Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 25. kvě 2019 22:29:08

Armine, co je pro tebe meditace?
Kterou doporučuješ.

O čem to je?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » čtv 30. kvě 2019 15:01:07

Tara píše:Armine, co je pro tebe meditace?
Kterou doporučuješ.

O čem to je?


Meditace je široký pojem a v různých stadiích duchovního vývoje jsou vhodné jiné druhy meditace. Pak je také meditace v sedě (leže) a meditace v činnosti.
Nejdůležitější je ale otázka - životní motiv a odhodlání tento motiv naplnit. To ostatní je jsou jen pomůcky, samy o sobě neúčinné.

Pan Tomáš říkal, že ze na duchovní cestě je ze všeho nejdůležitější odhodlání.

A když pozoruji ostatní i sebe, tak to vidím stejně.
Sám motiv - otázka a odhodlání k nalezení, osvobození probouzejí tu nejlepší meditaci v dané situaci.
Živá otázka po Pravdě (po tom, jak to teda sakra je?), odvádí přirozeně pozornost od zábavy, rozptýlení a dalších životních malicherností a soustřeďuje energii k hledání a nacházení.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 30. kvě 2019 17:04:59

Díky. Uf, myslela jsem si, že mi budeš doporučovat jakousi tu techniku...

Odhodlání, hmm, asi ano, možná by se dalo říct vášeň, zápal.... pro Pravdu.... nic než pro Tu... kdy vše ostatní je jak píšeš malicherné, zbytečné, ba obtěžující...

Výborní v tom přiblížit takovou cestu (přes nebe nebo peklo a mě je bližší cesta přes peklo...) jsou Kafkovy nebo L. Klímovy povídky....

A proč přes nebe nebo přes peklo... protože na cestě k Pravdě se v jistém konečném úseku setkáváš se smrtí, nelze jinak... zemřít pro Pravdu pro Něho, pro Ni.... a jak jednou řekl Jáčko, tato mystická smrt je velice podobná, ne-li stejná se smrtí těla, osobnosti, osoby.... vše povahy osobní, osobnostní musí shořet v plamenu, Plamenem Pravdy...., proto je to tolik těžké, pro nás, ještě převážně osoby, myšleno těžištěm ztotožnění více v tom osobním, než božském....

Někdy je ta touha po Pravdě tak silná, že díky ní i skutečně zemřeš....

Ale nemusí to tak mít všichni, "dojdou" i bez nutnosti "zemřít"...., protože mají natolik již zjemnělé ego díky minulým životům, pochopení.... že ten "přechod na druhou stranu" není tolik bolestný nebo extatický....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 14. čer 2019 11:51:39

Před pár dny jsem ti psala e-mail s dotazem, mrkni na to, díky :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 13:23:37

Meditace to je práce taky s troškou legrace. Když ta chybí tak jsou lidi v meditaci tak i v práci jako ptáci bez křídel. Meditace není láce ani jenom křídel šum. Práce kostí pírka hostí a svaly jim dávaj um. Hrdlo zpívá zobák kývá a to je ta legrace. Meditace bez legrace to je jak být bez práce.
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. čer 2019 14:17:21

Jojo, práce bez meditace, není žádná legrace
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 14:38:58

Krasné slovo meditace, krásné slovo oceán. Krásné slovo je legrace, krásné slovo odevzdán. Tak pohleď jak tuhne čas, a příliv ti bere pas, a síla tvé radosti, odevzdá se /věčnosti?/ Ale kdepak, proč??? Když už věčnost v žíle máš, všednosti se odevzdáš.
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. čer 2019 14:55:25

Všednost odevzdaná všednosti,
svatost věčné milosti.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Ouje » pon 17. čer 2019 15:29:32

Všednost je z paprsků věčnosti utkána, čímž je jí věčnost plně oddána. Ta kdyby na vteřinu přestala příst, nebyl by náhle nikde ani list. Jen její síly odevzdat se umí. A jestli všednost odevzdává se, znamená to že ego hasne a co je spojené se dál, už bez oparu pojí..
Ouje
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » sob 29. čer 2019 17:28:27

:)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 19. črc 2019 13:41:43

:)


Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » úte 20. srp 2019 21:52:17

V neděli byl v televizi na dvojce pěkný starý western.
Hrála tam krásnou roli - ženskou s velký Ž
Takhle trochu cítím Taru.
Jmenovalo se to "Johnny Guitar"
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » stř 21. srp 2019 21:45:35

Tara píše::)



"Hit The Road Jack" - česky vypadni Jacku (a už se nevracej):
:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 21. srp 2019 22:04:40

:-)

Pěkné, Zdeňku...

Ten western neznám, takže nevím, kdo (jaká) ta žena byla..., ale blízko mi je třeba Hürrem z Velkolepého století..., vnitřně, já jsem se asi dala více spoutat rolí matky, manželky, od které se něco (to a to - co jsem si tam sama dala) očekává a potom, více než je zdrávo beru vážně (tu roli) i život, což "nohy hroudy víže"... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 21. srp 2019 22:26:11

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod armin » pát 23. srp 2019 8:34:48

Tara píše::-)

Pěkné, Zdeňku...

Ten western neznám, takže nevím, kdo (jaká) ta žena byla..., ale blízko mi je třeba Hürrem z Velkolepého století..., vnitřně, já jsem se asi dala více spoutat rolí matky, manželky, od které se něco (to a to - co jsem si tam sama dala) očekává a potom, více než je zdrávo beru vážně (tu roli) i život, což "nohy hroudy víže"... :-)


Tady je film dostupný ke stažení:
https://uloz.to/file/C1CfWmaBy9aV/johnn ... 64-jrk-mkv
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 23:49:42

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 29. srp 2019 20:57:36

Díky, film jsem si stáhla, doufám, že mi půjde přehrát, je v nějakém formátu MKV...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 30. srp 2019 21:02:13

Pěkný western, pěkný :-)

Měla jsem na zkouknutí klid, tak jsem si ho pěkně vychutnala... :-) Dík.

PS: Doufám, že jsi myslel tou ženou s velkým Ž Viennn, ne Emu :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. lis 2019 18:27:13

Nějak mám potřebu toto sem dát :-)


"Jestliže k tobě přicházejí mladší bratři a sestry pro poučení, nezapomeň nikdy, že to v nich božství samo, takto přestrojeno, přichází k tobě pro tvoji zkoušku a pro tvoji radost.

Ani na okamžik nepocítit nějaké oddělení učitele a žáka v sobě - v tom spočívá cena zkoušky. A radost ti dává božství nadřízenou úlohou ve své hře.

Když toto všechno víš, budeš si bděle vědom i své úlohy v této hře: předávat bližnímu svému, jak nejlépe umíš, ono božské, jehož je tvůj fyzický projev pouze nástrojem.

I když budeš na svého bližního třeba přísný nebo ho budeš kárat, v duchu zůstaneš skloněn u nohou božského Já, které v něm sídlí.

A jestliže bratr tvůj či sestra dobře pochopili slova nauky tvými ústy pronesená a zaplaveni vděčností a radostí k tobě ji obracejí, pak, milý bratře, „dej Bohu, co je božího“ a obětuj jemu pocit radosti, kterou ti takto dává.

Když si tuto odměnu nepřivlastníš a setrváš i v tomto mocném, radostně čistém vznětu s myslí pokorně tichou, pak ti Bůh dá poznat sebe v tobě a tvoje účastenství na této božské hře, neboť on sám k sobě se obrátil pro poučení a sám sebe jím naplnil."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 06. pro 2019 21:53:24

Na inspiruj se teď cvičně kočkuju s Trini a Vostálem.
A tvoje upřímné postřehy mi tam už delší dobu chybí. Jestli jsi ještě živá ( :) ) a něco tě napadá, tak napiš něco třeba sem. Tady je to celkem v poklidu. Takový stín v poledním žáru :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník