Nepotřebujete touhy

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 14:32:32

vostal petr píše:Tak pak ani v a ani za...


No, paradoxně, když to není ničím, tak je tu ta možnost být vším, jelikož ta možnost všeho bez jakéhokoliv vymezení je neomezená, ne?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 14:35:00

Ne, nemáš to cpát do "V"
vostal petr
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 14:37:42

Za do v?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 14:47:18

Poper se s tím jak umíš...
vostal petr
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:00:13

Jana píše:
Návštěvník píše:

V podstatě jsi na tom jak Jana. Chceš rozhodovat, kdo smí být - samozřejmě za tvých předepsaných podmínek - realizován a kdo ne. Stejně tak i ona chce rozhodovat, kdo smí vstoupit do Božího království a kdo ne.

Ale jak realizace, tak Boží království na vaše představy kašlou.

:)


Co když Jana nechce o ničem rozhodovat?


Ale chce. Akorát si to nepřizná.

:)
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 17:03:38

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:

V podstatě jsi na tom jak Jana. Chceš rozhodovat, kdo smí být - samozřejmě za tvých předepsaných podmínek - realizován a kdo ne. Stejně tak i ona chce rozhodovat, kdo smí vstoupit do Božího království a kdo ne.

Ale jak realizace, tak Boží království na vaše představy kašlou.

:)


Co když Jana nechce o ničem rozhodovat?


Ale chce. Akorát si to nepřizná.

:)


Možná posuzuješ podle toho, co znáš. Možná znáš sebe, ale neznáš Janu.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:15:36

Jana píše: Pouze popisuje, jak fungují zákonitosti, které poznává.



Žádné zákonitosti neexistují. Žádné podmínky neexistují. Za to existují ega, která chtějí zákonitosti a podmínky. A proto jim připadá, že je poznávají.

Rozhoduje realizace/Boží království - např. o tom. kdy ega svoje představy o podmínkách či zákonitostech pustí.

:)
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 17:19:50

Návštěvník píše:
Jana píše: Pouze popisuje, jak fungují zákonitosti, které poznává.



Žádné zákonitosti neexistují. Žádné podmínky neexistují. Za to existují ega,...

:)


Existence ega je pověra.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 17:22:04

Jakmile se probudíš ze sna nevědomosti, poznáš, že žádné ego ve skutečnosti nikdy neexistovalo.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:26:59

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše: Pouze popisuje, jak fungují zákonitosti, které poznává.



Žádné zákonitosti neexistují. Žádné podmínky neexistují. Za to existují ega,...

:)


Existence ega je pověra.

:D


Víš, že E. Tomáš napsal, že rozhovory vede vždy ego? Proč tedy ego v rozhovoru tvrdí, že existence ega je pověra? Ego je halt nezřídka zcela slepé.

:)
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 17:29:04

Tohle by se Ti mohlo líbit, je to od Tvého oblíbeného N. Maharadže:
" Ego je jako syn neplodné ženy. Neexistuje, ale vy pořád říkáte: „Já jsem to udělal." Ego by mělo být pochopeno a pak opuštěno. „Já neexistuji, já nejsem," to by mělo být vaše pochopení. Tímto způsobem se všechny činy stávají okamžitě ne-činy."
http://www.advaita.cz/26243n-sri-randzi ... -bez-usili
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:39:45

Jana píše:Tohle by se Ti mohlo líbit, je to od Tvého oblíbeného N. Maharadže:
" Ego je jako syn neplodné ženy. Neexistuje, ale vy pořád říkáte: „Já jsem to udělal." Ego by mělo být pochopeno a pak opuštěno. „Já neexistuji, já nejsem," to by mělo být vaše pochopení. Tímto způsobem se všechny činy stávají okamžitě ne-činy."
http://www.advaita.cz/26243n-sri-randzi ... -bez-usili


Ty jsi také takový záčatečník, kterému Nisargadatta tuto dočasnou informaci dával?


:)
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:40:44

Návštěvník píše:
Jana píše: Pouze popisuje, jak fungují zákonitosti, které poznává.



Žádné zákonitosti neexistují. Žádné podmínky neexistují. Za to existují ega, která chtějí zákonitosti a podmínky. A proto jim připadá, že je poznávají.

Rozhoduje realizace/Boží království - např. o tom. kdy ega svoje představy o podmínkách či zákonitostech pustí.

:)


Magorů, co běhá po vvětě a tvrdí,

že něco neexistuje je víceméně stejný dostatek,

jako magorů co běhá po světě a tvrdí, že něco existuje...

A přitom ty trubko mně tady napíšeš jednu z podmínek a pak dál troubíš, že podmínky neexistují
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. úno 2018 17:47:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jana píše: Pouze popisuje, jak fungují zákonitosti, které poznává.



Žádné zákonitosti neexistují. Žádné podmínky neexistují. Za to existují ega, která chtějí zákonitosti a podmínky. A proto jim připadá, že je poznávají.

Rozhoduje realizace/Boží království - např. o tom. kdy ega svoje představy o podmínkách či zákonitostech pustí.

:)


Magorů, co běhá po vvětě a tvrdí,

že něco neexistuje je víceméně stejný dostatek,

jako magorů co běhá po světě a tvrdí, že něco existuje...

A přitom ty trubko mně tady napíšeš jednu z podmínek a pak dál troubíš, že podmínky neexistují,



Asi máš zvláštní představu o pojmu podmínka.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Podm%C3%ADnka

"Podmínka obvykle označuje předpoklad, který je nutno splnit."

Nic není nutno splnit, ty, inteligente.

:)
Návštěvník
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 17:56:41

Rozhoduje realizace/Boží království - např. o tom. kdy ega svoje představy o podmínkách či zákonitostech pustí.


No to ví přece každý ego,

co ovšem každý ego neví, a to tvý ego ví hovno,

v který úrovni se to děje a jak se to děje,

proto taky meleš fakt nesmyslný hovadiny jak ten papouch co se to naučil od svého pána...


Takže další z podmínek realizace a ty budeš furt tvrdit, že podmínky neexistují i když je tady pomateně vyjmenováš...
vostal petr
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 17:59:57

BUĎ!!!

Cvičení připomíná křesťanský duchovní imperativ: Buď tich a věz, že Já jsem Bůh!
Spočívá v tom, že cvičící úmyslně popře své ego se vším, co se k němu váže a co je poutá, a to tím, že je náhle zcela ignoruje. Prostě si nepřipustí jeho existenci a tím je ve skutečnosti na čas zahubí. Ale on se nestará o to, aby je zahubil nebo nezahubil, pro něho prostě náhle ego neexistuje, a proto pro něj neexistuje ani omezení egem, ony neblahé vásany, klamná spojení s myslí a tělem; to všechno jakoby náhle nebylo.
A nejen "jakoby"; ono to pro něho skutečně není. Tím odpadá žáku jakýkoliv boj o překročení iluzí a omylů. Jogín prostě náhle jenom je a to je celá jóga.
Nebere v úvahu tělo, svou mysl, své city, prostě zhola nic krom jediné, nekonečné a posvátné existence bytí.
Ale ani o její jedinečnost a nekonečnost se nestará. On jenom JE a v tom se nemění... ani kdyby hromy a blesky padaly a zem se třásla... JE, JE a jenom JE, a právě teď a stále. Je nekonečným, čístým a věčným bytím, které se nestará o svou věčnost a nekonečnost... A to je všechno, to je celý cvik...

Tomáš, Eduard: 108 meditací. Praha 1996, str. 150


Tohle je jen popis pomůcky, díky které se postupně může rozplynout iluze oddělenosti, ale jakmile se iluze oddělenosti rozplyne, tak je zcela jasné, že vůbec žádné ego neexistuje a nikdy neexistovalo, že představa jeho reálné existence je jen nevědomostí.

Probuzení, pokud pomáhají hledajícím s poznáním pravdy, vycházejí často z toho, co hledající považuje za realitu, ale ve skutečnosti je jim jasné, že ego je jen nepoznávání skutečnosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 18:04:47

"Podmínka obvykle označuje předpoklad, který je nutno splnit."


No jistě,

akorát ty jsi trouba co si myslí,

že je to ego, co má splnovat náký podmínky,

ale ty podmínky musí splnit ten kdo to ego vytvořil a ne nějaký ego...

Proto taky ego může rozpustit leda ten, kdo jej vytvořil,

ne nikdo výš a ani níž...

Takže podmínky existují a ty je sem stejně píšeš ...
vostal petr
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod Jana » pon 12. úno 2018 18:05:56

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:...


Nic není nutno splnit, ty, inteligente.

:)


Jsem už z těch Návštěvníků magor :confused:

Jdu si zaplavat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7107
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 18:16:30

Jsem už z těch Návštěvníků magor


To voni jsou taky, není pak divu že navzájem magoříte s duchovníma konceptama...
vostal petr
 

Re: Nepotřebujete touhy

Nový příspěvekod vostal petr » pon 12. úno 2018 20:06:36

BUĎ!!!

Cvičení připomíná křesťanský duchovní imperativ: Buď tich a věz, že Já jsem Bůh!
Spočívá v tom, že cvičící úmyslně popře své ego se vším, co se k němu váže a co je poutá, a to tím, že je náhle zcela ignoruje. Prostě si nepřipustí jeho existenci a tím je ve skutečnosti na čas zahubí. Ale on se nestará o to, aby je zahubil nebo nezahubil, pro něho prostě náhle ego neexistuje, a proto pro něj neexistuje ani omezení egem, ony neblahé vásany, klamná spojení s myslí a tělem; to všechno jakoby náhle nebylo.
A nejen "jakoby"; ono to pro něho skutečně není. Tím odpadá žáku jakýkoliv boj o překročení iluzí a omylů. Jogín prostě náhle jenom je a to je celá jóga.
Nebere v úvahu tělo, svou mysl, své city, prostě zhola nic krom jediné, nekonečné a posvátné existence bytí. Ale ani o její jedinečnost a nekonečnost se nestará. On jenom JE a v tom se nemění... ani kdyby hromy a blesky padaly a zem se třásla... JE, JE a jenom JE, a právě teď a stále. Je nekonečným, čístým a věčným bytím, které se nestará o svou věčnost a nekonečnost... A to je všechno, to je celý cvik...

Tomáš, Eduard: 108 meditací. Praha 1996, str. 150


No to je kravina,

a touhle čuromrdárnou tady roky votravuješ,

čuromrdárnou kdy někdo něco záměrně popře, potlačí a zatlačí, takže to pak jakoby neexistuje, protože to ten vůl nevidí...

A kde je do prdele po posvátné bytí ?????

Nikde, protože jde leda vo pocit bytí na který dotyčný zaměřil pozornost, takže jen koncentace zaměřená na nákej idiotskej pocit...


Voluntaristická debilita....
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Buddhismus

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků