druhého, ale Tvá pozornost bude obrácena k tomu podstatnému, o co ve Tvém životě ve skutečnosti jde,

a bude Ti tím pádem otevřena brána do Božího království, ke kterému je vše přidáno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod lklknml » úte 28. bře 2017 13:31:59

Jana píše:
Zdeněk píše:
Jana píše:Možná by ses divil, kolika lidem Panna Maria pomohla.

Když to řeknu trochu nadneseně, nikdy nevíš, odkud Ti Bůh nabídne pomocnou ruku.

Proto bys do ní neměl nikdy povýšeně kopat.

Tomu se nikterak nedivím a je úplně nesmyslné, že z mých slov čteš kopání do Marie a ještě povýšené.

Ale je to pěkná ukázka jak je tvůj rozum ve vleku okamžitých citů a jak jen obtížně a se zpožděním (pokud vůbec) se tomu dokážeš bránit. Protože u ženy je prvořadá mohutnost citová, kdežto u muže rozumová (byť výjimky se jistě najdou – viz ryunin).


Možná, když se nebudeš spoléhat na to, co vidíš, tedy nebudeš se dívat na své pánské kalhoty, nebudeš spoléhat na to, co si myslíš, ale jen si budeš uvědomovat skutečnost, tak Tě ta pocitová záležitost, tedy pocit bytí, může dovést k uvědomění, kdo doopravdy jsi, pak pro Tebe nebude tajemstvím ani to, kým jsem já.

Nebudeš se zbytečně starat o to, kdo u nás doma vaří, uklízí, mluví, nebudeš organizovat naši domácnost, ani kompetence někoho druhého, ale Tvá pozornost bude obrácena k tomu podstatnému, o co ve Tvém životě ve skutečnosti jde,

a bude Ti tím pádem otevřena brána do Božího království, ke kterému je vše přidáno.

To je celé všechno možné, milá Jano, ale to podstatné je, že každý mluvíme o něčem jiném. :D
Neboli rozumová stránka tohoto rozhovoru je jen nepodstatná kulisa, cit ti velí mě přemoci, eliminovat a nedokážeš se tomu bránit. Odtud i marnost jakékoli rozumové argumentace. Apoštol Pavel svá slova neříkal jen tak z rozmaru.
lklknml
 

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod Jana » úte 28. bře 2017 13:46:39

Je dobré si uvědomit, co z nás hovoří, jestli ego, mysl, pudy, pocity, Bůh...?

Jestli žvaní ego k egu nebo promlouvá Vědomí k Vědomí.

Ta kombinace, že by promlouvalo Vědomi k egu nebo ego k Vědomí je dost nesmyslná.

:D

Krásné ticho, viď.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod babajag » stř 29. bře 2017 6:24:07

zde zpráva pro nopa, bo v meziskladu mi to nechtělo zprávu vzít, bo nejsem přihlášený

je to k dinosaurům
jednoduchým logickým rozborem jsem vyvodil, že 1,7m měří VĚDCI!

NA ŠLÁPOTY JE ČÍSLO MOC VELKÉ A NA DINOSAURY MALÉ...
...
babajag
 

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod dědekjaga » stř 29. bře 2017 7:12:25

babajag píše:zde zpráva pro nopa, bo v meziskladu mi to nechtělo zprávu vzít, bo nejsem přihlášený

je to k dinosaurům
jednoduchým logickým rozborem jsem vyvodil, že 1,7m měří VĚDCI!

NA ŠLÁPOTY JE ČÍSLO MOC VELKÉ A NA DINOSAURY MALÉ...
...


babajago, je vidět, že nepostrádáš logiku, možná autor počítal s tím, že čtenář není blbej
dědekjaga
 

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod nop » stř 29. bře 2017 7:13:50

babajag píše:zde zpráva pro nopa, bo v meziskladu mi to nechtělo zprávu vzít, bo nejsem přihlášený

je to k dinosaurům
jednoduchým logickým rozborem jsem vyvodil, že 1,7m měří VĚDCI!

NA ŠLÁPOTY JE ČÍSLO MOC VELKÉ A NA DINOSAURY MALÉ......

Mezi těmi stopami byly od dvounohých také od čtyřnohých, malé i velké.
Když býložraví měřili v Evropě až 40 metrů od hlavy ke konci chvostu, je 1,7 m v relaci.

Článek je na:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ved ... cle-detail
(v názvu stránky ale chybí desetinná tečka).
Přílohy
dinosaur,stopa,.jpeg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zazen není meditace

Nový příspěvekod nop » stř 29. bře 2017 7:29:18

....Ženě zkrátka nebyla dána do vínku abstrakce a je tudíž indisponována ke hlubšímu, rozumovému zkoumání. ....

Intuitivní poznání je rovnocenné racionálnímu. Skutečnost se dá poznávat několika způsoby.
Ti autoři s racionalitou zhusta hodně psali, takže je tu záplava děl od racionalistů.
Jiní něco poznali mimo rozum a nepsali moc.
I veliký Lao-c napsal jen 5.000 znaků a překračuje to rozumové zkoumání, je to o Tau a to je mimo "rozum".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků