Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Moderátor: ryunin

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod teonik » stř 23. led 2013 13:15:59

když píšu do poradny,chci,aby to druzí přečetli...
(jinak bych si psal doma do notýsku)

jestliže chci,aby si to přečetli,chci,aby to na ně nějak zapůsobilo...

zajímá mě i jejich vytvořený názor na to,co sem napsal...a to zase ovlivní mě...

čili spolu neustále manipulujeme

a stejně tak,i když nenapíšu zhola nic,pouhá má myšlenka ovlivnuje kolektivní mysl
...působíme na sebe už miliardy let...ovlivnujeme se...rozdělujeme a sjednocujeme...

a že někteří baží po penězích a moci?
je to ok-chcou zvětšovat svůj majetek,neb jejich majetek-to jsou oni---zvětšují sebe sama...

tak jako já zvětšuji sebe sama růstem svého pochopení a Poznání,principiálně je to stejné

jediný rozdíl je v tom,že když někdo shrábne všechny peníze,na druhé nezbude nic
kdežto když zvětším své Poznání milionkrát ,pro druhé neubude

....................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod irulan » stř 23. led 2013 13:30:37

teonik píše:když píšu do poradny,chci,aby to druzí přečetli...
(jinak bych si psal doma do notýsku)

jestliže chci,aby si to přečetli,chci,aby to na ně nějak zapůsobilo...

zajímá mě i jejich vytvořený názor na to,co sem napsal...a to zase ovlivní mě...

čili spolu neustále manipulujeme..............................

jako neustálý boj o energie, urvat se z celku a být co největší..hledáme shodu a když nepřichází, buď se poučíme, tím, proč shoda nepřišla..nebo začneme bojovat a přetahovat se o energie (zlost a jízlivost je indikátor..nebo pocit nadřazenosti nad oponentem)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Anim » stř 23. led 2013 13:52:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Já vostalpetra opravdu obdivuju.
Od jeho něj a jeho dovednosti, jak všechno překroutit a otočit to proti druhému, by se mohl učit sám Machiavelli.


Jak se ze všeho vylhat? Snadno:

"Manipulátor nemůže a nechce odpovídat na přímé otázky přímými odpověďmi, protože to mu ubírá prostor pro manipulaci a byl by nucen říct konkrétní věci, které by mohly projevit rozporuplnost jeho sdělení. Manipulátor totiž používá sdělení účelově a není pro něj důležité co říká,ale jakého výsledku dosáhne, tudíž tvrdí to, co se mu právě hodí, ale nikdo nesmí poznat, že jsou v tom rozpory, proto na přímé otázky neodpovídá."

A co může dělat jiného, když jediné co ho zajímá je setřít každého, kdo si dovolí s ním v čemkoliv nesouhlasit?
Co má podle mě smysl, je podobné dětiské výpady brát jako součást prostředí a klidně je přeskakovat. Na blbosti nemusí nikdo v diskusích reagovat, a když to dělá, je to jeho věc.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 14:23:40

Anim píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Já vostalpetra opravdu obdivuju.
Od jeho něj a jeho dovednosti, jak všechno překroutit a otočit to proti druhému, by se mohl učit sám Machiavelli.


Jak se ze všeho vylhat? Snadno:

"Manipulátor nemůže a nechce odpovídat na přímé otázky přímými odpověďmi, protože to mu ubírá prostor pro manipulaci a byl by nucen říct konkrétní věci, které by mohly projevit rozporuplnost jeho sdělení. Manipulátor totiž používá sdělení účelově a není pro něj důležité co říká,ale jakého výsledku dosáhne, tudíž tvrdí to, co se mu právě hodí, ale nikdo nesmí poznat, že jsou v tom rozpory, proto na přímé otázky neodpovídá."

A co může dělat jiného, když jediné co ho zajímá je setřít každého, kdo si dovolí s ním v čemkoliv nesouhlasit?
Co má podle mě smysl, je podobné dětiské výpady brát jako součást prostředí a klidně je přeskakovat. Na blbosti nemusí nikdo v diskusích reagovat, a když to dělá, je to jeho věc.



každopádně je to, jako názorná ukázka velmi poučné :yes:

dávaj opět seriál Nemocnice na kraji města a tam primář Sova nádherně vysvětlil rozdíl mezi diskuzí a rozhovorem ... v diskuzi jde o to přednést svůj názor, obhájit ho a ostatní přesvědčit o své pravdě, kdežto v otevřeném rozhovoru se lze i něco dozvědět, což je vzájemně obohacující :)
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 14:25:31

že většina lidí upřednosťnuje diskuzi před otevřeným rozhovorem, nejen na netu, ale i při přímé komunikaci je zřejmé ...

vostál je v tomto - diskuzí král :)
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Alaja » stř 23. led 2013 14:43:16

Návštěvník píše:že většina lidí upřednosťnuje diskuzi před otevřeným rozhovorem, nejen na netu, ale i při přímé komunikaci je zřejmé ...

vostál je v tomto - diskuzí král :)


Proč se osvícení lidé neshodnou?

Už jsme se dozvěděli, že zenové satori je savikalpa až nirvikapla samadhi, že v zenu jde o totéž, co v jiných učeních - o rozpoznání Prázdnoty a její prozkoumání, seznámení se s ní.

Takže to, co jsem chtěla vědět od Ryunina, už vím, i když to přímo takto neřekl. I tak ti díky, Ryunine, nakonec jsme se dohodli.
Alaja
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod praktik » stř 23. led 2013 15:16:55

Návštěvník píše:Já vostalpetra opravdu obdivuju.
Od jeho něj a jeho dovednosti, jak všechno překroutit a otočit to proti druhému, by se mohl učit sám Machiavelli.

Jak se ze všeho vylhat? Snadno:

"Manipulátor nemůže a nechce odpovídat na přímé otázky přímými odpověďmi, protože to mu ubírá prostor pro manipulaci a byl by nucen říct konkrétní věci, které by mohly projevit rozporuplnost jeho sdělení. Manipulátor totiž používá sdělení účelově a není pro něj důležité co říká,ale jakého výsledku dosáhne, tudíž tvrdí to, co se mu právě hodí, ale nikdo nesmí poznat, že jsou v tom rozpory, proto na přímé otázky neodpovídá."

A co může dělat jiného, když jediné co ho zajímá je setřít každého, kdo si dovolí s ním v čemkoliv nesouhlasit?
Co má podle mě smysl, je podobné dětiské výpady brát jako součást prostředí a klidně je přeskakovat. Na blbosti nemusí nikdo v diskusích reagovat, a když to dělá, je to jeho věc.

Návštěvník píše:každopádně je to, jako názorná ukázka velmi poučné :yes:

dávaj opět seriál Nemocnice na kraji města a tam primář Sova nádherně vysvětlil rozdíl mezi diskuzí a rozhovorem ... v diskuzi jde o to přednést svůj názor, obhájit ho a ostatní přesvědčit o své pravdě, kdežto v otevřeném rozhovoru se lze i něco dozvědět, což je vzájemně obohacující :)

Ne každý vnímá diskusi jen jako snahu vyvrátit, co říká někdo druhý, a usadit ho jakýmkoliv způsobem. Proto taky vznikají neustálé spory o to, k čemu vlastně diskuse jsou. Wikipedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskuse definuje diskusi následovně:

"Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.

Diskuse od účastníků vyžaduje:
věcnost: věnovat se tématu a argumentovat, nikoli napadat nebo překřikovat,
otevřenost: nevylučovat nikoho, kdo může k danému tématu přispět;
poctivost: podstatné informace nesmějí účastníci zatajovat nebo tvrdit něco, čemu sami nevěří;
trpělivost: pochopení argumentů druhého může vyžadovat čas;
zdvořilost, která vyjadřuje společný zájem všech na každé věcné informaci.

Zkušenost ukazuje, že taková diskuse může být pro hlubší poznání složitých jevů velmi užitečná, protože překonává přirozené jednostrannosti účastníků a zvyšuje pravděpodobnost, že se na nic důležitého nezapomnělo. Některé diskuse jsou méně náchylné k polemikám, například diskuse řešení v matematice, obtížnější je dodržet požadavky diskuse ve vědě, v právu nebo dokonce v politice."

Natož na internetových fórech :D , kde se neustále střetávají ti, co chtějí jen polemizovat a druhé usvědčovat z neznalosti, s naivními optimisty, kteří mají zájem diskutovat a zajímají se, jak se na věc dívají jiní. Přirozeným důsledkem je, že se v polemikách neustále vyžívají ti, kterým polemiky plně vyhovují, a občas se objeví někdo, s kým si tihle matadoři rychle poradí.

wiki: "polemika je vyloženě konfliktní a snaží se vyvrátit názor druhé strany."
praktik
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:00:00

praktik píše:
"Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.



šlo o ukázku rozdílu mezi tím, když lidé vedou otevřený rozhovor a tím, když jde o to prosadit to svoje ... ne o oficiální definici co je diskuze
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:16:19

vostalpetr píše:
A co může dělat jiného, když jediné co ho zajímá je setřít každého, kdo si dovolí s ním v čemkoliv nesouhlasit?
Co má podle mě smysl, je podobné dětiské výpady brát jako součást prostředí a klidně je přeskakovat. Na blbosti nemusí nikdo v diskusích reagovat, a když to dělá, je to jeho věc.


No to je výborná rada,
pro většinu lidí to ovšem znamená přeskočit svůj vlastní stín.... :D


to tobě zatím nehrozí :yeah: neboj :yeah:
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Alaja » stř 23. led 2013 16:29:05

vostalpetr píše:
šlo o ukázku rozdílu mezi tím, když lidé vedou otevřený rozhovor a tím, když jde o to prosadit to svoje ... ne o oficiální definici co je diskuze


Tak já ti ukážu názornou ukázku:

A: nebe je modrý

B: nebe je černý

A: to není možný, ted koukám na nebe a u nás je nebe morý

B: přesto ti říkám, že nebe je černý

A: nic nevíš, viděl jsi nebe akorát z rychlíku

B. nebe je černý

A: ty neumíš diskutovat, musím ti ted napsat, jaký je rozdíl mezi otevřeným rozhovem a tím, když někdo prosazuje to svoje

B: nebe je černý

A: seš psychpat s fut mně ubližuješ a to děláš stále, všichni vidí jakej jsi zlej a nemorální

B: nebe je černý, a běž do prdele se svýma analýzama

A: Bůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů


Jaký je neba se už nikdo nedoví.... :D :D :D


:D
Když jsem na chatu s kamarádkou, tak musím brát do úvahy víc věcí.
Když ona napíše, že si byla před chvílí zaplavat v moři a venku přes den bylo 42°C, tak vím, že píše pravdu, protože tak to u ní právě je.
Když mi napíše, uprostřed horkého léta, že musí jít přiložit do krbu, protože je venku zima, tak vím, že píše pravdu.
Když mi v podvečer napíše, že už musí jít spát, protože půlnoc je už pryč, tak vím, že píše pravdu----
...protože kamarádka bydlí v Austrálii...
Alaja
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod praktik » stř 23. led 2013 16:35:20

Návštěvník píše:
praktik píše:
"Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí.



šlo o ukázku rozdílu mezi tím, když lidé vedou otevřený rozhovor a tím, když jde o to prosadit to svoje ... ne o oficiální definici co je diskuze

Pochopil jsem, pokusil jsem se jen upřesnit, o čem vlastně mluvíme a že tu často místo o diskusi jde o polemiku.

Jenže s něčím pro vášnivě polemizující tak nezajímavým nehrozí, že by se o takové malichernosti někdo staral

:D
praktik
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:41:52

vostalpetr píše:Mamíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :hm: :hm: :hm:


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:44:20

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:48:13

vostalpetr píše:Jaký je neba se už nikdo nedoví.... :D :D :D



A a B to nepotřebujou vědět, oni to přece ví ! jeden ví že černý, druhej ví že modrý ... nepřipustí nic jiného než to svoje :yeah:
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:49:21

vostalpetr píše:Mamíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí :hm: :hm: :hm:



vem si dudánek :) to na racionální reakci zabírá nejvíc :phew:
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 16:55:46

vostalpetr píše:
vem si dudánek :) to na racionální reakci zabírá nejvíc :phew:



Bůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů.
ty si
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....


Obrázek

nebo radši tak ?

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Alaja » stř 23. led 2013 17:15:03

Jana píše:
vostalpetr píše:Moudřejší ustoupí, jenže kterej to asi bude ?


JÁ ? :D


Jo, Já odstoupí a zvostanou tu jen samá já.

:D :D :crazy: :phew: :yeah:
Alaja
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 17:19:12

vostalpetr píše:
Jana píše:
vostalpetr píše:Moudřejší ustoupí, jenže kterej to asi bude ?


JÁ ? :D


To bohužel ustoupit jako jediný nemůže, protože to je podkladem proto, aby se toto dělo...


no tak proč racionálně brečíššššššš a voláš mámu, když víš, že je v projevu všeho :yeah: :yeah: :yeah:
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. led 2013 21:09:05

Návštěvník píše:že většina lidí upřednosťnuje diskuzi před otevřeným rozhovorem, nejen na netu, ale i při přímé komunikaci je zřejmé ...

vostál je v tomto - diskuzí král :)

To člověk zjistí dost rychle, když se tu rozkouká. Naštěstí účast není povinná :D
Návštěvník
 

Re: Proč se osvícení lidé neshodnou? Otevřené forum

Nový příspěvekod praktik » stř 23. led 2013 21:36:43

To asi zjistili všichni, co sem přestali psát. Teď je to tu už hodně monotonní, zřejmě je čas taky zvednout kotvy.
praktik
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků