Pro Evu

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 6:55:32

miroslav píše:Navarová - pěkné, vášnivé, ale zatím bohužel čistě sebestředné - "miluj mne", "já chci do nebe" atd. Na tom většina žen bohužel ve svém vznětu bohužel končí.
Pravda je moc nezajímá, ale po čem "baží" je koupání se v iluzorní (sebestředné) lásce, přijetí takové jaká jsem atd., atd.
Tedy život - samsáro - partner, děti, kouzla a okouzlení, zábava, povznesení a pod.


Všechno se dá použít,

dokonce i tyto pudové programy u muže a ženy,

vždyt nejde vo nic jiného, než o hlubopké uvolnění,

pokud někdo zůstává na povrchu, je mu i jeho zájem vo pravdu docela na hovno...

Ve většině případů lidé se lidé prostě jen spokojí s pocitem štěstí a netuší, že je možné jít hlouběji,

vono ale taky znamená ten pocit štěstí vopustit, což pro ně fakt může být blbý....
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 8:02:05

Návštěvník píše:lidi jsou blbý, vostal petr chytrej a největší uvolnění na světě je zesrat se z toho idiota vostal petra


To sice funguje, ale není to nejvyšší uvolnění,

takže se mýlíš jako ta Jana, která si myslí, že nejvyšší uvolnění je uvolnění od těch druhých a od světa,

zatímco nejvyšší uvolnění je uvolnění od sebe samého...

Je tedy třeba se zasrat sám ze sebe a ne z jiných či jiného...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:22:13

Největším uvolněním je koncentrace, největším odevzdáním je přijetí.

Není to zbavení se kohokoliv nebo čehokoliv, ale přijetí toho, co je, takové, jaké to je.
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:42:06

nejvyšší uvolnění je uvolnění od sebe samého

Jak k němu dojít?

• Být ochotný uvidět v sobě cokoliv

• Přijmout to

• Nechat to být v hlubokém, úlevném uvolnění těla i mysli od všeho pozorovaného, i od pozorujícího já

• Prostorové pozorování vědomím
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 8:47:04

Návštěvník píše:Je tedy třeba se zasrat sám ze sebe a ne z jiných či jiného..
************************************************************************
k čemu?


Obvykle se tomu říká TND a k čemu je to dobré ?
Dá se to někde najít...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:59:52

vostal petr píše:Obvykle se tomu říká TND a k čemu je to dobré ?
Dá se to někde najít...

Jeden z intelektuálů, který šel jen cestou advaity, spáchal sebevraždu, když mu plně došlo, že žádná svobodná vůle opravdu neexistuje. Nenašel se tehdy v jeho okolí nikdo, kdo by vnímal, jak se cítí, a dokázal by mu to ukázat i z druhé strany: že tahle zkušenost nesmyslnosti všeho taví kořeny ega, které si člověk při nejlepší vůli nedokáže uvědomit.

Mistři dokážou otevřeně napsat, co sami prožívali v TND a k čemu to vedlo. Proč bylo nutné tím projít. Může to člověku v pravou chvíli pomoci víc než sebepreciznější vysvětlení iluzornosti projeveného světa.

Eduard Tomáš:

"Jedná se, pravda, o očišťující proces, ale vy to nevíte. Nevíte, že je to očišťující proces, který vás má naučit hlubšímu sebeodevzdání a pokoře -já to aspoň nevěděl a můj přítel také ne, protože nám to nikdo neřekl a nikdo neporadil. Dal byste celý život za jediný paprsek duchovního světla nebo aspoň naděje, ale nakonec jste zbaven i tohoto přirozeného toužení a hlavně jakékoli naděje, protože i ta se ztratí. Vypaří se bez varování a vám se zdá, že je to naprostý konec a zmar všeho - štěstí i života.

Proč ještě žít? Staré špatné dávno zapomenuté sklony, o nichž jste měl za to, že jste je už dávno překonal, se znovu objevují a napadají vás jako nezranitelné hydry a lákají vás, abyste se k nim opět a opět vrátil a utápěl v nich svůj čas. Ale ani tím to ještě nekončí. Na všechno nakonec padá neplodná, mrtvá, zatuchlá rezignace. A vaše vůle je nyní tak oslabena, že udělá i to, co by nikdy dřív neudělala.

Je to hrozná doba. Nejčernější období života, jaké znám. Duchovní světlo, které vás již oživovalo a znovu a znovu vracelo k životu, nyní zhaslo docela a zůstává jen bezcílný strach a beznadějná duchovní nejistota s přesvědčením, že to tak už bude asi navždy. Navždy! Snad až do skonání světa.

Co má člověk za těchto okolností dělat? Nic, leda snad umřít. Ale ani to se mu nepovede. Jako se to ještě nikdy nikomu v temné noci duše nepovedlo. Proč? Protože temná noc duše je nejen zkouškou, ale vlastně i milostí, jak už jsem řekl. Je to nejvyšší milost Božích sil na duchovní cestě.

I když vaše duchovní cvičení nevedou k ničemu a člověk je tak zoufalý a osamělý jako ten zpuchřelý kůl v plotě, temná noc duše není ničím jiným než milující milostí nejvyššího Já."

Pouhé intelektuální pochopení může být někdy pořádný malér. I když z hlediska řetězu inkarnací je to jen jedna epizoda...
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 9:11:23

Návštěvník píše:Největším uvolněním je koncentrace, největším odevzdáním je přijetí.

Není to zbavení se kohokoliv nebo čehokoliv, ale přijetí toho, co je, takové, jaké to je.


No a když něco přijmeš, tak to odevzdáš (do vědomí)

a když to odevzdáš do vědomí, tak čeho se zbavíš ?

No přece vztahu mezi pozorovatelem a pozorovaným,

a vztah je to chtění a nechtění...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 9:30:39

když to odevzdáš do vědomí, tak čeho se zbavíš ?

No přece vztahu mezi pozorovatelem a pozorovaným,

a vztah je to chtění a nechtění...

Takže užitečný začátek je vzdávat se těch chtění a nechtění, která si v sobě uvědomíme.
A pokračování?

Přijmout fakt, že nejhůř se rozpoznávají různá chtění a nechtění, která jsou docela samozřejmými důsledky našich priorit.

Pak se můžem začít zajímat, jak i takové skryté chtění v sobě rozpoznat - vznikne tak šance nechat ho být
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 10:12:16

Takže užitečný začátek je vzdávat se těch chtění a nechtění, která si v sobě uvědomíme.
A pokračování?

Přijmout fakt, že nejhůř se rozpoznávají různá chtění a nechtění, která jsou docela samozřejmými důsledky našich priorit.

Pak se můžem začít zajímat, jak i takové skryté chtění v sobě rozpoznat - vznikne tak šance nechat ho být


No jasně že jo,

vždyt na to furt upozornuji, aby jste to promysleli,

a zjistili si, že vaše chtění vzdávat se chtění a nechtění je také chtění,

a aby jste i toto chtění pustili...

A to znamená jen a pouze relaxaci, což je stav bez chtění, nebot pokud chci relaxovat, tak nerelaxuju....

Ale žádná vobava, vona pak hlubší relaxace funguje stejně jako dzogčhen,

dle mého názoru je dzogčhen popis relaxace a ne nějaké praxe co někdo provádí...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 10:14:04

Proto se tomu říká samoosvobozování, nikoliv sebeosvobozování...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 10:39:27

chtění vzdávat se chtění a nechtění je také chtění

a většinou trvá nějaký čas, než se rozpozná, že i tohle ´bohulibé´ chtění je taky docela obyčejné chtění, jako kterékoliv jiné.

Pak se - konečně - začne i tohle chtění v pohodě rozpoznávat a jedním z důsledků je, že nakonec se jakékoliv rozpoznané chtění přestane vnímat jako něco nežádoucího, s odporem a chtěním, aby to tu nebylo.
Když se pak nějaké chtění objeví, vnímá se podobně, jako třeba strom nebo vlny na rybníku v krajině při pohledu z okna jedoucího vlaku, ve kterém pohodlně sedíme a koukáme na to, co se postupně objevuje

Obrázek

Je to fakt relax a úleva
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » pát 20. dub 2018 11:24:34

miroslav píše:Navarová - pěkné, vášnivé, ale zatím bohužel čistě sebestředné - "miluj mne", "já chci do nebe" atd. Na tom většina žen bohužel ve svém vznětu bohužel končí.
Pravda je moc nezajímá, ale po čem "baží" je koupání se v iluzorní (sebestředné) lásce, přijetí takové jaká jsem atd., atd.
Tedy život - samsáro - partner, děti, kouzla a okouzlení, zábava, povznesení a pod.

Znát ten pocit Krásy, čistoty, nezatíženosti vlastí sebestřednosti, požehnání je důležité znát. Jako STOPU, abychom si ji mohli připomenout, třeba v časech, kdy nám je ouvej.
Může to být, jak píšeš, stav povznesení (do jiné krajiny, než je ta, ve které povětšinou žijeme, dualitou, starostmi, radostmi, povinnostmi...)
Nevím, jak to mají muži, ale pro ženu je hodně důležité vědět, že je milována, přijímána taková, jaká je. Když toto vnímá v partnerství, je šťastná, když toto vnímá v Božství, je božská (nebojím se toho slova...) a takovou ženu zase miluje muž, který si ji "zaslouží" a jsou šťastni oba.

Žena je svým založením ta, která přijímá a muž ten, který dává....

Vztah je důležitý, učí nás jak ano a jak ne, učí nás pokoře.

Skrze lásku k lásce...

Nevím, Miroslave, jak jinak chceš nalézt pravdu, která osvobodí. U mne určitě ne naukou, dodržováním nějakých pravidel, čtením doporučených knih atd. Musí to být moje cesta a myslím si, že cesta ženy je jiná, než cesta muže.
U mne je to skrze lásku...., vzlety a pády.... a pochopením....

Jak kdosi řekl: "Není smysluplné, aby ženy kráčely cestou disciplíny a tvrdého tréninku. Možná je to přivede na vrchol, ale ne domů."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 11:42:41

Návštěvník píše:
chtění vzdávat se chtění a nechtění je také chtění

a většinou trvá nějaký čas, než se rozpozná, že i tohle ´bohulibé´ chtění je taky docela obyčejné chtění, jako kterékoliv jiné.

Pak se - konečně - začne i tohle chtění v pohodě rozpoznávat a jedním z důsledků je, že nakonec se jakékoliv rozpoznané chtění přestane vnímat jako něco nežádoucího, s odporem a chtěním, aby to tu nebylo.
Když se pak nějaké chtění objeví, vnímá se podobně, jako třeba strom nebo vlny na rybníku v krajině při pohledu z okna jedoucího vlaku, ve kterém pohodlně sedíme a koukáme na to, co se postupně objevuje

Obrázek

Je to fakt relax a úleva


Vo tom mám poněkud pochybnosti,

protože když to používáš tak se s tím zároven ztotožnuješ,

takže vono to může vpohodě zmiznout díky tomu ztotožnění...

Což je myslím věc jenž se děje na každé sadháně a jsem velmi skeptický vůči tomu,

že pak ty spásonosné vasány pak zmiznou...

Což se pak projevuje u těch mistrů jako ta potřeba učit a učit to nějakým způsobem...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Jana » pát 20. dub 2018 11:54:30

vostal petr píše:
Vo tom mám poněkud pochybnosti,

protože když to používáš tak se s tím zároven ztotožnuješ,


Možná tu může být cokoliv, i ztotožněné vědomí, ale samo vědomí je stále volné, svobodné, otevřené přijmout, cokoliv se objeví, pustit, cokoliv mizí.

Možná z pohledu osoby to celé nemá vůbec žádné řešení, leda by ta osoba zmizela.

Ale paradoxně tu všechny osoby mohou být a osvícení je i tak osvícené.

Pravé Já je stále pravým Já, kterého se nic nedotýká a přeci je tím vším, co je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 11:56:55

Pochybovačnost a skeptičnost jsou príma chtění, jedině díky jim se dá druhým pořád znovu dokazovat, že se pletou - nějaký důvod se už vymyslí.
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 12:24:18

Takže se dle tebe tady nemýlím,
nebo se dle tvého pochybovačského chtění mýlím ???

Ted jsem fakt nějakej dezorientovanej...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 12:32:45

i ztotožněné vědomí


No proč ne,
i komouš je v podstatě ztotožněné vědomí,

měl bych jej snad k vůli tomu následovat jen proto, že je vědomí ?

Je prostě ztotožněné vědomí, to je vše...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 12:38:41

Návštěvník píše:Pochybovačnost a skeptičnost jsou príma chtění, jedině díky jim se dá druhým pořád znovu dokazovat, že se pletou - nějaký důvod se už vymyslí.

A dokud ho to baví, proč by ten, pro koho je tohle důležité a zásadní v přístupu k ostatním, v tom neměl nepokračovat dál a dál?

Možná ho jednou začne zajímat, proč v něm stále znovu vyvstává to neutuchající nutkání zpochybnit, co druhý říká, místo spontánní ochoty zajímat se o podstatu věci jako takové.

Ale to už bude jiná kapitola :-)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 13:52:35

Neskutečný.... :D :D :D

Ale je to pěkný, von když se někdo pěkně s něčím ztotožní, tak mu to taky tak pěkně spontánně funguje, to ztotožnění...

Asi lépe tyto techniky nekritizovat,

páč se člověk dočká obvyklého kotrmelce - kritzování kritzování...

Haf, haf...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 14:10:58

vostal petr píše:Neskutečný.... :D :D :D

Ale je to pěkný, von když se někdo pěkně s něčím ztotožní, tak mu to taky tak pěkně spontánně funguje, to ztotožnění...

Asi lépe tyto techniky nekritizovat,

páč se člověk dočká obvyklého kotrmelce - kritzování kritzování...

Haf, haf...


:yes:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků