Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 19. črc 2019 12:41:43

:)


Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » úte 20. srp 2019 20:52:17

V neděli byl v televizi na dvojce pěkný starý western.
Hrála tam krásnou roli - ženskou s velký Ž
Takhle trochu cítím Taru.
Jmenovalo se to "Johnny Guitar"
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » stř 21. srp 2019 20:45:35

Tara píše::)



"Hit The Road Jack" - česky vypadni Jacku (a už se nevracej):
:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 21. srp 2019 21:04:40

:-)

Pěkné, Zdeňku...

Ten western neznám, takže nevím, kdo (jaká) ta žena byla..., ale blízko mi je třeba Hürrem z Velkolepého století..., vnitřně, já jsem se asi dala více spoutat rolí matky, manželky, od které se něco (to a to - co jsem si tam sama dala) očekává a potom, více než je zdrávo beru vážně (tu roli) i život, což "nohy hroudy víže"... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 21. srp 2019 21:26:11

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pát 23. srp 2019 7:34:48

Tara píše::-)

Pěkné, Zdeňku...

Ten western neznám, takže nevím, kdo (jaká) ta žena byla..., ale blízko mi je třeba Hürrem z Velkolepého století..., vnitřně, já jsem se asi dala více spoutat rolí matky, manželky, od které se něco (to a to - co jsem si tam sama dala) očekává a potom, více než je zdrávo beru vážně (tu roli) i život, což "nohy hroudy víže"... :-)


Tady je film dostupný ke stažení:
https://uloz.to/file/C1CfWmaBy9aV/johnn ... 64-jrk-mkv
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 29. srp 2019 19:57:36

Díky, film jsem si stáhla, doufám, že mi půjde přehrát, je v nějakém formátu MKV...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 30. srp 2019 20:02:13

Pěkný western, pěkný :-)

Měla jsem na zkouknutí klid, tak jsem si ho pěkně vychutnala... :-) Dík.

PS: Doufám, že jsi myslel tou ženou s velkým Ž Viennn, ne Emu :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. lis 2019 17:27:13

Nějak mám potřebu toto sem dát :-)


"Jestliže k tobě přicházejí mladší bratři a sestry pro poučení, nezapomeň nikdy, že to v nich božství samo, takto přestrojeno, přichází k tobě pro tvoji zkoušku a pro tvoji radost.

Ani na okamžik nepocítit nějaké oddělení učitele a žáka v sobě - v tom spočívá cena zkoušky. A radost ti dává božství nadřízenou úlohou ve své hře.

Když toto všechno víš, budeš si bděle vědom i své úlohy v této hře: předávat bližnímu svému, jak nejlépe umíš, ono božské, jehož je tvůj fyzický projev pouze nástrojem.

I když budeš na svého bližního třeba přísný nebo ho budeš kárat, v duchu zůstaneš skloněn u nohou božského Já, které v něm sídlí.

A jestliže bratr tvůj či sestra dobře pochopili slova nauky tvými ústy pronesená a zaplaveni vděčností a radostí k tobě ji obracejí, pak, milý bratře, „dej Bohu, co je božího“ a obětuj jemu pocit radosti, kterou ti takto dává.

Když si tuto odměnu nepřivlastníš a setrváš i v tomto mocném, radostně čistém vznětu s myslí pokorně tichou, pak ti Bůh dá poznat sebe v tobě a tvoje účastenství na této božské hře, neboť on sám k sobě se obrátil pro poučení a sám sebe jím naplnil."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 06. pro 2019 20:53:24

Na inspiruj se teď cvičně kočkuju s Trini a Vostálem.
A tvoje upřímné postřehy mi tam už delší dobu chybí. Jestli jsi ještě živá ( :) ) a něco tě napadá, tak napiš něco třeba sem. Tady je to celkem v poklidu. Takový stín v poledním žáru :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 06. pro 2019 22:40:56

Díky..., mám za sebou dnes výměnu kyčle, ležìm na jipce a nejde to spât, ale hyn sa hukáže :-)
Vedle v místnosti se trápí nějaký starý člověk, pořad kašle a volá Boha, nechápu, že ho mohou nechat se tak trápit, chjo. Inspiruj moc nečtu, to je taky takové trápení... jakov Miatrovi Markétce... , že si říkáš Proč...

No proto.... :)


Je to asi skutečně zařízeno tak, že dokud nezakusišvsechny možnosti, bolesti i radost a kapituješ, teprve pak se objeví království nebeske.
Je zajímavé sledovat i ty osudy a povahy, třeba u sestřiček, nebo spolupacientu, jak hraji svoje hry... a ùplně zbytečně....

Pac.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » ned 08. pro 2019 21:43:55

Dobře to dopadne a "budeš zase skákat přes kaluže"
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pon 09. pro 2019 7:27:07

miroslav píše:Dobře to dopadne a "budeš zase skákat přes kaluže"
:)

:) to se ptal syn, po operaci, jestli uz zase skacu pres kaluze, snad joooooo :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. pro 2019 15:09:59

https://www.kntb.cz/pruvodce-pacienta-p ... iho-kloubu

Průvodce pacienta před a po operaci totální endoprotézy kyčelního kloubu

Pro první tři pooperační měsíce:

spěte na rovném a pevném lůžku;
střídejte chůzi, sed a leh. Věnujte pozornost únavě a nepřeceňujte své síly;
přizpůsobte si výšku pracovní židle, nesedejte si do hlubokých křesel. Na obyčejnou židli sedejte pouze s polštářem. Nekřižte nohy (pod sebe, přes sebe);
při sezení na židli obě chodidla spočívají celou ploskou na zemi, kolena jsou mírně od sebe;
několikrát denně cvičte podle pokynů, které jste obdrželi od rehabilitačního pracovníka;
používejte i doma pevnou obuv s pevnou patou;
vleže na neoperovaném boku vkládejte vždy mezi kolena pevný polštářek;
neodkládejte berle, pokud to nedovolí váš lékař, dodržujte jím doporučenou zátěž operované končetiny. Ztratíte-li však rovnováhu a hrozí vám pád, raději došlápněte na operovanou končetinu;
dvakrát denně ležte cca 30 min. na břiše;
nenechte se nikým vyprovokovat ke sportovním výkonům. Na schodech se věnujte chůzi a s nikým se nebavte. Zabráníte tak případnému pádu a ztrátě rovnováhy. Neposkakujte a dlouho nestůjte;
plavání je vhodné, i když jeho význam v tomto případě bývá přeceňován. Pro posílení svalstva je výhodnější a účinnější cvičení na suchu. V blízkosti plaveckých bazénů dbejte zvýšené pozornosti a opatrnosti (pozor na uklouznutí);
doma odstraňte všechny volně ležící kobercové předložky a rohožky. Chraňte se pádu;
pravidelně si kontrolujte technický stav vašich berlí (matičky, protiskluzové nástavce);
v prvních měsících po operaci se nesnažte samostatně si zavazovat tkaničky od bot ani oblékat si ponožky. Při obouvání používejte dlouhé lžíce, u oblékání ponožek užijte oblékač ponožek nebo ručník;
dodržujte doporučení lékaře o prevenci tromboembolické nemoci. Používejte zdravotní punčochy nebo elastická obinadla od špiček prstů nad koleno.

Trvale platná doporučení

při těžkých infekcích, operacích a invazivních vyšetřeních preventivně užívejte antibiotika;
nenoste zvlášť těžká břemena (dvoukilový nákup stačí);
netrénujte vytrvalostní chůzi, ani zbytečně nejezděte na rotopedu;
nezapomínejte na pravidelné roční kontroly u vašeho ortopeda, i když nemáte žádné obtíže;
při obtížích vyhledejte lékaře (náhle vzniklá, nová bolest, zarudnutí či sekrece v jizvě, zkrat končetiny, omezení pohybu, horečky) nebo své obtíže alespoň konzultujte telefonicky.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 21. pro 2019 10:09:31

Zvlášť pro Miroslava, opakování je matkou moudrosti:

http://lampa.cz/povidky/milacek.html

.......................

a jestli sis znovu přečetl, vciť se do toho, že by Kukkurípa řekl vyjící, hladové a nemocné feně:

Ještě pořád se bojíš smrti - velké změny, zúčtování?
Ne teoreticky, ale tady a teď, když ti položí ruku na rameno?
Když jsi postavena před velké zrcadlo Pravdy sama?
a nebo v opravdovém vztahu s někým druhým ?



A jestli ani toto ti nic neřekne o tvrdé, namyšlené reakci, pak jsem se v tobě spletla...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » ned 22. pro 2019 21:41:15

Tara píše:Zvlášť pro Miroslava, opakování je matkou moudrosti:

http://lampa.cz/povidky/milacek.html

.......................

a jestli sis znovu přečetl, vciť se do toho, že by Kukkurípa řekl vyjící, hladové a nemocné feně:

Ještě pořád se bojíš smrti - velké změny, zúčtování?
Ne teoreticky, ale tady a teď, když ti položí ruku na rameno?
Když jsi postavena před velké zrcadlo Pravdy sama?
a nebo v opravdovém vztahu s někým druhým ?



A jestli ani toto ti nic neřekne o tvrdé, namyšlené reakci, pak jsem se v tobě spletla...

Kukurkípa byl Kukurkípa, ty navíc nejsi vyjící, hladová a nemocná fena.

A to co tu cituješ z Pavlíka, je nádherné a mně velmi blízké. :)

Smrt je pravdivější než všechny "duchovnosti" dohromady. A společná smrt milovaných je vyjádřením opravdově hlubokého bezpodmínečného vztahu - ne až do smrti, ale až za hrob.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pon 23. pro 2019 15:12:24

Teď jsem si všimnul, že to necituješ Pavlíka, ale mne. Proto je mi to tak blízké :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 01. kvě 2020 22:26:14

"Člověk, který ovládá své vášně,
je pánem svého světa.
Musíme jim buď vládnout,
nebo být jimi zotročeni.
Je lepší být kladivem
nežli kovadlinou."

~ sv. Dominik Guzmán
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 28. kvě 2020 22:52:51

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 25. čer 2020 13:00:51

Eva Nada píše:
A potom jednou zjistíš, že veškeré takové tlachání pro kočku jest ;)


S tím souhlasím. A co ti přijde, že "pro kočku" není?
Ale odpověz prosím na jiném vlákně. To se Vostála netýká.
:)

Nějak nemám chuť se tu veřejně rozepisovat o tom, co je důležité..., jako mi přijde "psát si deníček" takové ne zrovna to "důležité"... je to podobně, slova, která svěříš obrazovce, která svěříš papíru můžeš si jimi pomoct vyjádřit, co cítíš, ale to je tak všechno...

Důležité pro mě je skutečně žít. Žít skutečný život, být "při něm, nebo v něm", nebo jak bych to vyjádřila, ne virtuálně, na papíře, přes písmenka, protože toto mi přijde čím dál tím více jako exhibicionismus (strašné slovo) :-), únik právě z té skutečnosti, života a když se ohlédnu - ohlédneš - zpátky, nic to nepřineslo, přínosného, krom uvědomění, že je to pro kočku :-)

Vypsat se z toho, co vidím, cítím, jak to myslím, dám na papír a zafouká vítr a co jako.... tak stejně to je, když si ty myšlenky, pocity uvědomíš v sobě, zvedneš hlavu, podíváš se z okna a uvědomíš si, že to jsou "jen" myšlenky, jen pocity, které za chvíli mohou a určitě budou zase jiné....

Slova, zvlášť ve veřejném diskuzním prostředí, jsou a často slouží právě jen k tomu "sexuálnímu", chvilkovému ukojení, ukojení ega, exhibicionismu, ale skutečné prožití něčeho, řekněme tzv. sou bytí, sou cítění, spolu bytí je o něčem jiném, odehrává se a taky zůstává UVNITŘ..., slova vnímám často jako právě ta narušující....

Uvedu příklad, na který jsem si vzpomněla. Při ukončení představení Čtyři dohody s J. Duškem publikum nakonec tleskalo (jak je zvykem), a tleskalo a tleskalo (slova, slova, slova) a J. Dušek po chvíli říká: "Děkuji. Ale víte co, pojďme všichni teď spojit si ruce v gestu poděkování, na hrudi a chvíli tak v tichosti buďme...."

Bylo to o úplně něčem jiném....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron