Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » úte 29. kvě 2018 9:58:39

Když už zde v poslední době čerpáme poznatky z videí pana Havelky, zastavil bych se u jednoho velmi toxického a návykového (podobně jako heroin) v případě následování


"Sjíždím" videa pana Havelky náhodně, a teď jsem narazil na výše uvedená videa a docvaklo mi konečně, co se to vlastně vine celým seriálem videí jako černá nit, proč mi některé myšlenky pana Havelky připadaly zvrácené a nepravdivé, vedle mnoha dobrých myšlenek a postojů (například idea a rituálu přejetí je prospěšná). Teď se mi to vyjasnilo a vysvětlilo. Pokusím se to vysvětlit.

Jak říkají probuzení, realizovaní i normální dobří lidé žijící v pravdě: podle jejich zkušenosti je lidská přirozenost - bytí samo - vnitřně klidné, blažené, láskyplné, naplněné a navenek radostné a činorodé.

Toto bytí samo vnitřně nic nechce, necítí se být něčím či někým, necítí, že něco má - i když je třeba obklopeno bohatstvím či vybaveno mimořádnými schopnostmi. I když toho třeba ví více, než my všichni dohromady, nemá pocit, že něco ví. A tak radostně plyne bytím, otevřeno všemu, co přichází a vše, co přichází přináší, přichází v pravý čas a přináší poznání. Jediná touha (oheň), která zůstává je láska k Pravdě, "sou-cit" s Pravdou. A ta Pravda je poznávána ve všem a ve všech.

Problém nastává, když je duše nakažena samosvojností.
Tento pojem formuloval a popsal Jan Ámos Komenský ve svém dílku "Labyrint světa a ráj srdce":

"Že příčina a počátek našeho z centrum vystupování a tak všeho kolotání a trápení samosvojnost jest.
Jest pak samosvojnost, když člověk Bohem a řádem jeho svázán býti sobě zošklivě, sám svůj chce býti; sám svůj totiž rádce, svůj vůdce, sám svůj opatrovník, sám svůj pán, summou sám svůj bůžek. To jest začátek všeho zlého."


Naše nespokojenost s tím, co přichází, naše závistivost, mindráky, psychologické závislosti atd. atd. v nás budí různá přání a představy o tom, co by nás učinilo šťastnými, protože tak, jak jsme, se šťastní necítíme.

Život pana Havelky, jak ho popisuje na svých stránkách i ve svých videích, je příkladem takového samosvojného způsobu bytí a jeho hitech technologie, zejména setba a rituál dosažení (kombinace pranajámy a vizualizace) patří k těm, které už překračují bezpečné meze běžného lidského "mlácení se v bandě", protože pro splnění SVÝCH přání používá techniky původně tajné, vyvinuté a určené jen pro pomoc při hledání Pravdy.

Jak píše Eduard Tomáš v úvodu "Tajných nauk Tibetu":

"Končím varování ústy nejpovolanějšího, svatého guru Bílé dynastie, velikého Marpy - překladatele: "Jestliže tyto pravdy budou zaměněny k rozhojnění pozemských nicotností bude vzbuzen hněv bohů a stane se cosi strašlivého!!"

Co se tak zlého může stát, ptáte se. Pan Havelka je teď úspěšným terapeutem, peníze se mu jen sypou, tak mu to přejme, ne?

Tyto techniky jsou opravdu účinné. Jsou-li použity ke splnění nějakého sobeckého přání, dokážou ohnout náš osud tak, že nám osud "půjčí" další "částku", která nás přechodně učiní zase spokojenými, ale náš osudový dluh tím ještě více naroste a stane se ještě hrozivější. Dostáváme se tak do osudové dluhové pasti.

Uvědomil jsem si, jak je tento jev archetypálně vyjádřen v pohádkách o upisování duše ďáblu za splnění nějakého přání (krásného bohatého ženicha a podobně).
Tohle téma zpracoval také Goethe ve svém "kultovním" Faustovi.

Velkým a vytrvalým sobeckým přáním, je-li ještě zesíleno tantrickou technikou, jak to předvádí pan Havelka, přivolá se příslušný Mefistofeles, který nám pak pomáhá a radí nám na cestě k dosažení našeho přání, dokáže dokonce pro nás dělat zázraky ("To koukáš ..." jak říká pan Havelka)

Tím rádcem, tím pomocným Mefistofelem je to "nahoře", s čím se pan Havelka při realizaci svých přání radí a co mu také pomáhá. "Rady" Mefistofela se podobně jako ve Faustovi zaměřují na postupnou účelovou relativizaci obecného dobra a zla ("dobrem a mojí misí je, když jsem spokojený"), vytlačování svědomí jako zbytečného trapitele, odmítání etiky, tradic, rodičů, smyslu mateřství, tradiční moudrosti (náboženství, duchovní nauky) atd. jak to můžeme slyšet ve většině videí pana Havelky.

Říká se, že čertovo zlato se změní na prach. Ukázkově je to vidět třeba na vztahu pana Havelky s krásnou mladou dívkou jeho druhou manželkou, kterou si modlitbami a zpíváním přivolal, se kterou také krátce prožil štěstí a naplnění, než se toto nezasloužené "čertovo zlato" změnilo na prach. Následně se opět dostavily osudové "abstinenční příznaky" - deprese a strach a to silněji než kdy dříve, jak tuto situaci výstižně popisuje pan Havelka ve svém prvním (a nejlepším) videu:

Někdy v roce 2004 jsem se psychicky cítil velice bídně. Užíval jsem antidepresiva a vůbec už mi nepomáhala. Každé ráno jsem se budil nejpozději v pět hodin a během vteřiny na mě skočily hrůza a úzkost, které na mě jakoby číhaly celou noc. V tu ránu jsem byl zpocený úplně do mokra. Věděl jsem, že už nemá cenu zůstávat dál v posteli, vstal jsem a šel do prázdného obýváku, kde jsem zaklekl před oltář, meditoval, zpíval a modlil se. Zkoušel jsem všechno možné i nemožné, abych se z toho dostal, poněvadž mi bylo příšerně. Toho, co jsem mohl zkoušet, jsem měl docela dost: různé autogenní tréninky, meditační návyky, mantry, modrou alfu…
Postupně jsem se čím dál víc utvrzoval ve zjištění, že mi to není vůbec nic platné, deprese byla prostě silnější. Přes tuhý odpor jsem byl nucen uznat, že nástroje, kterých jsem si předtím považoval, jsou k ničemu. A tak jsem je postupně splachoval do záchodu s pocitem naprosté marnosti.
Takhle to šlo den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem. Nakonec jsem tímto způsobem přišel o všechny svoje hračky. Celý předchozí život jsem je hledal a láskyplně shromažďoval… A teď jsem musel celou svou kolekci takhle potupně odevzdat.

..........................
A takhle to jde na vlnách dosažení a následné deprese po spirále stále hlouběji. V tom právě spočívá skutečné nebezpečí upisování duše ďáblu. A tohle upisování duše je v podstatě také duchovní, protože si to zahrává s duchovními entitami, pojmy a technikami. Směřování takové "duchovnosti" ale vede poněkud opačným směrem, než bychom si na počátku třeba mysleli.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2018 9:47:14

Musíš do toho opravdu dávat ten koncept dábla, čerta, upsání duše, Mefistofela a spol. ?

Nešlo by to vyjádřit jinak, bez těch starodávných představ?

"Co kázal?"
"Ále, zasejc o pekle....."

Zapomenutý čert od Jana Drdy.
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. kvě 2018 12:54:58

Ona ta "krásná" kázání, romantické filmy romantické písničky, krásná slovíčka, "duchovní" sebe-vznášení se ...
Ta lehkost, příjemnost atd.
Nechceme vidět, protože by nám to vidění to naše vznášení určitě pokazilo.
Abychom se mohli vznášet na krásných "nebeských" iluzích, musíme nevidět skutečnost. Jinak by to "nefungovalo".
A když nevidíme skutečnost, tak snadno zabloudíme a nemůžeme pak už často najít cestu zpět.
A to je průšvih. Každé současné utrpení ať tělesné nebo duševní začalo chybným marnivým rozhodnutím na křižovatce života.
Například zkusit heroin - jaké lehké, krásné, povznášející - proč ne?...
Každá krásná iluze sebou nese stejně silnou ošklivou a nepříjemnou stranu téže iluze.
Nejsme-li schopni=ochotni prohlédnout tu krásnou iluzi, nebudeme schopni prohlédnout ani tu její druhou, neoddělitelnou ne-krásnou útrpnou stranu iluze.

Doporučuji si porovnat pohled a úsměv na videu pana Havelky před čtyřmi roky


a dnes:



Nyní už jeho pohled a projev působí spíše jako pohled zoufalce, který sebe a ostatní musí stále více přesvědčovat, jak se má dobře, jak je na tom dobře.
Jak může člověk během pouhých čtyř let tak fyzicky i duševně zestárnout?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Tara » čtv 31. kvě 2018 15:31:19

Je to tak. Proto i ta tvoje videa a jiné :-)

Už jáčko kdysi říkal, a to jsem si vybavila až teď, že bych se měla stát vnitřně silnou, ne tak rozplizlou (moje označení) v té romantice...:-)

Ale ono se to lehce řekne, přeprogramuj se. To nejde. Jen prostě těmi "doteky života" se tak může stát... :-)

Díky.

Mimochodem, tím naším zdánlivým odloučením se mi ulevilo, najednou jsem ucítila úlevu a to doslova.... od pout zamilovanosti .... asi kdysi jak od cigaret...

Ještě by se mohla tak udít záležitost s jinou připoutaností .... a už bych mohla odejít, řekněme :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. kvě 2018 15:49:09

Ano, zamilovanost je žádost, chtivost srdce. instinkt.
Není to láska, i když většina lidí právě to za lásku považuje.
Například ten pan Havelka.

Zahla tam, zahla sem,
svého srdce za hlasem

:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod nop » čtv 31. kvě 2018 15:57:24

miroslav píše:Ano, zamilovanost je žádost, chtivost srdce. instinkt.
Není to láska, i když většina lidí právě to za lásku považuje.
Například ten pan Havelka.

Zahla tam, zahla sem,
svého srdce za hlasem
:)

Jiný pohled: zamilovanost nalaďuje situaci, pomáhá uskutečnit sklon přírody počít a porodit následníka.
Můžeme poděkovat za to, že pomáhá, a s láskou.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. kvě 2018 16:11:53

nop píše:Jiný pohled: zamilovanost nalaďuje situaci, pomáhá uskutečnit sklon přírody počít a porodit následníka.


Ano, to je ten instinkt který přispívá k tomu, že tu jsme - počati, porozeni, vypipláni.
Je to podstatná součást "tohoto" království

Ježíš řekl: "Moje království není z tohoto světa. Kdyby mé království bylo z tohoto světa, moji služebníci by bojovali, abych nebyl vydán Židům; mé království však není odtud."
Pilát mu řekl: "Jsi tedy přece král?" Ježíš odpověděl: "Ty sám říkáš, že jsem král. Já jsem se proto narodil a proto jsem přišel na svět, abych vydal svědectví pravdě. Každý, kdo je z pravdy, slyší můj hlas."

Jan 18:33 - Jan 18:37
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Tara » čtv 31. kvě 2018 16:16:45

Já to "být tady" již delší dobu pociťuji jako jho....
Prožila jsem si v regresi své početí i vstup duše do fyzického těla, života a vím, že jsem zde nechtěla, zuby nehty jsem se bránila zde znovu vstoupit....,ale Síla byla větší, než mé přání...
Asi karma :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. kvě 2018 16:35:42

Tara píše:Já to "být tady" již delší dobu pociťuji jako jho....
Prožila jsem si v regresi své početí i vstup duše do fyzického těla, života a vím, že jsem zde nechtěla, zuby nehty jsem se bránila zde znovu vstoupit....,ale Síla byla větší, než mé přání...
Asi karma :-)


Já si tě vážím, obdivuji a mám tě rád. Proto se snažím tak trochu probudit tvé srdce tvůj život. To ale naprosto neznamená, že tě chci nějak nebo něčím získat!
Proto ti nemažu med kolem huby ale naopak ti "předhazuji" připomínám, zrcadlím, co možná (ke své škodě) nechceš vidět. Myslím, že to je to nejlepší, nejzdravější, co pro tvůj vlastní život mohu udělat. Kdybych neviděl tu možnost se trochu přeprogramovat uvědoměním si, tak bych se nenamáhal. Je dobré využít ten čas a schopnost si něco uvědomit či v sobě změnit, ten cenný čas co nám zbývá. Kdoví, co bude potom, zda tu možnost ještě budeme mít.

Pro odlehčení i když na podobné téma něco od tvého krajana



Buď rad že si ještě dole..
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 31. kvě 2018 16:54:53

A ještě něco trochu vášnivějšího :)

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 31. kvě 2018 17:37:42

miroslav píše:Je dobré využít ten čas a schopnost si něco uvědomit či v sobě změnit, ten cenný čas co nám zbývá. Kdoví, co bude potom, zda tu možnost ještě budeme mít.



Proč ne, třeba v těch dimenzích, kde je - podle Ramany - mnohem lehčí dosáhnout plného poznání. Ale určitý stupen "zralosti" bude jistě podmínkou.
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » pát 01. čer 2018 7:35:51

Návštěvník píše:
miroslav píše:Je dobré využít ten čas a schopnost si něco uvědomit či v sobě změnit, ten cenný čas co nám zbývá. Kdoví, co bude potom, zda tu možnost ještě budeme mít.



Proč ne, třeba v těch dimenzích, kde je - podle Ramany - mnohem lehčí dosáhnout plného poznání. Ale určitý stupen "zralosti" bude jistě podmínkou.


Smrt - bardo je velmi labilní stav. Je zde mnohem lehčí dosáhnout plného poznání, stejně tak je zde mnohem lehčí se propadnout do hlubokého zatemnění. Je to křižovatka života.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. čer 2018 8:23:10

Hm...

Podle tvé víry se ti staň!
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. čer 2018 8:28:31

Hm...

Někdy může být překvapením, že podle víry se nestane.

Někdy se to myslí dobře a dopadne to blbě a někdy se to ani nečeká a překvapí to.
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. čer 2018 8:43:23

Návštěvník píše:Hm...

Někdy může být překvapením, že podle víry se nestane.

Někdy se to myslí dobře a dopadne to blbě a někdy se to ani nečeká a překvapí to.


Hm...
A v to věříš nebo si to jen myslíš?
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. čer 2018 8:52:19

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Hm...

Někdy může být překvapením, že podle víry se nestane.

Někdy se to myslí dobře a dopadne to blbě a někdy se to ani nečeká a překvapí to.


Hm...
A v to věříš nebo si to jen myslíš?


Byly tady už takové zkušenosti, ale není třeba tomu ani věřit a ani si to myslet.

Je možné se nechat překvapit.
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Hmla » pát 01. čer 2018 13:20:29

Inu, svět je velký a o překvapení tu není nouze. :-)
Hmla
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 01. čer 2018 13:27:27

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod lklknml » pon 21. pro 2020 22:15:18

Tomu Havelkovi asi za chvíli hrábne...


Vyrovnat dobro se zlem nelze učinit na úrovni duality než rovnítkem, což má pochopitelně na morální úrovni devastující účinek.
Řešením je realizace neduality, nikoli jakési svědomí stlačující rituální sugesce přijetí zla.

Je možné, že Havelka stáhne do pekel nejen sebe, ale i své pacienty.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Rituál dosažení aneb jak upsat duši ďáblu

Nový příspěvekod miroslav » úte 22. pro 2020 19:42:20

Mám pocit, že tohle video ukazuje, že dotyčný se zkrátka bojí pekla a bolesti. A snaží se to přijmout.
Já tohle neřeším. Jestli si peklo zasloužím svojí karmou, tak zkrátka potřebuji tím projít - když nic jiného (soft) mi ke zmoudření nepomohlo.
A pokud si to nezasloužím, tak to nepřijde.
Není tedy co řešit. To co přichází neodmítám ani nepřijímám. Vůbec mne nenapadá volba něco přijmout nebo nepřijmout. Zkrátka se to děje a má to svůj smysl.
Prostě důvěřuji osudu.
Komu jinému by člověk mohl více důvěřovat?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Další

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků