Složitá životní situace

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 11:35:22

hezký den, dostala se ke mne tato vaše konverzace, pokud budete někdy v Praze, můžete se na mne obrátit.
Kontakt a info najdete na mém webu:
https://www.zivotvpritomnosti.cz/o-nas/

srdečně,
Joshi
Návštěvník
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 11:36:48

Neboj, projdeš tím vším. Jednou budeš za tuhle zkušenost vděčná, že ti otevřela dveře.
Návštěvník
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Bubun » ned 06. lis 2022 11:43:57

Pedrito, Ty vidíš, že někdo druhý hlásá něco, co se neslučuje s tím, jak to je. Takže by se dalo podívat na to, co v tom vidíš rozporuplné, trošku detailněji.

Při hlubším prozkoumání, jak to skutečně je, není možné dospět k jinému poznání, než k tomu, o čem mluví Mudrcové, že naše skutečná podstata je ve skutečnosti skrz na skrz šťastná, a ke štěstí ve skutečnosti nic nepotřebuje.

K tomu aby byla nešťastná, je zapotřebí připoutanost k iluzi ega.

Jsem ráda, že Maatinu podporuješ. Je tady vzácná možnost, že to štěstí pravého Já začneš nesobecky hledat pro ni tím, že objevíš štěstí pravého Já v sobě a ukážeš jí k tomu cestu.

Když tuhle věc neděláš pro sebe, ale pro ostatní, tak máš většinu práce na osvobozování se od ega hotovou, protože z toho odpadá egoistická motivace.

Tak hodně štěstí.


Ne ne nevidím.. ty jo? Ok? Jakýsi rozpor, ne?

Vidím hluboce do mozku.. mozek je počítač.. Ale..
Bubun
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod BeBe » ned 06. lis 2022 11:58:16

Bubun píše:Vidím hluboce do mozku.. mozek je počítač.. Ale..

Do jakého mozku vidím? Vidím hluboce do svého mozku? Nebo si troufám tvrdit, že podle sebe poznám tebe a vidím do tvého mozku? Nebo vidím jen do svých představ o tobě?
Kdo je ten kdo to vidí? Kdo vidí ty představy o tobě a o mně?
Kdo je ten, kdo k vidění nepotřebuje žádné představy a jen vidí, že vidí?
BeBe
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 12:22:53

Maatina píše:
Návštěvník píše:Psychiatr by byl vhodný jako nezávislá osoba, která by vám poskytla objektivní pohled na situaci. Jenomže jsou v dnešní době přetížení a asi žádného hned tak neseženete.

Jak jsem psal, sejde z očí, sejde z mysli. Prostě odejděte jinam, přerušte s ním veškeré styky, i kdybyste se měla přestěhovat do jiného města. Je to vážná věc a duševní zdraví potřebujete.
Pravděpodobně však jste aktuálně v pozici alkoholika, který si namlouvá "zatím to mám pod kontrolou, nějak to zvládnu".

Takhle.. pokud se nic nezmění, tak odejít budu muset. Já jen pořád ještě doufala v ten zázrak, protože to prostě nechápu a protože tím ztratím úplně všechno. Já se právě tolik na tu práci vrhla a byla pro mě tak důležitá, a stejně tak mnoho pro mě znamená právě on a já si tolik přála a přeji, abychom to spolu zvládli a nerozumím tomu, proč to nedokáže a tolik upadl do té nenávisti namísto toho, aby nám už oběma odpustil a mohli jsme si opět důvěřovat. A jsem samozřejmě zvyklá na ty lidi, i ti mi přirostli k srdci, některé mám fakt ráda a o všechno přijdu. Ale budu muset, když se to nespraví a ono se to nespravuje. Já se odhodlávala dát tu výpověď už v pondělí, ale zase jsem to odložila kvůli jedné radě a snu, který se mi zdál. Tak teď mám čas do třicátého zase. Právěže to nezvládám. Řeším si ty tři měsíce, které by mi zbývaly. Já ty nervy nemám v pořádku a něco už jsem si s nima zažila. A teď jsou prostě hodně polámaný a je to moc dlouho a já právě z toho nemám dobrý pocit. Ano, snažím se to vydržet a třeba vydržím, ale nevím to, proto mě napadají i takové věci jako psychiatr a neschopenka. Samozřejmě, že se to snažím přežít a vydržet, každý den, ale je to strašný a čekají mě ještě tři měsíce, takže tak.

Jsou hlasy, co vyříkají, že to právě mám vydržet a čekat, co se bude dít, až třeba budou průšvihy a tak. Ale mě to právě všechno zabíjí, už jenom, když se na to musím jen dívat. Jo tomu rozumím a je to možné, že se to všechno rozpadne, ale k čemu by mi to bylo, i kdyby za mnou nakonec přišlo vedení a chtělo tam právě mě, když on mě bude mít v nenávisti? A já to stejně chtěla dělat s ním, je to náročné a já to sama dělat nechci, to jenom on se má za takového frajera.. no vlastně.. však vidím, že se to snaží hodit na ta děvčata. Že to budou dělat za něho a to právě dopadne špatně. Ale to je už úplně jiná věc a ať se stane co se stane, může se to klidně stát i během té mé výpovědní doby a jednou už jsem výpověď stáhla, takže ono jde všechno. Ale za současného stavu tam být nemohu, proto jí dát musím. Stačí toho třicátého, ale když se nic nezmění, tak fakt musím. Prohraju tak jako tak, vlastně už jsem prohrála, všechno. Jak říkám, pokud by se ještě nestal zázrak. Ale svého nejlepšího přítele a práci, kterou zbožňuju, už nemám. A současný stav nedávám a nevím, jestli to tam zvládnu doklepat sama. Takže v tomto bodě to je jasné, že tam nebudu, že tam nemohu být. A to jsem věděla už na začátku, že jestli mě zradí, nemohu tam zůstat.

Seifert popisuje stav svého přítele, malíře, který se nešťastně zamiloval do krásné dívky:
Že přestal pracovat, to bych koneckonců ještě pochopil. Horší bylo, že přestal i jíst a ploužil se po pražských ulicích jako tělo bez duše. Ačkoli to neumím a také nemám chuť v takových delikátních situacích něco podnikat, v zájmu svého přítele, kterého jsem měl rád, musil jsem zasáhnout dost nelítostně. A přece jen to trvalo několik trapných týdnů. Malíř už je dávno mrtev, ale ještě po dlouhé době, když musil na tuto příhodu vzpomenout, stiskl mi alespoň rukáv kabátu a hrůzou se zachvěl. (J. Seifert, Všecky krásy světa)
Návštěvník
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Čudla » ned 06. lis 2022 13:24:04

Je to tu divnej mix..
Čudla
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. lis 2022 17:07:17

Návštěvník
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod HD. » ned 06. lis 2022 21:35:25

Maatina píše:
Návštěvník píše:Psychiatr by byl vhodný jako nezávislá osoba, která by vám poskytla objektivní pohled na situaci. Jenomže jsou v dnešní době přetížení a asi žádného hned tak neseženete.

Jak jsem psal, sejde z očí, sejde z mysli. Prostě odejděte jinam, přerušte s ním veškeré styky, i kdybyste se měla přestěhovat do jiného města. Je to vážná věc a duševní zdraví potřebujete.
Pravděpodobně však jste aktuálně v pozici alkoholika, který si namlouvá "zatím to mám pod kontrolou, nějak to zvládnu".

Takhle.. pokud se nic nezmění, tak odejít budu muset. Já jen pořád ještě doufala v ten zázrak, protože to prostě nechápu a protože tím ztratím úplně všechno. Já se právě tolik na tu práci vrhla a byla pro mě tak důležitá, a stejně tak mnoho pro mě znamená právě on a já si tolik přála a přeji, abychom to spolu zvládli a nerozumím tomu, proč to nedokáže a tolik upadl do té nenávisti namísto toho, aby nám už oběma odpustil a mohli jsme si opět důvěřovat. A jsem samozřejmě zvyklá na ty lidi, i ti mi přirostli k srdci, některé mám fakt ráda a o všechno přijdu. Ale budu muset, když se to nespraví a ono se to nespravuje. Já se odhodlávala dát tu výpověď už v pondělí, ale zase jsem to odložila kvůli jedné radě a snu, který se mi zdál. Tak teď mám čas do třicátého zase. Právěže to nezvládám. Řeším si ty tři měsíce, které by mi zbývaly. Já ty nervy nemám v pořádku a něco už jsem si s nima zažila. A teď jsou prostě hodně polámaný a je to moc dlouho a já právě z toho nemám dobrý pocit. Ano, snažím se to vydržet a třeba vydržím, ale nevím to, proto mě napadají i takové věci jako psychiatr a neschopenka. Samozřejmě, že se to snažím přežít a vydržet, každý den, ale je to strašný a čekají mě ještě tři měsíce, takže tak.

Jsou hlasy, co vyříkají, že to právě mám vydržet a čekat, co se bude dít, až třeba budou průšvihy a tak. Ale mě to právě všechno zabíjí, už jenom, když se na to musím jen dívat. Jo tomu rozumím a je to možné, že se to všechno rozpadne, ale k čemu by mi to bylo, i kdyby za mnou nakonec přišlo vedení a chtělo tam právě mě, když on mě bude mít v nenávisti? A já to stejně chtěla dělat s ním, je to náročné a já to sama dělat nechci, to jenom on se má za takového frajera.. no vlastně.. však vidím, že se to snaží hodit na ta děvčata. Že to budou dělat za něho a to právě dopadne špatně. Ale to je už úplně jiná věc a ať se stane co se stane, může se to klidně stát i během té mé výpovědní doby a jednou už jsem výpověď stáhla, takže ono jde všechno. Ale za současného stavu tam být nemohu, proto jí dát musím. Stačí toho třicátého, ale když se nic nezmění, tak fakt musím. Prohraju tak jako tak, vlastně už jsem prohrála, všechno. Jak říkám, pokud by se ještě nestal zázrak. Ale svého nejlepšího přítele a práci, kterou zbožňuju, už nemám. A současný stav nedávám a nevím, jestli to tam zvládnu doklepat sama. Takže v tomto bodě to je jasné, že tam nebudu, že tam nemohu být. A to jsem věděla už na začátku, že jestli mě zradí, nemohu tam zůstat.


Tak prosím neplest si psychiatry s psychology!!!

Maatino, pokud ti nepohohou diskuze na .netu
Nabízím pomoc v projití touto situací. Klidně napiš na rosada@seznam.cz
HD.
 

Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Jana » stř 09. lis 2022 11:32:13

Ještě jednou pro Maatinu:

Obrázek

Čemu se věnuje pozornost, to se posiluje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6978
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09


Re: Složitá životní situace

Nový příspěvekod Maatina » ned 13. lis 2022 17:06:08

Jana píše:Ještě jednou pro Maatinu:

Obrázek

Čemu se věnuje pozornost, to se posiluje.

Děkuji. Až nyní. Opět mi nešly psát příspěvky.
Maatina
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 15. led 2017 14:30:35

Předchozí

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron