Otázky sem.

Moderátor: ryunin

Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » ned 19. úno 2012 23:13:54

Aby to tady bylo jednoduchý a přehledný, smazal jsem starý vlákna, kde dál kvetly diskuze o ničem. Takže otázky sem.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » pon 20. úno 2012 9:08:16

Jana píše:Ryunine,

jak to vypadá se zenbuddhistou v civilním životě ?

Bavíš se normálně s ostatními lidmi, nebo se jim vyhýbáš ?

Nebo se vyhýbáš jenom hovoru o určitém tématu ?

Pokud ano, můžeš to vysvětlit?


spíš se vyhýbám konfliktním skupinám nebo jedincům, vyhýbám se agresivním hloučkům někde na ulici, vyhýbám se hovorům s otevřeně nebo skrytě agresivníma lidma, protože ty konflikty nikam nevedou a jsou zbytečné - pak taky s lidma, s kterýma se nedomluvíme prakticky na ničem, tak s těma už pak nemá smysl se snažit domluvit, to je v práci nebo ve volném čase, v hospodě...

co se týká témat, tak cítím, která témata lidi nezajímají nebo je dráždí, tak pokud možno taková témata nezačínám

o buddhismu se bavím jen s lidma, které to opravdu zajímá, nebo pokud se mě studenti ve škole upřímně zeptají, tak jim odpovím
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » pon 20. úno 2012 9:47:41

ještě se někam zatoulaly otázky a odpovědi s teonikem, ptal jsem se ho, jeslti ho zajímá zen, cvičení zenu, a on že ho zajímá ovoce zenu, ne cvičení

cvičení zenu, zazen - je ovoce, výsledek

to je to, co mě upoutalo na cestě mistra Dogena, na rozdíl od populární podoby zenu, kde člověk cvičí, ABY dosáhl osvícení, čili cvičení je prostředek, osvcíení je to ovoce, ten plod, tak Dogen učil, že zazen je výsledek

to mě zaujalo - cvičíme, abychom cvičili, jíme, abychom jedli, uklízíme, abychom uklízeli, čili nejsme závislí na výsledku naší činnosti, zajímá nás činnost samotná jako nejzazší smysl života
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. úno 2012 10:17:24

Otázka pro ryunina: jaký je skutečný důvod tvého vystupování zde, na diskuzním fóru?
Návštěvník
 

... sem.

Nový příspěvekod Jarda Malej. » pon 20. úno 2012 12:49:00

..na rozdíl od populární podoby zenu, kde člověk cvičí, ABY dosáhl osvícení, čili cvičení je prostředek, osvcíení je to ovoce, ten plod,

Možno říct, že tahle populární forma ve skutečnosti vlastně ani zenem není.

:)
Jarda Malej.
 

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » pon 20. úno 2012 18:57:36

Nevím přesně, co znamená ten smajlík, jako že poslouchá - znamená to "tak to mě zajímá" nebo "cože, to teda nedává smysl", nebo "co to plácáš"?

Je to tenhle: :yes:

Je u něho yes, tak to je asi souhlas.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod rosada » pon 20. úno 2012 23:51:29

To on nenaslouchá, ale ukazuje spojený palec a ukazováček - něco jako "perfekt" nebo "přesně".
Ale ty to vidíš prostě jinak. Tak to prostě bývá.
...
Můžu mít taky jeden dotaz? Připadala ti naše debata s reseekem taky agresivní? My jsme si vzájemně agresivní nepřipadali, snad vůči tobě? Že jsme si povídali na špatném dvorku? Kdyby to bylo v půli hovoru, tak by mě to asi naštvalo.

Jedna technická - pokud chceš mít všude uklizeno, dají se překážející příspěvky označit a přesunout do jiného fóra, třeba do kavárny, nebo hospody, nebo i vostálpetrovo snese všechno. Ta akce se jmenuje rozdělit téma od příspěvku nebo rozdělit vybrané příspěvky, dáš tomu nějaký název a vybereš fórum, kam se to zařadí.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » úte 21. úno 2012 0:08:51

rosada píše:To on nenaslouchá, ale ukazuje spojený palec a ukazováček - něco jako "perfekt" nebo "přesně".
Ale ty to vidíš prostě jinak. Tak to prostě bývá.
...
Můžu mít taky jeden dotaz? Připadala ti naše debata s reseekem taky agresivní? My jsme si vzájemně agresivní nepřipadali, snad vůči tobě? Že jsme si povídali na špatném dvorku? Kdyby to bylo v půli hovoru, tak by mě to asi naštvalo.

Jedna technická - pokud chceš mít všude uklizeno, dají se překážející příspěvky označit a přesunout do jiného fóra, třeba do kavárny, nebo hospody, nebo i vostálpetrovo snese všechno. Ta akce se jmenuje rozdělit téma od příspěvku nebo rozdělit vybrané příspěvky, dáš tomu nějaký název a vybereš fórum, kam se to zařadí.


no jo, no, úklid, bylo to už potřeba vyčistit, viděl jsem to na jiných fórech, že se to tak dělá, když někdo využívá prostor, který mu nepřísluší k off topic debatám

kdybych měl všechno číst a slovo po slově zkoumat, zda se tam neskrývá nějaká skrytá moudrost, to bych nedělal nic jinýho, nebylo to osobní, jen praktická záležitost
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 26. kvě 2015 15:35:48

A taky nevím, proč se chci něco dozvědět ?

Chci-li se něco dozvědět tak to obvykle bývá proto že si hodlám doplnit, zkompletovat
stávající informace do podoby, která mi dává jasnější obraz o tom, o co se zrovna zajímám.

Řekl bych že coby téma k volné improvizaci zakončené případným posláním někoho do prdele,
by ti tohle prozatím snad mohlo stačit.



:)
Jarda Malej
 

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. kvě 2015 16:03:25

Romane já mám otázku ohledně zenových koánů ...

já jejich smysl vidím v tom, že nejsou zodpověditelné pomocí intelektu ... takže přemýšlením o nich se dopracuje k jediné odpovědi, že nevím ... takže vedou ke klidu mysli ...

tedy teď nemyslím, zenové příběhy nebo poučení ...

je to tak ? nebo je jejich smysl v něčem jiném ? :what:
Návštěvník
 

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 26. kvě 2015 16:21:52

A co ty první dvě otázky, na ty nemáš odpověd ?

Že by jsi se chtěl něco dozvědět?

P.S.
Pro dnešek končím.
Pa!


:)
Jarda Malej
 

Re: Otázky sem.

Nový příspěvekod ryunin » úte 26. kvě 2015 19:33:35

Návštěvník píše:Romane já mám otázku ohledně zenových koánů ...

já jejich smysl vidím v tom, že nejsou zodpověditelné pomocí intelektu ... takže přemýšlením o nich se dopracuje k jediné odpovědi, že nevím ... takže vedou ke klidu mysli ...

tedy teď nemyslím, zenové příběhy nebo poučení ...

je to tak ? nebo je jejich smysl v něčem jiném ? :what:


prosím na email myogen2003@yahoo.com

díky
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků