Aby řeč nestála

Moderátor: ryunin

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 8:53:07

.Petra píše:Spíš pokrytectví.


je to přechodná Janina zaslepenost :what: není to zatím schopná vnímat jinak, než že je tu buď Jednota nebo Dualita :confused:

musí dojít k překročení mysli, pak se vyjasní, že dualita je součástí jednoty tedy Celku ne jejím protikladem :)
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 8:54:18

že tu jsou konkrétní těla, konkrétní mysli a že jako takoví jsou neopakovatelnými originály

je úžasné to vnímat... Ani jeden projev není stejný jako ten další... a další... a ještě další...

Vesmírná Inteligence je ve Své tvořivosti nekonečně vynalézavá

Když se tohle začne vnímat, je tu čím dál větší údiv... a prohlubuje se přijímání ... i toho v sobě, co člověk předtím nevědomky odmítal, chtěl se toho zbavit, protože viděl to jako nežádoucí.... když se rozpozná, že jsou to Jevy, pohyby Energie, už ho nenapadne říkat tomu hovadiny ...

Kupodivu úměrně jejich přijímání se všechny tzv. negativní sklony zprůzračňují... jakmile se ten konkrétní sklon rozpozná a přijme, jeho aktuální projev roztaje jak ledová střepina na slunci... a když tentýž sklon pak v nějaké další situaci objeví znovu, je už o něco slabší...

Jak začít vesmírnou Energii rozpoznávat i v těchhle Jejích tzv. negativních projevech? To je problém tím menší, čím menší je v nás instinktivní potřeba odpojovat se od všeho, co v sobě nechceme, čím menší je naše potřeba to odmítat, popírat, upírat tomu existenci :) ...

Jak se prohlubuje přijímání toho, co zrovna je...
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 9:10:57

Návštěvník píše: Jak začít vesmírnou Energii rozpoznávat i v těchhle Jejích tzv. negativních projevech? To je problém tím menší, čím menší je v nás instinktivní potřeba odpojovat se od všeho, co v sobě nechceme, čím menší je naše potřeba to odmítat, popírat, upírat tomu existenci :) ...

Jak se prohlubuje přijímání toho, co zrovna je...


"Hledající nakonec dosáhne Já a tam nalézá jako hlavní rys jednotu.

Potom to, co bylo původně odmítnuto jakožto neskutečné, je rozpoznáno jako součást jednoty."


Ramana Mahariši
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Honzam » úte 18. srp 2015 12:16:23

Jana píše:
Honzam píše:Nesmysly, které nemají s realizací Já nic společného. Narcistické projevy osoby Jana.


Nojo, Honzame, dokud nemáme rohy a ocas, tak o té realizaci Já víme houby, viď.

PS: Já o té realizaci Já ve skutečnosti nic nevím, nejsem nic a jak by mohlo nic o něčem něco vědět ?

Ale na druhé straně tohleto všechno, co tady zrovna je, je láskou, blahem, štěstím, klidem, mírem, životem, jsi tím i Ty, když se objeví myšlenka, kdo vlastně jsi. Nic o tom nevím, jen to tady takhle zrovna teď je.

Všimni si, že to není napsané ani velkým a ani červeným písmem, aby to toho rohatého nedráždilo.

:)

PSS: Z toho, co právě tady je, je jasné, že s tím rohatým nemáš vůbec nic společného,

a tohle poznání je velkou radostí.

Protože rohatej, jak je známo, je právě tím zdrojem dvojnosti a celého toho utrpení, které z té iluze oddělenosti pramení.


Jana píše:Nojo, mami, přeju si, abys byla šťastná, dělá mi to radost, když je Ti fajn.


Rohatá. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 14:31:32

Jana píše:
Miluju Tě i rohatou.

:D

V mém srdci jsi láskou, která nemá žádné rohy.


tak jak ???
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 14:43:34

Jana píše:
Boží přítomností je světlo, čisto, jasno, radost, láska, blaho, svoboda, klid, mír, ticho, štěstí...


až jí uvidíš v rohaté, tak nebude muset rohy sundávat :)
Návštěvník
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » úte 18. srp 2015 17:18:54

Jana píše:To je právě ten paradox, že ať nabídne psychosomatika cokoliv, to kým jsi, se opravdu nijak nemění.

pan Václavíček o tom neměnném mluví zcela jasně - blb zůstává blbem - viz http://jirivaclavicek.blog.idnes.cz/c/122765/Uloha-vynikajicich-blbu-v-zivote-lidskem.html?ref=rss - taky rád používá podle mého tu nejlepší mantru: děkuji
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod rosada » úte 18. srp 2015 20:18:32

Jana píše:
Návštěvník píše:
to že tu jsou konkrétní těla, konkrétní mysli a že jako takoví jsou neopakovatelnými originály je fakt, který je zde přehlížen akorát tebou Jano ... :what:


A ty originály dokáží být láskou. :D A ta láska je ve finále vždycky úplně stejná.


Ano, některé to dokáží. Myslíš si o sobě, že jsi originálem, který dokáže být láskou?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod ros » stř 19. srp 2015 7:08:36

Můžeme to ještě nějak blížeji rozebrat?
Jde mi o tuto větu, co jsi jí myslela?

Jana píše:
A ty originály dokáží být láskou. :D A ta láska je ve finále vždycky úplně stejná.



Já ji totiž chápu takto:
Individualita (ať už s tělem nebo bez) dokáže být láskou (tedy bytím, vědomím ... nebo píšeš o jiné lásce?)
Ve finále (tedy po nějaké cestě, činu?) je vždy stejná (tedy pokud nebyla stejná už před tím, je to pro mě houby stejnost)
Neuhýbej do nějakých sáhodlouhých vyprávěnek. Podívej se na to co píšeš!
Tohle nedává žádný smysl!
ros
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Ja.na » stř 19. srp 2015 8:06:31

ros píše:Můžeme to ještě nějak blížeji rozebrat?
Jde mi o tuto větu, co jsi jí myslela?

Jana píše:
A ty originály dokáží být láskou. :D A ta láska je ve finále vždycky úplně stejná.



Já ji totiž chápu takto:
Individualita (ať už s tělem nebo bez) dokáže být láskou (tedy bytím, vědomím ... nebo píšeš o jiné lásce?)

V tom, co je skutečnou Láskou, Bohem, Absolutnem, každá individualita mizí, stejně tak jako se z toho v iluzi dvojnosti rodí.
Dokud je tady představa individuality, která je od svého původu oddělena, tak to ještě není úplné poznání toho, kým je. A jakmile se pozná podstata té individuality, tedy toho, čím ta individualita doopravdy je, tak tady není žádná individualita, která by mohla být něčím jiným, než skutečně je.

Je to asi tak, jako bys chtěla zkoumat, čím je paprsek Slunce, je tady spousta paprsků a když dospějeme do zdroje toho paprsku, je tady jen jediné Slunce. Světlo je spojením všeho, jak učí dzogčhen. Mysl to dokáže rozporcovat na Slunce a jednotlivé paprsky, ale když je pozornost obrácená k paprsku nebo k Slunci, je to světlo tím, co je v obojím stejné.

Proto je taky to Největší Ježíšovo Přikázání největší. Do Božího království vstupujeme, když mysl, srdce i duši zaplaví poznání, že Bůh je Láska, bližní je Láska, já jsem je Láska.

Ve finále (tedy po nějaké cestě, činu?) je vždy stejná (tedy pokud nebyla stejná už před tím, je to pro mě houby stejnost)
Neuhýbej do nějakých sáhodlouhých vyprávěnek. Podívej se na to co píšeš!
Tohle nedává žádný smysl!

Pro mysl to asi nebude dávat žádný smysl. V tichu srdce je to jasné, i bez dlouhých vyprávěnek. To, co Ti tady píšu, můžeš vnímat intuitivně, posuzující mysl je třeba přitom pustit.

Mooji Ti to řekne jinak, drží Tě tak dlouho v přítomnosti, až se ta láska, která nic na nic nerozděluje objeví, až se objeví blaho toho spojení s ním a s tím vším.

Mysl tohle však dokáže zase rozporcovat a pak mi řekneš: "Ty to máš jinak, než Mooji", ale když si ta mysl kecne a zůstává jen to, k čemu Tě Mooji dovedl, tak nic není jiné, jak bych to mohla mít jiné, než on. Jak bys to mohla mít jiné, než já. Není žádné jiné.

Protože, co jiného mohu říci, než tyto věci.
49:31 - 49:32
Nemohu říct nic jiného.
49:32 - 49:34
Nevím, jak říct něco jiného.
49:35 - 49:37
Jak mohu říci něco jiného?
49:39 - 49:40
(Přítel:) Proč bys měl?
49:40 - 49:41
(Mooji:) Hm?
49:41 - 49:42
(Přítel:) Proč bys měl?
49:45 - 49:48
(Mooji:) Někdy mohu, proč ne? Proč to nezkusím?
49:55 - 49:58
Někdy to zkusím a mluvím o něčem jiném,
49:58 - 50:01
ale všechno to "něco jiné" je to samé.
50:01 - 50:03
(Smích)
50:06 - 50:09
Protože to není to něco jiného -
není tu nic jiného.
50:12 - 50:13
Není žádné "jiné"

viewtopic.php?f=83&t=3796#p115142
Ja.na
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Pelvan » stř 19. srp 2015 8:25:58

Ahoj

Pokud někde zaslechnu nějakou teorii o bezchybnosti a dokonalosti, tak jsem ihned velmi ostražitý.
Je třeba se smířit s faktem, že všichni jsme omylní a chybující. Všichni, tím myslím úplně všechno na tomto světě, co je stvořené nabo zrozené.
Kdo tvrdí opak, tak lže už v tom okamžiku tvrzení své nebo obecné perfektnosti a bezchybnosti.
Chyby a omyly jsou cestou ke zdokonalení jenom za předpokladu, že jsou tyto jako chyby a omyly také rozpoznány; jinak je to dialog nikam nemířící a točící se v kruhu a tudíž i zbytečný.
S věcmi nestvořenými a s bytostmi nezrozenými se nezabývám, je to mimo moje schopnosti s takovými elementy komunikovat.

Možná se během zde probíhajícího honu na Janu, tak oblíbené zdejší kratochvíle, překvapuje mne ta míra emočního zainteresování některých zdejších honců, zapomnělo na předešlou diskusi.
Návštěvník zde psal o tomto odkazu:
http://www.martinbartosek.cz/clanek-satori-dychani
Mně to satori dýchání velmi připomíná holotropní dýchání a před tím bych chtěl varovat. Znám několik případů lidí, kteří po absolvování holotropního dýchání mají trvalé psychické problémy, tj. jsou na psychofarmakách a někteří i v pracovní neschopnosti. Při holotropním dýchání dochází v organizmu k otravě kyslíkem a vzniklá poškození mohou být nevratná. Jistě i v józe v pránajámě se dělá zrychlené dýchání tzv. "kovářské měchy", ale cvičí se to pouze na dobu řádově minuty. Tady se však jedná o mnohem delší časové úseky - patrně se jedná až o hodiny - této nepřirozené dýchací aktivity.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Honzam » stř 19. srp 2015 8:42:24

Narcistický démon v Janě:

  • Jsi/Jsem bezchybný, dokonalý a nevinný.
  • Abys takový byl, není potřeba vůbec nic.
  • Můžeš to sám poznat, když nebudeš myslet.
  • Toto je jediná Pravda, všechno ostatní je klam.
  • Žádná bytost, která by to mohla zpochybnit, neexistuje.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Ja.na » stř 19. srp 2015 8:47:55

Honzam píše:Narcistický démon v Janě:

  • Jsi/Jsem bezchybný, dokonalý a nevinný.
  • Abys takový byl, není potřeba vůbec nic.
  • Můžeš to sám poznat, když nebudeš myslet.
  • Toto je jediná Pravda, všechno ostatní je klam.
  • Žádná bytost, která by to mohla zpochybnit, neexistuje.


Bojíš se poznání toho, kým skutečně jsi ?

Bojíš se přijít o své rohy a ocas ?

Bojíš se, že přijdeš o své polarity, o svou pohlavnost?

Bojíš se přijít o všechno, co si myslíš, že máš?

Bojíš se, že budeš tímtéž, co ostatní?

Bojíš se, že ztratíš svou důležitost?

Čeho se bojíš?
Ja.na
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Honzam » stř 19. srp 2015 8:48:50

Ja.na píše:
Honzam píše:Narcistický démon v Janě:

  • Jsi/Jsem bezchybný, dokonalý a nevinný.
  • Abys takový byl, není potřeba vůbec nic.
  • Můžeš to sám poznat, když nebudeš myslet.
  • Toto je jediná Pravda, všechno ostatní je klam.
  • Žádná bytost, která by to mohla zpochybnit, neexistuje.


Bojíš se poznání toho, kým skutečně jsi ?

Bojíš se přijít o své rohy a ocas ?

Bojíš se, že přijdeš o své polarity, o svou pohlavnost?

Bojíš se přijít o všechno, co si myslíš, že máš?

Bojíš se, že budeš tímtéž, co ostatní?

Bojíš se, že ztratíš svou důležitost?

Čeho se bojíš?


:)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Ja.na » stř 19. srp 2015 9:14:53

Honzam píše:
:)


No a pak že nejsi nádherný.
Ja.na
 

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » stř 19. srp 2015 9:23:41

Jana píše:
A ty originály dokáží být láskou. :D A ta láska je ve finále vždycky úplně stejná.


dokáží to, až jim to v sobě dovolíme aneb oni jí jsou, jen to nejsme schopni vidět
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod malpan » stř 19. srp 2015 9:29:03

Pelvan píše:Ahoj

Pokud někde zaslechnu nějakou teorii o bezchybnosti a dokonalosti, tak jsem ihned velmi ostražitý.
Je třeba se smířit s faktem, že všichni jsme omylní a chybující. Všichni, tím myslím úplně všechno na tomto světě, co je stvořené nabo zrozené.
Kdo tvrdí opak, tak lže ...

volil bych mírnější slova: nelže, protože zatím není schopen vidět více souvislostí, neví, že všechno souvisí se vším

Co je to lež? Pravda jednoho (třeba i účelová) viděná jako nepravda druhým...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Aby řeč nestála

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 19. srp 2015 9:30:26

malpan píše:
Jana píše:
A ty originály dokáží být láskou. :D A ta láska je ve finále vždycky úplně stejná.


dokáží to, až jim to v sobě dovolíme aneb oni jí jsou, jen to nejsme schopni vidět


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků