Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Moderátor: ryunin

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikiran » ned 04. zář 2016 0:27:13

To jen za předpokladu, že to, co je tady dycky, by tady zrovna nebylo...

zajímavý předpoklad
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » ned 04. zář 2016 15:42:28

arikiran píše:cvičíš a nedosahuješ..a potřebuješ si to nějak okecat, že je to ok...
......


ne v tom smyslu, že se ti nedaří ničeho dosáhnout, tak ssem to nemyslel, ničeho nedosahovat v zenu je to nejtěžší - každej chce nejdřív něčeho dosáhnout, satori, moudrost, vyrovnanost mysli, málokdo se dostane do bodu, že zcela prožije, že není čeho dosahovat

a v tom bodě najde naprosté uspokojení

to je rozdíl proti " nedaří se mi to, nedaří, pokrok nepřichází, tak sakra, já se na to vykašlu a budu radši nedosahovat..."
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » ned 04. zář 2016 15:43:58

mně to trvalo asi 22 let...

a pořád to v sobě ještě nemám zkrz nazkrz zakořeněný
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod Jana » ned 04. zář 2016 15:46:32

ryunin píše:...a v tom bodě najde naprosté uspokojení ..."


:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikiran » ned 04. zář 2016 17:15:20

a co je špatného na Moudrosti, že už o ni nestojíš?
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » ned 04. zář 2016 20:45:44

arikiran píše:a co je špatného na Moudrosti, že už o ni nestojíš?
......


moudrost, co tím máš na mysli?
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikiran » pon 05. zář 2016 1:18:01

no já o Ní nezačal...pouze jsem reagoval na:
každej chce nejdřív něčeho dosáhnout, satori, moudrost, vyrovnanost mysli,...


z mého pohledu je Moudrost kýžená vlastnost a pořád jde zlepšovat...není tedy důvod si říct...už jsem Moudrý dost...dík...to mi stačí

věřím v boha a předpokládám, že je Moudrý....a to mnohem mnohem kvadrilionkrát mnohem víc, než člověk...tudíž je tady potenciál na zlepšování...

nevyčítám nic člověku, který to má jinak a na zlepšování rezignuje, jsa uspokojen dosaženým stavem...co bych mu ovšem vyčet je interpretace, že tak je to ok...není!, pro něj možná, to já nevím, ale pro druhé ne, zvlášt pro mě...a zvlášt potom, když to šíří po netu a kazí tím ostatní...bo my jsme extra citliví na to, když nám někdo řekne, že není třeba nic dělat...nic dosahovat...žůžo...řekne si takový...a začne to učit....

......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod Jana » pon 05. zář 2016 4:47:34

arikiran píše:no já o Ní nezačal...pouze jsem reagoval na:
každej chce nejdřív něčeho dosáhnout, satori, moudrost, vyrovnanost mysli,...


z mého pohledu je Moudrost kýžená vlastnost a pořád jde zlepšovat...není tedy důvod si říct...už jsem Moudrý dost...dík...to mi stačí

věřím v boha a předpokládám, že je Moudrý....a to mnohem mnohem kvadrilionkrát mnohem víc, než člověk...tudíž je tady potenciál na zlepšování...

nevyčítám nic člověku, který to má jinak a na zlepšování rezignuje, jsa uspokojen dosaženým stavem...co bych mu ovšem vyčet je interpretace, že tak je to ok...není!, pro něj možná, to já nevím, ale pro druhé ne, zvlášt pro mě...a zvlášt potom, když to šíří po netu a kazí tím ostatní...bo my jsme extra citliví na to, když nám někdo řekne, že není třeba nic dělat...nic dosahovat...žůžo...řekne si takový...a začne to učit....

......


Představa osoby, která se zlepšuje, je iluze, protože i osoba je iluze. Je tady jen projev, který může mysl na čas posoudit jako zlepšený, ale to, co vzniklo, ve finále zanikne. Nicméně to, o co jde, je tady dycky a nikdy se to nezlepšuje a tudíž ani nezhoršuje. Kupříkladu takový sportovec se stane třeba mistrem světa. Pak z toho pocitu žije ještě nějakou dobu, dokud jeho rekord někdo další nepřekoná, může s tím pocitem, že je mistr světa, žít až do konce života, dokonce i v době, kdy už by se nejen nezmohl na svůj vlastní rekord, ale kdy už má třeba pro nemoc nebo opotřebenost těla problém s vlastní sebeobsluhou. Kde je nějaké zlepšení? Je tady možná jen pýcha ega: "Já to na rozdíl od těch ostatních dokázal."

Boží moudrost je tady stále, je stále neměnná a díky ní se vše projevené ve své přirozenosti projevuje moudře. A ta naše přirozenost, tedy Boží moudrost, je neposkvrněná lidskou blbostí, pokud jí nezaclání představa osoby, která se potřebuje cítit jako mistr světa.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikiran » pon 05. zář 2016 5:52:50

a proč by se iluze nemohla svobodně zlepšovat?
......

Nicméně to, o co jde, je tady dycky a nikdy se to nezlepšuje a tudíž ani nezhoršuje

samas vyslovila předpoklad, že to co je tady dycky..nemusí tady až tak být...což mohu pozorovat na kdejakém debilovi....

sportovec...nebavili jsme se s ryuninem o fyzických dispozicích, ale o Moudrosti, jesli trochu chápeš ten rozdíl...a hle, i sportovec nad hrobem může svou Moudrost soustavně zlepšovat...trenovat děcka, psát knihy..nebo jen tiše krmit ptáčky a usmívat se při tom

krásné ráno a mnoho zlepšení i tobě, Iluze Osvícená
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » pon 05. zář 2016 8:24:35

arikiran píše:no já o Ní nezačal...pouze jsem reagoval na:
každej chce nejdřív něčeho dosáhnout, satori, moudrost, vyrovnanost mysli,...


z mého pohledu je Moudrost kýžená vlastnost a pořád jde zlepšovat...není tedy důvod si říct...už jsem Moudrý dost...dík...to mi stačí

věřím v boha a předpokládám, že je Moudrý....a to mnohem mnohem kvadrilionkrát mnohem víc, než člověk...tudíž je tady potenciál na zlepšování...

nevyčítám nic člověku, který to má jinak a na zlepšování rezignuje, jsa uspokojen dosaženým stavem...co bych mu ovšem vyčet je interpretace, že tak je to ok...není!, pro něj možná, to já nevím, ale pro druhé ne, zvlášt pro mě...a zvlášt potom, když to šíří po netu a kazí tím ostatní...bo my jsme extra citliví na to, když nám někdo řekne, že není třeba nic dělat...nic dosahovat...žůžo...řekne si takový...a začne to učit....

......


no já píšu pro lidi, co se zajímaj o buddhismus, nepíšu pro křesťany, samozřejmě pojetí moudrosti v křesťanství a buddhismu je jiné, v buddhismu je moudrost prádžňá, to je prá, před , džňa, vědomosti, něco, co poznáváme, než o tom máme informace, než o tom začneme přemýšlet, možná by bylo lepší aby ses věnoval křesťanství a nepletl si do toho buddhismus
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikiran » pon 05. zář 2016 10:18:25

já neškatulkuji...a tobě to také neradím...
mě zajímá pravda, a pravda jak správně píšeš...není informace a nejde nastudovat...
kdo s Ní je kamarád...je Moudrý dle mého gusta...

platí, co jsem napsal
já studuji od roku 1980..tj 36 let a v 2002 ... tj po dvaceti asi letech..jako ty teď....jsem vedl kurzy a mluvil jako ty...tím nechci se povýšit...pouze poukázat na vývoj...vyvinul jsem se dál...protože proč?...protože jsem chtěl!!!
kdybych si v 2002 řekl---jsem nasycen..už nepotřebuji dosahovat...či jax to popsal...kdo ví, kde bych byl....

ale to je také podružné..v mém Modelu se vyvíjíme všichni...nelze se nevyvíjet...nelze nedosahovat...byť to tady tisíckrát vykřikuješ...ROSTEŠ, POSTUPUJEŠ, ZRAJEŠ...protože ŽIVOT to je tohle...jo, Jani, ten iluzorní ofrňovaný život...a můžeš se zabednit a zamknout na tisíc zámků věčné Neměnnosti...STEJNĚ TĚ TO ZMĚNÍ....rád bych se toho dožil, abychom se mohli zasmát...bo návrat je vždy oslavován

...... .......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » pon 05. zář 2016 10:49:10

arikiran píše:já neškatulkuji...a tobě to také neradím...
mě zajímá pravda, a pravda jak správně píšeš...není informace a nejde nastudovat...
kdo s Ní je kamarád...je Moudrý dle mého gusta...

platí, co jsem napsal
já studuji od roku 1980..tj 36 let a v 2002 ... tj po dvaceti asi letech..jako ty teď....jsem vedl kurzy a mluvil jako ty...tím nechci se povýšit...pouze poukázat na vývoj...vyvinul jsem se dál...protože proč?...protože jsem chtěl!!!
kdybych si v 2002 řekl---jsem nasycen..už nepotřebuji dosahovat...či jax to popsal...kdo ví, kde bych byl....

ale to je také podružné..v mém Modelu se vyvíjíme všichni...nelze se nevyvíjet...nelze nedosahovat...byť to tady tisíckrát vykřikuješ...ROSTEŠ, POSTUPUJEŠ, ZRAJEŠ...protože ŽIVOT to je tohle...jo, Jani, ten iluzorní ofrňovaný život...a můžeš se zabednit a zamknout na tisíc zámků věčné Neměnnosti...STEJNĚ TĚ TO ZMĚNÍ....rád bych se toho dožil, abychom se mohli zasmát...bo návrat je vždy oslavován

...... .......


když nebudeš škatulkovat, tak budeš překvapen podivným učením nejrůznějších učitelů a cest



pokud hledáš styčné body Zenu a křesťanství, pak zkus mistra Eckhardta
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod arikirana » pon 05. zář 2016 12:32:30

mě nejpodivnější se zdá učení mého Mistra Učitele...jak jinak...vždy mě překvapí...byť su dokonale připraven...
je těžké pokecat zde na otvřeném prostransví...člověk musí zachovat dekorum...bohužel debata pak de srat...
bud zdráv a mnoho štěstí
...... .......
arikirana
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod vostálník » pon 05. zář 2016 16:58:25

Není čeho dosáhnout, ale je co dělat


No,

jen aby to nebylo vobráceně než co píšeš,

tedy,

NENÍ CO DĚLAT ALE JE ČEHO DOSÁHNOUT...
vostálník
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. zář 2016 8:42:00

"můžeš si myslet, že už jsi hodně dobrej, ale stačí malý kousek egoismu a jsi v prdeli ...

což není tak špatný místo - potkáš tam hodně známých :crazy:

VŠE JE DOBRÉ !!!"
Návštěvník
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 06. zář 2016 9:17:40

kdyby to někomu blbějšímu nebylo jasný,


jak mi dupou králíci

Návštěvník
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod vostálník » úte 06. zář 2016 15:59:15

Prostě to ztratí důležitost.


Ještě že sem píše ta Irulan,

aspon někdo ví,

o čem to je,

a ne že je to o pěstování rajčat a hře na klavír...
vostálník
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod ryunin » úte 06. zář 2016 16:35:23

vostalpetr píše:Jo a kdyby někomu náhodou nebylo jasný, čeho je třeba DOSÁHNOUT,

tak právě toho, že NENÍ TŘEBA NIC DĚLAT...

To já jen pro jistotu, kdyby to někomu blbějšímu nebylo jasný,

takovejch se zde najde určitě víc než dost...


někteří z nás musí chodit do práce...

a někteří jiní někdy dokonce i na záchod
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod vostálník » úte 06. zář 2016 18:43:46

A mám pocit, že už jsem ti tohle psal,

jenže ty vidíš duchovno jako nějaký pěstování rajčat,

a z toho tě nejspíše jen tak něco nevyléčí,

obzvláště když je to tak důležitý...
vostálník
 

Re: Není čeho dosáhnout, ale je co dělat

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 07. zář 2016 8:39:03

vostálník píše:
bejt realizovanej není žádnej med ...


a kdo to tady tvrdil, že nestačí jen lízat med, ale je třeba stát se medem?

:confused:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků