Pro Evu

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » úte 17. dub 2018 0:05:21

Linda píše:
miroslav píše:K.G. Jung říkal, že cílem první poloviny života je život, vstoupit do života. Cílem druhé poloviny (50+) je smrt. A tedy láska už by neměla být jen zamilovaností s nevědomou motivací plodit ideální děti, ale láska, která jde za hrob, do věčnosti. Cesta do transcendentna a ne jen zábava a naplňování sebestředných pocitů - jsme obdivována taková jaká jsem, jsem milována taková jaká jsem, takhle to mám já (nastaveno) atp. To by byl smutný život na způsob "Sex ve městě". Chytání posledních paprsků letního slunce. Neschopnost konečně se odevzdat plně něčemu, co nás i naši smrt překračuje, Kráse, Stříbrnému větru. Stříbrnému větru, který v mládí vál, ale byl překryt povinnostmi - práce, manžel, děti atd. Do 50+ je to přirozené, zdravé, tělu příslušející. Pak už je to ale jen neschopnost jít po dobře vykonané práci dál...
Po 50+, když děti vyletí z domu a chcípne pes, teprve začíná náš svobodný život. Co bylo naší povinností, jsme udělali (narodili jsme se a dali jsme život dvěma dětem druhým). Teď už jsme osudově svobodní.
Buď budeme žít stále více jen z minulosti, tloustnout tělesně i duševně a "pařezovatět", nebo se vydáme dál, do neznáma, Smrti a Osudu vstříc...

:yes:

Dík za Tvůj emotikon. Alespoň někdo ví o čem píšu :yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » úte 17. dub 2018 0:47:58

Krásné tělo, mládí, síla je v nás. Ne naopak. Co není schopno překročit bránu smrti, to nestojí ani za to slepičí vejce. Prachem to je a v prach se obrátí...
Odhoďme všechna omezení, které si sami vytváříme a všechny falešné ("duchovní") naděje a podívejme se konečně Skutečnosti tváří v tvář.



Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » úte 17. dub 2018 1:03:42

Obrázek

Mahakali.

Ne rozsáhlost, ale výšky, ne moudrost, ale síla a energie jsou její zvláštní mocí. V ní je zdrcující intenzita, moci plná vášeň dovršené vůle, božská prudkost, která rozdrtí každé omezení a každou překážku.

Její celá božskost vzpíná se zářiplně k bouřlivé činnosti. Miluje hbitost, okamžitý a účinný zásah, rychlý přímočarý úder, frontální útok, který smete vše, co se mu staví v cestu.

Děsivá je její tvář pro Asuru, nebezpečný a nemilosrdný postoj proti těm, kteří nenávidí Božskost , neboť ona je bojovníkem světů, který nikdy z boje neuhne. Nestrpí žádnou nedokonalost, zachází tvrdě s každou nesnášenlivostí v člověku, a je přísná k těm kdo tvrdošíjně vytrvávají v nevědomosti a temnotě. Její hněv proti zradě, lži a zlomyslnosti je prudký a strašný. Rozhodně a okamžitě udeří její bič, neboť lhostejnost, lenost a nedbalost v božském díle nestrpí; v nutném případě bičuje opozdilce a ty, kdo spí, ačkoliv by měli bdít, aby je vyburcovala bolestí.
Rychlý, svědomitý a svobodný impuls, absolutní jednání bez výhrad a plamenná snaha, to jsou gesta Mahakali.
Její duch je neoblomný, Její hled a její vůle stoupají do výšky jako let orla, na stoupající dráze jsou její nohy hbité a její ruce jsou hotovy trestat i pomáhat.

Neboť i ona je Matka a její láska je zrovna tak prudká jako její hněv, a její dobrota je hluboká a náruživá. Je-li jí dovoleno s veškerou účinností zasáhnout, zlomí v okamžiku jako hračku každou překážku, která se snažícímu staví do cesty a nepřátele, kteří ho napadají, rozdrtí

Jak silně se obává protivník jejího hněvu a slabý a ustrašený se leká její vášnivé prudkosti, tak mocně miluje a uctívá ji veliký, silný a šlechetný, nebo oni cítí, že její úder drtí v nich všechno protivící se a přeměňuje to v energii a dokonalou pravdu, nesprávné a zrůdné napravuje, nečisté a škodlivé vyvrhuje. Bez ní by trvalo staletí to, co se vytvoří za jeden den, bez ní by byl Ananda vzdálený a vážný, byt mírný, něžný a krásný, postrádal by planoucí radost její absolutní intenzity.

Ona dává poznání vítězně jiskrnou moc, stupňuje krásu a harmonii a pomalému a těžkopádnému úsilí o dokonalost propůjčuje vzmach, který zmnohonásobí každou schopnost a zkrátí cestu.

Může být uspokojena jen nejčistším nadšením nejvyšších vrcholků, ušlechtilými cíli a nejširším rozhledem.

Neboť v ní je vítězná síla Boha a dík jejímu ohni a její strhující vášnivosti může vykonat to velké poslání – ne později, nýbrž nyní.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » úte 17. dub 2018 7:10:58

miroslav píše:
Tara píše:
Takže idea je to krásná, následovat stříbrný vítr, ale kdo na to má? Věk, zapálení, impuls, víra,..., moc málo .... a to je mi líto


Když jsi si toho všeho vědoma, jakou cestou se dáš ty ?

Je to jenom tvoje volba, tvoje síla nebo slabost, tvůj osud...

Já vím.... ♥

Čoveče, mám strach, že jdu právě tou cestou toho tloustnutí, pařezovitosti a zatuhlosti, jak jsi to dobře popsal. Tak díky za připomenutí a vůbec, že jsi :-) ♥

Včera večer jsem měla zastřeno :-(
Opět.

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » stř 18. dub 2018 8:18:37

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » stř 18. dub 2018 9:36:35

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » stř 18. dub 2018 19:25:19

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » stř 18. dub 2018 19:40:45

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Tara » čtv 19. dub 2018 9:33:58

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 19. dub 2018 21:45:16

Navarová - pěkné, vášnivé, ale zatím bohužel čistě sebestředné - "miluj mne", "já chci do nebe" atd. Na tom většina žen bohužel ve svém vznětu bohužel končí.
Pravda je moc nezajímá, ale po čem "baží" je koupání se v iluzorní (sebestředné) lásce, přijetí takové jaká jsem atd., atd.
Tedy život - samsáro - partner, děti, kouzla a okouzlení, zábava, povznesení a pod.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 6:55:32

miroslav píše:Navarová - pěkné, vášnivé, ale zatím bohužel čistě sebestředné - "miluj mne", "já chci do nebe" atd. Na tom většina žen bohužel ve svém vznětu bohužel končí.
Pravda je moc nezajímá, ale po čem "baží" je koupání se v iluzorní (sebestředné) lásce, přijetí takové jaká jsem atd., atd.
Tedy život - samsáro - partner, děti, kouzla a okouzlení, zábava, povznesení a pod.


Všechno se dá použít,

dokonce i tyto pudové programy u muže a ženy,

vždyt nejde vo nic jiného, než o hlubopké uvolnění,

pokud někdo zůstává na povrchu, je mu i jeho zájem vo pravdu docela na hovno...

Ve většině případů lidé se lidé prostě jen spokojí s pocitem štěstí a netuší, že je možné jít hlouběji,

vono ale taky znamená ten pocit štěstí vopustit, což pro ně fakt může být blbý....
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 8:02:05

Návštěvník píše:lidi jsou blbý, vostal petr chytrej a největší uvolnění na světě je zesrat se z toho idiota vostal petra


To sice funguje, ale není to nejvyšší uvolnění,

takže se mýlíš jako ta Jana, která si myslí, že nejvyšší uvolnění je uvolnění od těch druhých a od světa,

zatímco nejvyšší uvolnění je uvolnění od sebe samého...

Je tedy třeba se zasrat sám ze sebe a ne z jiných či jiného...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:22:13

Největším uvolněním je koncentrace, největším odevzdáním je přijetí.

Není to zbavení se kohokoliv nebo čehokoliv, ale přijetí toho, co je, takové, jaké to je.
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:42:06

nejvyšší uvolnění je uvolnění od sebe samého

Jak k němu dojít?

• Být ochotný uvidět v sobě cokoliv

• Přijmout to

• Nechat to být v hlubokém, úlevném uvolnění těla i mysli od všeho pozorovaného, i od pozorujícího já

• Prostorové pozorování vědomím
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 8:47:04

Návštěvník píše:Je tedy třeba se zasrat sám ze sebe a ne z jiných či jiného..
************************************************************************
k čemu?


Obvykle se tomu říká TND a k čemu je to dobré ?
Dá se to někde najít...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 8:59:52

vostal petr píše:Obvykle se tomu říká TND a k čemu je to dobré ?
Dá se to někde najít...

Jeden z intelektuálů, který šel jen cestou advaity, spáchal sebevraždu, když mu plně došlo, že žádná svobodná vůle opravdu neexistuje. Nenašel se tehdy v jeho okolí nikdo, kdo by vnímal, jak se cítí, a dokázal by mu to ukázat i z druhé strany: že tahle zkušenost nesmyslnosti všeho taví kořeny ega, které si člověk při nejlepší vůli nedokáže uvědomit.

Mistři dokážou otevřeně napsat, co sami prožívali v TND a k čemu to vedlo. Proč bylo nutné tím projít. Může to člověku v pravou chvíli pomoci víc než sebepreciznější vysvětlení iluzornosti projeveného světa.

Eduard Tomáš:

"Jedná se, pravda, o očišťující proces, ale vy to nevíte. Nevíte, že je to očišťující proces, který vás má naučit hlubšímu sebeodevzdání a pokoře -já to aspoň nevěděl a můj přítel také ne, protože nám to nikdo neřekl a nikdo neporadil. Dal byste celý život za jediný paprsek duchovního světla nebo aspoň naděje, ale nakonec jste zbaven i tohoto přirozeného toužení a hlavně jakékoli naděje, protože i ta se ztratí. Vypaří se bez varování a vám se zdá, že je to naprostý konec a zmar všeho - štěstí i života.

Proč ještě žít? Staré špatné dávno zapomenuté sklony, o nichž jste měl za to, že jste je už dávno překonal, se znovu objevují a napadají vás jako nezranitelné hydry a lákají vás, abyste se k nim opět a opět vrátil a utápěl v nich svůj čas. Ale ani tím to ještě nekončí. Na všechno nakonec padá neplodná, mrtvá, zatuchlá rezignace. A vaše vůle je nyní tak oslabena, že udělá i to, co by nikdy dřív neudělala.

Je to hrozná doba. Nejčernější období života, jaké znám. Duchovní světlo, které vás již oživovalo a znovu a znovu vracelo k životu, nyní zhaslo docela a zůstává jen bezcílný strach a beznadějná duchovní nejistota s přesvědčením, že to tak už bude asi navždy. Navždy! Snad až do skonání světa.

Co má člověk za těchto okolností dělat? Nic, leda snad umřít. Ale ani to se mu nepovede. Jako se to ještě nikdy nikomu v temné noci duše nepovedlo. Proč? Protože temná noc duše je nejen zkouškou, ale vlastně i milostí, jak už jsem řekl. Je to nejvyšší milost Božích sil na duchovní cestě.

I když vaše duchovní cvičení nevedou k ničemu a člověk je tak zoufalý a osamělý jako ten zpuchřelý kůl v plotě, temná noc duše není ničím jiným než milující milostí nejvyššího Já."

Pouhé intelektuální pochopení může být někdy pořádný malér. I když z hlediska řetězu inkarnací je to jen jedna epizoda...
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 9:11:23

Návštěvník píše:Největším uvolněním je koncentrace, největším odevzdáním je přijetí.

Není to zbavení se kohokoliv nebo čehokoliv, ale přijetí toho, co je, takové, jaké to je.


No a když něco přijmeš, tak to odevzdáš (do vědomí)

a když to odevzdáš do vědomí, tak čeho se zbavíš ?

No přece vztahu mezi pozorovatelem a pozorovaným,

a vztah je to chtění a nechtění...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. dub 2018 9:30:39

když to odevzdáš do vědomí, tak čeho se zbavíš ?

No přece vztahu mezi pozorovatelem a pozorovaným,

a vztah je to chtění a nechtění...

Takže užitečný začátek je vzdávat se těch chtění a nechtění, která si v sobě uvědomíme.
A pokračování?

Přijmout fakt, že nejhůř se rozpoznávají různá chtění a nechtění, která jsou docela samozřejmými důsledky našich priorit.

Pak se můžem začít zajímat, jak i takové skryté chtění v sobě rozpoznat - vznikne tak šance nechat ho být
Návštěvník
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 10:12:16

Takže užitečný začátek je vzdávat se těch chtění a nechtění, která si v sobě uvědomíme.
A pokračování?

Přijmout fakt, že nejhůř se rozpoznávají různá chtění a nechtění, která jsou docela samozřejmými důsledky našich priorit.

Pak se můžem začít zajímat, jak i takové skryté chtění v sobě rozpoznat - vznikne tak šance nechat ho být


No jasně že jo,

vždyt na to furt upozornuji, aby jste to promysleli,

a zjistili si, že vaše chtění vzdávat se chtění a nechtění je také chtění,

a aby jste i toto chtění pustili...

A to znamená jen a pouze relaxaci, což je stav bez chtění, nebot pokud chci relaxovat, tak nerelaxuju....

Ale žádná vobava, vona pak hlubší relaxace funguje stejně jako dzogčhen,

dle mého názoru je dzogčhen popis relaxace a ne nějaké praxe co někdo provádí...
vostal petr
 

Re: Pro Evu

Nový příspěvekod vostal petr » pát 20. dub 2018 10:14:04

Proto se tomu říká samoosvobozování, nikoliv sebeosvobozování...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků