Aby řeč nestála

Moderátor: ryunin

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. srp 2015 21:29:14

Máš pravdu. Hodně štěstí.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. srp 2015 22:02:31

Návštěvník píše:
Potkala jsem občas fantastické a hodné lidi, i když to nebyli duchovňáci, nebo to aspoň nedali nikdy najevo, že by kdy hledali odpovědi na duchovní otázky. Někteří z nich znenadání umřeli na rakovinu. Nechápu proč, vždyť byli milí, hodní, společenští, lidi je milovali.


.... možná "nedokázali" zcela odhodit masku....


Jeden z nich byl učitel matiky na základce. Po pololetkách se jednou nevrátil do školy a za pár týdnů měl pohřeb. Prý to byla rakovina střev.
Stejnou diagnózu měl, o asi tak 16 let později, jeden mistr z pily, také to bylo tak velmi rychlé.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. srp 2015 23:06:45

Někteří z nich znenadání umřeli na rakovinu. Nechápu proč, vždyť byli milí, hodní, společenští, lidi je milovali.

.... možná "nedokázali" zcela odhodit masku....

Asi nešlo o úmyslnou masku, ale o neustálou snahu být ke všem laskavý. Takový člověk automaticky potlačuje všechny "ošklivé" pocity.

Negativní energie "špatných" pocitů, které vytrvale odmítá vnímat, se hromadí v jeho těle, proudění energie se tím v různých částech těla blokuje, a když je toho hodně, začnou vznikat zdravotní poruchy. Doktoři tomu říkají psychosomatické složky nemocí, které nakonec vyvolají i onemocnění fyzická.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. srp 2015 23:13:59

Návštěvník píše:
Někteří z nich znenadání umřeli na rakovinu. Nechápu proč, vždyť byli milí, hodní, společenští, lidi je milovali.

.... možná "nedokázali" zcela odhodit masku....

Asi nešlo o úmyslnou masku, ale o neustálou snahu být ke všem laskavý. Takový člověk automaticky potlačuje všechny "ošklivé" pocity.

Negativní energie "špatných" pocitů, které vytrvale odmítá vnímat, se hromadí v jeho těle, proudění energie se tím v různých částech těla blokuje, a když je toho hodně, začnou vznikat zdravotní poruchy. Doktoři tomu říkají psychosomatické složky nemocí, které nakonec vyvolají i onemocnění fyzická.


Pečlivá a vlídná práce s lidmi škodí zdraví...

Třetí člověk, pracovník ve zdravotnictví - prý rakovina jater, ale je fakt, že pod roční nemoci pacient zemřel na "játra", nepomohli lékaři, ani léčitel, ani modlení...
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 15. srp 2015 23:53:55

Pečlivá a vlídná práce s lidmi škodí zdraví...

Proč by měla škodit zdraví?

Škodí jen zametání všeho nežádoucího v sobě dovnitř, aby to "jako nebylo."
Je to jako zametat špínu v bytě pod koberec... i tam by se po nějaké době nakupila a začala by dělat problémy :what:
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 0:06:31

Návštěvník píše:
Pečlivá a vlídná práce s lidmi škodí zdraví...

Proč by měla škodit zdraví?

Škodí jen zametání všeho nežádoucího v sobě dovnitř, aby to "jako nebylo."
Je to jako zametat špínu v bytě pod koberec... i tam by se po nějaké době nakupila a začala by dělat problémy :what:


No nevím, tihle lidé ani neměli co zametat pod koberec...
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » ned 16. srp 2015 7:12:25

Návštěvník píše:No nevím, tihle lidé ani neměli co zametat pod koberec...

kdyby neměli, nebyl by tu ani ten důsledek - všechno má své příčiny a následky... a náhody neexistují

o rychlém konci se dá mluvit u havárie, ale ne tak u nemoci. Nemoc se hlásí dlouhodobě, ale otázkou je, jestli jsme schopni a ochotni ji slyšet. Nejprve ty jemné náznaky neslyšíme, pak je nám hůř a my si říkáme, že za to může jídlo a jiné vnější "příčiny", pak bereme prášky proti bolesti, abychom neslyšeli, že něco máme změnit, pak teprve jdeme k doktorovi, aby zkonstatoval, že je už pozdě...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod nop » ned 16. srp 2015 8:22:40

malpan píše:
Návštěvník píše:No nevím, tihle lidé ani neměli co zametat pod koberec...

kdyby neměli, nebyl by tu ani ten důsledek - všechno má své příčiny a následky... a náhody neexistují

o rychlém konci se dá mluvit u havárie, ale ne tak u nemoci. Nemoc se hlásí dlouhodobě, ale otázkou je, jestli jsme schopni a ochotni ji slyšet. Nejprve ty jemné náznaky neslyšíme, pak je nám hůř a my si říkáme, že za to může jídlo a jiné vnější "příčiny", pak bereme prášky proti bolesti, abychom neslyšeli, že něco máme změnit, pak teprve jdeme k doktorovi, aby zkonstatoval, že je už pozdě...

Některé nemoci se neukazují viditelně.
Znám případ:
v ůnoru se ukázala žlutá barva v očích, tam, kde má být bílá.
Vyšetření ukázalo zastavení toku žluče. Následná operace pro obnovení toku žluče ukázala, že tam je nádor velikosti tenisového míče a prorostlý. Bylo by se to dalo zvládnout, kdyby se našel ve stadiu švestky a bez prorostlin.
Pohřeb byl v červnu.
Říká se: preventivně si prohmatávejte prsník a varlata.
Ale nikdo nechodí preventivně s břichem na rtg, ani se to nedoporučuje, člověk může dostat jen omezené dávky záření v roce.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Pelvan » ned 16. srp 2015 8:34:16

Ahoj

Asi takhle.
Nemoc těla je informace pro nás, že něco děláme špatně. Pokud se chci uzdravit, musím něco ZMĚNIT. Pak nastane otázka: CO MÁM ZMĚNIT, ABYCH SE UZDRAVIL?
Pokud tuhle posloupnost člověk nepochopí, tak se chová pořád stejně (v té stejnosti je někde schovaná ta příčina vzniku nemoci, nějaký náš špatný vávyk) a navíc je člověk tou nemocí omezený ve svých aktivitách a tím se tělu ještě zhoršují jeho životní podmínky, protože tělo aktivitu potřebuje s odpočinkem pravidelně střídat. Jenom odpočinek je pro tělo zničující.

Pokud si chcete něco přečíst o rakovině a infarktech (tyhle nemoci nás kosí asi nejvíc) přečtěte si knihu "Nespěchejte do rakve".

Jenom zkráceně k těm zde popisovaným rychlým koncům, kterým se moc nedivím. Rakovina je projev překyselení organizmu stejně jako zánět, je to upozornění, že něco děláme špatně. Překyselení má několik příčin, napočítal jsem čtyři příčiny: Je to náš nutriční režim (jídlo a pití), náš pohybový režim, naše dýchání a naše psychika.

Protože zánět má stejnou příčinu (překyselení) jako rakovina, budu popisovat, co se dělo mně po propuknutí zánětu žil.
Nevěděl jsem příčinu té nemoci a to byl pro mne šok, stejně jako nemoc sama, takže moje psychika šla do háje.
Byl jsem ve stresu a tím se stalo moje dýchání rychlejší a mělčí, takže moje dýchání šlo také do háje.
Nemohl jsem se pro bolest skoro hýbat, takže šel i můj pohybový režim do háje.
Jenom jídlo a pití jsem nějak udržoval v lajně. Dovedu si ale představit, že lidé, kterým jde všechno do háje začnou ze stresu například mlsat sladké nebo popíjet limonády či kafovat.
Na základě špatné psychiky, špatného dýchání a mála pohybu se moje imunita prudce snížila a dostal jsem chřipku jako trám, fakt hustou. Kdybych něco nezačal dělat jinak, tak by byl ze mě lazar a mohl bych skončit dost špatně a to je zánět žil proti rakovině ještě brnkačka.
Právě u toho kafe jsem začal něco měnit k lepšímu. Po kávě mě noha bolela víc, byl to signál mého těla: TOHLE DO MNĚ NELEJ! Nemoc je pro nás zdroj informací, nemocné tělo je ráznější ve svých sděleních než tělo zdravé. Přestal jsem tedy kávu pít a trochu jsem si tím zlepšil svůj pitný režim.
Nemohl jsem se moc hýbat, ale jako zběhlému jogínovi mi bylo jasné, že asány dělat mohu, hlavně ty s obrácenou polohou těla. A tak jsem si zlepšil svůj pohybový režim.
Při tom cvičení jogy (vypadá to hrozně, ale mám při tom nohy vzhůru) jsem začal trénovat plný výdech a zlepšil jsem si tak svůj dýchací režim.
Pracoval jsem na své psychice podle vzoru Jana Zahradníka Havelky a po čase jsem se se svojí nohou a smířil jsem se také s tou celou svojí situací.
Tak zhruba po měsíci jsem se už cítil celkem dobře, ale ty první týdny byly pekelné, dokud se ta bolest nezačala zmenšovat. Pak už to šlo. Důležité pro mne bylo začít něco dělat jinak a vytrvat v tom (samozřejmě na základě pozitivní reakce těla).

Vzpomínám si na dva svoje známé, kteří umřeli na rakovinu dost rychle. Mohu se jenom dohadovat, proč umřeli oba tak rychle, ale jednoho podobného rysu jsem si u nich všiml.
Jeden známý byl opravdu srdečný a obětavý člověk. Pak dostal rakovinu a v nemocnici rychle umřel. Jeho manželka mi pak vyprávěla, jak ho v té nemocnici všichni spolupacienti milovali, protože o ně projevoval upřímný zájem. To může být problém, starat se příliš o druhé, když já sám mám na kahánku.
Ten druhý známý byl velmi pracovitý a zručný řemeslník. Dostal rakovinu a místo toho, aby se soustředil na její léčení, tak dál pracoval pro druhé. Dělal to sice pro peníze, ale princip byl stejný jako v tom prvním případě. Staral se více o potřeby druhých než o ty svoje.
Někdy je asi určitá zdravá míra sobectví a zaměření se na sebe a na svoje potřeby sebezáchovná.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 9:33:36

Návštěvník píše:
Pečlivá a vlídná práce s lidmi škodí zdraví...

Proč by měla škodit zdraví?

Škodí jen zametání všeho nežádoucího v sobě dovnitř, aby to "jako nebylo."
Je to jako zametat špínu v bytě pod koberec... i tam by se po nějaké době nakupila a začala by dělat problémy :what:

Návštěvník píše:No nevím, tihle lidé ani neměli co zametat pod koberec...

malpan píše:kdyby neměli, nebyl by tu ani ten důsledek - všechno má své příčiny a následky...

Není snadné si tu příčinu v sobě uvědomit. Na energetické rovině se prohlubuje disharmonie a životní energie se tím postupně v různých tělesných oblastech blokuje, protože k neustálému mentálnímu "zametání" nežádoucích pocitů dochází nevědomky a neúmyslně, "jen" jako k důsledku snahy být hodný.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 9:47:26

PS. Energie se zřejmě může zablokovat a vyvolat nakonec smrtelné onemocnění i v těch vzácných případech, kdy Probuzený na sebe vědomě přebral karmu některých hledajících (jak se tradovalo o Maharišim), protože byla příliš silná a znemožňovala jim posunout se k poznání sebe sama, i když po něm velmi toužili.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » ned 16. srp 2015 10:02:39

Návštěvník píše:Není snadné si tu příčinu v sobě uvědomit.

souhlasím, ale s tím nám pomáhá sebereflexe i naslouchání druhým:
- měl bych, ale.... je nádherný ukazatel, že to víme
- poslouchat sebe, když "radíme" druhým - častokrát jsou to informace pro nás samé
- "kritický" pohled druhého je taky dobré nemést do kouta (pod koberec)
...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » ned 16. srp 2015 10:09:27

Jana píše:
Mnohem důležitější je však uvědomit si, co nám samotným říká náš vlastní "kritický" pohled na druhého. Z něj se o sobě samém můžeme dozvědět nejvíc.

ano, to je taky obsahem toho, co je popsané o řádek výše
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 10:10:51

malpan píše:
Není snadné si tu příčinu v sobě uvědomit.

s tím nám pomáhá sebereflexe i naslouchání druhým...

Návštěvník píše:pocity a mysl tvoří nerozlučnou dvojku a nekonečný kolotoč kdy pocity vyvolávají tisíce myšlenek a myšlenky pak zase vyvolávají x pocitů ...

pokud se s tímto identifikujeme, tak jsme v tomto kolotoči doslova utopeni a drceni a pak nás to nutí vynakládat úsilí, abychom si udrželi pozitivní myšlenky a tím pádem pozitivní pocity a naopak jsme se distancovali a ochránili od těch negativních myšlenek či pocitů a také není ojedinělá snaha odstranit myšlenky a pociťování vůbec...
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 10:15:50

s tím nám pomáhá sebereflexe i naslouchání druhým...

Sebereflexe je prostá bdělá všímavost k sobě, k obsahům vnímání, a to hluboce a kontemplativně, že to prostoupí až ke zdroji vnímání
je to základ - introspektivní kontemplace :)

Člověk obvykle odmítá introspekci tak dlouho, dokud nenastane situace, která ho k ní nakonec přiměje.

Bohužel čím víc se držíme svých jistot, tím bolestivější přijde zkušenost, která ty klapky z očí smete :(
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 14:41:39

Pelvan píše:Pak nastane otázka: CO MÁM ZMĚNIT, ABYCH SE UZDRAVIL?
Pokud tuhle posloupnost člověk nepochopí, tak se chová pořád stejně (v té stejnosti je někde schovaná ta příčina vzniku nemoci, nějaký náš špatný návyk)...


Nemoc jako symbol:

Pokud chceme nemoc pochopit jako smysluplnou reakci našeho těla, kterou naše duše reaguje na neřešené konflikty a převádí je do vědomí, musíme pochopit symbolické významy příznaků nemoci. Přijmout je jako poselství.

http://knihy.heureka.cz/nemoc-jako-symb ... er-dahlke/

V této příručce naleznete přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků.

Autor vám zde předává návody, jak si sami pomoci, jak se vyrovnat s vlastními nevyřešenými problémy a úkoly, které musíte zvládnout, abyste současně zvládli svou chorobu.
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 15:09:44

Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Pelvan » ned 16. srp 2015 17:51:04

Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše:V této příručce naleznete přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků.

Děkuji za odkaz, mrknu na to. Pro mne jsou ale stovky a tisíce příznaků trochu velká čísla. Mám radši menší počty záležitostí, na které si mám dát v životě pozor.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod quarnum » ned 16. srp 2015 18:08:03

Pelvan píše:Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše:V této příručce naleznete přes 400 klinických obrazů nemocí, potíží a zdravotních problémů, a více než 1000 jejich příznaků.

Děkuji za odkaz, mrknu na to. Pro mne jsou ale stovky a tisíce příznaků trochu velká čísla. Mám radši menší počty záležitostí, na které si mám dát v životě pozor.

Zdravím

Můžeš to zúžit a vynechat na př. zánět prsníků.
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 23:58:24

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. srp 2015 18:24:30

Pelvan píše: Pro mne jsou ale stovky a tisíce příznaků trochu velká čísla. Mám radši menší počty záležitostí, na které si mám dát v životě pozor...


Ahoj Pelvane, k těm "stovkám" ;) příznaků:

Jednotlivé zdravotní poruchy jsou v knize uváděné abecedně a ke každé poruše se tam uvádí několik málo příznaků, pro ni charakteristických. Plus jejich souvislost s psychikou, s tím, co se třeba kdysi dávno potlačilo, takže teď se to může projevovat navenek jen skrze tu konkrétní zdravotní poruchu.

Jelikož u lidí se objevuje celá řada nejrůznějších zdravotních poruch, všem těm poruchám nejrůznějších orgánů a částí těla v celkovém součtu odpovídá pochopitelně i součet všech příznaků, kterými se všechny ty poruchy projevují. Uvidíš tedy sám, jak to s těmi stovkami příznaků je :)

Tuhle knihu mám už od roku 2000 (první vydání v českém překladu) a pomohla mi víc, než za celá desetiletí předtím všichni možní doktoři. Některé chronické poruchy, například se zažíváním, které předtím trvaly víc než 25 let, postupně zmizely samy po rozpoznání jejich souvislosti s psychikou a dodatečném zpracování předtím neuvědomovaných mentálních postojů, které byly jejich příčinou.

:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron