Mistr - Zrcadlo

Moderátor: ryunin

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 10:20:16

Ale to víš, že může, neboj...partnerem jsem myslela trošku něco jiného, ale to nevadí..., podobná vlnová délka...., o počasí nebo kometách, vaření nebo cykloturistice, turbínách nebo orbitech, mimozemšťanech nebo vnoučcích se dobře píše... skoro s každým, kdo má o tom trošku povědomí..., ale o to mi nešlo, šlo mi o tu duchovní stránku věci,...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2013 10:31:22

Může zkusit povyprávět, já se navyprávěla už dost.

Zatím mám v archívu v pc dost dalších fotek, přinejhorším, když mi dojdou, tak mám ještě nějaké placky a podobná udělátka, na kterých mám fotek ještě dalších pár tisíc. Stále si budu mít s čím hrát, aniž bych musela napsat jediné slovo.
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 10:32:52

Ještě můžeš vkládat okopírované citace z netu, co tě zaujmou, pak i co tě nezaujmou, bude toho dost, to máš pravdu...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 10:36:31

Víš, povyprávět, sám od sebe, chybí impuls aby se tak dělo... vše "musí" se dít přirozeně, jako když malé volá svým hláskem mámu, že má hlad, ta ho slyší a samozřejmě přispěchá, jsou k sobě a v sobě spojeni "potřebou" dávání a braní v tom nejpřirozenějším slova smyslu..., protože jsou jedno..., spojeni v lásce..., jsou tu pro sebe...

Je rozdíl, když se něco děje z tohoto spojení a když mimi toto spojení...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2013 10:48:32

Návštěvník píše:Ještě můžeš vkládat okopírované citace z netu, co tě zaujmou, pak i co tě nezaujmou, bude toho dost, to máš pravdu...


Včetně vlastnoručně opsaných textů z knih...třeba K.M.

Jen je mi líto, že stále nemohu najít na internetu ty informace o tom, že univerzum se skládá ze samých já., co mi goro smazal.
Asi ještě prohlédnu znova knihy co tu mám, zda jsem to neopsala třeba z nich. Bože, těch ale je.... ;)

Návštěvník píše:Víš, povyprávět, sám od sebe, chybí impuls aby se tak dělo... vše "musí" se dít přirozeně, jako když malé volá svým hláskem mámu, že má hlad, ta ho slyší a samozřejmě přispěchá, jsou k sobě a v sobě spojeni "potřebou" dávání a braní v tom nejpřirozenějším slova smyslu..., protože jsou jedno..., spojeni v lásce..., jsou tu pro sebe...

Je rozdíl, když se něco děje z tohoto spojení a když mimi toto spojení...

Jestli je to opravdu on, tak mi snad něco vyprávěl, jednou když šli všichni spát, kromě nás.. tedy, jestli je to on.... ale kdo si to má pamatovat, co mi vlastně řekl, to už je tak tuze dávno, před několika zrušenými fóry...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 10:53:25

To jsem zvědavá, jestli si myslíš na toho samýho co já :-)
Myslím, že ho máš i v přátelích na FB...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 10:54:37

Jo máš, aspoň toho, co si myslím já..., ale to je fuk...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2013 10:58:19

Tak jsem to odhadla dobře.
:)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 11:02:07

:)
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod malpan » ned 10. lis 2013 11:02:57

vostalpetr píše:
ano, ale jestli ji žák uvidí, o tom rozhoduje vnímavost (připravenost) žáka


No mně picne,
už zase za něco může žák,

je to obráceně, jestli mistr není schopen ji žákovi zprostředkovat, tak žák může kulit voči jak chce a nic neuvidí

proč učitel není schopen prvňáčkovi, který se učí sčítat vysvětlit třeba deriváty? Všechno chce svůj čas a není v moci učitele ten čas přeskočit.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod malpan » ned 10. lis 2013 11:06:03

střevo píše:
malpan píše:pročpak by se mistr ztrácel?

To se dá vysvětlit mnoha způsoby. Například neexistencí žáka... Ale já bych spíš řekl, že mistr ctí svou matku svou vlastní obětí. Jestli chápeš?

mícháš do sebe 2 pohledy - řešíš starosti pokladních a fungování obchodního řetězce
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 11:07:29

Jednou před lety se objevila taková otázka na jednom foru: "Kdo si koho vybírá, jestli učitel žáka nebo žák učitele."

Co myslíš, malpane, jak to je?
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod malpan » ned 10. lis 2013 11:18:55

Návštěvník píše:Důležité je, co říká..., jen mám trochu strach, že ho to v tomto blbinci přestane bavit a za chvíli frnkne zase dál. A ani bych se nedivila. Vostál jen boří a je agresivní a vulgární, Alaja si linkuje svoje, ty tady poletuješ z květu na květ a máváš blankytnýma křidélkama a ti, co zbývají se tady oběví sem tam, něco podotknou a zmizí...
Střeva je tu škoda a on to pocítí za chvíli sám, že jeho přítomnost tady není smysluplná... nechci být špatným prorokem, ale je to tak. Nemáš tu partnera a i kdyby byl, v tomto prostředí je to jako v nepřehledném pralese plném lián nakukovat na sebe přes strom...

Vostál neboří, Alaja si nelinkuje, Střeva rozhodně není škoda
píšu opak, abys měl(a) možnost pochopit, že je možný i jiný pohled. Každý jen dělá, co považuje (v daném okamžiku a na základě vlastních prožitků a chápání světa - sebe) za správné. Tím, že něco vyplodí, dostane nějakou zpětnou reakci a ta jej může zase trochu popostrčit k pochopení vlastní mysli a tedy rozpuštění egoismu.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod malpan » ned 10. lis 2013 11:26:40

Návštěvník píše:Jednou před lety se objevila taková otázka na jednom foru: "Kdo si koho vybírá, jestli učitel žáka nebo žák učitele."
Co myslíš, malpane, jak to je?

pokud je učitel ještě před branou, pak jednooký mezi slepci králem = učitel si vybírá žáky a je učitelem obklopeným žáky
pokud je užitel už jednotou, pak tato jednota přitahuje ty, kteří chtějí být přitahováni = žák hledá učitele a učitel "vychovává" mistry
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2013 11:40:45

ryu.nin píše:Tentokrát se chci zeptat, všech, kohokoliv, aby mi poradili s tímto:

Už poněkolikáté jsem se setkal u nějakého buddhisty nebo buddhistky s názorem, že "něco je tvým zrcadlem", naposledy že "skutený mistr ti nastavuje zrcadlo". Opravdu při nejlepší vůli nevím, co to znamená, nikdy jsem se s tím sám v literatuře buddhismu nesetkal. Jestli něco v zenu mistr dělá, tak ukazuje, kde je skutečnost, pravda, není žádným psychoterapeutem. Budu rád za jakékoliv názory a myšlenky na toto téma. Já se ptám, vy odpovídáte. Díky.


S těma zrcadlama je to nějaké divné.
Když srovnám pohled do zrcadla na sebe s fotkou, co jsem si ve foťáku cvakla samospouští, tak mi vycházejí sice pohledy na mne, ale .....nejsou zcela totožné....nemohu si pomoci, ale je to tak. A to i v případě, kdy sklo zrcadla je dokonale rovné.
Se zrcadly v Petřínském bludišti by to asi bylo ještě divočejší.


:)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod střevo » ned 10. lis 2013 12:01:10

malpan píše:
střevo píše:
malpan píše:pročpak by se mistr ztrácel?

To se dá vysvětlit mnoha způsoby. Například neexistencí žáka... Ale já bych spíš řekl, že mistr ctí svou matku svou vlastní obětí. Jestli chápeš?

mícháš do sebe 2 pohledy - řešíš starosti pokladních a fungování obchodního řetězce

Bez pokladních by obchodní řetězec nefungoval. Zkus se na ty pohledy (náčrty) podívat, zda v nich nejsou přítomny stopy vzájemné souhry.
střevo
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. lis 2013 12:20:48

malpan píše:
Návštěvník píše:Jednou před lety se objevila taková otázka na jednom foru: "Kdo si koho vybírá, jestli učitel žáka nebo žák učitele."
Co myslíš, malpane, jak to je?

pokud je učitel ještě před branou, pak jednooký mezi slepci králem = učitel si vybírá žáky a je učitelem obklopeným žáky
pokud je užitel už jednotou, pak tato jednota přitahuje ty, kteří chtějí být přitahováni = žák hledá učitele a učitel "vychovává" mistry

Taky to tak vidím. Možná bych výraz chtějí být přitahováni nahradila výrazem jsou připraveni být přitahování (stejné přitahuje stejné), vnitřní nastavení je příbuzné...
Návštěvník
 

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Linda » ned 10. lis 2013 12:37:04

malpan píše:pokud je učitel ještě před branou, pak jednooký mezi slepci králem = učitel si vybírá žáky a je učitelem obklopeným žáky
pokud je učitel už jednotou, pak tato jednota přitahuje ty, kteří chtějí být přitahováni = žák hledá učitele a učitel "vychovává" mistry

Pokud ten učitel je jednotou, pak sám sebe už nevnímá jako "toho, kdo ví, jak je to správně ", v dotyčném strejdovi zmizel učící "někdo"

Prvotní Energie vyzařuje skrz ten lidský tvar už bez zkreslení sebezototožňováním, žádná její část se už nemodifikuje do pocitu "někoho", kdo ví a učí, a v téhle prapůvodní, nedeformované podobě je vnímatená i pro okolní tvary. Můžeme se tak otevírat přímo Energii, která skrz ten tvar prozařuje, ne tomu strejdovi

To vnímám jako Gurujogu
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Linda » ned 10. lis 2013 12:46:36

Potřebuje Energie tvar ?

Může Energie sebe samu vnímat, když ze sebe nevytváří žádný tvar?
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Mistr - Zrcadlo

Nový příspěvekod Linda » ned 10. lis 2013 12:48:57

Není dzgočhen cestou, prostřednictvím které se Energie uvědomuje ve svých projevech jako Energie a ne už jen jako její tvary?
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron