Co je to ego?

Moderátor: ryunin

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:01:03

Návštěvník píše:Aha.
Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne.........a také použít l tomu výzkumu větší vzorek zkoumaných koček, různého zbarvení, kočky, kocoury, kastráty....atd.
Vyšlo by ti, že kočičí holky a klučičí kastráti jsou náchylnější k tomu to mít vědomé, než nekastrovaní kočičí kluci....proč to tak je, to zatím nevím, možná kocouřími hormony.... :D


vědomé co ???
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:14:55

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Aha.
Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne.........a také použít l tomu výzkumu větší vzorek zkoumaných koček, různého zbarvení, kočky, kocoury, kastráty....atd.
Vyšlo by ti, že kočičí holky a klučičí kastráti jsou náchylnější k tomu to mít vědomé, než nekastrovaní kočičí kluci....proč to tak je, to zatím nevím, možná kocouřími hormony.... :D


vědomé co ???

žeby to ??? :what:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:23:54

Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 15:42:38

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod nop » pát 31. črc 2015 15:46:38

Návštěvník píše:.....kočka na to nemá dostatečně vyvinutý intelekt, aby byli schopné sebereflexe

přišla jsem na to pozorným vnímáním ... tak pozorným, že nebyl rozdíl mezi mnou a kočkou, když se vyprázdníš od sebe sama, tak budeš vnímat jejíma očima, prostě vnímáš z ní

ne telepaticky ovšem, skrze mysl :D

dívat se skrze kočku, psa, kámen, strom ... není nesnadné, protože oni nemají žádné psychické obrany nebo bloky, jsou bez přetvářky, průzrační stejně jako mimina ... nebo batolata - naprosto otevření, reagují přímo na podněty, rychle a čistě - nezkresleně, dá se od nich velmi mnoho naučit

Dívání se do situace skrze vědomí ptáka nebo zvířete je dostatečně doloženo v pohádkách,
a je dobré tomu věřit. Nevěřit obsahu pohádek by znamenalo uzavírat si prostředek k poznávání.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 16:07:43

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D


nevím, napiš to ;)
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 16:18:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D


nevím, napiš to ;)


a co raději štrůdl z letních jablek?.....právě peču...... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Honzam » pát 31. črc 2015 18:58:52

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod .Petra » pát 31. črc 2015 20:56:56

vostalpetr píše:
co jsem kdysi četl o Maharišim,

tak ten se třeba nepodílel na plánování stavby ašrámu,

.



Podle jeho žáka Šri Annamalai Svámiho plánoval Ramána celý nový ašrám sám, ale žádal po Annamalaiovi, aby to nikomu neprozradil. Tak to stojí v Annamalaiově biografií od Davida Goldmanna.
Proč Ramana nechtěl, aby se to vědělo? Zřejmě se podle zaběhnutých představ svatý muž v Indii neměl takovými věcmi zabývat.
:)
.Petra
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 22:43:28

Co to je vlastně to ego?

Mám sice matný dojem, že většina mistrů, co to slovo používá, na mysli nejspíš negativní vlastnosti, vasány, kterých by se měl žák zbavit.
Ale třeba se mýlím, protože slovo ego je z latiny a znamená jednoznačně české slovo "já".

A zbavovat se navždy svého "já", nevím, nevím....na uvolněném místě, kde bývalo ono "já", se může uvelebit něco jiného......jiné jáčko..... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Honzam » sob 01. srp 2015 8:54:41

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:Co to je vlastně to ego?

Mám sice matný dojem, že většina mistrů, co to slovo používá, na mysli nejspíš negativní vlastnosti, vasány, kterých by se měl žák zbavit.
Ale třeba se mýlím, protože slovo ego je z latiny a znamená jednoznačně české slovo "já".

A zbavovat se navždy svého "já", nevím, nevím....na uvolněném místě, kde bývalo ono "já", se může uvelebit něco jiného......jiné jáčko..... :crazy:



Nemyslej vásány,

myslej vskutku "já"

(vásány to "já" udržují při životě)


Jak říkal RM :

"Já eliminuje "já" a přesto zůstává Já..."


Takže žádnej strach,

duplikát "pocit já" bude vyměněn za originál "Vědomí Já"


Já je skoro to samé, co já. Ramana taky mluvil o odevzdání já Bohu. Ten rozdíl mezi jáčky vidím v tomhle:

  • Osoba chová myšlenky o tom, že je tím jáčkem - tím sebeuvědomováním
  • Malé jáčko je patrné jen někdy, když se objevují myšlenky jeví se to tak, že s tím sebeuvědomováním nemají nic společného a já je jen samotná osoba
  • Odevzdané jáčko existující jako velké Jáčko je přítomné pořád jako všechny myšlenky. Je zřejmé, že samotná osoba jím není.

Zbavování je neporozumění tomu, že "já" je jen zdeformované a omezené "Já", které tak existuje je občas a mylně jako doprovodný jev k osobě.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 01. srp 2015 10:34:14

ja-ego-self-Ja-Nadja-osobnost-...a kdovijak jeste se oznacuje cosi, co mohu nazvat INDIVIDUALIZOVANYM VEDOMIM...
Nektera prizviska maji negativni konitaci a nacpe se do nich fura negativnich vlastnosti...jina zas predstavuji jemnou-eterickou-andelskou cast onoho vedomi
Toto indi-vedomi ma obvykle nejaka bytost, ktera pak disponuje jeste dalsimi castmi-napr telem
Je to zazrak
Zazrakem rozumim to, ze vubec toto indi-vedomi bylo vytvoreno...a tak-kde se vzal-tu se vzal...sem tu JA

Nejvic mi to ted pripomina situaci, kdy kdosi veme do ruky plejstejsn...zapne...udela to: cvak a...rozsviti se obrazovka s jakymsi " clovekem"... ktery hned zacne kamsi utikat, cosi sbirat, studovat, cvicit...dokud kdosi neudela : cvak...obrazpvka ztmavne a onen avatar-clovek---ja?...zmizi do propadliste dejin...zas..treba nekdy...k dalsimu pouziti...k dalsi Hre...dostane-li Kdosi chut
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron