Vřeštící opice

Moderátor: ryunin

Re: Vřeštící opice

Nový příspěvekod ryunin » čtv 17. led 2013 21:51:24

A proč do toho pořád pleteš něco osobního? Já na tvém příkladu pouze ukazuju, jak nelze chápat buddhismus, takže mi s dovolením sloužíš k výuce dharmy, čímž děláš dobrý skutek a dostaneš se možná do nebe. Nebyla bys první ani poslední, kdo posloužil k výuce dharmy jako špatný příklad. I to pomáhá osvětlovat pravdu, když ukážeme na někoho, kdo dharmu nepochopil.

Dogen např. jmenovitě kritizoval Seniku, mnicha, kerý věřil v podstatu já, která se převtěluje a dochází díky ní k reinkarnaci.

Když můj učitel trumpety kritizoval jiného učitele trumpety, opravdu se přitom rozčiloval. V buddhismu to rozčílení není třeba. Je naprosto přirozené, že se lidé mýlí. Ale je taky ne zcela k zahození, když na takový omyl upozorníme a použijeme taková slova, která čtenáře nebo posluchače vyburcují. Myslím, že takhle to vzniklo, že v Indii by to neprošlo, ale Číňani chtěli slyšet něco rázného, na co by slyšeli a pohlo by to s nimi. Takže nejde o zlost a nenávist, ale o to, co s lidmi pohne směrek k pravdě.
Takže si to neber osobně. A co vím, nic si osobně nebereš, takže je vše OK.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Vřeštící opice

Nový příspěvekod ryunin » čtv 17. led 2013 21:59:53

Jana píše:
ryunin píše:Tvrzení, že k buddhismu není potřeba studovat s učitelem,

Buddha tedy nepochopil buddhismus, když nestudoval buddhismus s učitelem. Buddha urážel dharmu ?

Buddha netvrdil, že dharmu je možné studovat bez učitele. On byl tím prvním učitelem. Neučil své žáky -jděte do lesa, zapomeňet na mě, já vás nic nenaučím. naopak, učil je. A oni se učili od něho, tak to celé začalo. Buddhismus je tradice předávání pravdy z učitele na žáka od BUddhy až po současnost.


že není potřeba cvičit zazen

Buddha, když došlo k prozření, cvičil zrovna zazen?

O tom jsou různé legendy, co vím, tak většina tvrdí, že seděl v lotosové pozici, v zazenu. V každém případě Buddha cvičil zazen od té doby, co potkal své učitelé jógy, od kterých se lotosovou pozici naučil, až do své smrti. Nesmíme zapomenout, že zazen, lotosová pozice, je úžasný vynález starčí než Buddha, ale Buddha v něm našel něco nového, tak vznikla celá dharma.

a že vostalpetr a ty jste pochopili dzoghčen,

Ryunin je jasnovidec, který dokáže posoudit, kdo, co pochopil, či nepochopil ?

no, je to moje práce, rozhodovat, co je a není buddhismus, to je taková tradice, že můj učitel se to učil od svého učitele, a tak můj učitel začal vysvětlovat, kdo rozumí a nerozumí buddhismu a já jsem to po něma tak nějak převzal... a ode mě to zase třeba někdy někdo převezme v budoucnu, to je tzv. transmise dharmy, z učitele na žáka. z buddhy na buddhu.

To je urážkou dharmy ?

Ani učitelé dzogchčenu nesdílí váš názor

Prosím, seznam mě s jedním skutečným učitelem dzogčhenu, ať mi něco takového řekne přímo do očí. :)

Mě to právě zajímalo, když jste s vostalpetrem o tom dzogčenu mluvili tak často, tak jsem si našel jejich videa na zoutue a učí v podstatě totéž, co mistr Dogen - najděte si učitele, praktikujte, studujte filozofii, prostě tři součásti buddhismu, mají to uplně stejně jako my. Můžu ti dát link na tyhle učitele a jejichpřednášky na youbube. Oni nazávají to, co provozujete s vostalpetrem kavárenská dharma, čili kecy a žádná praxe.

Tvrdit, že k buddhismu nejsou potřeba kritéria, je horší než vřeštění opic a je to urážka dharmy.

Pokud sis opravdu přečetl, co jsem napsala, tak jsi asi vůbec nepochopil, co říkám, což není problém buddhismu.
:)


Pochopil jsem, že odmítáš kritéria, jako něco zbytečného. (Např proč mít učitele, to je přece zbytečnost... proč cvičit zazen, další zbytdečnost.. atd atd. Samozřejmě, v konečné pravdě nejsou žádná kritéria. Bez kritérií ale nelze cvičit a studovat dharmu. Kritéria jsou prostředky dharmy. Bez nich to nelze. Bez kritérií je to volnomyšlenkářství, ne buddhismus.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Vřeštící opice

Nový příspěvekod ryunin » čtv 17. led 2013 22:08:45

rozhovor s Ponlopem Rimpoche, o tom, že je potřeba k buddhismu vlastní cvičení, učitel a studium

http://www.youtube.com/watch?v=fmYpHub5 ... ults_video
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Vřeštící opice

Nový příspěvekod ryunin » čtv 17. led 2013 22:35:45

Jana píše:Vydechni vzduch z plic, zataj na chvíli dech a uvědom si ve středu hrudi Srdce a těsně před tím, než se nadechneš, si uvědomuj, že JSI.
Dovol, ať se srdce roztančí radostí a láskou, dovol mu svobodu, dovol, ať se setká s tichem, které nalézáš u bílé zdi, když cvičíš zazen. Dovol, ať se to Ticho a Srdce stanou Jedním neomezeným Bytím.
Je satori něco jiného ?


Ty víš, jak se teď cítím?
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Vřeštící opice

Nový příspěvekod ryunin » čtv 17. led 2013 23:06:28

Už tady zase šíříš ty svoje nesmysly. Jestli tě zajímá buddhismus, najdi si učitele a pusť se do práce. Jestli ne, nech si svoje omezený názory na svoje vlastní forum.

Jsi horší než mrtvá myš. :)

Mrtvá myš nepíše na forum.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků