Pro Evu II

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 16:34:29

Nooo a od cca 35 minuty je to krásně o VZTAZÍCH.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 17:23:31

Nadčasový učitel.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » čtv 26. dub 2018 18:16:10

Mám z tebe radost :-)
A to doopravdy, není to nějaké bohorovné hodnocení. Zkrátka mám opravdu radost...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 18:48:45

A co já s tím, a co já s tím :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » čtv 26. dub 2018 20:59:53

No já bych na Tvém místě měl radost, že má ze mne někdo radost :-)
Krásně jsi se zamyslela na životem, nad jeho smyslem. :yes:
Oživla jsi zase.
A jak se říká, jaká otázka taková odpověď.
Bez živé (palčivé) otázky nemůže přijít živá odpověď.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 21:08:45

No já bych na Tvém místě měl radost, že má ze mne někdo radost :-)

No tak to bys mě, hochu zklamal, že nejsi tím, za koho tě vnímám :-)

Ani stébélko se nepohnulo, snad jen se zavrtěla hlava ze strany na strany, v údivu, co to píšeš :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 21:20:40

Jj, oživla, díky tobě.
Ale nevím, jak to bude dál...

Dnes jsem začala číst Tribunovu Sútru šestého patriarchy. Pěkně se to čte. Je to příběh...

Jak krásně rozdílné jsou ty dvě gáthy:

"Tělo mé je stromem bódhi
Srdce jak čistého zrcadla rám
Často je pilně čistím otírám
Aby naň nesedal špinavý prach."

(To mi připomnělo Návštěvníka odsud, který stále pozoruje a přijímá a rozpouští ty emoce....)

A druhá gátha:

"Tak jako bódhi nemá strom
Zrcadlo jasné nemá rám
Povahou Buddha je stále čist
Kdeže je místo a na něm prach?

Srdce je tím stromem bódhi
Tělo je zrcadla rám
Je-li však zrcadlo čisté
Odkud prach vymetat mám?"
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » čtv 26. dub 2018 21:35:38

Tara píše:
No já bych na Tvém místě měl radost, že má ze mne někdo radost :-)

No tak to bys mě, hochu zklamal, že nejsi tím, za koho tě vnímám :-)

Ani stébélko se nepohnulo, snad jen se zavrtěla hlava ze strany na strany, v údivu, co to píšeš :-)


No vidíš, jak se člověk může ve druhých mýlit. Já mám opravdu radost, když má ze mně někdo radost, z toho, že jsem někomu blízký. To bys koukala, jak při mé nesmiřitelnosti s iluzorními povznešeními druhých (i svých), je opravdu málo lidí, kteří mají ze mne - z toho jak na ně působím - radost.
Ty, když si budu hodně fandit, tak jsi tady asi jediná.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. dub 2018 21:47:41

miroslav píše:
Tara píše:
No já bych na Tvém místě měl radost, že má ze mne někdo radost :-)

No tak to bys mě, hochu zklamal, že nejsi tím, za koho tě vnímám :-)

Ani stébélko se nepohnulo, snad jen se zavrtěla hlava ze strany na strany, v údivu, co to píšeš :-)


No vidíš, jak se člověk může ve druhých mýlit. Já mám opravdu radost, když má ze mně někdo radost, z toho, že jsem někomu blízký. To bys koukala, jak při mé nesmiřitelnosti s iluzorními povznešeními druhých (i svých), je opravdu málo lidí, kteří mají ze mne - z toho jak na ně působím - radost.
Ty, když si budu hodně fandit, tak jsi tady asi jediná.

Asi je to slovníkem. Já bych to radostí nenazvala - tu mám spojenou s osobou a navíc jako podmíněnou něčím.

Já bych nemohla říct, že mám radost z toho, jak působíš a že mám radost z toho, že jsi - protože v tom vnímám vyzdvihování právě té osoby. Tvé osoby.

Ale jsem vděčná za to, že se tu nachází někdo, kdo mi je blízký, s kým jsme si blízcí...

Vnímám v těch vyjádřeních rozdíl, právě pro tu existenci osoby coby středobodu (která má radost, protože, i když) a vděčností s možností návratu....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » pát 27. dub 2018 16:16:22

miroslav píše:Mám z tebe radost :-)
A to doopravdy, není to nějaké bohorovné hodnocení. Zkrátka mám opravdu radost...

Ještě se vrátím k tomu, co jsi včera napsal, že máš ze mě radost :-)

Na radosti není nic špatného, ale podívej se, jaxi to napsal, že máš ze mě radost, ne že máš radost a v tom vidím rozdíl. Tím říkáš, že jsi před tím ze mě radost neměl a teď máš.

Cítíš to, o čem to je? To není o soucitu, lásce, ale o radosti z toho, že někdo (na chvíli :-) něco napsal dle tebe pěkného, nebo že jsem konečně (díky tobě a kdo ví, na jak dlouho :-) oživla. To ti udělalo radost.


Radost, hm...

Zkus tuto příhodu popsat nebo dát přečíst ženě, co ona na to, jak to ona, coby žena a tobě blízká osoba (třeba sestra, manželka, někdo blízký) řekne, jak ona to bude cítit.
Není v tom i něco jako tvůj neuvědomělý postoj: jsem někdo výš, no vidíš, že to jde a td., něco v tom smyslu. Mám z tebe radost říká pan učitel žákovi u tabule, když umí. Není to přístup rovného k rovnému. Nějak si nedovedu představit, že by totéž řekl žák učiteli. Mám z vás radost, pane učiteli....., cítíš to, jak to není ok...?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. dub 2018 19:55:31

Tara píše:Není v tom i něco jako tvůj neuvědomělý postoj: jsem někdo výš, no vidíš, že to jde a td., něco v tom smyslu. Mám z tebe radost říká pan učitel žákovi u tabule, když umí. Není to přístup rovného k rovnému. Nějak si nedovedu představit, že by totéž řekl žák učiteli. Mám z vás radost, pane učiteli....., cítíš to, jak to není ok...?


Já tenhle problém nemám. Nesrovnávám se s nikým. Nepotřebuji být v nějaké roli a nebojím se žádné role - třeba být žákem nebo učitelem nebo partnerem. dítětem nebo rodičem atd. Jsou to jenom role - jako na divadle. Pokud člověku nějaká role vadí, jako nejspíš tobě ta role žáka u tabule nebo jak to cítíš, tak má nějaký problém.
Většina lidí má tyhle problémy se srovnáváním se. A na to je dobré u sebe přijít, uvidět proč to s člověkem tak cvičí :-) .

P.S.
Učiteli bych to klidně řekl jak ve škole tak duchovnímu i rodičům. Vše to jsem i několikrát udělal. Zkrátka mám radost že je takový jaký je a vyjadřuji tím, že si toho cením a že mne to činí šťastným. Nedávno jsem to řekl doktorovi v ordinaci. Asi když to říkám, mate to méně, než když to někomu napíšu. Když je vidět, jak se tvážím, jak nadšeně to říkám, jak se upřímně raduji.
Také můj syn, když ho něčím pozitivně překvapím, mi to říká.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » sob 28. dub 2018 9:14:44

Tím dovětkem jsi to vylepšil :-)
Už jsem ti chtěla psát, jak také nedokážeš rozeznat od sebe pouhé konstatování, že takto toto vnímám od toho, že s někým cvičí nějaké emoce a že umíš taky pěkně přehrát horkou bramboru přes síť. :-)

Já to ve zvyku nemám, říkat někomu, že mi udělal radost, spíše, že mám radost :-)
No ani v mém okolí to nikdo nějak neříká, že má z někoho konkrétního radost.

Prosím tě, a můžeš napsat (jako příběh) pro přiblížení, o čem se nesla konverzace mezi tebou a tvým doktorem, když jsi mu to řekl?
:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » sob 28. dub 2018 21:15:14

Tara píše:Já to ve zvyku nemám, říkat někomu, že mi udělal radost, spíše, že mám radost :-)


Ano, mám radost a její konkrétní příčinou je někdo druhý, že je takový, jaký je, u toho doktora že je to člověk na pravém místě.
Jeden můj kamarád zase říkával v jistých situacích: "Sereš mě, že žiješ"
To je také upřímné. To by ti připadalo méně "nadřazovací" ?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » sob 28. dub 2018 22:03:23

miroslav píše:
Tara píše:Já to ve zvyku nemám, říkat někomu, že mi udělal radost, spíše, že mám radost :-)


Ano, mám radost a její konkrétní příčinou je někdo druhý, že je takový, jaký je, u toho doktora že je to člověk na pravém místě.
Jeden můj kamarád zase říkával v jistých situacích: "Sereš mě, že žiješ"
To je také upřímné. To by ti připadalo méně "nadřazovací" ?

Já bych tu konkrétní příhodu potřebovala prožít, vnímat celý kontext.

Zkusíš to přiblížit - třeba tu u toho doktora, aby se to dalo prožít jako příběh?
Zatím to jsou jen prázdná slova a nic než slova :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » ned 29. dub 2018 19:06:36

Tara píše:Zatím to jsou jen prázdná slova a nic než slova :-)


No, dobře míněná tři slova spojená do věty pro tebe na druhou stranu nejsou jen prázdná slova, když vyvolávají takové emoce, vytvářejí dojem ohrožení rovného vztahu a podobně.

Příběh máš přímo tady. Nemusí ho nikdo vyprávět. Sama to teď prožíváš bezprostředně.

Ty jsi něco napsala, ve mně to vyvolalo radost a ta radost se vztahovala k tobě a k tomu, co jsi podle mne dobře pochopila a napsala. Pro nejen že mám radost (nikdo zatím neví proč) ale mám radost z něčeho, co se vztahuje k tobě - tedy nazval jsem to "z tebe".
Tak si to tak prosím neber, jak je to konkrétně napsáno, jsou to jenom slova. Občas naše nastraženost na některá slůvka a na to kdy cítíš za těmi slůvky nějakou "osobu" nadřazování se a pod.
A když tě zrovna tohleto tak vzalo, tak ta moje radost z tebe už bohužel trochu polevila. Takže už není co řešit :-)
Nemá to asi s tebou ve vztahu nikdo lehké. Tu komunikaci.
Vysoké nároky na toho druhého je jistý druh přehnané vybíravosti, která nakonec vede k duchovní osamocenosti.
Archetypální pohádka v tomto smyslu je O zlaté rybce a rybářově ženě.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » ned 29. dub 2018 19:36:19

No vidíš to, jak to chodí, přílišné nároky a představivost způsobily, že už nemáš takovou radost... Nu což...., tak co, nic?, tak slez....

Nu, ani jsi mě svou reakcí nepřekvapil, tam, kde je očekávání, případná radost, tak stejně je i ne radost a upuštění od radosti, jak jsi popsal..., díky za přímou ukázku....

Vysoké nároky na toho druhého je jistý druh přehnané vybíravosti, která nakonec vede k duchovní osamocenosti.

Přesně tak.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » pon 30. dub 2018 12:21:59

miroslav píše:
Tara píše:Zatím to jsou jen prázdná slova a nic než slova :-)


No, dobře míněná tři slova spojená do věty pro tebe na druhou stranu nejsou jen prázdná slova, když vyvolávají takové emoce, vytvářejí dojem ohrožení rovného vztahu a podobně.

Příběh máš přímo tady. Nemusí ho nikdo vyprávět. Sama to teď prožíváš bezprostředně.

Ty jsi něco napsala, ve mně to vyvolalo radost a ta radost se vztahovala k tobě a k tomu, co jsi podle mne dobře pochopila a napsala. Pro nejen že mám radost (nikdo zatím neví proč) ale mám radost z něčeho, co se vztahuje k tobě - tedy nazval jsem to "z tebe".
Tak si to tak prosím neber, jak je to konkrétně napsáno, jsou to jenom slova. Občas naše nastraženost na některá slůvka a na to kdy cítíš za těmi slůvky nějakou "osobu" nadřazování se a pod.
A když tě zrovna tohleto tak vzalo, tak ta moje radost z tebe už bohužel trochu polevila. Takže už není co řešit :-)
Nemá to asi s tebou ve vztahu nikdo lehké. Tu komunikaci.
Vysoké nároky na toho druhého je jistý druh přehnané vybíravosti, která nakonec vede k duchovní osamocenosti.
Archetypální pohádka v tomto smyslu je O zlaté rybce a rybářově ženě.

Stejně nechápu, proč takový elaborát kvůli prosbě, jestli bys nemohl přiblížit vaši konverzaci s lékařem a to formou příběhu. Protože jak víš, příběh nejvíce přiblíží atmosféru a celý kontext, když už se tedy nemůžeme vidět a kloveme jenom písmenka.

Fakt nechápu. Proč z té prosby uděláš závěr, odsouzení mé osoby. Fakt mi to hlava nebere.

Kdysi jáčko řekl, že si všiml, že cokoli píšeš pro druhé/ho, platí o něm.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » pon 30. dub 2018 12:26:34

No a tak díky tvé reakci vlastně nemůžu vidět jinak to, že z mé osoby máš radost. Nedal jsi mi tu možnost. :-(

Fakt si nedovedu představit, že bych svému lékaři řekla, že mám z něj radost.....

Tak to zkus, pane důležitý :-), bez odsouzení mé osoby. Hm??? :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod Tara » pon 30. dub 2018 12:41:09

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu II

Nový příspěvekod miroslav » pon 30. dub 2018 19:46:31

Tara píše:No vidíš to, jak to chodí, přílišné nároky a představivost způsobily, že už nemáš takovou radost... Nu což...., tak co, nic?, tak slez....


No tak jsem tedy slezl :-(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Další

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků