Co ovlivňuje stav našeho těla

Moderátor: Pelvan

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » úte 03. lis 2015 17:31:43

Ahoj nope

Kočky jsou větší individuality než psi. Nežiji na vesnici a ve městě je to se zvířaty těžké.
Máme rybičky a králíka a je toho na nás někdy v paneláku až příliš .

Zdravím


PS pro jaosivu

Tady na tom videu Eva Moučková tvrdí, že jsme první na světě ve výskytu nádorových chorob tlustého střeva a kardiovaskulárních chorob (infarktů).
http://cestyksobe.cz/eva-mouckova-prakt ... itelky/844
Jistě je tato statistika způsobená i vlivem vzdálení Čechů od boha, ale jenom na to bych se nevymlouval.
Lidi na sebe kašlou, jedí a pijí co je (podníceno reklamou) napadne a jsou navíc hrozně líní.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » úte 03. lis 2015 22:37:43

Pelvan píše:...
Kočky jsou větší individuality než psi. ...
PS pro jaosivu
Tady na tom videu Eva Moučková tvrdí, že jsme první na světě ve výskytu nádorových chorob tlustého střeva a kardiovaskulárních chorob (infarktů).
http://cestyksobe.cz/eva-mouckova-prakt ... itelky/844
Jistě je tato statistika způsobená i vlivem vzdálení Čechů od boha, ....

My nejsme tak vzdálení od boha, spíše od jeho obrazu z minulosti.

Z boha vychází světlo, dobro, péče a j.
Máme sociální cítění, soucítění, ochotu atd. Jsme dobráci od kosti a nevedeme výbojné války.
Máme deriváty boží dobroty. Derivát = odvozenina jako v chemii.

Bůh má shovívavost, a následně potom náboženství vyžaduje starat se o lidi, dávat almužny (bezdomovcům), ale z toho vznikla odvozenina zdravotní a sociální péče, která vypadá světská, ale je odvozená od boha a jeho instrumentálního výkonného spolku, to jest bývalé církve (dnešní je odvarem a zkomírá).

Ale vzdálili jsme se od představ tvrdého boha, bojovníka za národ proti Filištínům a boha, který trestá neposlušnost i na potomcích, ještě i do 3. pokolení.
Předpisy Mojžíšova zákona chránily zdraví národa (i to vepřové může být nebezpečné a mít parazity).
Místo toho je tu lékařství, které je derivátem (odvozeno) od předpisů o čistotě a hygieně.
Místo trestů pro potomky tu mám poznatky o dědičných vlivech od genetiky, která je dědičkou a derivátem snah o dodržování předpisů o rodině u Mojžíše.

Čechové možná především želí toho, že sněm v Kostnici odsoudil tehdejšího nejlepšího kazatele a potom začala vojna.
Ke cti práva a spravedlnosti možno říci, že delegáti byli rozděleni půl na půl a zvítězili konzervativci jen těsnou početní převahou, takže půl sněmu nebyla proti Husovi.

Takže je tu asi chyba v dějinách, na kterou je těžko zapomenout. Dobré srdce, upřímnost a ochota zůstávají.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 05. lis 2015 9:24:11

Ahoj nope

Tohle neumím nijak ovlivnit:
Bůh je láska a ta vede ke svornosti. My Češi nejsme svorní, a tím jsme dle mého názoru vzdáleni od boha.
Potřebujeme mít nad sebou nějaké velení, abychom fungovali.
Kvalita těchto velících sil však během uplynulého století neustále klesá. Od Rakouska a pak Francie a Německa přes Rusko jsme se dostali až pod USA a reálně nám hrozí, že nám bude vládnout Turecko.
To znamená, že nám poroučí čím dál bezohlednější blbci. Inu Turecko, jak říkával jasnozřivě už za totáče můj tehdejší kolega v práci.

Tohle mohu ovlivnit:
Starám se sám o sebe, jak nejlépe umím.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 05. lis 2015 16:58:10

Ahoj Pelvane
Nepochopil jsem souvislost mezi mym prispevkem a tvym PS
...x
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 8:59:03

Ahoj jaosivo

jaosiva1 píše:A hle--zdravi se pomalu zlepsuje...........tu po rizku....tu po doutniku...vlastne sem uz tu o tom nekde psal, jako o Darbujanove metode( viz ona pohadka )



Přiznám se, že konec této citované věty mne naštval a tak jsem svoje PS pro Tebe nepsal zcela klidný.
Doufám, že jsi viděl rozhovor s léčitelkou Evou Moučkovou, což je jádro mého PS pro Tebe. EM tam tvrdí, že prase se neumí potit a všechna kyselina močová ale i jiné škodliviny, které tím zůstávají v jeho těle (mase), všechno to přijímáme do těla s tím vepřovým řízkem při jídle. Možná se při tom jídle a těsně po něm někteří cítí euforicky a spokojeně, ale to je chybná identifikace, slučovat svoje pocity se stavem svého těla. A tohle téma je hlavně o těle, i když jsme nerozlučně spojeni i se svojí myslí.
Piš si tedy tyto svoje komentáře do témat, pojednávajících o stavu naší mysli, já je nebudu číst a nebudu na ně ani reagovat.
Když už jsi sem napsal svoji úvahu o dávání se do pohody řízkem, nedá mi to, abych neuvedl i příčinu tohoto jevu, proč si myslím, že naše mysl reaguje na snězení prasečí mrtvoly libými pocity.
Naše mysl je od útlého dětství trénovaná na výkon, neustále jsme pobízeni vnějšími podněty k přemýšlení nebo alespoň smyslovému sledování vnějších dějů. I ve spánku se mysl pomocí snů snaží vyrovnat s přetlakem vjemů a pokynů. které do ní vnější svět cpe během dne. Časem se to stane automatismem a mysl si myslí, že musí pořád myslet bez přestání a je z toho unavená a neklidná. Projevuje se to různým neurotickým chováním a s tím spojenými nelibými pocity, moderní člověk je vlastně neurotik. Málokdo si uvědomuje, že i fungování mysli je zprostředkováno látkovou výměnou našeho těla, je to také projev našeho těla, i když jemněhmotný. A co se stane, když se nacpeme řízkem například se smaženými hranolkami? Tělo tento akt vnímá jako útok proti sobě, tyto pečením znehodnocené potraviny ve svém žaludku identifikuje jako cizorodé nepřátelské látky a nastartuje nejen trávicí proces (který na takovouto skladbu jídla je ale neúčiný), ale nastartuje i obranný proces svého imunitního systému. Protože tyto procesy v těle mají velkou spotřebu energie, potřebuje tělo vypnout nějaké procesy, které zrovna v této zátěžové situaci nepotřebuje. Proto se po takovém jídle cítím ospalý a nebaví mne nic poslouchat ani se na nic dívat a nechce se mi ani na nic myslet. Ano, tělo mimo jiné i vypne neustálý, a ve své podstatě obtěžující, kolovrátek rozumovým myšlenek naší mysli. Cvak a je ticho, žádné myšlenky. A člověk tento stav mylně identifikuje jako stav jakéhosi spokojeného blaha. Opak je však pravdou, tělo je místo nějakého blaha v průšvihu, usilovně a marně se snaží zabránit tomu, co neodvratně nastane. Nestrávená nestravitelná směs masa a přílohy se přesune ze žaludku do střev a nastartuje se tam hnilobný proces, který celý organismus uvede do stavu přiotrávenosti.
To kouření doutníků je něco podobného v drsnějším provedení, kde místo na žaludek se útočí na plíce. Oboje je vlastně určitý druh sebepoškozování a psát sem na téma "co ovlivňuje stav našeho těla" (myšleno tím kladně ovlivňuje!) o sebepoškozovacích praktikách, mi připadá provokativní a nemístné.

Takže asi tak, a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 9:28:45

Ještě uvádím k dovysvětlení mého postoje svůj pohled na Dařbujánovu metodu péče o zdraví:
Lidi na sebe kašlou, jedí a pijí co je (podníceno reklamou) napadne a jsou navíc hrozně líní.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaošivar » pát 06. lis 2015 9:43:03

ahoj
je mi líto. že ses zlobil
na Evu asi koukat nebudu
tvé konsekvence . co a jak v mém těle ovlivnuje to a to...nepřijímám...zkrátka--mám své....
celý můj model je na rozvolnování příčinných lineárních vazeb, pravidel a zákonů a na radostném sdílení synchronicit...veselých, paradoxních a nelogických......stejně jako v Dařbujánově pohádce
což samosebou nikterak nebrání tobě jít zas svou cestou
akorát je mi divné, když ty..asi vegetarián o čistých vibracích a jemného světla se rozčílíš nad mou klidnou poznámkou řízkožrouta
hodně štěstí v další práci
...x
jaošivar
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 9:57:25

Ahoj

Nejsem vegetarián. Snažím se jíst hodně syrového ovoce a zeleniny a ořechů, ale jím v podstatě všechno, i běžná jídla.
Jsem takový setrvačník a jím tyhle převařeniny a přepečetiny jednak ze zvyku, protože mi to ještě trochu (ale čím dál míň) chutná.
A hlavně tyhle kuchařské výrobky jím proto, abych si alespoň trochu rozuměl se svými příbuznými a známými, kteří moje názory nesdílí.
Nejen láska ale i celé ostatní myšlenkové a emoční procesy procházejí žaludkem.
Nechce se mi být samotářským extrémistou. K čemu mi bude moje nesdílená pravda, když bych s nikým nevydržel pohromadě?

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod arikiran » pát 06. lis 2015 11:03:59

Ahoj, dik
...x
arikiran
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 13:05:26

Ahoj ...x

Děkuji za přání i za poděkování a přeji na oplátku také hodně štěstí.
Dokud je život veselý, je to dobré a není co řešit.
Zažil jsem však okamžiky v životě, kdy to nebylo veselé a nikdo mi moc neporadil ani nepomohl.
Nakonec si musí každý poradit sám podle svých konkrétních okolností a možností.
Píši sem jako inspirátor ostatním, že to jde, něco ve svém životě měnit.
Je to dlouhodobý a ne vždy zcela příjemný proces.
Pohání mne v mém snažení nechuť před bolestí a slabostí a jiným trápením staroby a nemocí.
Vím, že to jednou přijde na každého, ale jde ten příchod potíží oddálit.
Zatím se mi to daří,

a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » pát 06. lis 2015 18:25:02

Pelvan píše:Ahoj
Nejsem vegetarián. ...

ale snažíš se
...abych si alespoň trochu rozuměl se svými příbuznými a známými, kteří moje názory nesdílí.
....
Nechce se mi být samotářským extrémistou. K čemu mi bude moje nesdílená pravda, když bych s nikým nevydržel pohromadě?

Zdravím

Ivane, nejsi sám. Vydrž !
Možná jsem já s mojí zeleninou a povidlovými knedlíky extrémista, ale nejsem s tím samotář.

Bude toho bohdá časem více a bude lépe. Jak zpívá Werich: "...až nás budou miióny...".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla (řízek)

Nový příspěvekod Pelvan » ned 08. lis 2015 17:43:34

Ahoj nope


Možná ze mě bude také vegetarián a možná také ne, ještě uvidím.

Velkou inspirací je pro mne chování dětí, například když jsme dali našemu malému synovi řízek s bramborem.
Většinou on sní kousek samotného řízku a jde od toho.
Možná je to ta nejlepší řízková strategie, ale já to s řízkem dělám trochu jinak.

Aby to nevypadalo tak, že nemám rád řízky. Tak to není.
Nemám rád řízky v kombinaci s klasickou přílohou, jako jsou brambory, nebo rýže.
Jak jím řízek, když jsem s ním sám v kuchyni?
Oloupu z něho strouhanku a tu sním jako předkrm. Oloupaný řízek nakrájím na kousky.
Na olivovém oleji nechám zesklovatět nakrájenou cibulku a přidám mrkev, pak přidám nakrájený řízek a třeba žampióny nebo papriku nebo ještě jinou zeleninu a směs krátce podusím. Nakonec, před odstavením z plotýnky, přidám stroužek česneku nakrájený na plátky.
Okořením bazalkovým pestem. Lze to i okořenit křenem.
Jím s oblohou z čerstvé papriky a rajčat a s trochou zelené naťové cibulky nebo pórku.

(J. Jonáš nám doporučoval k neutralizaci škodlivin k masu jíst cibuli, česnek a křen)

Na konec jídla krajícem chleba vytřu pánev a talíř do čista, abych si usnadnil mytí nádobí.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaošivar » ned 08. lis 2015 19:49:27

jaxe jmenuje toto forum?
co ovlivnuje stav našeho těla

a taxem naivně myslel, že je to o tom

uvádím tyto vlivy hierarchicky srovnané podle toho, jaxi to myslím já:
1- Bůh
2- Mysl
3-další vlivy...např jak a kdy nechat zesklovatět cibulku...

pakliže ovšem jsem vykázán jinam, žádný problém..a mnoho štěstí
...x
jaošivar
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosivar » ned 08. lis 2015 20:27:28

Kdyz si spravne zesklovatim cibulku...ulahodi to me mysli a telo pookreje...to me zesynchronizuje s vlivy Mysli bozske...a jo...citim se a jsem zdravejsi...
Na druhe strane strach z bolesti a smrti tento synchron narusuje
...x
jaosivar
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. lis 2015 11:59:42

Ahoj jaosivare

S řízkama jsi si začal sám, a najednou se Ti téma "řízek" nelíbí? Tomu nerozumím.
Znovu Ti navrhuji, abys psal na Tebou uvedená vznešená témata, a nehádal se tady na tématu "Péče o tělo" se mnou. Pokud sem budeš nadále přispívat, budu v tom Tvém konání vidět snahu po konfliktu se mnou. Nebo si snad myslíš, že řízek nesouvisí s tělem? Vždyť ten samotný řízek je bývalé tělo nějakého zvířete.

Tenhle obdélník, kde píši, je na stránkách, které se jmenují poradnazdarma. Pokud má někdo dojem, že s něčím může druhým poradit (i se řízkem), tak to sem může napsat. Těch radilů je zde více než případných tazatelů, i z toho asi pochází mírná řevnivost mezi některými zdejšími přispěvateli.

Stav našeho těla neovlivňuje Bůh, to je omyl. To, jak jsme celkově na tom, tj. jak jsme na tom i tělesně (nejen duševně - to je ta Tebou požadovaná mysl), to ovlivňuje podstatně náš vztah k Bohu. A vztah je oboustranná záležitost. Pokud Ty sám nechceš pro Boží pravdu nic udělat (třeba protože teď vítězí více červené trenýrky než nějaká Boží pravda), nemůže ani Bůh nic udělat pro Tebe. Co mohu udělat pro Boží pravdu já? Mohu ji hlásat, a hlásat pravdu v dnešní prolhané a zmatené době je podle mne potřebný akt. To, co jsem napsal o řízku, to je moje pravda o řízku. Nemohu psát o Boží pravdě jinak než o své poznané pravdě na základě svého strastiplného hledání pravdy metodou pokusů a omylů. Rozum (racio) už dávno žádnou pravdu nehlásá, je to zaprodanec našeho ega a všech možných prolhaných a hamižných mediálních manipulátorů.
Když jsem byl malý, byla v módě takzvaná racionální (rozumná) strava. Typická racionální snídaně se skládala z rohlíku se šunkou a sklenky mléka natočeného z těch totalitních hnusných igelitových pytlíků. Teď už se o této zhůvěřilosti nepíše, protože je to strava racionálně neobhajitelná, ale ze setrvačnosti se tak mnoho lidí dále stravuje a výsledkem je smutná statistika naší vysoké úmrtnosti na civilizační choroby, o které mluvila Eva Moučková ve videu, které Ty nechceš vidět.

Civilizační choroby jsou nemoci, které ve skutečnosti neexistují stejně tak, jako nikdy neexistoval bacil nemoci horečky omladnic. Na horečku omladnic umíraly rodičky po otravě způsobené nečistýma rukama porodníků. Na tyhle civilizační choroby umírají lidé pod vlivem svého celkového tělesného znečistění a zahlenění. To naše celkové tělesné znečistění způsobuje mimo jiné mezinárodní (všimněte si toho slova mezinárodní, národ už je pro tenhle systém sprosté slovo) potravinářský průmysl svými škodlivými mrtvými výrobky a v nemenší míře nás zasviňují předražené jedy pod názvem léky, vnucované nám pod pláštíkem jakési zdravotní péče mezinárodní farmaceutickou loby. Sdělovací prostředky vlastní titíž lidé, kteří nás systematicky výrobou jedovatých potravin a léků otravují, a proto touto cestou se tohle (co sem teď píši) normální lidé nikdy nedozvědí. Proto to píši sem.

Lidé trpí a umírají zbytečně pro prachy, které se na tom ve velkém bagrují někde hodně nahoře.

Tak to tedy vidím, a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. lis 2015 12:06:02

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pon 09. lis 2015 12:45:47

jaosivar píše:Na druhe strane strach z bolesti a smrti tento synchron narusuje


PPS

Bolest těla je pro mne velmi nepohodlná záležitost. A proč ji mám zbytečně zakoušet, když to není nutné?
Bolest je zpráva našeho těla nám, že něco neděláme dobře. Tělo nemá naše myšlenky a emoce k dispozici (to všechno ovládá ta proto tak vznešená a obdivovaná Mysl), aby mohlo s námi rozmlouvat.
Tělo má k dispozici na rozmlouvání s námi slabé negativní pocity slabosti a nevolnosti anebo naopak pozitivní pocity síly a vitality. A v případě, že je duch člověka nepozorný a na tyto slabé negativní pocity nedá, tak tělo přitvrdí a vezme si na pomoc bolest. Bolest je silný negativní pocit a nutí člověka něco v té situaci aktivně pociťované bolesti dělat.
Někdy si také vezmu prášek proti bolesti. Když mne bolí zub již druhou noc a nemohu usnout, tak si vezmu prášek. Ale důležité je pak hned jít k zubaři a nezůstat dlouhodobě u toho braní prášků proti bolesti.
Když mne bolí zanícená žíla, je situace složitější, než v případě zubu. Doktoři mne chtěli zmasakrovat kompresní punčochou a operací, to není stejné jako vytrhnout zub, to je hrozba invalidizace.
Pokud bych se svépomocí nedostal z této obtížné situace, mohl ze mne být lazar. A tato situace se mi děje opakovaně při mých různých zdravotních potížích. Připomíná mi to chůzi v minovém poli, moje návštěva lékaře při akutním tělesném průšvihu.

A o smrti jsem zatím nepsal. Děkuji, žes mi ji připomněl.
Nevím o tom, že bych měl strach ze smrti. Mám strach z případného bolestného umírání, to ale považuji za normální a nemíním s tímto strachem nic dělat.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 09. lis 2015 13:58:20

Ahoj Pelvane
To, ze mam odlisne nazory nez ty...neznamena, ze chci vyvolat konflikt..byt proti konfliktum take nic nemam...
Pouze sem je tady tyto odlisne nazory v poklidu prezentoval
Laskavy ctenar si udela nazor sam
Zdar Buh
...x
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 13. lis 2015 21:41:21

Ahoj Jaosivo

Když sem budeš psát, tak se tu alespoň bude něco dít.
Máš pro mne inspirativní příspěvky.
Dělej, jak myslíš.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » sob 14. lis 2015 7:35:58

Delej, jak myslis...mysli, jak citis...a cit s vasni a touhou po stesti, sile a uslechtilosti
Je-li me delani, mysleni a citeni koherentni a v souladu...vcetne planu, ktery ma se mnou ma Vyssi Uroven...ma to velky vliv...na mou mysl, me telo...I muj svet
...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Další

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků