Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. dub 2021 13:51:42

Beran je borec!

viewtopic.php?f=140&t=8836&start=700
od Návštěvník » ned 04. dub 2021 12:46:54

Otevřený dopis Ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy panu Ing. Robertu Plagovi, Ph.D., členu Rady vlády pro zdravotní rizika MUDr. Petru Smejkalovi
a expertům z Mezioborové skupiny pro epidemické situace.
.

Vážení odborníci,
Ze sdělovacích prostředků jsem se dozvěděl, že je opět ohrožena pravidelná výuka všech dětí ve školkách, školách a že navrhujete rotaci žáků po třídách.
Chtěl jsem Vás proto požádat, zda byste si prosím přečetli tento dopis a pokusili se ještě jednou přehodnotit svoje stanovisko. Obracím se na vás jako otec, pedagog, lékař a profesor epidemiologie s platnou licencí pro výkon povolání.
Všichni v této republice jsou již epidemií Covid-19 unaveni a také všichni v přímém přenosu vidí, že plošná opatření, jak jsou navrhována jsou neúčinná, anebo účinná až po velmi dlouhé době. Nikdo doposud nenašel odvahu, aby s plošnými opatřeními realizoval zároveň opatření cílená, zaměřená na vnímavou, ale ohroženou populaci.
Během realizovaného lockdownu společnosti od 1. 3. 2021 došlo k dalšímu uzavření škol a zařízení pro děti a mládež. V mnoha rodinách se stalo, že děti byly ve větším kontaktu se seniorskou populací, která je pomáhala hlídat. Docházelo tak k intenzivnímu mezigeneračnímu přenosu viru, který je skutečnou příčnou téměř neklesajícího počtu úmrtí seniorů na Covid-19. Ukázalo se, že během prvních tří týdnů lockdownu dokonce stoupal podíl infikovaných osob starších 65 let v porovnání se stejným obdobím předtím. To je jasný důkaz neúčinnosti plošných opatření.
Každý chápe respektování 4R (ruce, rouška, rozestup a rozum) v Lidlu a na náměstí, ale pořád se nedaří vysvětlit v populaci, že nejdůležitější je dodržovat tato opatření při styku se seniorskou populací. Nejde o to seniory, kteří nejsou očkováni, separovat, izolovat, ale mít intenzivní každodenní ale krátký kontakt za dodržení pravidel 4R.
Obávám se, že navrhovaná rotace dětí ve školách povede znovu k vyššímu počtu infikovaných a v konečném důsledku zemřelých osob starších 65 let, které ještě nebyly očkovány.
Do nemocnic proudí osoby starší 65 let, které neustále i po třech měsících očkování přispívají k více jak 90 % všech úmrtí na covid-19. Jakmile bude konečně tato skupina proočkována, pak výrazně poklesne zátěž nemocnic.
Proto se prosím zasaďte především o to, aby seniorská populace dostala absolutní prioritu a aby třeba od 12. 4., kdy půjdou děti do školy, se nebude už očkovat nikdo mladší 65 let. To je cílené opatření, které jste měli realizovat již od počátku uzavření společnosti.
I přesto, že všichni nás 10 miliónů lidí nosíme respirátory ve vnějším prostředí, pořád se najde denně asi 1500 lidí, kteří v rodině nebo jako přátelé infikují neočkované seniory. Tento aspekt byste měli vysvětlovat a vysvětlování mít jako druhé cílené opatření.
Na základě vámi doporučeného plošného testování v podnicích jsme všichni zjistili, že počet pozitivních osob je jen kolem jednoho procenta. Osobně bych chtěl všem lidem poděkovat, že opatření dodržují, protože důkazem je právě velmi nízký počet pozitivně testovaných osob v práci a v závodech.
Jen potřebujeme, aby tento malý počet osob neinfikoval seniory, a to je potřeba vysvětlovat.
V poslední době se ukazuje, že bezpříznakový rozsévač většího množství viru je více chiméra než skutečnost. Virus se množí v živé tkáni nosohltanu, která je inervována a pokud nemocný nemá nějakou neurologickou poruchu, musí cítit, že mu není dobře a podle toho by se měl zachovat – intenzivně dodržovat 4R.
.
Děti patří do školy dnes už snad ani ne kvůli výuce, jako spíše kvůli dennímu řádu a hlavně socializaci. Do prázdnin je celkem 10 týdnů výuky a pokud by se dodržel nesmyslný návrh na rotaci tříd, děti by tak přišly do školy jen na 5 týdnů. To je pro mě nejen jako pro otce naprosto nepřijatelné. Děti by měly mít každý den po školní výuce ještě alespoň 2 hodiny školou řízených pohybových aktivit mimo budovu na hřištích, nebo v parku či lese, aby více sportovaly, posilovaly imunitní systém a zjistily, že viset na mobilním telefonu není tak příjemné jako si zazávodit a vyplavit endorfiny z vítězství a zátěže. Výuka by měla být prodloužena alespoň do 15. července a nový školní rok by se měl zahájit už kolem poloviny srpna.
Prosím přehodnoťte svůj postoj. Jsem si vědom toho, že jsem někde označován za Mengeleho, pablba, exota, prezidentem Kubkem i za dezinformátora, ale nemůže mi nikdo upřít to, že v oblasti epidemiologie pracuji desítky let a že jsem v této oblasti nejcitovanější českým lékařem v zahraničí.
Prosím otevřete školy a neprovádějte další plošné experimenty s dětmi. Nezaslouží si to. Na světe jsme především kvůli svým dětem a pro ty chceme to nejlepší. Vše ostatní je podružné.
Děkuji!
.

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.
SCI = 3300; h-index = 30; i10-index = 62
Hradec Králové 4. 4. 2021
Pelvan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. dub 2021 14:21:48

"Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. dub 2021 17:16:09
Izraelské znovuzrození. Lidé během svátků mohou na večeře i navštěvovat blízké

Izraelci slaví Pesach. Zatímco většina evropských zemí chystá na Velikonoce přísná protiepidemická opatření, život v židovském státě se postupně vrací k normálu. Rodiny se tak na jeden z nejstarších náboženských svátků mohou potkávat, jsou otevřené synagogy i restaurace. Země naočkovala proti nemoci covid-19 už většinu obyvatel.

Izrael se díky masivnímu očkování vrátil k normálu už začátkem března

"Mohu se scházet s přáteli, chodit na večeře, setkávat se s rodinou. Je to tu už úplně uvolněné, může nás sedět dvacet u jednoho stolu," popisuje serveru Aktuálně.cz 73letý Tomi Shved z Tel Avivu, který přišel do Izraele z tehdejšího Československa před více než 40 lety.

Přes polovinu obyvatel Izraele už dostalo obě dávky vakcíny proti koronaviru. Ti, kteří se nechali naočkovat, dostali průkaz, se kterým mohou chodit do divadel, restaurací nebo sportovních center. Naočkovaní učitelé znovu zahajují prezenční výuku. Uvnitř se mohou scházet skupiny až 20 lidí, venku až 50.

O to symboličtější je, že právě Pesach je vůbec prvním svátkem za poslední rok, který Izraelci mohou slavit téměř jako dřív. Pesach, někdy přezdívaný židovské Velikonoce, se v zemi slaví sedm dní, z nichž první a poslední den jsou největšími svátky. Připomíná útěk Židů z egyptského otroctví. Pocit osvobození a nové naděje ale letos po dlouhých měsících přísných opatření získává nový význam.

"Není symbolické jen to, že je to svátek svobody, ale je to také svátek rodiny," vysvětluje pro list The Times of Israel David Stav, hlavní rabín města Šoham a šéf liberální ortodoxní organizace Tzohar. "Letos se rodiny znovu shledávají. Lidé, kteří byli velmi opuštění, zvlášť starší lidé byli odděleni od rodin, teď najednou znovu nalézají svobodu a radost z toho, že mohou být spolu."

Lockdown a očkování

Lidé mají možnost během jarních oslav navštívit třeba koncert a festival nebo zajít s dětmi, na které oslavy svátku často cílí, na workshopy. "Velmi se to změnilo. Loni platil úplný lockdown, nesměli jsme nikam chodit a vidět jsem se směl jen s nejbližší rodinou, maximálně v šesti lidech. Všechno bylo velice špatné," vzpomíná Shved. Vláda tehdy zavřela i synagogy a mnoho lidí svátek slavilo s rodinou přes videohovory. Nebo zůstali úplně sami.

Teď v Izraeli přibývá okolo 450 nových případů nákazy denně, ty už ale mají často lehčí průběh a nemocnice se začínají vyprazdňovat. Lidé se například minulou sobotu sešli na velkou společnou večeři seder, tedy na první z důležitých událostí Pesachu.

"Je to výsledek přísných opatření, která jsme měli," myslí si Shved. "Přísných lockdownů a velmi rychlého očkování."

Přesto ještě země nemá nad koronavirem vyhráno. Tomi Shved i po svém očkování zůstává opatrný, ačkoliv podle svých slov už k několika přátelům na večeři vyrazil. V Izraeli jako i v jiných státech se totiž objevuje skupina lidí, kteří se očkovat nechtějí.

Komunita ultraortodoxních Židů, kteří ze začátku váhali, už naočkována víceméně je. Problémem jsou teď někteří lidé, kteří věří například konspiračním teoriím, upozorňuje list Foreign Policy. Kromě toho, že bez očkování je jejich život a pohyb omezený, ale tamní vláda nemá žádný způsob, jak je k vakcinaci přinutit.

Obrat k lepšímu

Zdravotnické úřady očekávají, že oběma dávkami vakcíny budou do konce května naočkováni všichni, kdo na to mají nárok. Třetina občanů jsou lidé do 16 let a v této skupině se začne očkovat, až firmy Pfizer a BioNTech označí svůj přípravek za bezpečný i pro děti. Zatím se očkují ve skupině do 16 let jenom chronicky nemocní nebo obézní.

Podle statistik se v Izraeli od začátku epidemie nakazilo koronavirem přes 832 000 lidí a zemřelo 6188 pacientů. ( Počet obyvatel v Izraeli 9 197 590;
ČR obyvatel - 10 723 954; nakazilo se 1 549 734; zemřelo 26 867 .)

Shved věří, že se situace v zemi i ve zbytku světa začíná obracet k lepšímu. "To je rozdíl mezi nadějí a očekáváním. V očekávání se můžete zklamat, ale naděje vám zůstane," dodává se smíchem."
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iz ... f6b220ee8/


Ahoj

Nejenom USA ale i Izrael je náš nynější vzor.
Co čeká nás vzpurné, kteří jsme váhající s vakcinací, až bude vakcíny dostatek:
Budeme omezeni na pohybu a na životě a někteří/mnozí z nás přijdou o svá zaměstnání.
Toto bylo loni označováno za konspirační desinformaci a nyní je to v Izraeli faktická skutečnost (vzkaz pro Miroslava).

"...Přes polovinu obyvatel Izraele už dostalo obě dávky vakcíny proti koronaviru. Ti, kteří se nechali naočkovat, dostali průkaz, se kterým mohou chodit do divadel, restaurací nebo sportovních center. Naočkovaní učitelé znovu zahajují prezenční výuku. Uvnitř se mohou scházet skupiny až 20 lidí, venku až 50.
...
Problémem jsou teď někteří lidé, kteří věří například konspiračním teoriím, upozorňuje list Foreign Policy. Kromě toho, že bez očkování je jejich život a pohyb omezený, ale tamní vláda nemá žádný způsob, jak je k vakcinaci přinutit..."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » čtv 08. dub 2021 12:58:46

Tak jsem dostal druhou dávku a certifikát, že jsem očkovaný.
Stal jsem se občanem první kategorie :yeah:

Kde jsou ti bývalí samurajové, rytíři, bojovníci...
Dnes se někteří muži bojí dokonce i injekční stříkačky, aby se jim náhodou něco nestalo.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. dub 2021 14:58:48

Včera jsme se dívali s mužem na dokumentární film Zrcadlení tmy.
https://www.csfd.cz/film/829451-zrcadleni-tmy/prehled/

Zajímavý, poetický, inspirativní, laskavý.
Nějak si nedovedu představit, že by se např. Dušek nechal očkovat proci Covidu (ze strachu, aby neonemocněl nebo nevím, co vlastně vede lidi se nechat očkovat proti Covidu, aby mohli možná cestovat a měli všechny radovánky dostupné).
Svobodný člověk věří (bytostně) svému tělu, moudrosti vesmíru, ví, o čem je nemoc, imunita atd. Ví, že nic není náhoda, ani to onemocnění, nebo neonemocnění, průběh atd.

Slabí se musí spoléhat na léky, očkování, přehnané se chránění, aby náhodou neonemocněli, ale právě takoví, z mé přímé zkušenosti, onemocnění. Onemocněli, protože to, čeho se bojíš, to přitahuješ.

A jestli někdo říká, že se nebojí, že nemá strach, že to dělá proto a proto, lže.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2041
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 08. dub 2021 15:32:37

miroslav píše:Tak jsem dostal druhou dávku a certifikát, že jsem očkovaný.
Stal jsem se občanem první kategorie


Ahoj Miroslave

Stal jsi se občanem první kategorie pouze na omezenou dobu.

V Izraeli předpokládali, že se dobrovolné/povinné očkování bude opakovat každý rok.
Nyní mluví již o půl roce.
Tohle není jeden závod s covidem, tohle je štafetový závod až do konce života.

Navíc ty následky očkování se mohou projevit až po delší době mnoha měsíců a roků.
V současnosti byly zaznamenány úmrtí na trombózu až po druhé dávce.
Pokud bude přeočkování po půl roce, bude se tedy jednat vlastně o třetí a čtvrtou dávku...a tak dál a tak dál...
To je spíše úmorný maratón opakovaných očkování až do smrti,

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1707
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 15:37:27

Tara píše:Svobodný člověk věří (bytostně) svému tělu, moudrosti vesmíru,


a když ho tělo, moudrost vesmíru vede k tomu, aby se nechal očkovat, tak se nechá očkovat. Nedá na to, co mu druzí chtějí namluvit. To je opravdová svoboda. Ne se nechat dát ovlivnovat tím, co někdo jiný říká. Pokud Dušek radí, at' se lidé nenechávají očkovat, tak to neradí moudost vesmíru, ale Dušek. :D
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 15:39:38

Pelvan píše:
Navíc ty následky očkování se mohou projevit až po delší době mnoha měsíců a roků.


Ale ty následky prodělaného covídu mohou být také strašné. A to není jen domněnka, to už je realita.
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 15:46:52

Petra píše:
Tara píše:Svobodný člověk věří (bytostně) svému tělu, moudrosti vesmíru,


a když ho tělo, moudrost vesmíru vede k tomu, aby se nechal očkovat, tak se nechá očkovat. Nedá na to, co mu druzí chtějí namluvit. To je opravdová svoboda. Ne se nechat dát ovlivnovat tím, co někdo jiný říká. Pokud Dušek radí, at' se lidé nenechávají očkovat, tak to neradí moudost vesmíru, ale Dušek. :D


P.S. Nikomu bych neradila, at' se nechá očkovat nebo at' se nenechá očkovat. To si každý musí rozhodnout sám. Naslouchat svému tělu a moudrosti vesmíru - to mu řekne, co je pro něho správné. :)
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 15:50:59

Tara píše:A jestli někdo říká, že se nebojí, že nemá strach, že to dělá proto a proto, lže.


To není nic víc než tvoje osobní přesvědčení a to hodně arogantní. Z čeho máš strach, že si něco takového o druhých myslíš?
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » čtv 08. dub 2021 21:03:24

Pelvan píše:Pokud bude přeočkování po půl roce, bude se tedy jednat vlastně o třetí a čtvrtou dávku...a tak dál a tak dál...
To je spíše úmorný maratón opakovaných očkování až do smrti,

Zdravím


Myslím, že to bude stačit jednou ročně jako u chřipky.
A je to minimální "oběť" zajít si k doktorce a nechat se píchnout. Stojí to za tu jistotu, že neonemocním.

Když dorazili Evropané do Ameriky, nakazili se od nich indiáni spalničkami, neštovicemi a morem a vyhynulo cca 80% původního obyvatelstva.
Dnes díky očkování jsou už všichni v pohodě. Zabijácké epidemie buď vymizely nebo přežívají okrajově v málo civilizovaných oblastech světa.

Současná lékařská věda a její prostředky jsou geniální, perfektní a i díky tomu (což je negativní stránka tohoto pokroku) jsme se na Zemi přemnožili a hrozí nedostatek zdrojů - potravin, vody a hrozí úplná devastace Země (lesy, vody, vzduch, teplota).
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. dub 2021 21:47:41

A je to minimální "oběť" zajít si k doktorce a nechat se píchnout. Stojí to za tu jistotu, že neonemocním.

Takže přece jen strach, abych neonemocněl a co kdybych náhodou umřel :confused:
Vždyť už jsi tu byl dost dlouho, co ještě čekáš? Odcházejí daleko mladší lidé a potom! Jsme tu přemnoženi a docházejí ty zdroje.
Bože, to je duchovňák s plnou pusou mentorství, ale jak by měl přijít o život, to se raději nechá naočkovat :-)
Aby náhodou neonemocněl.

K a m j s i t u d u š i d a l , b o ž e ?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2041
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. dub 2021 21:58:51

Znám případy lidí, kteří se nechali naočkovat proti chřipce a stejně onemocněli, možná jiným typem viru a měli docela dost těžký průběh. protože tělo nejdříve muselo vyvinout sílu pro boj s naočkovaným typem jednoho viru a byli zasaženi k tomu typem jiného druhu viru chřipky. A tělo ten nápor nezvládlo.
Ale to tě nechci strašit.
Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Mě by např. vůbec nenapadlo, resp. neuvažovala jsem nikdy nad tím, že bych se nechala očkovat proti chřipce.
Jako nechat se očkovat proti VIRU, jako sorry.

Někde jsem četla takovou pěknou myšlenku, že VIRY jsou takoví supi, kteří čistí tělo od mrtvých buněk, jsou strážci čistého a živého. Jsou tedy velice prospěšní pro fungování zdravého systému, imunity.

A co si budem my, duchovňáci, povídat. Strach coby nejsilnější emoce, je nejen hybnou silou, ale i výkonnou, aby nás přivedlo k tomu, čeho se nejvíce bojíme :-)

Že by, Miroslave, smrti?

Věk už na to máš... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2041
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 22:51:21

Dalai Lamovi bude 86 let a také se nechal očkovat. :) Vůbec si nemyslím, že je to strach ze smrti, třeba je to naopak úcta k životu.

Paní Tomášová prosila manžela, at' ještě neumírá, at' ji tady nenechá samotnou. Třeba to má Miroslav s manželkou podobně.

Někdo má zase strach z očkování. Bojí se, že po něm umře. Což je samozžejmě možné. Nebo umře na covid.
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Petra » čtv 08. dub 2021 23:03:17

:)
Každopádně je to ohleduplné k druhým, když se starší lidé nechají očkovat. Protože právě oni plní nemocnice. Po očkování se bud' vůbec nenakazí nebo mají lehčí průběh a do nemocnice vůbec nemusí, nebo jen krátce. A o to jde, ulehčit nemocnicím, aby zase mohly normálně fungovat a nemusely se odkládat důležité operace.
Petra
 
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. dub 2021 10:17:49

Tara píše:
Někde jsem četla takovou pěknou myšlenku, že VIRY jsou takoví supi, kteří čistí tělo od mrtvých buněk, jsou strážci čistého a živého. Jsou tedy velice prospěšní pro fungování zdravého systému, imunity.


No, to pak není divu, když čteš a věříš takovým pitominám.
Černé neštovice, HIV, obrna, ty by tě pročistily, to bys koukala :D

I ten Covid. Některým pročistí plíce tak, že se udusí.

Je to u mne věc předběžné opatrnosti. Stejně jako přecházím na zelenou a ne na červenou.
Stejně jako si čistím zuby a chodím na preventivní prohlídky k zubaři i k obvoďákovi. A neprovozuji nechráněný sex s teplouši.
Důvěřuji osudu ale nepokouším ho.

Když už žiju v těle, jsem raději, když je tělo zdravé než nemocné. A tak pro to musím taky něco občas preventivně dělat.

A jak účinně se k virozám stavěli Duškovi Toltékové se svými metodami?

"Indiánský šaman si smutně prohlíží dalšího nemocného. Muž vyčerpaný horečkami právě usnul, na jeho tváři pokryté vřídky se konečně na chvíli zračí klid. Šaman ví, že ne na dlouho. Viděl už to mockrát… Ale na takového zabijáka je veškerá jeho moc prostě krátká."

https://epochalnisvet.cz/vic-nez-valky-nicily-indiany-evropske-bacily/

Ono se to kecá, dokud to člověka nebo někoho z blízkých nezasáhne.
V naší ulici již na covid zemřeli tři lidé. Jednomu z nich bylo 50 let
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 09. dub 2021 12:46:49

miroslav píše:A neprovozuji nechráněný sex s teplouši. Důvěřuji osudu ale nepokouším ho.
To se mi na tobě líbí Miroslave, co na srdci, to na jazyku. :D

miroslav píše:Když už žiju v těle, jsem raději, když je tělo zdravé než nemocné. A tak pro to musím taky něco občas preventivně dělat.

A co třeba se otužovat, než každý rok chodit na očkování proti chřipce... když už tedy máš z té chřipky takovou obavu.

U lidí s Alzheimerem se zjistila v mozku vyšší hladina hliníku. Hliníku je na Zemi plno a tělo si s ním dokáže poradit. Ale ne když už se dostane do krevního oběhu. A hliníkové soli v těch tvých milovaných vakcínách bývají častou součástí.
Nu ale farmaceutickým firmám jistě děláš radost...
Zdeněk
 
Příspěvky: 2809
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. dub 2021 13:05:29

Zdeněk píše:A co třeba se otužovat, než každý rok chodit na očkování proti chřipce... když už tedy máš z té chřipky takovou obavu.


"Takovou" obavu nemám, a otužuji se také, chodím do přírody atd. Ale ne z nějaké obavy, ale protože je mi to příjemné. Včetně toho očkování, je to zdravý způsob života. A zdraví je dobrý životní stav.
Z očkování mám velmi dobrý pocit.
Je to jako když armáda cvičí na možnou válku. Úplně to v tom těle cítím.
Štěstí přeje připraveným.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. dub 2021 13:24:44

P.S.
Mně spíš překvapuje "takový" strach z očkování u nemalého počtu lidí.
Zbytečné určitě není. Chrání nejen mne, ale i mé okolí - abych, kdybych se nakazil, nenakazil i mé nejbližší.
Vytvořit si obranné látky proti nebezpečným nemocem je určitě dobré. Lepší než si je vytvořit rizikovým a minimálně nepříjemným proděláním nemoci.
Opravdu to nechápu, tenhle odpor k očkování.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Zdeněk » pát 09. dub 2021 13:30:04

miroslav píše:Z očkování mám velmi dobrý pocit.

No.. jestli ten dobrý pocit nemáš taknějak z jehel a řezání obecně...

Oni lidé svého času měli i z DDT velmi dobrý pocit...
Dobrého pomálu a všeho s mírou, říkávaly naše babičky.

A ten hliník Miroslave, ten hliník... ten se v tvé krvi neodstěhuje do Humpolce...
Zdeněk
 
Příspěvky: 2809
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. dub 2021 14:00:04

Zdeněk píše:
A ten hliník Miroslave, ten hliník... ten se v tvé krvi neodstěhuje do Humpolce...


"V malém množství je hliník neškodný. Dávka hliníkových solí vakcínách je naprosto zanedbatelná. V prvních šesti měsících života kojenec dokonce přijme více hliníku z mateřského mléka než ze všech vakcín, které jsou aplikovány ve stejném období.

Množství hlinitých solí se ve vakcínách pohybuje od 0,125 mg do 0,820 mg v jedné dávce. Průměrný denní příjem hliníku v potravinách a vodě je přitom 10-15 mg. Za minimálně rizikovou se považuje hranice denní expozice hliníku ve výši 2 mg/kg tělesné hmotnosti.

Hliník se stává nebezpečným pouze při dlouhodobém vystavení vysokému množství. K němu dochází například v továrnách, ve kterých se s hliníkem pracuje. U dělníků, kteří nebyli dostatečně chráněni proti vdechování hliníkového prachu nebo výparů se mohou objevovat zdravotní problémy."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 2603
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník