Focusing

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 17:03:11

je trochu rozdíl lebedit si v iluzích s poznáním,že si lebedím v iluzích a být v iluzích s myšlenkou,že v nich nejsem..

Trochu možná, ale opravdu jen trochu - pro lepší pocit ;)
Podstatné je totiž to lebedení si a jeho důsledky. Ty se nám vracejí jako reakce okolí na to, co při lebedění si v iluzích říkáme a děláme. Myšlenka, že v iluzi nejsem, je bohužel jen myšlenka. Podstatné je spontánní reagování a ne to, co si o sobě myslíme.
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 17:27:58

Návštěvník píše:
je trochu rozdíl lebedit si v iluzích s poznáním,že si lebedím v iluzích a být v iluzích s myšlenkou,že v nich nejsem..

Trochu možná, ale opravdu jen trochu - pro lepší pocit ;)
Podstatné je totiž to lebedení si a jeho důsledky. Ty se nám vracejí jako reakce okolí na to, co při lebedění si v iluzích říkáme a děláme. Myšlenka, že v iluzi nejsem, je bohužel jen myšlenka. Podstatné je spontánní reagování a ne to, co si o sobě myslíme.


mně to teda přijde jako sakra rozdíl - lebedit si v iluzi s poznáním, že si lebedím v iluzi a tím být v iluzích s myšlenkou, že v nich nejsem - tedy nejsem si toho vědom, že si lebedím v iluzích a ještě si lebedím v další iluzi, že nejsem v iluzi :confused:

proč to vidím jako sakra rozdíl?

protože v prvním případě jsem si vědom toho kde se nechází a také toho, že iluze je iluze a ne něco jiného ... příkllad naprosto klidně si lebedím v iluzi, kterou předvádí kouzelník na jevišti - vím kde jsem, co dělám a vidím iluzi jako iluzi a užívám si to - VĚDOMĚ

v druhém případě vůbec netuším kde se nacházím, že jsem v zajetí lebedění iluzí a nevidím že iluze je iluze a ještě jsem uvízlí v přesvědčení, že nejsem v zajetí žádných iluzí :phew: - což jsem totálně mimo mísu ...

jaké důsledky pak pramení z těchto dvou variant si každý může domyslet sám 8)
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 17:38:56

Zřejmě není lebedění jako lebedění ;) :D

Jenže dokud si lebedím, jsem v iluzi. Proč? Lebedění si je emoce a sebeztotožnění s emocí je základním výrobním prostředkem iluze. A tak lebedění si má do stavu klidného bytí bez ujíždění do emocí - těch nadnášejících i opačných - hezky daleko :hm:
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 18:01:25

Návštěvník píše:Zřejmě není lebedění jako lebedění ;) :D

Jenže dokud si lebedím, jsem v iluzi. Proč? Lebedění si je emoce a sebeztotožnění s emocí je základním výrobním prostředkem iluze. A tak lebedění si má do stavu klidného bytí bez ujíždění do emocí - těch nadnášejících i opačných - hezky daleko :hm:



no já nevím :what: pro mne je lebedění - relax uvolnění a to nepokládám za emoci ... když jsem spokojeně přítomen vystoupení iluzionosty, tak si lebedím uvolněně, jsem tomu otevřen a užívám si toho co je a jak je, příjdou emoce, odejdou emoce, přijdou myšlenky, odejdou myšlenky - mám za to že velmi podstatné je být u toho přítomen - tj uvědomovat si to ... :what:

co píšeš o klidném bytí mi připomnělo debatu o tom, že myšlenky (v tomto případě zase emoce) narušují Přítomnost ... emoce nenarušují klid bytí ... ale moc jsem s tím u Romana neuspěl, tak ani tady nečekám že by to bylo nějak přijato i když bůhví ? ;) :sos:

jinak dnešní dávku chutě vést polemiku jsem vyčerpal při rozhovoru s Bobinou a spol ... tak když tak až záftra :)
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 18:21:22

příjdou emoce, odejdou emoce, přijdou myšlenky, odejdou myšlenky - mám za to že velmi podstatné je být u toho přítomen - tj uvědomovat si to ... :what:

To jistě. Je dobré si to uvědomovat, pořád ale existuje iluzorní já, nebo už ne? Čisté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ;)

Ale kdoví, dneska je možné úplně všechno :crazy: :D
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 18:43:42

Návštěvník píše:
je trochu rozdíl lebedit si v iluzích s poznáním,že si lebedím v iluzích a být v iluzích s myšlenkou,že v nich nejsem..

Trochu možná, ale opravdu jen trochu - pro lepší pocit ;)
Podstatné je totiž to lebedení si a jeho důsledky. Ty se nám vracejí jako reakce okolí na to, co při lebedění si v iluzích říkáme a děláme. Myšlenka, že v iluzi nejsem, je bohužel jen myšlenka. Podstatné je spontánní reagování a ne to, co si o sobě myslíme.

Zajímalo by mě, co si o tom myslí teonik?
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 18:52:25

Návštěvník píše:
To jistě. Je dobré si to uvědomovat, pořád ale existuje iluzorní já, nebo už ne? Čisté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ;)

Ale kdoví, dneska je možné úplně všechno :crazy: :D


existuje iluzorní já ?

ano

je dobrý to vědět a uvědomovat si to ?

ano

tady se nejspíš shodnem :)

co ale necháchu je ta další věta o tom, že čísté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ...

co je čistý bytí ? ono něco dělá ? a pokud ano tak rozlišuje mezi tím že dělá na co má chuť a nedělá na co nemá chuť ?

šmarjá panno ... už jsem z toho celej jelen :confused: :what:

ps. já tu druhou větu beru jako pošťouchnutí řečnického rázu ;) jinak by si čistý bytí asi muselo skrze mne zoufat :crazy:
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 19:18:05

Návštěvník píše: Čisté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ;)

Taky si nějak nedovedu představit třeba Maharišiho, kdyby dneska žil, jak několikrát za den z vlastní vůle otevře notebook, hledá, co kdo napsal, reaguje souhlasně nebo nesouhlasně, lebedí si v diskutování :confused:

Proč by dělal něco, k čemu ho nic zevnitř nepoňouká? Kdysi zareagoval a pozorně vysvětlil, na co se ho zeptal ten, kdo za ním přišel s prosbou o pomoc nebo s nějakou otázkou. Jinak byl v klidu a potichu. Tipuju, že i dneska by jen reagoval na potřeby těch, co se na něj obrátí - jen těch možností jak jim být k dispozici by asi bylo víc, virtuálních i nevirtuálních

:)
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod teonik » čtv 01. pro 2011 9:50:59

ahoj
můj první příspěvek tady byl:
od teonik » ned 27. lis 2011 8:34:42

dokud nepoznám,kdo jsem
nemohu ani říct,co a proč se mi něco děje
@
................
toto je má stěžejní myšlenka a z ní vyplývá i má praxe-tj poznávat se,tj i pracovat s iluzemi
toto je sdělení řekněme člověka...člověk má zájem se poznat,až bude vědět,kým je,odhalí se mu i otázky další,např proč to a to se děje,atd
..........................
další má poznámka byla reakce na terrose
moje metoda:nejdřív se poznat,abych věděl ostatní
terrosova metoda:nejdřív zkoumat ostatní,což mi pomůže i se poznat

má poznámka nebyla napsaná z pohledu člověka,ale z pohledu toho,který se už poznal(což jsem si vymyslel,nebot za toho,který se již poznal řekněme dúkladněji,se zatím nepovažuji)

ahoj Terrosi
nepoznávám kdo jsem,
protože to zatím nechci poznat
lebedím si v iluzích
jakmile dostanu chut se poznat
stane se
@
..................

tím jsem chtěl jen naznačit,že postup poznávání si daleko víc řídí centrum poznání,než my,jednotliví lidé,takže je skoro jedno,co my si tady vyberem,oč se snažíme nebo nesnažíme,v čem si lebedíme,atp

z našeho lidského pohledu je ovšem dobré na poznávání se spolupracovat,zmenšuje to utrpení

tož tak
@
.................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 9:51:44

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: Čisté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ;)

Taky si nějak nedovedu představit třeba Maharišiho, kdyby dneska žil, jak několikrát za den z vlastní vůle otevře notebook, hledá, co kdo napsal, reaguje souhlasně nebo nesouhlasně, lebedí si v diskutování :confused:

Proč by dělal něco, k čemu ho nic zevnitř nepoňouká? Kdysi zareagoval a pozorně vysvětlil, na co se ho zeptal ten, kdo za ním přišel s prosbou o pomoc nebo s nějakou otázkou. Jinak byl v klidu a potichu. Tipuju, že i dneska by jen reagoval na potřeby těch, co se na něj obrátí - jen těch možností jak jim být k dispozici by asi bylo víc, virtuálních i nevirtuálních

:)


možná že by využil možnosti netové komunikace, hodně realizovaných lidí to využívá přes své webové stránky a facebook :) co my víme jak by ho to vedlo kdyby ... to jsou skutečně jenom takový přemítavý úvahy ...

někteří Učitelé mlčí, pak zase začnou mluvit, pak zase mlčí ... někteří naopak preferují přímé rozhovory otázek a odpovědí ... ty formy jsou různé ... :)
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 10:20:48

teonik píše:ahoj
můj první příspěvek tady byl:
od teonik » ned 27. lis 2011 8:34:42

dokud nepoznám,kdo jsem
nemohu ani říct,co a proč se mi něco děje
@
................
toto je má stěžejní myšlenka a z ní vyplývá i má praxe-tj poznávat se,tj i pracovat s iluzemi
toto je sdělení řekněme člověka...člověk má zájem se poznat,až bude vědět,kým je,odhalí se mu i otázky další,např proč to a to se děje,atd
..........................
...



díky že jsi to více rozvedl a upřesnil ;)


jo to zní velmi rozumně a smysluplně, taky mne to tak směruje :)

teonik píše:další má poznámka byla reakce na terrose
moje metoda:nejdřív se poznat,abych věděl ostatní
terrosova metoda:nejdřív zkoumat ostatní,což mi pomůže i se poznat

........


:crazy: aha, tak tohle mne vůbec nenapadlo když jsem četl terrose :confused: mně přišlo z toho jak píše, že upozorňuje na vysledovávání toho co se v nás děje a poznávání mechanismu - což je potom obecně platné a lze to vysledovat i u druhých ...

teonik píše:od teonik » ned 27. lis 2011 8:34:42



má poznámka nebyla napsaná z pohledu člověka,ale z pohledu toho,který se už poznal(což jsem si vymyslel,nebot za toho,který se již poznal řekněme dúkladněji,se zatím nepovažuji) ........


no ale potom je to jenom představa ... tak tomu moc nerozumím, proč psát z pohledu, který neodpovídá stupni uvědomění :confused:

teonik píše:
ahoj Terrosi
nepoznávám kdo jsem,
protože to zatím nechci poznat
lebedím si v iluzích
jakmile dostanu chut se poznat
stane se
@
..................

tím jsem chtěl jen naznačit,že postup poznávání si daleko víc řídí centrum poznání,než my,jednotliví lidé,takže je skoro jedno,co my si tady vyberem,oč se snažíme nebo nesnažíme,v čem si lebedíme,atp

z našeho lidského pohledu je ovšem dobré na poznávání se spolupracovat,zmenšuje to utrpení

tož tak
@
.................


já tu původně reagoval na tu poznámku, že jakmile dostanu chuť se poznat stane se ... tohle přesvědčení beru jako iluzi :)

jinak s tebou musím souhlasit s tím, že to poznávání nezávisí na chuti jednotlivce a jeho vůli, ale že je to řízeno Všehomírem i s tím, že z našeho lidského pohledu je dobrý spolupracovat, poněvádž jsi tím ušetříme hodně trápení a bolesti aneb jak tu někdo napsal, kdo nechce spolupracovat bude k tomu vláčen :crazy: ale v čem si lebedením a co děláme to si myslím teda jedno zdaleka není viz mý předchozí příspěvky k návštěvníkovi :)
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 10:34:40

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše: Čisté bytí by nejspíš nemělo chuť vést polemiky na netu ;)

Taky si nějak nedovedu představit třeba Maharišiho, kdyby dneska žil, jak několikrát za den z vlastní vůle otevře notebook, hledá, co kdo napsal, reaguje souhlasně nebo nesouhlasně, lebedí si v diskutování :confused:

Proč by dělal něco, k čemu ho nic zevnitř nepoňouká? Kdysi zareagoval a pozorně vysvětlil, na co se ho zeptal ten, kdo za ním přišel s prosbou o pomoc nebo s nějakou otázkou. Jinak byl v klidu a potichu. Tipuju, že i dneska by jen reagoval na potřeby těch, co se na něj obrátí - jen těch možností jak jim být k dispozici by asi bylo víc, virtuálních i nevirtuálních

:)


možná že by využil možnosti netové komunikace, hodně realizovaných lidí to využívá přes své webové stránky a facebook :) co my víme jak by ho to vedlo kdyby ... to jsou skutečně jenom takový přemítavý úvahy ...

někteří Učitelé mlčí, pak zase začnou mluvit, pak zase mlčí ... někteří naopak preferují přímé rozhovory otázek a odpovědí ... ty formy jsou různé ... :)


Reagují na potřeby druhých, kteří se na ně obracejí, to mají společné. Jestli se nemýlím, původně tady šlo o rozlišování pouhých reakcí na to, co právě je, od impulzů a osobního nutkání se nějak projevovat. Proto asi ten příměr s Maharšim. Že nejde jen o uvědomování si obsahů své mysli, ale že nevznikají pod jejich vlivem aktivity, například potřeba začít diskutovat.
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 10:51:19

Návštěvník píše:... původně tady šlo o rozlišování pouhých reakcí na to, co právě je, od impulzů a osobního nutkání se nějak projevovat. ...


ano, chtěl jsem jen opětovně zdůraznit, že pokud dochází k uvědomování si obsahů mysli, tak už toto uvědomění samo je prostředkem k tomu že automatismy ve fprmě osobních nutkání dostávají na frak ...

toto rozlišování co zmiňuješ je jak to říct ? spásné ...

jak ale poznáš zda tu někdo příchozí reaguje na to co právě je či zda je pod vlekem osobního nutkání o kterém nemá ponětí ?
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 19:21:12

Návštěvník píše:jak ale poznáš zda tu někdo příchozí reaguje na to co právě je či zda je pod vlekem osobního nutkání o kterém nemá ponětí ?

proč se snažit to rozpoznat u příchozího? není užitečnější všímat si toho u sebe?
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 19:30:51

jsem chtěl jen naznačit,že postup poznávání si daleko víc řídí centrum poznání,než my,jednotliví lidé,takže je skoro jedno,co my si tady vyberem,oč se snažíme nebo nesnažíme,v čem si lebedíme,atp

Tak úplně jedno zas není, co si vybereme.Házet to jen na centrum poznání jako že ´sorry, ale bez mě´ klidně můžeš, když ti nevadí,že lebedění si v nezodpovědnosti za svůj kousek políčka má za následek patřičný dopady,někdy pořádně nepříjemný :'-(
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod teonik » čtv 01. pro 2011 21:41:35

napsal jsem "skoro"-tys napsal "úplně"...?
navíc já a centrum poznání nejsou oddělené jednotky nýbrž se prolínáme..
@
..............
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 01. pro 2011 22:17:08

Návštěvník píše:
jsem chtěl jen naznačit,že postup poznávání si daleko víc řídí centrum poznání,než my,jednotliví lidé,takže je skoro jedno,co my si tady vyberem,oč se snažíme nebo nesnažíme,v čem si lebedíme,atp


OK, opravuju:

Ani skoro jedno podle mě není, co si vybereme.Házet to jen na centrum poznání jako že ´sorry, ale bez mě´ klidně můžeš, když ti nevadí,že lebedění si v nezodpovědnosti za svůj kousek políčka má za následek patřičný dopady,někdy pořádně nepříjemný :'-(

Můžeš napsat, co si o tom myslíš teď?

A ještě - v jakém smyslu chápeš to prolínání, jaké má praktické důsledky?
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. pro 2011 12:40:03

teonik píše: já a centrum poznání nejsou oddělené jednotky nýbrž se prolínáme..



Čemu říkáš centrum poznání? To je pro mě nový pojem.
Návštěvník
 

Re: Focusing

Nový příspěvekod teonik » pát 02. pro 2011 12:47:08

ahoj
centum poznání-to jsem si vymyslel,bo se mi to líbilo,nechtěl jsem psát bůh,nebo božský plán nebo tak něco v tom smyslu
prostě místo,ve kterém se připravuje náš pokrok,s přihlédnutím ke všem okolnostem
a my jsme nejen v ohnisku tohoto centra,ale myslím i částí jeho řídících struktur
to je to propletení
víceméně vše se odvíjí od toho,co si myslím že jsem..
takže asi by to měl každý říct
@
.................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Další

Zpět na Péče o mysl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků