Afirmace

Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. zář 2014 7:29:16

AFIRMACE

Co je afirmace?

Když se dnes podíváte na český internet a pokusíte se hledat význam slova afirmace, výsledek Vás jistě neuspokojí. Vaše otázka zůstane nezodpovězena. Studnice informací wikipedie mlčí a výkladové slovníky poskytují odpověď: afirmace – přisvědčení, přitakání, ujištění, potvrzení.

Pozitivní afirmace jsou účinným nástrojem na přeprogramování naší mysli. Jedná se v podstatě o krátké i dlouhé věty, které se díky jejich častému opakování ukládají do našeho podvědomí. Čím častěji si afirmace opakujeme, tím více jim naše podvědomí začíná věřit, tedy začne se podle nich řídit.

Pozitivní afirmace uvolňují mentální bloky, negativní programy, které jsou zdrojem negativních myšlenek a negativního prožívání života.

Díky pozitivním afimacím můžeme svůj život změnit. Přitáhnout pozitivní události, osoby i věci, dokonce má tento přístup vliv na naše zdraví. S negativními afimacemi to funguje přesně naopak.


Jak správně afirmace používat?



Léčba nemocí pomocí afirmací

Afirmace - videa:

Obrázek

Abraham Hicks - videa

Učení
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Pelvan » úte 20. úno 2018 20:05:09

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. bře 2024 18:47:12




Někdy lidé říkají, že jim afirmace nefungují.

Například říkají, že dělali nějaké afirmace prosperity, ale nefunguje to a nic se neděje.

A já říkám: "Kolik potvrzení o prosperitě jsi za den dělal?" Pravděpodobně odpoví: "Tři."

A řeknu: "Dobře, dobře, kolik potvrzení o chudobě jsi dnes udělal?" Mohlo to být tak 300.

Podívej, jedna z mých myšlenek o životě je, že přede mnou je jen to dobré.

Je mi úplně jedno, co se v životě stane, protože vím, že to bude dobré.


.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. bře 2024 10:53:36



Myslíte na negativní myšlenku, budete pokračovat po spirále směrem dolů. Myslíte na pozitivní myšlenku, přitáhnete k sobě úžasné věci. Uvědomila jsem si, že se to redukuje na výběr myšlenek, které si myslíte a na výběr potravin, které jíte. Můžete být moudří v obou oblastech a máte dokonalé zdraví, protože tělo ví, jak se o sebe postarat, ale ne, když ho zahltíte haraburdím.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Tara » čtv 21. bře 2024 12:40:51

Mno, já na tohle moc nejsem, resp. připadá mi to jako sebe autohypnóza.

Nejpřirozenější, podle mě, samozřejmě, je si odžít to, co je třeba, aby právě tím odžitím, přirozeným, došlo po kratší, ale i delší době k pochopení, puštění, odpuštění = přijmutí toho, co je, jak je...

Stejně tak vnímám nějaké umělé provozování meditace, soustředění, navozování bdělosti a já nevím čeho všeho, třeba i toho chanelingu. Připadala jsem si jak blbec, který dělá něco umělého, nepřirozeného. Ale pro každého platí něco jiného, já to mám nastaveno takto.
Vše si odžít..., odradovat, odtrápit až na dřeň :-) Nejdelší mé trápení trvalo 20 let a až poté bylo vše pryč, najednou.... jakoby někdo mávnul kouzelnou hůlkou a bylo to všechno pryč... :-)

Uvedu příklad k těm afirmacím. Naštěstí netrval dlouho.

Máme v rodině prostě geneticky, že jak z mé strany, tak z manželovy strany, nám příroda nenadělila mnoho vlasů (blbost, že, ale...) I naše tři děti to mají stejně :-) Naštěstí každý z dětí si vzaly partnery, kde je to geneticky jinak. A i jejich děti, zatím to tak vypadá, jsou ovláskováni, že by mi pár jejich stačilo na mojí hlavu :-)

No a v jednom období, kdy jsem začínala duchovní rozum brát, jsem dojížděla na okresního města na setkání, kde se skupinka věnovala různým tématům, meditacím, sdílení atd. Bylo to fajn. měla jsem takové období... setkání vedla Zdenka, trošku starší, než já a byla z ní cítit celoživotní moudrost, rozvaha, vedla meditace, i osobní konzultace... No atam jsem se jí svěřila, že mě trápí (bylo mi po třicítce a v té době to bylo pro mě důležité téma) málo vlasů... a ona mi tehdy poradila, že si mám každý den ráno a večer, při hygieně, při pohledu do zrcadla představovat si, že mám vlasy husté, krásné, nebo i před spaním - vizualizovat si, že mé vlasy jsou husté.... :-)

No tak jsem to nějaký čas praktikovala.... a pak, po nějaké době jsme se zase potkaly a říkala jsem jí, že jaxi nic.... hlouběji se do mne zadívala a řekla: "Nechej toho." A bylo :-)

Přestala jsem tohle dělat a no vlasů mám pořád stejně (málo), navíc věkem kila přibyla, vlasy zešedivěly a život jde svou cestou :-))))))

Mě tyhle cesty přijdou něco jako magie, a to černá magie...

Vše je o přijmutí toho, co je....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Jana » čtv 21. bře 2024 13:57:20

Tara píše:Mno, já na tohle moc nejsem, resp. připadá mi to jako sebe autohypnóza.


Ber to tak, že všechno, co se jeví, že není sat-čit-ánanda je prožívání jakési autohypnózy, které říkají Probuzení sen, mája, iluze.

A je možné ji prožívat v hluboké nevědomosti napospas utrpení a nebo je možné i tohle si užívat vědomě, něco jako raut, ve kterém si to, co nechutná, nedáš.

Afirmace fungují, protože celou relativní realitu vytváří mysl.

Ale s Probuzením afirmace nepotřebuješ, protože celá skutečná realita je sat-čit-ánanda.

Tak, co si víc přát?

Nejpřirozenější, podle mě, samozřejmě, je si odžít to, co je třeba, aby právě tím odžitím, přirozeným, došlo po kratší, ale i delší době k pochopení, puštění, odpuštění = přijmutí toho, co je, jak je...


Ano a tím pádem osvobození od připoutanosti k mysli, Probuzení.

Tara píše:Stejně tak vnímám nějaké umělé provozování meditace, soustředění, navozování bdělosti a já nevím čeho všeho, třeba i toho chanelingu. Připadala jsem si jak blbec, který dělá něco umělého, nepřirozeného. Ale pro každého platí něco jiného, já to mám nastaveno takto.
Vše si odžít..., odradovat, odtrápit až na dřeň :-) Nejdelší mé trápení trvalo 20 let a až poté bylo vše pryč, najednou.... jakoby někdo mávnul kouzelnou hůlkou a bylo to všechno pryč... :-)

Uvedu příklad k těm afirmacím. Naštěstí netrval dlouho.

Máme v rodině prostě geneticky, že jak z mé strany, tak z manželovy strany, nám příroda nenadělila mnoho vlasů (blbost, že, ale...) I naše tři děti to mají stejně :-) Naštěstí každý z dětí si vzaly partnery, kde je to geneticky jinak. A i jejich děti, zatím to tak vypadá, jsou ovláskováni, že by mi pár jejich stačilo na mojí hlavu :-)

No a v jednom období, kdy jsem začínala duchovní rozum brát, jsem dojížděla na okresního města na setkání, kde se skupinka věnovala různým tématům, meditacím, sdílení atd. Bylo to fajn. měla jsem takové období... setkání vedla Zdenka, trošku starší, než já a byla z ní cítit celoživotní moudrost, rozvaha, vedla meditace, i osobní konzultace... No a tam jsem se jí svěřila, že mě trápí (bylo mi po třicítce a v té době to bylo pro mě důležité téma) málo vlasů... a ona mi tehdy poradila, že si mám každý den ráno a večer, při hygieně, při pohledu do zrcadla představovat si, že mám vlasy husté, krásné, nebo i před spaním - vizualizovat si, že mé vlasy jsou husté.... :-)

No tak jsem to nějaký čas praktikovala.... a pak, po nějaké době jsme se zase potkaly a říkala jsem jí, že jaxi nic.... hlouběji se do mne zadívala a řekla: "Nechej toho." A bylo :-)


:D

Tara píše:Přestala jsem tohle dělat a no vlasů mám pořád stejně (málo), navíc věkem kila přibyla, vlasy zešedivěly a život jde svou cestou :-))))))

Mě tyhle cesty přijdou něco jako magie, a to černá magie...

Vše je o přijmutí toho, co je....


Černá magie je spíš negativní myšlení, které přináší do života negativitu, utrpení. Pozitivní myšlení, pokud je pravdivé a vyvěrá ze skutečné radosti a lásky, přináší dobrý život, nejen nám, ale i našim blízkým.

Jen si to představ, jak rozdílný život bude s naštvaným bručounem, nebo laskavým kliďasem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. bře 2024 7:54:31



Tajemství manifestace je vyjádřeno v jediném jednoduchém prohlášení, které zapouzdřuje všechny knihy, které kdy byly a budou napsány o manifestaci, je to jen jedna jednoduchá věta, kterou říká:

„Věřte, že vše, o co v modlitbě prosíte, jste už dostali, a budete to mít."

Důležité je, že neříká, že máš věřit, že to teprve dostaneš. Říká, že máš věřit, že už to máš. Tak se v tom prohlášení skrývá tajemství, že víra je to, proč afirmace fungují pouze v přítomném čase. V nich říkáš "mám" namísto "chci".

Vaše vnitřní naladění je mocný nástroj, který využívá tajemství projevu, aby vám bez námahy pomohl projevit vaše touhy.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2024 7:43:36



Neuvěřitelná moc mysli - Ajahn Brahm

Je úžasné, jak můžete zlepšit své zdraví pomocí meditace. Někdy je to úplný zázrak!
Spousta lidí si myslí, že máme jen mozek. Ale život je mnohem víc než jen o mozku. V pozadí za mozkem je naše mysl. A tato mysl je fantastická!

Ajahn Brahm vypráví několik skutečných příběhů, jak síla mysli dokázala vyléčit nádory, otevřít zaseknutý zámek nebo zprovoznit složitý počítačový systém.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2024 17:12:51

Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,

Taková mysl funguje v odevzdání vůle a záměru

Jako wu wei

Taková mysl nemyslí, neboť funguje jako intuice a vnímání,

Tedy je spojena nejen s celkem,ale i jednotlivosti..


Takže neblaboli o svém záměru ani o celku,

Neboť jednotlivosti i celek jsou to samé





Tedy nic pro pro magiky myslí s afirmace a sebevoblbovani

Dle svých představ...
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2024 17:29:14

Návštěvník píše:Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,

Taková mysl funguje v odevzdání vůle a záměru

Jako wu wei

Taková mysl nemyslí, neboť funguje jako intuice a vnímání,

Tedy je spojena nejen s celkem,ale i jednotlivosti..


Takže neblaboli o svém záměru ani o celku,

Neboť jednotlivosti i celek jsou to samé





Tedy nic pro pro magiky myslí s afirmace a sebevoblbovani

Dle svých představ...

Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2024 18:53:02

Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,
________________

Jak vždy dosáhnout klidu mysli, například když potkáš někoho, na koho máš alergii nebo při sledování zpráv?
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. bře 2024 19:37:20

Návštěvník píše:Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,
________________

Jak vždy dosáhnout klidu mysli, například když potkáš někoho, na koho máš alergii nebo při sledování zpráv?

Když vždy zůstaneš ve svém středu.

A není to jednoduché.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. bře 2024 7:13:14

Návštěvník píše:Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,
________________

Jak vždy dosáhnout klidu mysli, například když potkáš někoho, na koho máš alergii nebo při sledování zpráv?


Jakkoliv libo,

Návodů jsou stovky,

V případě wuwei ovšem platí,

Že je třeba dosáhnout klidu bez záměru dosáhnout klidu,


Se záměrem zůstává ve středu...

místo aby se s projevem spojil, tak se od něj oddělil...
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. bře 2024 7:42:59

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nejmocnější mysl je taková,

Která je klidná a je skrze Světlo spojená s univerzální Myslí,
________________

Jak vždy dosáhnout klidu mysli, například když potkáš někoho, na koho máš alergii nebo při sledování zpráv?

Když vždy zůstaneš ve svém středu.

A není to jednoduché.


Jednoduché to je, pokud je jasné, kdo jsi.

Pak je jasné i kým dotyčný je, a kde by se pak vzala jaká alergie?
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. bře 2024 7:36:41

Afirmace a poznání zákona přitažlivosti je tady pro toho, kdo potřebuje naplnit jakoukoliv touhu.

Spojení s předmětem touhy (pokud tím předmětem touhy je to, po čem skutečně z celého srdce toužíte) směřuje k poznání jednoty všeho, k osvícení.

A tajemstvím osvícení je, že tím skutečným předmětem touhy je ve skutečnosti ono dokonalé spojení.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Tara » stř 27. bře 2024 7:40:56

No, mě ta afirmace v rámci touhy po hustější hřívě nepomohla ani trochu.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Jana » stř 27. bře 2024 8:33:00

Tara píše:No, mě ta afirmace v rámci touhy po hustější hřívě nepomohla ani trochu.


Celý ten fígl je v tom:

„Věřte, že vše, o co v modlitbě prosíte, jste už dostali, a budete to mít."

Mysl je zdrojem veškerého projevu. Jaké jsou naše myšlenky, kterým věříme, takový je náš svět, takový je náš život.

Ovládnout svou víru je možné afirmacemi. Ale jsou některé věci, kterým ani náhodou neuvěříš. Například mindrák s malým vzrůstem se pokusíme zlikvidovat afirmací: "Jsem o půl metru vyšší" a každý den se budeme přeměřovat, a nevyrosteme ani o centimetr. Jednoduše tohle fungovat nemůže, protože nikdo z nás není schopný věřit, že něco takového je možné.

Ale s afirmací například: "Jsem přesně takový, jaký mám být a je to v pořádku," mindrák ohledně tělesného vzrůstu zmizí.

Když půjdeme do jádra pudla, co se týče tělesného vzhledu, tak ta snaha nějak vypadat, mít nějaké tělesné kvality, je jen převlečená touha po tom být přijatelný, milovatelný.

A nepochybně existují afirmace, kterým se dá uvěřit, vidět jejich tvrzení jako uvěřitelnou záležitost a které tuhle věc dokážou dokonale vyřešit.

A určitě mi dáš za pravdu, že bytost, kterou miluješ, nemusí mít zrovna dokonalý vzhled podle nějakých obecných měřítek, aby mohla být láskou.

A ten, kdo je láskou, je pro nás nádherný, bez ohledu na to, jak vypadá zrovna jeho tělo.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. bře 2024 9:16:30

Tara píše:No, mě ta afirmace v rámci touhy po hustější hřívě nepomohla ani trochu.


O teorii afirmace toho ví každý spoustu. Ale zajimavé by bylo, kdyby lidé vyprávěli, co všechno už afirmací získali, jak dlouho jim to trvalo a kolikrát denně museli afirmovat. Tedy jestli ta teorie v praxi opravdu funguje a které druhy afirmací nesou nejrychlejší výsledky. A jestli se to opravdu splnilo afirmací nebo něčím jiným.
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. bře 2024 10:41:03



Afirmace na ovládnutí vaší mysli

Afirmace jsou všechna slova, která si v průběhu dne řekneme. Řízené afirmace jsou dobrý způsob, jak mít vědomí na tom, co si říkáme. Tak můžeme říkat afirmace, které nám dělají dobře. Afirmace nám pomáhají přepsat naše staré vzorce, pomáhají nám měnit naše staré afirmace a díky tomu máme vědomí na tom, jaké afirmace v průběhu dne používáme a jak sami se sebou mluvíme.

Tyto afirmace vám pomůžou přijmout sebe sama, stejně jako vaše chyby a nedokonalosti.
Opakujte si je tak často jak potřebujete, každý den, nebo tehdy, když potřebujete přijmout vaší chybu a ujistit se, že je to přirozené a vše lze napravit
Návštěvník
 

Re: Afirmace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. bře 2024 16:03:30

Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků