Co je to ego?

Moderátor: ryunin

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:01:09

když odpovím co z toho vyvodíš ???

například, že to co jsem psala před tím tak není, nebo je ???

nebo to ovlivní nějak tvůj pohled na ego ???

ego je pocit domnělé nezávislé oddělenosti já verzus svět a Bůh

toto je fakt, který je pro mne zcela jasný a nezpochybnitelný ...[/quote]

Saša Hendruk je sympa, co sem četl jeho myšlenky. Realizovaný ale asi málo. Někdo tu psal že dostatečně proćistil ego jen Ramana. Takže tu jsou asi nějací skoroprobuzení ale jen Ramana byl buddha, probuzený.
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:04:30

dostatečně proćistil ego jen Ramana.


:D

říká ego

:phew:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:15:37

Návštěvník píše:
dostatečně proćistil ego jen Ramana.


:D

říká ego

:phew:


co to je pročištění ega ???

mysl může být pročištěna natolik, aby okamžitě a natrvalo ustala její spekulativní činnost, což je naprosto výjimečná událost a je to okamžité a trvalé probuzení ze snu
ve většině případů se tato tendence postupně zeslabuje a je to probuzení do snu

ale v obou případech odpadne ztotožňování se snovou osobou
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:26:53

ryu.nin píše:no mohl bys být konkrétní? Jsk to má být správně a kdo to tak má? Mají to tak buddhové, probuzené bytosti jako třeba kočky?


sice se neptáš mne, ale já na návštěvníka navázala

tvoje otázka je zcela na místě, protože to co je společné buddhovi a kočce na rozdíl od běžně vnímajícího člověka je žádné spekulativní mysl

kočka i Buddha zří přímo a reaguje přímo bez egocentrismu

kočka ale na rozdíl od Budhhi to nemá vědomé, stejně jako miminka nebo lidi co mají poškozený intelekt
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:28:46

Návštěvník píše:
ryu.nin píše:no mohl bys být konkrétní? Jsk to má být správně a kdo to tak má? Mají to tak buddhové, probuzené bytosti jako třeba kočky?


sice se neptáš mne, ale já na návštěvníka navázala

tvoje otázka je zcela na místě, protože to co je společné buddhovi a kočce na rozdíl od běžně vnímajícího člověka je žádné spekulativní mysl

kočka i Buddha zří přímo a reaguje přímo bez egocentrismu

kočka ale na rozdíl od Budhhi to nemá vědomé, stejně jako miminka nebo lidi co mají poškozený intelekt


velmi srozumitelně to vysvětluje například Richard Lang zde

viewtopic.php?f=155&t=6592&start=20#p114385
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Ryu.nin » pát 31. črc 2015 12:33:21

To s Ramanou tady tvrdil návštěvník. Já na to mám svůj názor.
Ryu.nin
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 12:39:33

Ryu.nin píše:To s Ramanou tady tvrdil návštěvník. Já na to mám svůj názor.


jj taky bylo odpovídáno návštěvníkovi :)
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:11:58

Návštěvník píše:kočka ale na rozdíl od Budhhi to nemá vědomé, stejně jako miminka nebo lidi co mají poškozený intelekt


A to jsi zjistila jak, že to kočka nemá vědomé? :)
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:22:04

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:kočka ale na rozdíl od Budhhi to nemá vědomé, stejně jako miminka nebo lidi co mají poškozený intelekt


A to jsi zjistila jak, že to kočka nemá vědomé? :)


kočka na to nemá dostatečně vyvinutý intelekt, aby byli schopné sebereflexe

přišla jsem na to pozorným vnímáním ... tak pozorným, že nebyl rozdíl mezi mnou a kočkou, když se vyprázdníš od sebe sama, tak budeš vnímat jejíma očima, prostě vnímáš z ní

ne telepaticky ovšem, skrze mysl :D

dívat se skrze kočku, psa, kámen, strom ... není nesnadné, protože oni nemají žádné psychické obrany nebo bloky, jsou bez přetvářky, průzrační stejně jako mimina ... nebo batolata - naprosto otevření, reagují přímo na podněty, rychle a čistě - nezkresleně, dá se od nich velmi mnoho naučit
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:57:50

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:kočka ale na rozdíl od Budhhi to nemá vědomé, stejně jako miminka nebo lidi co mají poškozený intelekt


A to jsi zjistila jak, že to kočka nemá vědomé? :)


kočka na to nemá dostatečně vyvinutý intelekt, aby byli schopné sebereflexe

přišla jsem na to pozorným vnímáním ... tak pozorným, že nebyl rozdíl mezi mnou a kočkou, když se vyprázdníš od sebe sama, tak budeš vnímat jejíma očima, prostě vnímáš z ní

ne telepaticky ovšem, skrze mysl :D

dívat se skrze kočku, psa, kámen, strom ... není nesnadné, protože oni nemají žádné psychické obrany nebo bloky, jsou bez přetvářky, průzrační stejně jako mimina ... nebo batolata - naprosto otevření, reagují přímo na podněty, rychle a čistě - nezkresleně, dá se od nich velmi mnoho naučit


Aha.
Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne.........a také použít l tomu výzkumu větší vzorek zkoumaných koček, různého zbarvení, kočky, kocoury, kastráty....atd.
Vyšlo by ti, že kočičí holky a klučičí kastráti jsou náchylnější k tomu to mít vědomé, než nekastrovaní kočičí kluci....proč to tak je, to zatím nevím, možná kocouřími hormony.... :D
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:01:03

Návštěvník píše:Aha.
Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne.........a také použít l tomu výzkumu větší vzorek zkoumaných koček, různého zbarvení, kočky, kocoury, kastráty....atd.
Vyšlo by ti, že kočičí holky a klučičí kastráti jsou náchylnější k tomu to mít vědomé, než nekastrovaní kočičí kluci....proč to tak je, to zatím nevím, možná kocouřími hormony.... :D


vědomé co ???
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:14:55

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Aha.
Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne.........a také použít l tomu výzkumu větší vzorek zkoumaných koček, různého zbarvení, kočky, kocoury, kastráty....atd.
Vyšlo by ti, že kočičí holky a klučičí kastráti jsou náchylnější k tomu to mít vědomé, než nekastrovaní kočičí kluci....proč to tak je, to zatím nevím, možná kocouřími hormony.... :D


vědomé co ???

žeby to ??? :what:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:23:54

Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 15:42:38

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod nop » pát 31. črc 2015 15:46:38

Návštěvník píše:.....kočka na to nemá dostatečně vyvinutý intelekt, aby byli schopné sebereflexe

přišla jsem na to pozorným vnímáním ... tak pozorným, že nebyl rozdíl mezi mnou a kočkou, když se vyprázdníš od sebe sama, tak budeš vnímat jejíma očima, prostě vnímáš z ní

ne telepaticky ovšem, skrze mysl :D

dívat se skrze kočku, psa, kámen, strom ... není nesnadné, protože oni nemají žádné psychické obrany nebo bloky, jsou bez přetvářky, průzrační stejně jako mimina ... nebo batolata - naprosto otevření, reagují přímo na podněty, rychle a čistě - nezkresleně, dá se od nich velmi mnoho naučit

Dívání se do situace skrze vědomí ptáka nebo zvířete je dostatečně doloženo v pohádkách,
a je dobré tomu věřit. Nevěřit obsahu pohádek by znamenalo uzavírat si prostředek k poznávání.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 16:07:43

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D


nevím, napiš to ;)
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 16:18:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???

Ty to nevíš??????
Asi to tu čteš nedbale.

:D :D :D


nevím, napiš to ;)


a co raději štrůdl z letních jablek?.....právě peču...... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Honzam » pát 31. črc 2015 18:58:52

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tos měla raději použít tu telepatii, zjistila by jsi, že některé kočky to mají vědomé a některé ne, že některé mají dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne


co mají některé kočky vědomé a jiné ne ???

a na co mají některé dostatečně vyvinutý intelekt a některé ne ???


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod .Petra » pát 31. črc 2015 20:56:56

vostalpetr píše:
co jsem kdysi četl o Maharišim,

tak ten se třeba nepodílel na plánování stavby ašrámu,

.



Podle jeho žáka Šri Annamalai Svámiho plánoval Ramána celý nový ašrám sám, ale žádal po Annamalaiovi, aby to nikomu neprozradil. Tak to stojí v Annamalaiově biografií od Davida Goldmanna.
Proč Ramana nechtěl, aby se to vědělo? Zřejmě se podle zaběhnutých představ svatý muž v Indii neměl takovými věcmi zabývat.
:)
.Petra
 

Re: Co je to ego?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 22:43:28

Co to je vlastně to ego?

Mám sice matný dojem, že většina mistrů, co to slovo používá, na mysli nejspíš negativní vlastnosti, vasány, kterých by se měl žák zbavit.
Ale třeba se mýlím, protože slovo ego je z latiny a znamená jednoznačně české slovo "já".

A zbavovat se navždy svého "já", nevím, nevím....na uvolněném místě, kde bývalo ono "já", se může uvelebit něco jiného......jiné jáčko..... :crazy:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků