Buddhismus - Vadžrajána

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 23:45:10

miroslav píše:
P.N píše:Ok. Je to dobrá kniha. Super, zas o jednu dobrou knihu navrch. Počal by sis bez ní co? Co ti to nového dalo?


Dalo mi to dobrého přítele (Trungpu) na cestě a pochopení mnoha zákonitostí ega a lidské duše.

Důvěřuji osudu, přináší mi v pravý čas, co je pro duchovní cestu třeba. Je vnějším vyjádřením vnitřního učitele.
Pan Tomáš tomu říkal (když se člověk vydá na duchovní cestu) vývojová karma. V křesťanské hantýrce Milost Boží.
Takže otázku co bych si počal kdyby bylo něco jinak než to bylo, neřeším. Nemá to smysl a navíc takové úvahy, když má někdo potřebu tohle řešit, zavánějí sebestředností - světem já-ono.

No a.. tak sis něco ujasnil. Chceš to aplikovat ns ostatní? To nejde. A co, to pro tebe znamená?
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 23:47:57

miroslav píše:
P.N. píše:Vostál je mnohem dál než ty. Když to furt musíš poměřovat. Přečti si semtam zpětně, co píšeš, a nemusíš číst statě.. který kdo nečte s tebou, ten čte proti tobě.........vole

Dyť mne ty brďo neznáš, dáš na slova?
:D

Maš pravdu, ale tys s tím začal.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 23:55:12

I Tara říká že už to zná "věky", já to taky čet kdysi dávno, a nehodlám se vracet. Řekni mi, co jsi z toho poznal, cos už nevěděl? Pokud mi to osvětlíš, tak si to znovu přečtu.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. pro 2020 23:56:36

P.N píše:Jak ty, který často mluví o zrcadlení, víš že npř. Vostál je takovej a makovej? Dyť ho ty brďo neznáš, dáš na slova? Ty, doprdele, co má za sebou, to co má? Vzpamatuj se.


Objevila se u mne postupně schopnost "projít se v botách" toho na koho se zaměřím - s kým komunikuji. Jaksi pocítit jeho svět, jeho zádrhele, v čem má volný svobodný prostor a v čem ne. Je to asi proto, že mám dlouhodobě opravdový citový zájem o druhé lidi, o to co si myslí, cítí a proč. Z jakéhosi silného sou-citu, sou-bytí, z toho že nějaké "moje" poznání a osvobození není mojí věcí, ale celkového poznání a pochopení a není to pro mne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » sob 05. pro 2020 0:01:27

miroslav píše:
P.N píše:Jak ty, který často mluví o zrcadlení, víš že npř. Vostál je takovej a makovej? Dyť ho ty brďo neznáš, dáš na slova? Ty, doprdele, co má za sebou, to co má? Vzpamatuj se.


Objevila se u mne postupně schopnost "projít se v botách" toho na koho se zaměřím - s kým komunikuji. Jaksi pocítit jeho svět, jeho zádrhele, v čem má volný svobodný prostor a v čem ne. Je to asi proto, že mám dlouhodobě opravdový citový zájem o druhé lidi, o to co si myslí, cítí a proč. Z jakéhosi silného sou-citu, sou-bytí, z toho že nějaké "moje" poznání a osvobození není mojí věcí, ale celkového poznání a pochopení a není to pro mne.

Ok. Ale nejsi v tom moc dobrý.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » sob 05. pro 2020 0:04:39

Až v tom budeš dokonalý (pátá čakra) , tak se ti pokloním.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » sob 05. pro 2020 0:36:01

Taky to umím Miroslave, ale nebudu a neci to používat. Manipulovat při nejlepším v sobě, jak to kdo má. Ale udělám vyjíku ohledně tebe.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » sob 05. pro 2020 0:49:31

No hů, chceš být vidět. Trochu narcismu. Pod záštitou duchovní cesty (v který se dokonale vyznáš) nechceš být zastíněn. Tohle převládá......
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod P.N » sob 05. pro 2020 0:58:44

To je "temná stránka", v té světlé máš upřímnost až za hrob, být ďábel, měl bych z tebe strach, neměl bych šanci.
P.N
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 7:58:42

Zajímavé je, že ten pokles z říše bohů směrem do pekla je cestou od přechozených duchovních iluzí stále blíže realitě, jadrnosti, bezservítkovosti, neromantizování, necitlivosti ega. A je fakt že ta zemitá, reálná povaha a omezení ega je opravdu agresivní, soutěživá a strastiplná. Žádná bezpříčinná radostivost.

Proto sem to sem dal - co tomu řeknou ostatní.


Takže idiotský blábolení Jany směřuje do říše bohů ?

Ty tvoje sračky vo srci a vztahu taky směřuje do říše bohů ?

Ježíškote, tak si tam klidně doprdele směřuj, to je přece tvůj cíl, lepší zrození,

já se těmahle hovnama nezaobírám...



Ty jsi hnup a hnupy já prostě posílám do prdle...
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Jana » sob 05. pro 2020 8:06:23

Petře,

BUDEŠ SE K NÁM CHOVAT S ÚCTOU .
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7000
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:08:19

Objeví, že když se stěnami nebojuje, nejsou tvrdé a chladné, ale jsou ve skutečnosti teplé, měkké a prostupné. Zjistí, že se nemusí snažit vyskakovat z pěti oken, nemusí stěny bourat nebo se jimi nějak více zabývat. Může jimi v kterémkoliv místě projít. Proto se soucit neboli karuná označuje jako „něžné a vznešené srdce“. Je to komunikační proces, který je otevřený, něžný a vřelý.

Jasnost a přesnost transcendentálního poznání umožňuje opici vidět stěny odlišným způsobem. Začíná si uvědomovat, že svět nebyl vzhledem k ní nikdy vně, ale to, co vytvářelo celý problém, byl její vlastní dualistický postoj, rozdělení na „já“ a to „ostatní“. Začíná chápat, že ona samotná vytváří pevné stěny, že ji vězní vlastní touha a ctižádostivé úsilí. A tak si začíná uvědomovat, že chce-li se osvobodit ze svého vězení, musí se vzdát své touhy uniknout a musí přijmout stěny takové, jaké jsou.

Úryvek z knihy Protnutí duchovního materialismu, Chögyam Trungpa


To je blábolení budhisty,

jakej soucit zase ???

Hovno soucit, a jaký stěny jako takové ?

Mrdat tobě podobný kreteny do prdle a ne přijímat vaše vyprcaný stěny co jste si vy sami vyprodukovaly vašema touhama,
to je blábolení kretena co potřebuje být poplatný systému, at už budhismu či jiné sračce...


Katolický čuromrdi argumentovali s pokorou a tidle budhističtí sráči se furt voháněj nějakým soucitem,

a já říkám, nasrat vám na hlavu vy idioti, to je váš svět tak se v něm vykoupejte sami, když jste si to sami vytvořili,
kolektivistický vymrdaný vopice...
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:10:05

Jana píše:Petře,

BUDEŠ SE K NÁM CHOVAT S ÚCTOU .



Fakt ?

A proč, si myslíš že mám s tebou něco společnýho ?

Ani hovno...
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » sob 05. pro 2020 8:12:45

Absolutno píše:
Zajímavé je, že ten pokles z říše bohů směrem do pekla je cestou od přechozených duchovních iluzí stále blíže realitě, jadrnosti, bezservítkovosti, neromantizování, necitlivosti ega. A je fakt že ta zemitá, reálná povaha a omezení ega je opravdu agresivní, soutěživá a strastiplná. Žádná bezpříčinná radostivost.

Proto sem to sem dal - co tomu řeknou ostatní.


Takže idiotský blábolení Jany směřuje do říše bohů ?

Ty tvoje sračky vo srci a vztahu taky směřuje do říše bohů ?

Ježíškote, tak si tam klidně doprdele směřuj, to je přece tvůj cíl, lepší zrození,

já se těmahle hovnama nezaobírám...

Ty jsi hnup a hnupy já prostě posílám do prdle...



Nikdo přece není 100% hňup. Vždycky pro nějaké to procento stojí za to jej "nevyhodit" na smeťák.. a proč bys jim vlastně furt nadával? Protože ti nejsou ukradený, máš je rád.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:14:39

Objevila se u mne postupně schopnost "projít se v botách" toho na koho se zaměřím - s kým komunikuji. Jaksi pocítit jeho svět, jeho zádrhele, v čem má volný svobodný prostor a v čem ne. Je to asi proto, že mám dlouhodobě opravdový citový zájem o druhé lidi, o to co si myslí, cítí a proč. Z jakéhosi silného sou-citu, sou-bytí, z toho že nějaké "moje" poznání a osvobození není mojí věcí, ale celkového poznání a pochopení a není to pro mne.


To se obvykle u zmrdů objevuje,

a pak si myslí, že budou za druhý rozhodovat jako to dělala něká blbka Tomášová,

co si o tobě myslím víš moc dobře,

seš kolektivistickej idiot...
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:16:04

Protože ti nejsou ukradený, máš je rád.


Proč bych je měl mít rád ?

Kolektivistický vopice nemám vůbec rád, proto je taky posílám do prdele...
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » sob 05. pro 2020 8:16:49

Absolutno píše:
Objeví, že když se stěnami nebojuje, nejsou tvrdé a chladné, ale jsou ve skutečnosti teplé, měkké a prostupné. Zjistí, že se nemusí snažit vyskakovat z pěti oken, nemusí stěny bourat nebo se jimi nějak více zabývat. Může jimi v kterémkoliv místě projít. Proto se soucit neboli karuná označuje jako „něžné a vznešené srdce“. Je to komunikační proces, který je otevřený, něžný a vřelý.

Jasnost a přesnost transcendentálního poznání umožňuje opici vidět stěny odlišným způsobem. Začíná si uvědomovat, že svět nebyl vzhledem k ní nikdy vně, ale to, co vytvářelo celý problém, byl její vlastní dualistický postoj, rozdělení na „já“ a to „ostatní“. Začíná chápat, že ona samotná vytváří pevné stěny, že ji vězní vlastní touha a ctižádostivé úsilí. A tak si začíná uvědomovat, že chce-li se osvobodit ze svého vězení, musí se vzdát své touhy uniknout a musí přijmout stěny takové, jaké jsou.

Úryvek z knihy Protnutí duchovního materialismu, Chögyam Trungpa


To je blábolení budhisty,

jakej soucit zase ???

Hovno soucit, a jaký stěny jako takové ?

Mrdat tobě podobný kreteny do prdle a ne přijímat vaše vyprcaný stěny co jste si vy sami vyprodukovaly vašema touhama,
to je blábolení kretena co potřebuje být poplatný systému, at už budhismu či jiné sračce...


Katolický čuromrdi argumentovali s pokorou a tidle budhističtí sráči se furt voháněj nějakým soucitem,

a já říkám, nasrat vám na hlavu vy idioti, to je váš svět tak se v něm vykoupejte sami, když jste si to sami vytvořili,
kolektivistický vymrdaný vopice...


Mnohý to svede, ale každej není takovej, nemůžeš všechny házet do jednoho pytle.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:18:01

Nikdo přece není 100% hňup.


Proč by nebyl ?

Stačí když máš jednu "štastnou myšlenku" na který pak serfuješ a seš hnup k pohledání
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Absolutno » sob 05. pro 2020 8:20:08

Mnohý to svede, ale každej není takovej, nemůžeš všechny házet do jednoho pytle.


A proč by ne ?

Tidle sráči se obvykle schovávají za pěkná slovíčka jako pravda, láska, dobro, soucítění apd.

Podle toho ty zmrdy snadno rozpoznáš že to jsou MANIPULANTI
Absolutno
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » sob 05. pro 2020 8:22:37

Absolutno píše:
Protože ti nejsou ukradený, máš je rád.


Proč bych je měl mít rád ?

Kolektivistický vopice nemám vůbec rád, proto je taky posílám do prdele...

No a proč ne? Taky žiju v mašinerii kde kolečka jsou mozkový závity tupců. Hledám furt klínek, co tam a tam vrazit. Asi se to nedá zastavit...
Pedrito
 

PředchozíDalší

Zpět na Buddhismus

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků