Skuteční lidé

Moderátor: ryunin

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 12:32:07

vostalpetr píše:PS.
A protože nejsem hlupák,
nekritizuji žáky,
ale učení mistrů,
nebot to je příčinou výsledků žáků...

ja myslim ze neposuzujes uceni mistru.
u tech dnesnich ucitelu to vidim ... sedi pred lidma a odpovidaji na milion otazek denne ... sou trpelivy.
a furt jim rikaji ... hele ja nejsem zadnej guru ... protoze nejsem ... to je tvuj blud ... ale budiz ... dalsi otazka? ... sou proste trpelivy ...
sou to zaci co sepisujou kazdy slovo a delaj z toho knihy a uceni a skoly a chramy.
a motaj se v tech slovech a bloudi a hledaj a mysli ze sou na pravy ceste.
a kdo neni na pravy ceste toho baci do hlavy nejakou pekne tezkou knizkou svyho ucitele.
cim hezci obal knizky ... tim lip se v tech slovech clovek ztrati.
nic co clovek precte ... nevede k pravde ... ta je za temi slovy ... ne v tech slovech ... slova sou kecy ... co nekam ukazujou ...
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 12:33:37

irulan píše:
armin píše:Žvanění je teoretizování o zkušenostech které sám nemáš, nicméně máš na ně svůj názor.

Nerada bych byla nepříjemná, ale měla jsem na tebe přímou otázku u tématu probuzení od Spiry. Takze jak jsi na tom ty? Nebo jen tak zvanis a teoretizujes a narozdíl od Petra to nejsi schopen přiznat? :what:

:yes: ... to by me taky zajimalo. :what:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 12:40:04

vostalpetr píše:
ale protoze je tu touha aby i ostatni prestali blbnout a bylo to tady k ziti a ne k bliti


No jo, touhy,
ty jsou různý,
různí lidé a různé touhy

a některé touhy jsou svaté....

touha je touha ... nez na ni nalepis nalepku ... "moje" a "svata"
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 12:45:47

vostalpetr píše:
Co tobě vyhovuje?


Mně nejvíce vyhovuje si pěkně od srdíčka zazpívat nějakou duchovní pecku z praxe života :

no fuj Peto ... styd se! .. a nebo ne! ... stejne je ti to jedno ... :crazy: :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod nop » pon 16. pro 2013 14:04:44

Josef píše:....
Buddha prý když umíral ... tak řekl ...
"Nevěřte ve mě. Nevěřte tomu, co říkám. Nevěřte psaným textům. Nevěřte váženým učitelům. Nevěřte v tradice. Nejdůležitější je, abyste na to přišli sami."
to vypadá že jasně si uvědomoval že žvaní ... nikomu nic nezatajoval ... a hezky jim to řekl ... aby je to ... co řekl ... nepletlo. :crazy: :D

Pochopil bych, kdyby řekl "nelpěte na .... (atd.)". Jinak to zní zenově. V Číně, daleko od Indie místně a v čase se najdou deformace v textech, odchylky od původního znění. Hoši zenoví se snažili, ale při opisovacích pracech se dělají chyby ve slovech, a chyby v chápání slov a hned jsou tu potom omyly.
Ale pouze neuctivost u nás, Evropanů může napsat: "... jasně si uvědomoval že žvaní...". Mne napadá spíše: Nežvaní tu náhodou někdo jiný?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 14:48:28

vostalpetr píše:
ja myslim ze neposuzujes uceni mistru.

Ale posuzuju,
protože je naprosto jedno, jestli se tou pouze řekne a někdo to zapíše, nebo jestli se to rovnou napíše

Má kritika je stále stejná :

vytvářejí směr (pozorování)
čímž vytvářejí touhu
a touha vytváří úsilí
a to udržuje zdárně při životě střed sebeuvědomění (poznání já jsem)

kdyby zde nebylo toto poznání já jsem,
jak by pak mohl kdokoliv cokoliv dělat a praktikovat ?

ok ... proc se to teda cely deje ... pozorovani ... touha ... usili ... cely to duchovno ...
vsichni neco hledaji.
vsem neco chybi ... maji pocit ze neco ztratili ... jinak by nehledali.
vsichni se chtej citit dobre.
potkaj nekoho ... kdo vypada ze se citi dobre ... tak se ho furt ptaji ... jako o delas? ... ze tak vypadas?
ten nekdo se jim to snazi vysvetlit ... ze se to neda pochopit ... oni se to snazi pochopit ... a hledaji dal.
cas od casu nekdo pochopi ... zacne vypadat ze je v pohode.

asi je jedno jestli ja delam to co delam .... nebo ty lezis na gauci ... nebo buddha pod stromem ... vsichni to delame kvuli tomu samymu ... chceme byt v pohode.

tak v cem je vlastne problem?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 14:53:46

nop píše:
Josef píše:....
Buddha prý když umíral ... tak řekl ...
"Nevěřte ve mě. Nevěřte tomu, co říkám. Nevěřte psaným textům. Nevěřte váženým učitelům. Nevěřte v tradice. Nejdůležitější je, abyste na to přišli sami."
to vypadá že jasně si uvědomoval že žvaní ... nikomu nic nezatajoval ... a hezky jim to řekl ... aby je to ... co řekl ... nepletlo. :crazy: :D

Pochopil bych, kdyby řekl "nelpěte na .... (atd.)". Jinak to zní zenově. V Číně, daleko od Indie místně a v čase se najdou deformace v textech, odchylky od původního znění. Hoši zenoví se snažili, ale při opisovacích pracech se dělají chyby ve slovech, a chyby v chápání slov a hned jsou tu potom omyly.
Ale pouze neuctivost u nás, Evropanů může napsat: "... jasně si uvědomoval že žvaní...". Mne napadá spíše: Nežvaní tu náhodou někdo jiný?

ale jo nope ... vsechno jsou to jenom slova ... moje nebo buddhova ... zvaneni ... slova ...
jak se clovek na ne prilepi ... tak z nich muze mit modlu ... verit .... uctivat ... rozvijet ... promyslet ...
stejnym lepidlem ... je odpor ke slovum ... vytvari napeti.
neni to spatny ... kdyz uz to je ... ale ... je fajn vedet ... ze to jsou slova ... ukazatele co nekam ukazuji ... pak se clovek muze odlepit ...
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 14:55:55

vostalpetr píše:
... chceme byt v pohode.


Tady v tomto je problém....

Proto také říkám, že ten kdo propaguje utrpení je psychopat,
protože propaguje touhu po tom, být v pohodě

a co tvoje lezeni na gauci ... proc ho vlastne delas?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 14:59:52

vostalpetr píše:
... chceme byt v pohode.


Tady v tomto je problém....

Proto také říkám, že ten kdo propaguje utrpení je psychopat,
protože propaguje touhu po tom, být v pohodě

byt v pohode je prirozena touha ... boli me noha ... neni to prijemny ... vsiml jsem si ze kdyz me neboli tak jsem v pohode.
rekl bych ze o nic jineho nejde ... nez byt v pohode ... neni prijemny byt v nepohode.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 15:10:09

a jak to pise Jana ...

Jana píše:Víš, co, pokud je to centrum uvědomění v té osobě, tak je naprosto jednoznačně zaručeno, že ta osoba padne a končí v kompostu, pokud se to vědomí rozepne v samotné existenci, tak tý je celkem jedno, kam která osoba padne.
:)


takze ... to vypada ze kdyz me boli noha ... a ja si myslim ze jsem telo-myslenky-pocity ... tak jsem fuuurt v kompostu ... a nebo to asi muze byt tak ze je telo v kompostu ... i s myslenkama a pocitama ... ale nejsem to ja a jasne jsem si toho vedom.
telo boli dal ... asi sou i nejaky myslenky a pocity ... nicmene je to cely jiny ... clovek se niceho nezbavuje ... jen si to cely nebere osobne ... i kdyz ta noha tak strasne boli.
asi v tom bude rozdil.

no a takovych bolavych noh v zivote jednoho cloveka je spousta ... takze furt nakej stres a napeti.

co ty na to Jani?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod Sy_ » pon 16. pro 2013 15:15:44

Spiritualita vytvořila lživou domněnku "lze dosáhnout neutuchající pohody" a na tom postavila celý systém praxí a metod, jak toho dosáhnout, které zdánlivě fungují, i když jde v jádru jen o potlačování, popírání a vymlouvání, jako jsou meditace, sexuální abstinence, sjednocení s absolutnem a podobné legrace. A jasně že přinášejí zdánlivý výsledek a spousta lidí tomu věnuje celý svůj život, aby byli tedy alespoň naoko v pohodě, nebo tomu prostě uvěří.

A tak... vlastně proč ne, že? Když je potom díky tomu člověk víc v pohodě :phew:

Každý tedy řeší ty metody, ale málokoho napadne zpochybnit, jestli je to vůbec možný to, co slibujou.

Já jsem si celkem jistej, že to v žádným případě možný není a dosáhnout toho nelze... a tím pádem jsem tak nějak v pohodě. :D
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 13:31:27

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 15:27:00

Sy_ píše:Spiritualita vytvořila lživou domněnku "lze dosáhnout neutuchající pohody" a na tom postavila celý systém praxí a metod, jak toho dosáhnout, které zdánlivě fungují, i když jde v jádru jen o potlačování, popírání a vymlouvání, jako jsou meditace, sexuální abstinence, sjednocení s absolutnem a podobné legrace. A jasně že přinášejí zdánlivý výsledek a spousta lidí tomu věnuje celý svůj život, aby byli tedy alespoň naoko v pohodě, nebo tomu prostě uvěří.

A tak... vlastně proč ne, že? Když je potom díky tomu člověk víc v pohodě :phew:

Každý tedy řeší ty metody, ale málokoho napadne zpochybnit, jestli je to vůbec možný to, co slibujou.

Já jsem si celkem jistej, že to v žádným případě možný není a dosáhnout toho nelze... a tím pádem jsem tak nějak v pohodě. :D

no dobra Sy_ ... tak v cem jiny boleni nohy ... pred tim a potom?
a je neco jiny?
a co strach? ze treba noha upadne? je? nebo neni?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod Sy_ » pon 16. pro 2013 15:41:29

Josef píše:no dobra Sy_ ... tak v cem jiny boleni nohy ... pred tim a potom?
a je neco jiny?
a co strach? ze treba noha upadne? je? nebo neni?


Před čím a po čem? :P

Bolest je bolest. Fakt, že to nebolí tebe a nejsi chudák malej a nemáš kolem toho žádnou drámu je pro tělo samozřejmě úleva, to má těch kravin plné zuby, ale bolest je pořád bolest a vždycky bude.

Je to prostě jen smyslový vjem, kterého se tělo snaží zbavit, pokud to jde, protože je k tomu nejspíš naprogramované, takže nohu ve dveřích nenecháš, pokud nemusíš, stejně jako automaticky tělo zareaguje na horkou plotnu, když si na ni omylem sáhneš...

Že přijdu o nohu se momentálně nebojím, ale samozřejmě bych o ni přišel nerad, pač po jedné se špatně běhá.
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 13:31:27

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 16:01:28

Sy_ píše:Před čím a po čem? :P


vsak vis o cem mluvim ... :D


Sy_ píše:Bolest je bolest. Fakt, že to nebolí tebe a nejsi chudák malej a nemáš kolem toho žádnou drámu je pro tělo samozřejmě úleva, to má těch kravin plné zuby, ale bolest je pořád bolest a vždycky bude.

Je to prostě jen smyslový vjem, kterého se tělo snaží zbavit, pokud to jde, protože je k tomu nejspíš naprogramované, takže nohu ve dveřích nenecháš, pokud nemusíš, stejně jako automaticky tělo zareaguje na horkou plotnu, když si na ni omylem sáhneš...


to je jasny ... bolest je bolest ... kdyz prijde tak je ... kdyz je bolest hodinu ... hmmm ... den ... noooo ... ale rok? ... pet let? ... to je panecku neco!
kdyz odejde ... odejde ... a nebo ne .... no ... to je taky jasny.
o jaky pohode to v takovym pripade mluvis?

Sy_ píše:Že přijdu o nohu se momentálně nebojím, ale samozřejmě bych o ni přišel nerad, pač po jedné se špatně běhá.

dobra ... noha neboli ... nebojis se ... ale bude to tak i kdyz ti reknou ze mas rakovinu a zacnou bolesti?
o jaky pohode to mluvis v tomhle pripade?

o jaky pohode to mluvil Nisargadata kdyz mel bolesti ze nemohl mluvit?

rekl bych ze na tele se pozna nejlip jak je to s tim ztotoznenim.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. pro 2013 16:32:55

Josef píše:dobra ... noha neboli ... nebojis se ... ale bude to tak i kdyz ti reknou ze mas rakovinu a zacnou bolesti?

Rakovina ...prostaty......žaludku.....střev....hlavy....konečníku....srdce....hrtanu....hlasivek...ledvin...jater....krve....oka...kůže....všeho....nádorová i rozlezlá po celém těle....
Návštěvník
 

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 16:58:16

Návštěvník píše:
Josef píše:dobra ... noha neboli ... nebojis se ... ale bude to tak i kdyz ti reknou ze mas rakovinu a zacnou bolesti?

Rakovina ...prostaty......žaludku.....střev....hlavy....konečníku....srdce....hrtanu....hlasivek...ledvin...jater....krve....oka...kůže....všeho....nádorová i rozlezlá po celém těle....

no .. to te potěš. :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod Sy_ » pon 16. pro 2013 17:41:57

vostalpetr píše:To si nemyslím, že by ta domněnka o neutuchající pohodě byla lživá,
jestliže jsi uvolněn od blbnutí mysli a těla,
tak ta pohoda tady je vcelku přirozeně

Seš spokojenej na gauči...

Stejně nejde o nic jiného, nežli o UVOLNĚNÍ,
uvolnění od těla...

Každá snaha o uvolnění prostě způsobuje to, že nejsme uvolnění,
když si budu říkat, že se musím uvolnit, tak se neuvolním


Asi nerozumím tomu, co myslíš "uvolněním od těla."

Co jsem chtěl říct tím, že neutuchající pohoda je lež bylo, že tohle tělo s sebou prostě nese schopnost vnímat a cítit bolest a ta je prakticky nevyhnutelná (takže nepřetržité příjemno je hovadina, pokud mluvíš o tom samém), i když některé směry tvrdí opak.

Uvolnění od těla je milá kratochvíle, když ležíš na gauči, nikoli však když máš dvaceticentimetrový hřebík v koleni nebo motorovou pilu v ruce.

... potom z tvého uvolnění od těla nezbude nic než organismus, kterým jsi - tělo, a přirozená, čistá tělesná bolest, pokud to nervová soustava vydrží a nevypne se.

Ale možná mluvíme každý o něčem jiném... a možná ses naučil tělo transcendovat a jsi už absolutno a nějakej hřebík tě nerozhodí. :D
Uživatelský avatar
Sy_
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned 06. říj 2013 13:31:27

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 23:34:39

Jana píše:Jsou tu dvě dimenze, že žádné já neexistuje, to je míruplnost a druhá dimenze je že Já je vším a to je blaženost, láska.

Teď je otázka jestli toho je možné dosáhnout. To je asi blbost, jelikož my tím jsme, nejsme od toho nijak odděleni, pouze se to zastírá připoutanostmi k tělu a k mysli. Pak si nedovolujeme být šťastní, protože v té iluzi oddělenosti nám jde o život. :D

Takže když zmizí připoutanosti, zmizí i tendence něčeho dosahovat a je pohoda.


tohle mi prijde podstatny ...

... ja neni
... Ja je vsim .. tj. ... je tu jen to co tu je ... a to je vse co tu je ... do posledniho pidiatomu ... je to jedno jedine "je" ... "existence" ... "jsoucno" ... "buh"
... uvedomenim obeho ... nastane vedomi plnosti toho co je.
... toho spojeni nelze dosahnout ... protoze neni nikdo kdo by ho dosahoval.
... pripoutanosti zmizi ... samy si od sebe ... nema to kdo udelat.

... neboli jde o uvideni toho ze tu neni nikdo kdo by videl a celou tu hru hral ... a pak se vyjevi ... to co tu vzdy bylo a je ... to jedine co je a cim jsme kazdy i kdyz si to nemyslime ani necitime.

Jana píše:Když Tě bolí noha, tak je centrum uvědomění v osobě, to, co skutečně jsi, je tady bez ohledu na to, jestli tady ta noha je nebo není.
Ta bolest nohy tady samozřejmě může být, je to nepříjemné, je tady tendence se té bolesti zbavit, udělat všechno pro to, aby tady bolest nebyla, to je normální. Když sáhneš na horkou žehličku, tak ruka automaticky ucukne, ozve se nejspíš jauvejs a nebudeš si říkat - nejsem to tělo, tak mi nevadí, že to pálí.

Je tady však něco dalšího, bolest v těle sice může být, ale pokud je tady vědomé Vědomí, kým jsi, tak ten život je i s bolestí těla a s tím vším, co je, blahem. Pokud je tady ten život té psychosomatické jednotky, tak se může v mysli i v těle objevit cokoliv, ale pokud se objeví uvědomění, že tím nejsi, tak jako bys s tím nebyl nijak spojený, jako by to na Tebe nemělo žádný vliv.

Nicméně reakce té psychosomatické jednotky na bolest i na dění světa jsou normální.


Verim Jani ze pises o necem co sama zijes.
Vim co myslis ... je to normalne logicky ... ale nezazivam blaho behem bolesti i s bolesti ... zazivam strach ze to blbe skonci ... nekdy vetsi ... nekdy mensi. :)
a vlastne ... vubec netusim o cem to mluvis ... zazivam strach i bolest ... normalne jako vzdycky ... a pohodu kdyz se objevi.

jasne uvideni cim jsi prinasi pravdepodobne ... hodne jiny pohled na to co prave je ... vypada to tak ... kdyz o tom ctu.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 16. pro 2013 23:56:44

Jana píše:Řekla bych, že je důležité poznat své duchovní srdce ve středu hrudníku a skrz ně pak poznat duši a skrz ni spojení s Vědomím, tedy zjednodušené uvědomit si to spojení s láskou v srdci, tady se probouzí to Vědomí Já, které je blahem, štěstím.
Pak to srdce je tím místem, kde blaho existence utiší jakýkoliv strach, pochyby, rozpouští iluzi oddělenosti, odnímá bolest.

Při meditacích, modlitbách, kontemplacích, afirmacích, setrvávej v tichu srdce, dovol si spočinout v tom pokoji, klidu, míru, který zde je.Tady utichá mysl, protože tady jsi u jejího zrodu, u pramene, kde mysl je ještě čistá, nevinná, bez soudů. Proto je tady takové ticho.

Pokud navíc povzneseš do srdce i živočišnost energie těla, tak se v Tobě probouzí Vědomí které je láskou.

no jo ... mozna je to tak jednoduchy ... fyzicke telo kteremu se furt nejak vyhybam ... chci ho predelat ... zmenit ... zachranit ... ochranit ... by mohl byt ten klic.
to co vidim jako problem ... fyzicke telo se kterym jsem ztotzneny ... by prave mohl byt ten klic ... ta brana ... posledni misto kde bych hledal.
sama touha ukoncit ztotozneni s telem ... by mohla byt prekazkou k ukonceni ztotozneni.

diky za inspiraci Jani. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Skuteční lidé

Nový příspěvekod nop » úte 17. pro 2013 0:17:01

Josef píše:
Jana píše:Řekla bych, že je důležité poznat své duchovní srdce ve středu hrudníku a skrz ně pak poznat duši a skrz ni spojení s Vědomím, tedy zjednodušené uvědomit si to spojení s láskou v srdci, tady se probouzí to Vědomí Já, které je blahem, štěstím.
Pak to srdce je tím místem, kde blaho existence utiší jakýkoliv strach, pochyby, rozpouští iluzi oddělenosti, odnímá bolest.

Při meditacích, modlitbách, kontemplacích, afirmacích, setrvávej v tichu srdce, dovol si spočinout v tom pokoji, klidu, míru, který zde je.Tady utichá mysl, protože tady jsi u jejího zrodu, u pramene, kde mysl je ještě čistá, nevinná, bez soudů. Proto je tady takové ticho.

Pokud navíc povzneseš do srdce i živočišnost energie těla, tak se v Tobě probouzí Vědomí které je láskou.

no jo ... mozna je to tak jednoduchy ... fyzicke telo kteremu se furt nejak vyhybam ... chci ho predelat ... zmenit ... zachranit ... ochranit ... by mohl byt ten klic.
to co vidim jako problem ... fyzicke telo se kterym jsem ztotzneny ... by prave mohl byt ten klic ... ta brana ... posledni misto kde bych hledal.
sama touha ukoncit ztotozneni s telem ... by mohla byt prekazkou k ukonceni ztotozneni.
diky za inspiraci Jani. :)

Jedna věta a dva možné významy : "povzneseš do srdce i živočišnost energie těla",
a) buď vtáhnout nahoru "do nebe" i svou schopnost dynamiky těla a tím tu schopnost dynamiky posvětit, zjemnit, povznést, nebo
b) vtáhnout (vpustit) do hry dynamiku a tím udělat schopnosti srdce více dynamické, jako když prorok povolá do zbraně vojsko, které půjde za ním.
Tedy:
a) vojsko přeladím na éterické, nebo
b) využiji dynamiku pro to, abych nebyl jen teoretizující básník, ale vojevůdce.
Možná jde o prvek od energie Šaktí, která může být chvějivá, akční. Jako když básník povolá k činnosti nakladatele a vydavatele a společně tou energií vznikne praktické dílo: vytištěný svazek lyriky, hmatatelný důkaz vyslovených idejí básníka.
Nebo jinak (záleží na pořadí slov),
buď (a) "živočišnost energie těla", která je na nižší úrovni než cit "povzneseš do srdce" a tím posvětíš,
nebo (b) "do srdce" (které stojí výše) "povzneseš živočišnost energie těla" (z úrovně stojící níže) a tím to srdce uděláš průbojné.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků