Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2018 8:21:00

miroslav píše:Homosexuál... Je to náhražka plnohodnotného spojení.
Možná se to dnes už ani nesmí říkat, ale je to nepřirozené.
...

Mezi muži je přirozeným a cenným spojením přátelství. Stejně tak mezi rodiči a jejich dětmi mateřství a otcovství. Jak se do toho zaplete erotika, celé se to tím deformuje...

Pochopitelně. Když ovšem vezmeme v úvahu, že se to stává těm, kteří po mnoha předchozích inkarnacích v jednom z obou pohlaví se teď zrodili v tom druhém, je snadnější být tolerantní k jejich neodolatelnému nutkání: dál reagují podle svých dosavadních návyků na pohlaví, které teď přestalo být "tím druhým".

Není jim co závidět :what:
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. kvě 2018 8:40:38

Návštěvník píše:
miroslav píše:Homosexuál... Je to náhražka plnohodnotného spojení.
Možná se to dnes už ani nesmí říkat, ale je to nepřirozené.
...

Mezi muži je přirozeným a cenným spojením přátelství. Stejně tak mezi rodiči a jejich dětmi mateřství a otcovství. Jak se do toho zaplete erotika, celé se to tím deformuje...

Pochopitelně. Když ovšem vezmeme v úvahu, že se to stává těm, kteří po mnoha předchozích inkarnacích v jednom z obou pohlaví se teď zrodili v tom druhém, je snadnější být tolerantní k jejich neodolatelnému nutkání: dál reagují podle svých dosavadních návyků na pohlaví, které teď přestalo být "tím druhým".

Není jim co závidět :what:


PS. A proč k té změně v příslušnosti k určitému pohlaví po tolika inkarnacích dojde? Možná proto, že potom, co se v nás postupně vytvořily a zabudovaly určité ´samozřejmě´ přetrvávající návyky v chování k opačnému pohlaví, nadešel čas, kdy

miroslav píše:"potřebujeme určitou alchymii – zbavit se svých podmíněných obraných vzorců

- včetně těch, které se během předchozích inkarnací přirozeně vytvořily i vůči opačnému pohlaví.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 25. kvě 2018 13:02:57

miroslav píše:Pan Tomáš by zvolil odborný název z latiny Homosexuál.
Myslím, že by ani nevěděl, co to je "gay".
České lidové označení je teplouš. Není na tom nic hanlivého.
Akorát si vždy uvědomím kam ti gayové strkají ten penis nebo kam si ho nechají strkat a cítí se při tom nejspíš sexuálně realizováni. Je to náhražka plnohodnotného spojení.
Možná se to dnes už ani nesmí říkat, ale je to nepřirozené

Tak to jsi tomu nasadil korunu. "Akorát si vždy uvědomím, kam......" ani se mi to nechce psát. Mě toto vůbec, ale vůbec nenapadá, když sem tam sleduji profily mých přátel, homosexuálů nebo homosexuálních žen.
Jaká náhražka, copak záleží na tom, kam kdo co strká, aby byl vztah plnohodnotný??????
Mnohdy jsou tito muži nebo ženy daleko plnohodnotnější bytosti, než ti, kteří jsou, podle tebe, zdravě sexuálně orientovaní.
Uf.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 25. kvě 2018 19:07:01

Tara píše: ani se mi to nechce psát. Mě toto vůbec, ale vůbec nenapadá,


No vidíš, tobě se to ani nechce psát ani tě to nenapadá, ale pro některé lidi je to realita a jejich způsob erotického vyžití.
To, že jevy jako celek nevidíme, nám umožňuje tvořit si nejrůznější příjemné iluze vytržené z kontextu.
Realita, pravda, to je svinstvo, protože nám bere prostor pro iluzorní sebeuspokojení, sebe-naplnění nějakými příjemnými iluzemi...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. kvě 2018 8:42:01

miroslav píše:
Tara píše: ani se mi to nechce psát. Mě toto vůbec, ale vůbec nenapadá,


No vidíš, tobě se to ani nechce psát ani tě to nenapadá, ale pro některé lidi je to realita a jejich způsob erotického vyžití.
To, že jevy jako celek nevidíme, nám umožňuje tvořit si nejrůznější příjemné iluze vytržené z kontextu.
Realita, pravda, to je svinstvo, protože nám bere prostor pro iluzorní sebeuspokojení, sebe-naplnění nějakými příjemnými iluzemi...

Reálně tady lze vidět, jak to máš ve vztahu k homosexuálům a jak dokážeš být netolerantní, až vulgární.
To je realita, kterou vidím.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. kvě 2018 9:14:49

Tara píše:
miroslav píše:Reálně tady lze vidět, jak to máš ve vztahu k homosexuálům a jak dokážeš být netolerantní, až vulgární.
To je realita, kterou vidím.

To není realita, tak to jen vidíš ty.
Já mám homosexuály rád stejně jako heterosexuály, stejně jako třeba slepice a jsem k nim naprosto tolerantní. To ale neznamená, že nemohu o nich napsat, co mne v souvislosti s nimi napadá. Naštěstí pořád ještě mohu.
Třeba že Ostravaci maji kratke zobaky :)

Většina lidí, hlavně žen se rádi vznášejí (v zamilovanosti či obdivu), to je pro ně štěstí a naplněním života...


Jiní také z Ostravy nemyslí jen na sebe na toho, s kým by se mohli vznášet, jaký by měl být apod. a na své pocity:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. kvě 2018 9:24:32

Jsme každý jiný, myslím tím ženy a muže, i proto se tak přitahujeme.
Jsem jaká jsem a ty jsi, jaký jsi.
Nevím, proč máš pořád potřebu mi předhazovat, o čem to u mě je - zamilovanost, netrpělivost, chtění, vznášení se v iluzích atd.
Ty jsi zase nohama pevně v realitě, že a máš rád homosexuály jako např. slepice.
Hold, realita.

A dál?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. kvě 2018 9:26:14

Jinak teda:

Ostravaki mají kratke zobaky :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » sob 26. kvě 2018 9:28:17

Tara píše:
A dál?


Dál už nic
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 26. kvě 2018 9:47:30

Tak jsme asi došli.
:(
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 16. čer 2018 9:18:56

Miroslave, proč jsi dnes smazal svůj příspěvek ve vlákně O štěstí (bez duchovních lží)?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » sob 16. čer 2018 17:02:46

Tara píše:Miroslave, proč jsi dnes smazal svůj příspěvek ve vlákně O štěstí (bez duchovních lží)?

Protože byl zbytečně agresivní, přehánějící, zjednodušující.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 09. srp 2018 20:02:41

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 10. srp 2018 13:49:07

Je dobré zjistit, jestli mým životním cílem je cítit se dobře nebo pravda, ať je jakákoliv.

Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost.
Zamilovanost je zářný příklad iluze která nám umožňuje cítit se velmi dobře (dočasně).
Pravda nám naopak "umožňuje" cítit se hodně špatně, ale také jen dočasně. Dokud se nepustíme naších závislostí na iluzích, o kterých nechceme ani vědět.
Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky". Je snad skutečnost, pravda a hlavně láska opravdu závislá na slovech? Není. Jen příjemná iluze je závislá na slovech a to není láska.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » pát 10. srp 2018 15:18:55

miroslav píše:Je dobré zjistit, jestli mým životním cílem je cítit se dobře nebo pravda, ať je jakákoliv.

Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost.
Zamilovanost je zářný příklad iluze která nám umožňuje cítit se velmi dobře (dočasně).
Pravda nám naopak "umožňuje" cítit se hodně špatně, ale také jen dočasně. Dokud se nepustíme naších závislostí na iluzích, o kterých nechceme ani vědět.
Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky". Je snad skutečnost, pravda a hlavně láska opravdu závislá na slovech? Není. Jen příjemná iluze je závislá na slovech a to není láska.


Můžeme prozkoumat, kdy pravda "umožňuje" cítit se hodně špatně?

Řekla bych, že to může být v okamžicích, kdy poznáváme, že všechno, čeho jsme dosáhli, všechno, čím věříme, že jsme se stali, všechny naše osobní hodnoty nejsou ničím. Jsou jen snem.

Ale to neštěstí je naštěstí jen dočasné.

Obrázek

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 11. srp 2018 9:17:10

miroslav píše:Je dobré zjistit, jestli mým životním cílem je cítit se dobře nebo pravda, ať je jakákoliv.

Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost.
Zamilovanost je zářný příklad iluze která nám umožňuje cítit se velmi dobře (dočasně).
Pravda nám naopak "umožňuje" cítit se hodně špatně, ale také jen dočasně. Dokud se nepustíme naších závislostí na iluzích, o kterých nechceme ani vědět.
Zamilovanost je závislá na slovech (tady na netu), která umožňují rozvinout tu iluzi "lásky". Je snad skutečnost, pravda a hlavně láska opravdu závislá na slovech? Není. Jen příjemná iluze je závislá na slovech a to není láska.

Slova dokážou lásku zabít, tak jak to předvádíš ty. Začínám litovat tvou ženu.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod dodo » sob 11. srp 2018 18:16:16

miroslav píše:
Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost...


Skúsenosť môže byť aj taká, že potreba "mať" pravdu nás zotročuje a dobro, nás oslobodzuje.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » sob 11. srp 2018 19:22:33

dodo píše:
miroslav píše:
Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost...


Skúsenosť môže byť aj taká, že potreba "mať" pravdu nás zotročuje a dobro, nás oslobodzuje.


Pravdu nelze mít - vlastnit (stejně jako lásku). Kdo usiluje o to, aby měl pravdu je otrokem této potřeby a tato potřeba mu brání skutečnou pravdu poznávat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod dodo » sob 11. srp 2018 20:14:34

miroslav píše:
dodo píše:
miroslav píše:
Potřeba cítit se dobře nás zotročuje, pravda nás osvobozuje. Taková je moje zkušenost...


Skúsenosť môže byť aj taká, že potreba "mať" pravdu nás zotročuje a dobro, nás oslobodzuje.


Pravdu nelze mít - vlastnit (stejně jako lásku). Kdo usiluje o to, aby měl pravdu je otrokem této potřeby a tato potřeba mu brání skutečnou pravdu poznávat.


Samozrejme, že pravdu nemožno mať, preto som v slove "mať", použil úvodzovky.

:)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » ned 12. srp 2018 10:12:09

Kdo usiluje o to, aby měl pravdu (lásku) je otrokem této potřeby a tato potřeba mu brání skutečnou pravdu (lásku) poznávat.


To by sis měl uvědomovat na snídani, na oběd i na večeři.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník