Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 27. led 2022 10:40:01

"Dříve než Abraham já jsem"

Není začátek a ani konec, je to neomezené časem a prostorem,

je to prostě Boží.

:)

Nicméně, když se ztotožníš s křesťanem nebo nekřesťanem nebo s čímkoli si Tvá mysl zamane, tak jsou tu začátky i konce.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. led 2022 11:32:06

petr vostál píše:
To, že někdo nemá žádnou touhu znamená pouze to, že nikdy nevíš jak budeš reagovat,


Podobně jako třeba počítač. Ten taky neví jak bude reagovat a reaguje na podněty přesně v souladu s tím, jak je naprogramován.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Zdeňka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. led 2022 11:44:43

Zdeněk píše:
miroslav píše:Dušek a Zdeněk jsou tak trochu opakem Tomášových.
Já jsem měl možnost Tomášovi dobře poznat, tak vím, že se ve světských věcech chovali jako normální racionální lidé , žádní anti... apod.

Tak já jsem se o Míle dozvěděl vlastně až tady.
Kdybych měl napsat něco o Cestě, nenapsal bych to lépe než Míla.

Tomáše si vážím, ale Míla byla podle mého soudu mnohem dále a Tomáš jí se domnívám ve vyšších věcech duchovních ne zcela rozuměl.
Což je pro mne fascinující, vždyť spolu žili.

Tak jaký má smysl tady něco psát.
Třeba Jana vůbec nechápe, když píše o ní.
No a ty seš už úplně v ....
:)

Byli v pozici učitel - žák, někde to i samotný Eduard zmiňuje, možná právě v tom románu Duha v zrcadle...

Pro mne to není fascinující, je to tak dobře, ale ne vždycky se to tak podaří...

PS: Ty chodíš číst na vp.inspiruj??????
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. led 2022 11:46:24

Škoda, že vedle Jany není po ruce nějaký ten zenový mistr, mlátit od rána do večera :-)
Návštěvník
 

Re: Pro Zdeňka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. led 2022 12:20:58

Návštěvník píše:PS: Ty chodíš číst na vp.inspiruj??????

Jo, v poslední době tam občas kouknu. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 27. led 2022 14:11:01

Návštěvník píše:Škoda, že vedle Jany není po ruce nějaký ten zenový mistr, mlátit od rána do večera :-)


On by se ten zenový mistr i našel, jenže, jakmile mě pozná, tak je tímtéž co tady opěvuju.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. led 2022 14:12:11

miroslav píše:
petr vostál píše:
To, že někdo nemá žádnou touhu znamená pouze to, že nikdy nevíš jak budeš reagovat,


Podobně jako třeba počítač. Ten taky neví jak bude reagovat a reaguje na podněty přesně v souladu s tím, jak je naprogramován.


A přesně takto reaguje i to UV,

i to má svůj program,

podobně jako ego má svůj program určený karmou..

A rozhodně nelze tvrdit o UV že nevytváří násilí, vždyt je to UV jenž vše tvoří ale také vše rozpouští,

jak pak té jeho činnosti pak mají mnozí mindrák v čele s Budhou...



To jen hlupáci tvrdí že to co se jim jeví je to co je, ale netuší že to co je je věčné a neměnné Tao se jenž je neustále v pohybu,

a myslej si paka hloupý, že pohyb a změna je něco co by nemělo bejt...
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. led 2022 15:02:13

Návštěvník píše:
miroslav píše:
petr vostál píše:
To, že někdo nemá žádnou touhu znamená pouze to, že nikdy nevíš jak budeš reagovat,


Podobně jako třeba počítač. Ten taky neví jak bude reagovat a reaguje na podněty přesně v souladu s tím, jak je naprogramován.


A přesně takto reaguje i to UV,

i to má svůj program,

podobně jako ego má svůj program určený karmou..

A rozhodně nelze tvrdit o UV že nevytváří násilí, vždyt je to UV jenž vše tvoří ale také vše rozpouští,

jak pak té jeho činnosti pak mají mnozí mindrák v čele s Budhou...

Máš mindrák z Buddhy ? :D

-Mara: “You who go where no one else will dare, will you be my god?”
-Buddha: “Architect, finally I have met you. You will not rebuild your house again.”
-Mara: “But I am your house and you live in me.”
-Buddha: “Oh lord of my own ego, you are pure illusion. You do not exist. The Earth is my witness.”

:)

Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. led 2022 17:08:58

Návštěvník píše:a myslej si paka hloupý, že pohyb a změna je něco co by nemělo bejt...

Znáš někoho takovýho, co si myslí, že pohyb a změna by neměly bejt?
Já teda ne, ani jsem o nikom takovém neslyšel.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. led 2022 18:49:07

miroslav píše:
Návštěvník píše:a myslej si paka hloupý, že pohyb a změna je něco co by nemělo bejt...

Znáš někoho takovýho, co si myslí, že pohyb a změna by neměly bejt?
Já teda ne, ani jsem o nikom takovém neslyšel.

To by tady nesměl ten hlupák mazat, co napsal :D, abys viděl toho hlupáka, kterému vadí pohyb a hlavně změna :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. led 2022 18:56:09

A toto, prosím, je vlákno, které jsem založilá JÁ!!!! :-), tedy jsem jeho moderátorem a v pravidlech fóra je psáno:

Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.


A on si tady maže kdo chce, co chce. Sodoma gomora :confused:

Viď, Jani :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 27. led 2022 19:27:37

Tara píše:A toto, prosím, je vlákno, které jsem založilá JÁ!!!! :-), tedy jsem jeho moderátorem a v pravidlech fóra je psáno:

Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.


A on si tady maže kdo chce, co chce. Sodoma gomora :confused:

Viď, Jani :)


Evi, koukala jsem do moderátorského panelu, a tady na tomhle Tvém vlákně nikdo žádný příspěvek nesmazal. Upravovat si své příspěvky může každý sám, navíc nad pravidly soukromých fór jsou obecné zákony internetového fóra, které jsou na internetu v podstatě shodné u všech fór a souhlas s nimi se podepisuje při registraci.

Naše fóra beží na systému phpBB, což je řešení internetového fóra, které je vydané pod licencí „General Public License“ a které je možno stáhnout z http://www.phpbb.com. phpBB software pouze zprostředkovává internetové diskuze. Pro další informace o phpBB navštivte: http://www.phpbb.com/.

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony ve vaší zemi, zákony v zemi, kde sídlí „Poradna zdarma“, nebo platné mezinárodní právo. Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že „Poradna zdarma“ má právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to bude považovat za nutné. Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Přestože „Poradna zdarma“ ani phpBB neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá „Poradna zdarma“ ani phpBB zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.
http://poradnazdarma.cz/ucp.php?mode=re ... c1fd994cae


Tady je navíc možnost psát i anonymně, což většina fór neumožňuje a anonymní návštěvník souhlas s výše uvedeným sice nepodepisuje, ale platí to obecně pro všechny účastníky internetových fór.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. led 2022 20:59:04

Jani, vím, co jsem četla odpoledne a na co reagoval Návštěvník svým příspěvkem o hloupých: "To jen hlupáci tvrdí že to co se jim jeví je to co je, ale netuší že to co je je věčné a neměnné Tao se jenž je neustále v pohybu,

a myslej si paka hloupý, že pohyb a změna je něco co by nemělo bejt.
.."

A než jsem teď reagovala, samozřejmě jsem se šla nejdříve podívat do moderátorského panelu, kde jsem si chtěla v podstatě jen ověřit, že jsi to byla ty, ale světe div se, v moderátorském panelu je jeden jediný záznam, a to, že Dodo upravoval příspěvek na vlákně Pro Miroslava dnes 27.1.2022 v 16.55. hod.
Jinak žádný jiný záznam tam není.

Zvláštní, že.

Možná, že ten, kdo psal ta slova o těch hloupých, napíše více. Na jaká slova reagoval.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. led 2022 21:10:12

Reagoval na mne - i z toho část ocitoval a ten můj komentář, na který reagoval tam pořád je. Tak nevím co řešíš.
Podle obsahu komentáře ten návštěvník vypadá na Vostála, ale je to na něj moc slušné. Takže spíš nějaký jeho žák či žačka nejspíš.
Třeba Trini. :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 27. led 2022 21:12:20

Hmm, tak to je hotová detektívka, a paní Colombová nikde...
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. led 2022 21:22:51

miroslav píše:Reagoval na mne - i z toho část ocitoval a ten můj komentář, na který reagoval tam pořád je. Tak nevím co řešíš.
Podle obsahu komentáře ten návštěvník vypadá na Vostála, ale je to na něj moc slušné. Takže spíš nějaký jeho žák či žačka nejspíš.
Třeba Trini. :D

Myslím, že to byl vostál...

Ty se už jen ptáš, že žádného hloupého nevidíš...

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » čtv 27. led 2022 21:25:47

miroslav píše:Reagoval na mne - i z toho část ocitoval a ten můj komentář, na který reagoval tam pořád je. Tak nevím co řešíš.
Podle obsahu komentáře ten návštěvník vypadá na Vostála, ale je to na něj moc slušné. Takže spíš nějaký jeho žák či žačka nejspíš.
Třeba Trini. :D

Jana reagovala na můj komentář o mlácení od rána do večera a ten zmizel...., na to, asi vostál, reagoval tím, co jsem ocitovala a co tu stále ještě je.... :-)

Protože Jana použila výraz o hloupém, reagoval, asi vostál, taky výrazy o hloupém :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » čtv 27. led 2022 21:47:16

Tara píše:Protože Jana použila výraz o hloupém, reagoval, asi vostál, taky výrazy o hloupém :-)


Vostál je kapitola sama pro sebe. Bohužel opravdu jen sama pro sebe.
Tak končívají mnozí neúspěšní duchovňáci.
Ty druhé potřebují jen pro to potvrzení sama sebe. Žádná láska, žádný soucit, žádný cit a tím pádem i zablouděný rozum.
Ale ten elán - ta potřeba vyčlenění se, vyhranění se, vymezení se proti všem ostatním hlupákům je u něj opravdu výjimečná.
A to mne právě zajímá. Na extrému nejlépe poznáš příslušný jev.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mistr zenu » čtv 27. led 2022 22:22:14

Jana píše:
Návštěvník píše:Škoda, že vedle Jany není po ruce nějaký ten zenový mistr, mlátit od rána do večera :-)


On by se ten zenový mistr i našel, jenže, jakmile mě pozná, tak je tímtéž co tady opěvuju.


To si fandíš.
Mistr zenu
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » čtv 27. led 2022 22:33:04

Tara píše:Jani, vím, co jsem četla odpoledne a na co reagoval Návštěvník svým příspěvkem o hloupých: "To jen hlupáci tvrdí že to co se jim jeví je to co je, ale netuší že to co je je věčné a neměnné Tao se jenž je neustále v pohybu,

a myslej si paka hloupý, že pohyb a změna je něco co by nemělo bejt.
.."

A než jsem teď reagovala, samozřejmě jsem se šla nejdříve podívat do moderátorského panelu, kde jsem si chtěla v podstatě jen ověřit, že jsi to byla ty, ale světe div se, v moderátorském panelu je jeden jediný záznam, a to, že Dodo upravoval příspěvek na vlákně Pro Miroslava dnes 27.1.2022 v 16.55. hod.
Jinak žádný jiný záznam tam není.

Zvláštní, že.

Možná, že ten, kdo psal ta slova o těch hloupých, napíše více. Na jaká slova reagoval.


Evi, díky za upřesnění.

Na moderátorském panelu sis mohla všimnout, že Dodo nic nemazal, jen v jednom příspěvku doplnil, co tam chybělo, což je ovšem dobře. :D

No, a to, co Ti zmizelo, bylo tedy něco z mého příspěvku, protože vlastní příspěvky si zaregistrovaní a přihlášení mohou upravovat podle libosti sami a nikde se to nezaznamenává.

Když už se k tomu příspěvku hlásíš, tak si o tom můžeme popovídat, napsala jsi:

Návštěvník píše:Škoda, že vedle Jany není po ruce nějaký ten zenový mistr, mlátit od rána do večera :-)


Nevím v jakém rozpoložení jsi něco takového napsala.

Reagovala jsi na tohle:

Jana píše:"Dříve než Abraham já jsem"

Není začátek a ani konec, je to neomezené časem a prostorem,

je to prostě Boží.

:)

Nicméně, když se ztotožníš s křesťanem nebo nekřesťanem nebo s čímkoli si Tvá mysl zamane, tak jsou tu začátky i konce.


Kdyby dejme tomu tohle napsala nějaká bytost, kterou máš opravdu ráda, dejme tomu Tvé dítě, někdo blízký. Kdyby Ti ten dotyčný říkal, jak je ta existence Boží a ty bys mu to štěstí přála, odpověděla bys mu totéž?

A nebo kdyby v Tobě bylo poznání neomezenosti časem a prostorem, byla by potřeba, abys byla mlácená někým od rána do večera?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků