Co ovlivňuje stav našeho těla

Moderátor: Pelvan

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » čtv 03. pro 2015 23:58:15

Odkaz na video: http://www.jenzeny.cz/zabava/tento-dokt ... -4777.html

Tento doktor vám ukáže, jak okamžitě uklidnit plačící dítě. Tohle musí vidět opravdu každý!
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 04. pro 2015 9:46:05

Ahoj nope

Koukal jsem na to video a je to borec. On těm miminkám zavrtí prdelkou a to jim nastartuje pocit spokojenosti.
Funguje to podobně, jako se násilným úsměvem jenom pohyby mimických svalů dá zlepšit nálada. Jde se proti proudu času: nejdříve je následek = úsměv; a ten způsobí příčinu = lepší nálada.
Tady doktor miminku zavrtí prdelkou jakoby blahem; a tomu miminku se to blaho nastartuje automaticky i na mysli. Příčina a následek funguje i obráceně, jsou to spřažené jevy v jednom přítomném okamžiku. Nic jiného než přítomnost stejně neexistuje...
Navíc s tím miminkem i ten doktor zahoupe, to je princip všech houpaček a lunaparků na světě.

Zdravím

PS
Pořídil jsem si v souvislosti se svým prodělaným zánětem žil nafukovací sedací polštář Dynasit. Při sedu na něm mne to nutí také vrtět zadkem podobně, jako se vrtí to miminko na videu. Půjčil jsem to na sezení jedné své známé a ona sedíc na tom, se začala sama od sebe nekontrolovatelně smát...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Co ovlivňuje stav našeho těla - rozšíření zadání

Nový příspěvekod Pelvan » pát 04. pro 2015 10:32:37

Ahoj

Psal jsem zde jako svůj první příspěvek do diskuse toto:


"Budu tu psát o těch složkách našeho chování, které ovlivňují stav našeho těla. Jistě je to i naše psychika, ale o té zde píší všichni ostatní.

Rozdělil jsem si ty naše tělo ovlivňující složky do následujících kolonek:

1) Náš dech má moc nás uklidnit a někdy i vyléčit. Je to první pomoc, když jde do tuhého.
2) Náš pitný režim pro nás může být zhoubný nebo léčivý.
3) Náš nutriční režim rozhoduje o našem zdraví. Jsme to, co jíme.
4) Náš pohybový režim je pro naše zdraví neméně důležitý.

Pokud by vás něco z těchto oblastí zajímalo nebo máte pocit, že o něčem zde zmíněném můžete ostatním něco zajímavého napsat, tak se tu prosím aktivně projevte."


Až teď jsem si uvědomil, že jsem opominul další důležitý bod naší životosprávy.
Body 2) a 3) se týkají příjmu naší potravy a našeho pití. Existuje ale také výdej toho, co z potravy a pití zbude:

5) Náš extrementační režim je pro naše zdraví také důležitý.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » pát 04. pro 2015 13:26:14

Pelvan píše:Ahoj nope

Koukal jsem na to video a je to borec. On těm miminkám zavrtí prdelkou a to jim nastartuje pocit spokojenosti.
Funguje to podobně, jako se násilným úsměvem jenom pohyby mimických svalů dá zlepšit nálada. Jde se proti proudu času: nejdříve je následek = úsměv; a ten způsobí příčinu = lepší nálada.
Tady doktor miminku zavrtí prdelkou jakoby blahem; a tomu miminku se to blaho nastartuje automaticky i na mysli. Příčina a následek funguje i obráceně, jsou to spřažené jevy v jednom přítomném okamžiku. Nic jiného než přítomnost stejně neexistuje...
Navíc s tím miminkem i ten doktor zahoupe, to je princip všech houpaček a lunaparků na světě.

Zdravím

PS
Pořídil jsem si v souvislosti se svým prodělaným zánětem žil nafukovací sedací polštář Dynasit. Při sedu na něm mne to nutí také vrtět zadkem podobně, jako se vrtí to miminko na videu. Půjčil jsem to na sezení jedné své známé a ona sedíc na tom, se začala sama od sebe nekontrolovatelně smát...

Ivane,
stejně důležité, jestli ne více, je, že doktor složí děcku jeho ruce na prsou pod bradičku a obejme mu krček tím údolím ruky mezi palcem a ukazovákem (obloukem).
to se dítěti navrátí dojem jako když ještě v děloze mělo ruce složené na prsou. Levá ruky dítěte objímá pravou ruku.
Ruce byly v děloze také složené a v těsném objetí.
Pocit nepohybu a těsnosti dosáhne lékař svou rukou pod bradou dítěte a také tím, že dítě jeho váhou tlačí proti jeho ruce.
Video připomíná dodržení polohy ve 45 stupních. Tak dítě samo tlačí proti ruce a má utěsněný krk, který se nehýbe. Jako "za starého dobrého času" ještě v děloze.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod arikiran » pát 04. pro 2015 13:45:38

ahoj Pelvane

po pěti stránkách naší debaty tě tedy z ní neovlivnilo nic a dals sem zase ty samé body....pardon..obohacené o exkrementační fázi...
no nic...snad sem aspon zapůsobil na někoho jiného....
já...jako správný exkrement..v tichosti toto vlákno opouštím...
...x...
arikiran
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » pát 04. pro 2015 15:56:37

arikiran píše:ahoj Pelvane

po pěti stránkách naší debaty tě tedy z ní neovlivnilo nic a dals sem zase ty samé body....pardon..obohacené o exkrementační fázi...
no nic...snad sem aspon zapůsobil na někoho jiného....
já...jako správný exkrement..v tichosti toto vlákno opouštím......x...

Opustil bys stránku jen z nesplněného přání někoho ovlivnit?

Ba, ještě máš málo znalostí o životě.

Ještě vydrž, přijde to časem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » pát 04. pro 2015 16:44:19

Me prani nebylo splneno jen u Pelvana, byt to vypadalo slibne, a to me zklamalo...
Jiste to cte vic lidi...a jak u nich dopadlo me prani...obratit pozornost na psychiku a mysl, to nope nevis...
Koneckoncu napr Petra nam podekovala, za oz dekuji

Tva prohlaseni, kolik toho vim o zivote...beru vazne...skutecne malo, dle meho soudu...
Abych to ale uvedl do souladu s tvym myslenim...pak toho vim mnohem vic nez bezny clovek...to malo znamena to, ze jako carodej sem vskutku zacatecnik

A tady ti, nope, mohu oplatit tvou radu...vydrz I ty, stoji to za to

Zdar Buh a hodne stesti
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » sob 05. pro 2015 16:21:45

Ahoj jaosivo

Pelvan píše:"Budu tu psát o těch složkách našeho chování, které ovlivňují stav našeho těla. Jistě je to i naše psychika, ale o té zde píší všichni ostatní.

Rozdělil jsem si ty naše tělo ovlivňující složky do následujících kolonek:

1) Náš dech má moc nás uklidnit a někdy i vyléčit. Je to první pomoc, když jde do tuhého.
2) Náš pitný režim pro nás může být zhoubný nebo léčivý.
3) Náš nutriční režim rozhoduje o našem zdraví. Jsme to, co jíme.
4) Náš pohybový režim je pro naše zdraví neméně důležitý.

Pokud by vás něco z těchto oblastí zajímalo nebo máte pocit, že o něčem zde zmíněném můžete ostatním něco zajímavého napsat, tak se tu prosím aktivně projevte."


Až teď jsem si uvědomil, že jsem opominul další důležitý bod naší životosprávy.
Body 2) a 3) se týkají příjmu naší potravy a našeho pití. Existuje ale také výdej toho, co z potravy a pití zbude:

5) Náš extrementační režim je pro naše zdraví také důležitý.


Dobře, myslel jsem si, že zde budu psát o HMOTNÝCH složkách našeho života, které ovlivňují naše zdraví.
Nechcete o nich nic slyšet, nezajímá vás to, je to pro vás málo VZNEŠENÉ téma.
Pokusím se tedy vyhovět této vznešené poptávce:

Takže za 6)
Pro naše zdraví je velmi důležité to, jakými myšlenkami se naše mysl zaobírá. Je to jemně hmotná podmínka dobrého zdraví. Dříve se to řešilo hlavně modlitbou, ta snaha o kultivaci našich myšlenek. V moderní době se tomu říká duševní hygiena, která se ale nikde kvalitně neučí a ani nepraktikuje a podle toho ten náš život také vypadá.
Za sebe bych zde chtěl zdůraznit, že jako z mého pohledu nejnosnější myšlenku vnímám motiv vděčnosti za všechno...

Za 7)
S myšlenkami úzce souvisí naše pocity, které by se daly charakterizovat naší převládající náladou. Tato oblast je již přehlednější, neboť myšlenek jsou tisíce a možná milióny, ale druhů nálad je mnohem méně. Odhaduji ten počet různých nálad na tak okolo deseti.
Nálada souvisí s myšlenkami tak, že hodně pozitivních myšlenek táhne také výslednou náladu takto přemýšlejícího člověka do pozitivního směru a naopak to funguje úplně stejně.
Zatímco myšlenky jsou jemně hmotné procesy v mozku, nálady by se daly charakterizovat jako převládající frekvence těchto myšlenek v mozku.
Trochu to připomíná fyzikální kvantovou teorii.
Domnívám se, že běžně hovorově označované negativní nálady, jako je například hněv, strach, smutek, pocit bezmoci či lhostejnost odpovídají různým kvantům energie, kterou dotyčná mysl disponuje.
Těmto negativním náladám odpovídají i pozitivní nálady v hladinách přijetí, důvěry, radosti, pocitu vitality a lásky.
Přechody mezi těmito hladinami nálad jsou v životě běžné. Nějak cíleně se snažit ovlivnit svoji náladu je sice těžké, ale je to možné například přes uvážlivou volbu našich myšlenek.
S něčím konkrétním by se mělo začít, v modlitbách se zmiňuje princip odpuštění. Jan Havelka doporučuje s láskou a vděčností přijímat všechno tak, jak to je.

Za 8 )
Nad tím vším ční nějaké tajemno, kterému se říká duch, bůh nebo vesmír nebo zákon (dharma). Ten to nějak zastřešuje, aby to celé fungovalo. Toto cosi tajemného nemusí být nutně hmotné jako nějaký dědeček sedící na obláčku, a ani to nemusí být nějak konkrétně místně nebo časově omezené.
I toto tajemné cosi může mít formou jakési milosti vliv na naše zdraví, jakož i na všechno na světě.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. pro 2015 15:38:17

Ahoj

Poznamenávám sem, že tohle vlákno pokračuje na vlákně:
Stav našeho těla ovlivňuje psychika
viewtopic.php?f=329&t=7280#p120247

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » stř 23. pro 2015 17:06:30

Ahoj

Poznamenávám sem ještě, že tohle vlákno navazuje na vlákno:
Hodně zdraví
viewtopic.php?f=305&t=6379&start=120

A ještě jednou zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » stř 21. pro 2016 16:58:16

ROZDĚLENÍ POHLEDU

Tady uvedu úvahy povědomé těm, kdo ještě chodili před sametem do školy, a nebudu nic připomínat, abyste si mohli vychutnat pocit „objevování“.
Směr „dialektický materialismus“ rozeznává obsah a formu. Obsah se může případně po částech měnit, aniž by se moc měnila forma. Na př. v republice dojde po kouscích k omezování svobod, aniž by se měnila forma republiky. Pokud by se nahromadily změny nad únosnou míru, forma nevydrží a naráz se změní, např. vznikne revoluce nebo opak demokracie, diktatura.

Poučkou je, že narůstání změn se děje po malých dílcích kvantitativně, ale ke změně formy dochází naráz, forma se mění skokově, kvalitativně.
Forma se mění, když dosavadní forma neunese všechny malé změny, které se nahromadily doposud.
Nová forma, která se náhle objevila a je kvalitativně odlišná poskytuje možnost existence pro to vše, co se kvantitativně nahromadilo.
Poučka je:
stará forma pojme kvantitativní změny, a pojme jich tolik, kolik unese, a až je kapacita pro změny překročena, mění se forma kvalitativně, náhle“.
Staré časy se náhle mění.

Příkladů je v dějinách nadostač.
a/ ve feudalismu s formou cechového zřízení, kde syn dědí řemeslo po otci, vznikají stále nové výrobní postupy, až náhle vyústí v průmyslovou revoluci v nové formě kapitalismu s volným trhem.
b/ v Čechách se přervala kontinuita vládnutí českých králů, nový státní útvar republika 1919 byl nevyzkoušený a nemohl pojmout zkušenosti vládnutí, nahromaděné z Rakouzska a tudíž nová kvalitativní forma Československé republiky byla jako novum na zelené louce bez kořenů. Měla však štěstí, až do roku 1939.
c/ monarchie v Británii byla schopná absorbovat více vlivů, invazi Normanů, Magnu Chartu, porážku katolické církve, diktaturu Cromwella, kolonialismus, ale forma království přežila.

Dodejme, že učení o obsahu a formě bývá aplikováno v marxismu výhradně v oblasti dějin, výroby, ekonomie a politiky.
Nejmenší atom je jeden člověk jako deskriptivní jednotka spotřeby a výroby. Dovnitř člověka se v marxismu nevidí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod vostálník » čtv 22. pro 2016 8:15:03

Kdyby ony malé změny nebyly kvalitativní, tak by nedošlo k kvalitativní změně...


Představ si dvě armády, v jedné je deset vojáků a v druhé je jich tisíc,

přesto těch deset vojáků porazí těch tisíc,

nebot těch deset vojáků je v kvalitativním útvaru - jsou pohromadě,

zatímco těch deset tisíc postupje voják za vojákem v kilometrovém rozestupu, tedy jejich útvar je sice kvantitativní, ale nemá kvalitu

Pokud se ovšem vojevůdce poučí a udělá kvalitativní změnu svého vojska, takže např. v kilometrovém rozestupu bude postupvat deset vojáků, je již pravděpodobné, že vojsko s deseti vojáky porazí

a když udělá kvalitativní skok na sto vojáků, tak vyhraje

Takže vývoj se děje pomocí změny kvality, nebot stokráte vopakovaná lež se nestane pravdou...

Jen se prostě tak dlouho chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne, a ty si pak pořídíš vodovod...
vostálník
 

Předchozí

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník