Zkušenosti s rodinnými konstelacemi

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Zkušenosti s rodinnými konstelacemi

Nový příspěvekod rosada » pon 07. lis 2011 11:19:32

Jana píše:Rosado, mohla by ses tady podělit s námi o své zkušenosti s rodinnými konstalacemi ?

Já s konstelacemi strávila několik let, tak těžko vybrat, co napsat ve stručnosti. Za prvé konstelace mě fascinují a neuvěřitelně baví. o tom co mě fascinuje přidám časem do toho vlákna.
Pro mě bylo osudové setkání s Hankou Ŕíhovou, které provádí konstelace (konstelacemi), ale má i jiné aktivity, kterými jsem nadšeně prošla.
Můj problém byl v tom, že ačkoliv (nebo právě proto) jsem byla vyzbrojena konceptem o iluzornosti světa i já, podařilo se mi zazdít trauma smrti mé matky a to téměř na 20 let. Konstelace mě donutili toto spatřit (ač jsem vytrvale chodila s jinými tématy) a pomohly to trauma zahojit.
Zazdít a zahojit, v obou případech to není vidět a nebolí to, ale je v tom obrovský rozdíl. Radůza zpívá: "...přiznat si, oplakat, zapomenout..."
Zazděný kostlivec totiž může začít pěkně chřestit.
Takže pro mě jsou konstelace, spíš než jednorázová pomoc, procesem sebepoznávání. Vedou (a teď nevím jestli víc konstelace jako metoda nebo spíš Hanka Říhová jako osoba) k poznání sebe rozvinutí sebelásky, sebeúcty, sebehodnoty a sebevědomí.

Sebe-vědomí na úrovni osoby, je podle mě zdravým odrazovým můstkem pro sebe-vědomí jako vědomí.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Zpět na Péče o mysl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků