Pro Evu

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod lklknml » sob 25. dub 2020 20:57:16

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Jenomže moc tomu nerozumím. Co to znamená užívat 2. a 3. čakru oddaným způsobem?


Oddaným způsobem je asi nevhodný pojem.
Trungpa v jednom cyklu svých přednášek už nevím ve kterém konkrétně (asi Transcending Madness) popisuje jak každý psychický stav má svoji sebestřednou (nevědomou) stránku a probuzenou stránku.
Například hněv je pro nevědomého stav směřující ho do pekelné říše. Probuzená (uvědomělá) neosobní stránka hněvu je naopak mocným nástrojem k probuzení, překonání, proniknutí atd.

To asi ne, jednak takové myšlení podle mne neodpovídá přednesu Ra a druhak Ra byl excelentní znalec angličtiny a
"dedicated fashion" je prostě oddaný způsob.
K tomu je zajímavý odstavec 31.14:
"Tazatel: Spíše jsem přemýšlel o možnosti, že skupina Orionu tím, že ovlivnila, řekněme, některé členy Třetí říše, o kterých jsem četl zprávy, že měli sexuální uspokojení z pozorování v některých případech zplynování a zabíjení entit v plynových komorách.
Ra: Já jsem Ra. Zopakujeme, že tyto entity měly potenciál pro nahromadění sexuální energie. Volba nebo stimul je rozhodně volbou entity. V případě, o kterém mluvíte, byly tyto entity silně polarizované v oranžovém paprsku, a tudíž nalezli energetické zablokování z moci nad ostatními, a poslání na smrt je maximální mocí nad ostatními; toto bylo pak vyjádřeno sexuálním způsobem, ačkoliv o samotě.

V tomto případě touha pokračovala v nezmenšené míře a byla prakticky neuhasitelná.

Zjistíte, když budete mezi vašimi lidmi pozorovat celé spektrum sexuálních praktik, že existují tací, kteří prožívají takové uspokojení z dominance nad ostatními ať už ze znásilnění, nebo z jiných způsobů dominance. V každém případě je toto příkladem zablokování energie, která je ve své podstatě sexuální.
"

Čili oddaný způsob znamená nezablokovaný. Sexuální energie je ve žlutém paprsku nepatřičná, svoje sadomaso si klidně nech nadoma Miroslave, ale netahej to do společenství. Jinak se sex. energie stane zablokovanou (něco jako zaseklý ventil?) a neuhasitelnou. Totiž zajímal jsem se onehdy Erichem Hartmannem, v Hitlerově Německu to bylo letecké eso, napohled byl mírný, rozumný. Ale vskutku to byl nacistický zkurvysyn, což mi nešlo na rozum a znepokojovalo mě to. Ale Ra výklad tomu dává smysl. Bezpochyby neměl v boji v mysli nějaká sexuální puzení či jiné rozptyly, jeho mysl musela být čistá a vyrovnaná, jinak by nemohl být tak extrémně úspěšný. Neboli sloužil žlutému paprsku oddaně bez zablokování energie a měl tak kontakt s inteligentním nekonečnem (odtud i jeho "šťastné náhody"). A nebyl sám, Němci prostě byli vynikající vojáci s mnohdy rozvinutou intuicí. Polarizovali se. To je tvoje cesta Miroslave (i konec?).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » ned 26. dub 2020 9:19:02

Sloužit oddaně jakémukoliv paprsku, bývá praxí cestou vzhůru.
Co se děje při sestupu "od konce na začátek" nejlépe vyjadřuje koan
"Bůh ohně si jde pro oheň"
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » ned 26. dub 2020 9:50:54

:-)
Přílohy
pan ohne.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 17. čer 2021 11:44:44

podle znamení: Kdo zahýbá a kdo je věrný?

Panna (23. 8. – 22. 9.)
Panny nerady opouštějí komfortní zónu. I proto ve vztazích spíše setrvávají, než aby je opouštěly, přestože jim soužití s druhým třeba už nic moc nedává. Jsou loajální a čestné, nikdy by nepomluvily ani bývalého partnera. Slušnost mají zakódovanou hluboko v sobě, stejně jako jakousi odtažitou rezervovanost, která z nich možná na první pohled čiší. Spíše patří mezi lidi, kteří končí opuštění – mají sice na partnery velké nároky, ale jsou ochotny dávat vícero druhých šancí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)
Soucitné a empatické Ryby opravdu jen málokdy partnera podvedou, protože by se pak utopily v záplavě výčitek svědomí. Čistý štít je pro ně zásadní, neumějí žít ve falši a lži. Kromě toho je pro ně také velmi důležitou hodnotou domov a bezpečný přístav, který nabízí. Nesnášejí rozchody a konfrontace s nimi spojené. Necítí potřebu měnit partnery podle rozmaru – když do vztahu jdou, tak naplno a bez omezení. Jedině tak to podle nich má smysl.

Na mne ty ryby docela sedí.

více zde:
https://www.prozeny.cz/clanek/vernost-podle-znameni-60187
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » čtv 17. čer 2021 17:49:44

No, u mě to sedí stoprocentně :-), jen nechápu, proč mi to posíláš.
U tebe to nesedí s tím prvním manželstvím a hlavně s empatií, ta u tebe chybí úplně, podobně jako u Jany.

když do vztahu jdou, tak naplno a bez omezení. Jedině tak to podle nich má smysl.
, tak to máme společné...

Potom i to výrazivo - zahýbá a je věrný - je mi nějak cizí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 17. čer 2021 20:08:29

Tara píše:No, u mě to sedí stoprocentně :-), jen nechápu, proč mi to posíláš.
U tebe to nesedí s tím prvním manželstvím a hlavně s empatií, ta u tebe chybí úplně, podobně jako u Jany.


Posílám to, abys mne třeba lépe pochopila.
Moje první manželství vzniklo tak, že jsem bral jako samo sebou, že musím mít ženu a děti. A tak jsem si už na vysoké škole vzal "tu první" která byla ochotná to se mnou sdílet a realizovat.
Vztah s velkým V se probudil až později v souvislosti s duchovní cestou.
A součástí vztahu s velkým V je i věrnost s velkým V. Oboustranná věrnost až za hrob.
Takže jiné vztahy nenavazuji, vyhýbám se jim, i když by tam potenciál byl. Ale bylo by to jen rozmělnění toho jediného...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » čtv 17. čer 2021 21:24:29

Takže jiné vztahy nenavazuji, vyhýbám se jim, i když by tam potenciál byl. Ale bylo by to jen rozmělnění toho jediného...

To je sice líbivě napsáno, ale není to tak úplná pravda.
Od prvopočátku, co se setkáváme v diskuzích, si chráníš svou identitu jak před ženami, tak před muži (máš to, jak to chceš mít...)
Nikdy jsi neprozradil své skutečné jméno, ani příjmení, ani nic.
Z toho mála, cos o sobě napsal, ti moc toho nevěřím. Ani to s těma Tomášovýma, že měli říct, že jsi nástupce nebo jak ti to řekli...
Nevím, proč máš tu tendenci si chránit svoje soukromí, identitu, z toho, co tu předvádíš a zvlášť poslední dobou myslím, že není nikdo natolik "nadšený", že by ses musel bát zástupu u svých dveří (obrazně řečeno).
Nemáš co předat a hlavně!!!!! Neumíš předat.
Protože ti chybí právě ten skutečný soucit, empatie.
Jsi jako ten pták s jedním křídlem. Plácáš se v prachu cesty, mlátíš tím jedním křídlem kolem sebe, víříš prach a to je všechno.
Jediné, co vzbuzuješ, je soucit.
Ale nejsi v tom sám...

Tak nevím, na čem si sakra zakládáš :-)

A ta věrnost až za hrob, láááska, jedinéééé, jooo, pěkně se to čte..., důležité je, jestli to skutečně žiješ.... a jestli to žiješ, proč to sakra nedokážeš předat?!
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » čtv 17. čer 2021 22:18:39

A navíc.
Tu věrnost až za hrob, věrnost ve vztahu, nevím, jak to máš uchopeno ty, ale podle toho, jak tě vnímám, máš tu věrnost spojenou s (jedinou) osobou. Máš to uchopeno osobnostně.
Máš to spojeno s (jednou) osobou.
A to je to, co jsem psala, že mě toto neštymuje.
Ba přímo to popírá. Potírá to "jití do vztahu" opravdově, naplno, celá, aby to "dávalo smysl".
A smysl dává jen a skutečně to Jediné. Opravdové a živé... a vůbec to není odvislé ani závislé na něčí osobě (a věrností k ní, fuj).
A vůbec to neznamená, že se musíš rozvést, odejít z jednoho vztahu s někým a jít do druhého vztahu s někým, to je velký omyl...

Tak jako duše nemá hranic, ni země, ni nebe, tak skutečná láska nemá hranic...
A hlavně nepotřebuje si na nic hrát....

Jestli jsi skutečně znal Mílu, nebo znáš, právě ona řekla, co je nejdůležitějším klíčem, který odemyká všechny zámky....

Schválně, co to je?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » pát 18. čer 2021 8:13:54

To si nějak konkrétně nepamatuji.
Pan Tomáš ani paní Tomášová - když se našli, tak už do žádného hlubokého vztahu s někým jiným nevstupovali.
Vztahy k někomu jinému měli společné.
Kdybys byla empatická, tak by ti bylo jasné, že když se vrhneš do vztahu s někým dalším tak tomu původnímu ubližuješ.
Když si Jáčko našel tu (nevím už jak se jmenovala) asi si taky nebyla zrovna nadšená.
Nebo ano?

„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 9:31:29

Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » pát 18. čer 2021 11:38:51

miroslav píše:To si nějak konkrétně nepamatuji.
Pan Tomáš ani paní Tomášová - když se našli, tak už do žádného hlubokého vztahu s někým jiným nevstupovali.
Vztahy k někomu jinému měli společné.
Kdybys byla empatická, tak by ti bylo jasné, že když se vrhneš do vztahu s někým dalším tak tomu původnímu ubližuješ.
Když si Jáčko našel tu (nevím už jak se jmenovala) asi si taky nebyla zrovna nadšená.
Nebo ano?

„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“

Asi ti nevysvětlím, o čem je neosobní vztah, když miluješ a nemusíš s tím člověkem obcovat (osobně se stýkat atd.) Protože takový druh vztahu ty neznáš.
Já bych s jáčkem nevydržela snad ani den ... a přece.... a přece... :-)
Mě připoutává Pravda... ♥
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 11:58:09

Slovo věrnost nebo pravda.. nemusí jeden vůbec znát.
Když "to" tu je, je to tak přirozené.. jako ten hvězdy svit,
nebo krk po dobrým jídle.......
Pedriito
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 12:41:40

Tara píše:
miroslav píše:To si nějak konkrétně nepamatuji.
Pan Tomáš ani paní Tomášová - když se našli, tak už do žádného hlubokého vztahu s někým jiným nevstupovali.
Vztahy k někomu jinému měli společné.
Kdybys byla empatická, tak by ti bylo jasné, že když se vrhneš do vztahu s někým dalším tak tomu původnímu ubližuješ.
Když si Jáčko našel tu (nevím už jak se jmenovala) asi si taky nebyla zrovna nadšená.
Nebo ano?

„Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.“

Asi ti nevysvětlím, o čem je neosobní vztah, když miluješ a nemusíš s tím člověkem obcovat (osobně se stýkat atd.) Protože takový druh vztahu ty neznáš.
Já bych s jáčkem nevydržela snad ani den ... a přece.... a přece... :-)
Mě připoutává Pravda... ♥


Možná má strach, abys ho nečekaně neobjala, jako to udělala jeho druhá manželka.

To je zřejmě specialita některých duchovnacek brát za ruku nebo objímat ženaté muže, a tak si je připoutávat.
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » pát 02. črc 2021 8:45:38

Lilith

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » sob 20. lis 2021 21:43:35

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Předchozí

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron