Pro Miroslava

Aktivní soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 06. úno 2019 16:15:17

Linda píše:Možná ta moje zdánlivá rychlost vyplývá z toho, že kdysi, v roce 1961 po šesti měsících vytrvalého cvičení na Bezčasé Já Paula Bruntona ( viewtopic.php?f=268&t=2855&p=133078#p51129 ) najednou kolem poledne při chůzi nastala úplně sama od sebe zkušenost bezčasého Bytí, která pokračovala i při všech činnostech až do usnutí...

Tak Paul Bruton mě nikterak nezaujal, jeho pozdější roztržka s Maharšim moje rozpaky z něho jen utvrdila.
Paul Bruton píše:Postavíme se do mentálního postoje člověka, který se právě probudil ze sna a uvědomuje si, že nejen hrál ve snu činnou roli, ale zůstával také nepohnutým svědkem své snové postavy. Stejně i teď se postavíme stranou všeho, co se kolem nás děje, dokonce i stranou vlastní osobnosti, která patří do okolí, a jsme zcela vzdálení jejích záležitostí, potíží nebo radostí.

Uvědomíme si, že za všemi myšlenkami, které se neustále mění, zůstává vědomí, které je pozoruje, statické, nehybné a neměnné; že v celém tom toku zakoušených událostí a věcí existuje stálý prvek vědomí. Ztotožníme se s tímto neomezeným vědomím.
Vždyť je to nesmysl. Dovedeno ad absurdum - ztotožněme se s Buddhou a tím se jím staňme.
Sugesce je jistě mocná zbraň a dá se jí dosáhnout značných úspěchů. Nikoli však na duchovní cestě, kde jde o nové bytí. To si v žádném případě nejde vsugerovat, leda jako fikci, jako bláznovství.
Zdeněk

Re: Pro Zdeňka

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 16:25:11

Je docela přirozené, že člověk hodnotí to s čím se setkává jen podle svých dosavadních zkušeností.
Podle nich všechny a všechno posuzuje – i odsuzuje...

Nemám sebemenší potřebu Tě o čemkoliv přesvědčovat, Zdeňku.

Obrázek
Linda

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 06. úno 2019 17:05:42

Linda píše:Je docela přirozené, že člověk hodnotí to s čím se setkává jen podle svých dosavadních zkušeností.

Obrázek

A pamatujete si ještě na Intaga, že, Lindo...
Já vím že jo, protože paměť máte stále obdivuhodně dobrou Babi :)
Zdeněk

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 17:55:29

Zdeněk píše:
Linda píše:Je docela přirozené, že člověk hodnotí to s čím se setkává jen podle svých dosavadních zkušeností.

Obrázek

A pamatujete si ještě na Intaga, že, Lindo...

Jistě :)

Neustále se snažil všechny přesvědčovat, znovu a znovu každému doporučoval to, co jemu samotnému vyhovovalo a tvrdě oponoval každému, kdo s ním nesouhlasil.

To bývá v diskusích dost běžné, jen většinou ne v takové míře.

:)
Linda

Nový příspěvekod Tara » stř 06. úno 2019 18:04:17

Neustále se snažil všechny přesvědčovat, znovu a znovu každému doporučoval to, co jemu samému vyhovovalo

Koho mi to jen stále a stále připomíná :-)

Hele, Zdeňku, proč jsi teď vzpomněl na intaga a ptáš Lídy? Nějak mi uniká smysl v této debatě vzpomenout na intaga...
Tara

Nový příspěvekod Zdeněk » stř 06. úno 2019 18:43:38

Tara píše:Hele, Zdeňku, proč jsi teď vzpomněl na intaga a ptáš Lídy? Nějak mi uniká smysl v této debatě vzpomenout na intaga...

Protože intago nechtěl diskutovat, chtěl kázat. Argumenty oponentů jako by šly mimo něj. Srovnávat jej s Lindou je rétorická hyperbola, samozřejmě.
Zdeněk

Re: Pro všechny

Nový příspěvekod Linda » stř 06. úno 2019 18:55:37

Vida :D

nenapadlo by mě, že tohle

by někdo mohl považovat za kázání
Inuholt - furt se učím, co všechno je v diskusi možné ;)

:) :) :)
Linda

Předchozí

Zpět na Nalézání