Myšlenky se množí

Myšlenky se množí

Nový příspěvekod nop » pát 08. led 2016 18:44:13

Návštěvník píše:Myšlenky se množí.

Ukládání myšlenek probíhá se vší emoční náplní, to znamená, že myšlenka vyvolávající emoci bude zaznamenána spolu s touto emocí a ona zpětně právě vyvolá příslušnou myšlenku.

Čím silnější emoce, tím častěji vyvolává myšlenku, která je s ní propojena.

Nejen myšlenka se cituje z paměti při zažití emoce, ale obrazy s tou emocí spojené.
Emoce je vodítko, podle kterého se vybírají z uskladnění také obrazy s ní spojené, jako školník donáší z kabinetu obrazy předmětů, o kterých se bude ve vyučovací hodině pojednávat.

Když jsem smutný, nebo mám pocit ztráty, může se mi zdát o hřbitově jako o místě, kde jsem takové pocity už měl.

Je tu také jakýsi překladový nebo převodní klíč, který určuje, že symboly patří ke skutečnostem. Na př. obraz pohřbu patří ke smutku.
Loď patří k povolání a zaměstnání, protože vstoupit do zaměstníní je jako vstoupit na loď, to není procházka, ale delší setrvání v kolektivu, který směřuje k cíli a já se přidávám.

Sen o vojsku někam běžícím nebo o revoluci svědčí, že se chystají změny, které naše tušení už vyčenichalo dopředu, že se k nim schyluje a já se potom v bdělém stavu v krátkém čase budu divit, že nastaly a řeknu "sen mi to předpověděl".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Zpět na Buddhismus

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků