Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Moderátor: Pelvan

Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod Linda. » pát 14. říj 2016 15:59:10

Každá nemoc má podvědomý spouštěč v psychice, je to ověřené i současnými výzkumy v medicíně.

Jednotlivé nemoci jsou fyzickými důsledky našich automatických, navyklých podvědomých postojů, které pořád znovu vyvolávají poruchy ve fyzickém těle. Bez rozpuštění psychického spouštěče té konkrétní nemoci se dají její fyzické příznaky nanejvýš tlumit pomocí prášků. Mám s tím vlastní mnohaletou zkušenost: "Pouhým" postupným uvědomováním si a rozpuštěním psychických návyků (např. úporné snahy osobního já všechno zvládnout) nakonec samy od sebe zmizely nemoci, které začaly už v poměrně mladém věku. Bylo jich víc, mimo jiné chronické žlučníkové a žaludeční bolesti, které trvaly celé desítky let, neustále se opakující angíny, a taky artróza (ověřená lékařským vyšetřením a snímkováním), která u mě asi před dvaceti léty nakonec skončila tak, že dva roky jsem mohla chodit už jen pomocí berlí; každý krok byl utrpení. To je ale dávná minulost, dneska ve svém vysokém věku můžu chodit i docela rychle, pružně, a žádné klouby mě nebolí. Ani při změnách počasí. Zaplaťpámbu.

Z čeho všeho se MUDr.D.Hawkins ve vysokém věku uzdravil pomocí rozpoznávání a rozpouštění svých podvědomých sklonů? Jejich vytrvalým rozpoznáváním a upouštěním od nich se samy od sebe zvyšovaly vibrace všech systémů a subsystémů jeho těla, včetně buněk, od nejnižší vibrační úrovně, kterou v těle jeho neuvědomované postoje automaticky vyvolávaly, až po stav, kdy čím dál víc buněk i orgánů vibrovalo vysoko a začaly se proto automaticky chovat “zdravě.” To bude zřejmě příčina i všech tzv. zázračných uzdravení, u kterých lidi doteď nedokázali pochopit, proč k nim došlo.

V knize Healing and Recovery o tom D.H. píše:


"Jelikož jsem měl tak velký seznam nemocí, musel jsem je všechny napsat, abych si je zapamatoval, protože polovinu z nich bych byl zapomněl, i když některé z nich trvaly po mnoho let. Například jsem měl duodenální vřed, který se nedal vyléčit. Prošel jsem všemi tradičními léčebnými procedurami, psychoanalýzou a celou řadu věcí; začalo to už na lékařské fakultě.

O dvacet let později jsem stále ještě měl vřed, a nejen to, byl to jiný druh vředu, který dělal díry v dalších částech mého dvanácterníku. Hrozila perforace a krvácení a opakovaně to způsobovalo zánět slinivky břišní. Také jsem měl zánět tlustého střeva s krvácením a s divertikulitidou. Divertikulitida byla ve skutečnosti tak zlá, že jsem několikrát skončil v nemocnici na transfuzi, málem jsem vykrvácel k smrti.

Kromě toho jsem měl migrény, které byly neléčitelné. Do jisté míry pomáhala psychoanalýza, setkal jsem se s neurology i s proslulými světovými odborníky, ale nepomohlo mi to od migrény, která údajně souvisela i s mnoha alergiemi. Byl jsem také přecitlivělý na látky obsažené v atmosféře. Nemohl jsem chodit na místa, která byla před několika týdny ošetřena těkavými látkami, protože stačila jediná částečka z milionů částic ve spreji, aby vyvolala migrénu.

Kromě toho jsem měl také Raynaudovu chorobu, která oslabovala průtok krve do mých končetin, začínala ohrožovat mé prsty gangrénou, způsobovala zhoršování krevního oběhu v rukách i nohách, které byly neustále studené. K tomu všemu jsem měl dnu a vysokou hladinu kyseliny močové. Samozřejmě jsem byl kvůli tomu na dietě. Měl jsem dnovou artritidu a v zadní části svého auta si jsem vozil hůl a léky. Dovedete si představit, jaké je zvedat ze zadní části vozu hůl, když se náhle objeví záchvat dny s bolestí, která je zcela paralyzující? Ta hůl byla v mém autě po mnoho let.

Ve stejné době jsem měl těžkou hypoglykémii. Nemohl jsem jíst cukr, sladkosti nebo škroby. Takže vzhledem ke všem těm alergiím, vředům, divertikulitidě, ostatním gastrointestinálním problémům, zánětu slinivky břišní a občasným žlučníkovým záchvatům existovalo ve skutečnosti jen velmi málo věcí, které jsem mohl jíst. Když jsem občas zašel do restaurace, jediná věc, kterou jsem si mohl bezpečně dát, byl hlávkový salát. Nemohl jsem jíst rajčata, protože semínka by mohla zhoršit divertikulitidu, která si v minulosti vyžádala hospitalizaci a krevní transfúze. Měl jsem také padesát liber nadváhy. (Později popíši, jak jsem zvládl tento problém.)

Bylo to špatné s gastrointestinálním traktem; s oběhovým systémem; se zažívacím systémem; s hormonální rovnováhou; s chemickým složením krve, včetně zvýšené hladiny cholesterolu a kyseliny močové; plus migrénami. Všechny tyhle věci ukazovaly na stres a zátěže v centrálním nervovém systému a na zhoršené fungování autonomního nervového systému. Navíc jsem měl pilonidální cystický nádor, který by za normálních okolností vyžadovat chirurgický zákrok, ale pomalu spontánně mizel.

Později došlo k těžkému srdečnímu selhání kvůli nerozpoznané Gravesově chorobě (poruše štítné žlázy), pro kterou byla předepsána operace nebo ozařování, to jsem ale odmítl. Vyšetřením hrudníku byl zjištěn nádor v pravém horním plicním laloku. Byla provedena biopsie, ústící v kolaps a pneumotorax (nahromadění vzduchu nebo plynu v prostoru obklopujícím plíce). Biopsie ukázala, že léze byla formou ptačí tuberkulózy, já jsem odmítl brát doporučovaných pět antibiotik v hodnotě 10.000 $ měsíčně, protože tak jako tak měly nízký léčivý účinek. Léze plic pomalu mizela bez jakéhokoli fyzického léčení. Porucha srdeční funkce se zlepšovala, stejně jako pneumotorax. Funkce štítné žlázy se nakonec vrátila k normálu bez operace nebo ozařování. Navíc, když jsem dělal tesařskou práci, došlo k amputaci levého palce a na chirurgii to dali do pořádku bez anestezie, stejně jako opakující se tříselnou kýlu, také bez anestézie. Chronicky recidivující neřešitelné duodenální vředy zmizely po třech ošetřeních akupunkturou.

Všechny výše uvedené nemoci a chirurgické zákroky se zpracovávaly a řešily popsaným upouštěním od odporu v každém okamžiku, rušením systémů přesvědčení a naprostým odevzdáváním se Boží Vůli. K vyléčení toho všeho došlo bez narkotik nebo anestetik. Celá řada nemocí byla důsledkem karmických sklonů, které vyplavaly na povrch intenzivní duchovní prací, což urychlilo jejich počáteční vynoření, později ale usnadnilo jejich zdánlivě zázračné uzdravení a zmizení."


Pro případné zájemce: značná část této knihy je v originále publikovaná tady

https://books.google.cz/books?hl=cs&id= ... ng&f=false


MUDr. PhDr. David R. Hawkins byl profesorem filozofie na University of Colorado, Boulder, on a jeho žena Frances založili Mountain View centrum pro environmentální vzdělávání (kombinace think-tank a hands-on workshop - centrum pro děti a učitele.) Pracoval jako ředitel North Nassau Mental Health Center (1956-1980) a byl ředitelem výzkumu v nemocnici ve Brunswicku (1968-1979) na Long Islandu. Spolu s laureátem Nobelovy ceny chemikem Linusem Paulingem byl spoluautorem průkopnické práce “Orthomolecular Psychiatrie” a zavedl v psychiatrii nové oblasti. Jeho přístup k lidské psychice vedl k vyléčeni řady dětí i dospělých z chorob, které se do té doby považovaly za neléčitelné http://www.hawkinscenters.org/
Linda.
 

Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod nop » čtv 24. srp 2017 13:15:02

Všechny nemoci jsou psychického původu ?
Dohledat chybnou myšlenku či pocit, který způsobil určitou nemoc, není zas tak těžké....

Můj případ: Jel jsem v tramvaji, stál jsem u dveří a držel jsem se tyče. Najednou tramvaj zabrzdila a hodilo to mou na zem. Vysmekl jsem se z tyče a odletěl dva metry přes podlahu. Dopadl jsem na předloktí. Potom jela dál, protože tramvaj zůstala celá. Nejspíš zabrzdila před něčím co jí vlezlo nebo vjelo do cesty a nedošlo ke krachu.
Vstal jsem bez viditelných následků. Jen jsem cítil štípání od zápěstí po loket. Doma jsem viděl, že celé předloktí je napuchnuté.

Dal jsem si tam studený obklad. Napuchlina trvala ještě dva dny. Později to mělo následky, abych to zkrátil: opuch stlačil lymfatické cévy, lymfa v ruce neproudila, nastal zánět a ztráta pohyblivosti u prstů (loket vydržel).

Tak a určete, jaký je vliv levé a pravé poloviny a mého "rozhodnutí", citového nebo rozumového.


ů.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2503
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. srp 2017 18:48:42

Je možné hledat duchovní příčinu chronologicky podle návodu:

První pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "rozlišuj levou a pravou polovinu těla"

Levá polovina těla

Když člověk onemocní na levé polovině těla, tak psychickou příčinu této nemoci má vždycky hledat v citové oblasti svého života, tedy v mezilidských vztazích.

Takováto nemoc totiž vzniká jako reakce na chybné myšlenky a pocity, které souvisí:

s ním samotným
s partnerem
s dětmi
s rodiči
se sourozenci
s kolegy v práci, které dotyčný považuje za své blízké
s atmosférou doma
apod.

Jedná se vždycky o oblast, kde je člověk zainteresován svým srdcem (city).

Druhé pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "sleduj to, kdy nemoc začala"

Bylo něco ve výše uvedené oblasti, co způsobilo rozrušení před úrazem?

Třetí pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "podívej se, nakolik je nemoc vidět“

Zvážit, zda:
projev nemoci mohou vidět všichni
Tyto nemoci s běžně viditelnými projevy vždy ukazují na nesprávný postoj vůči druhým, a to kromě rodiny a partnera.

projev nemoci mohou většinou vidět jenom blízcí (rodina)
Jsou tedy nemoci, jejichž projevy jsou viditelné na tělesných partiích, které bychom neměli běžně ve společnosti odhalovat. Mezi tyto partie patří ramena, hrudník, záda, hýždě, nohy.

Čtvrté pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "zohledni intenzitu signálů těla"

Páté pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "při zranění rozlišuj, kdo ti ho způsobil"

Zranění, které vzniklo jako zásah vyšší moci

Mezi zranění způsobené jako zásah vyšší moci patří všechny příhody na těle, u kterých nelze jednoznačně určit původce tohoto zranění - lidé říkají, že se to stalo náhodou:

spadnutí větve na člověka, kterou nikdo nehodil
zranění při havárii letadla, kdy se prokáže ze ta nemohl ani pilot a ani nějaká technická závada
zranění při povodni, zemětřesení či jiných pohromách a katastrofách
atd.


Zranění zásahem vyšší moci vždycky vznikají tehdy, když zraněný člověk:
si neváží života - tzn. nemá správně srovnané životní hodnoty a priority

je nevděčný

nenakládá s tím, co má, tak, jak by měl, protože si toho neváží.

LYMFATICKÉ POTÍŽE

Varování, že mysl potřebuje soustředit na nejzákladnější životní skutečnosti, na lásku a radost.

Afirmace: "Jsem zcela soustředěný na lásku a radost ze života. Přizpůsobuji se životu. Jsem klidný."
Návštěvník
 

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod nop » čtv 24. srp 2017 21:38:32

Návštěvník píše:Je možné hledat duchovní příčinu chronologicky .....podle návodu:
První pravidlo při dohledávání psychické příčiny nemoci - pravidlo "rozlišuj levou a pravou polovinu těla"

Když člověk onemocní na levé polovině těla, tak psychickou příčinu této nemoci má vždycky hledat v citové oblasti svého života, tedy v mezilidských vztazích.....
Bylo něco ve výše uvedené oblasti, co způsobilo rozrušení před úrazem?
.....
(Afirmace: "Jsem zcela soustředěný na lásku a radost ze života. Přizpůsobuji se životu. Jsem klidný.")

Abych nebyl bláhový, nepomyslím si: "všechno špatné pochází z mé mysli, nýbrž spíše:

"může se stát, že něco má vliv, co ještě nevím",

pro přemýšlivé: K VYSMEKNUTÍ A PÁDU BY NEDOŠLO, KDYBYCH SI PŘEDTÍM SEDNUL na volné místo a tedy by na mých myšlenkách a citu nezáleželo.
Stejně tak by se nic nestalo, kdyby té tramvaji nic venku nevešlo (nevlezlo) do cesty.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2503
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod Jana » pát 25. srp 2017 5:19:00

nop píše: K VYSMEKNUTÍ A PÁDU BY NEDOŠLO, KDYBYCH SI PŘEDTÍM SEDNUL na volné místo a tedy by na mých myšlenkách a citu nezáleželo.


Možná tohle je přesně to, co by se mělo vyjasnit.

Bezpodmínečná láska, která vede do Božího království, zahrnuje všechno, naši tělesnou schránku nevyjímaje. Je to vlastně to, co je k Božímu království přidáno, laskavost a ohled k Božímu dílu. Miluj bližního svého, jako sebe sama. Tedy sebe sama z té laskavosti nevyjímaje.

Neznamená to urvat si pro svou osobu něco lepšího, než má ten druhý, ale je to moudrost, která v MHD nechá postát kluka plného energie a na sedadlo usadí kmeta, který by mohl upadnout.

To, co usadí kmeta na sedadlo, není strach z pádu, ale láska a moudrost, které dopřávají to nejlepší možné pro celek. Vždyť až bude onen mladík, který pouští sednout, kmetem, tak si tenhle ohled také rád užije.

Kmet mladíka učí nejen ohled dávat, ale svým vzorem mu ukazuje, že je možné ho i přijímat. Může dát mladíkovi uctivé poděkování, zanechat v jeho i ve svém srdci otisk dobra a radosti.

A jestli bylo sedadlo volné a kmet si nesedl, tak jaká síla neumožňovala udělat pro něj to nejlepší, co v danou chvíli bylo možné?

Do Božího království nevejde nikdo, kdo sám sebe upozaďuje a myslí si o sobě, že není pro to dobré dost dobrý.

Do Božího království nás nepouští nejen žalobce, který v nás žaluje na ty druhé, ale který žaluje na nás samotné.

Podle Luisy:

NEHODY

Neschopnost brát se za svá práva.

Afirmace: Zasloužím si dobro.


:)

Nope, zasloužíš si bezesporu to nejlepší.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10661
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod .Petra » pát 25. srp 2017 10:00:36

nop píše:Abych nebyl bláhový, nepomyslím si: "všechno špatné pochází z mé mysli, nýbrž spíše:

"může se stát, že něco má vliv, co ještě nevím",

pro přemýšlivé: K VYSMEKNUTÍ A PÁDU BY NEDOŠLO, KDYBYCH SI PŘEDTÍM SEDNUL na volné místo a tedy by na mých myšlenkách a citu nezáleželo.
Stejně tak by se nic nestalo, kdyby té tramvaji nic venku nevešlo (nevlezlo) do cesty.


Jestli je to tvůj osud setrvávat ve starých postojích, Nope, tak to tak zůstane a zřejmě nebudeš nikdy zcela spokojený.

Jestli je tvůj osud staré postoje přezkoumat a zkusit třeba i něco nového, tak je možné, že se tím otevře cesta k větší spokojenosti.

:)
.Petra
 

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod nop » pát 25. srp 2017 10:25:42

.Petra píše:
nop píše:Abych nebyl bláhový, nepomyslím si: "všechno špatné pochází z mé mysli, nýbrž spíše:

"může se stát, že něco má vliv, co ještě nevím",

pro přemýšlivé: K VYSMEKNUTÍ A PÁDU BY NEDOŠLO, KDYBYCH SI PŘEDTÍM SEDNUL na volné místo a tedy by na mých myšlenkách a citu nezáleželo.
Stejně tak by se nic nestalo, kdyby té tramvaji nic venku nevešlo (nevlezlo) do cesty.


Jestli je to tvůj osud setrvávat ve starých postojích, Nope, tak to tak zůstane a zřejmě nebudeš nikdy zcela spokojený.

Jestli je tvůj osud staré postoje přezkoumat a zkusit třeba i něco nového, tak je možné, že se tím otevře cesta k větší spokojenosti. :)

To je zamotané.
Nic se neděje, ale hledáme, jaké duchovno by se mohlo vyšťourat. Jsem zvyklý někdy stát, nechce se mi sednout, pěkně to houpá, zvláště v autobuse, jako nenáročná gymnastika.
Místa bylo dost, chtěl jsem si postát. Ale nemělo to něco vlítnout před tramvaj.

A teď to myšlení, které vyhrabává jako krtek co se dá, vašimi slovy:
"Jestli je to tvůj osud, Nope, postávat u tyče a pohupovat se v kolenou, zřejmě nebudeš nikdy zcela spokojený."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2503
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod .Petra » pát 25. srp 2017 10:38:56

nop píše: Jsem zvyklý někdy stát, nechce se mi sednout, pěkně to houpá, zvláště v autobuse, jako nenáročná gymnastika.
Místa bylo dost, chtěl jsem si postát. Ale nemělo to něco vlítnout před tramvaj.Třeba už nejsi tak pohotový jako za mladých let, Nope.


"Jestli je to tvůj osud, Nope, postávat u tyče a pohupovat se v kolenou, zřejmě nebudeš nikdy zcela spokojený."

Spíš: Jestli je tvůj osud, Nope , postávat u tyče, přestože nejsi již tak pohotový jak za mladých let, může docházet k úrazům.

:)
.Petra
 

Re: Duchovní příčiny nemocí - diskuze

Nový příspěvekod nop » pát 25. srp 2017 13:56:44

.Petra píše:
nop píše: Jsem zvyklý někdy stát, nechce se mi sednout, pěkně to houpá, zvláště v autobuse, jako nenáročná gymnastika.
Místa bylo dost, chtěl jsem si postát. Ale nemělo to něco vlítnout před tramvaj.


Třeba už nejsi tak pohotový jako za mladých let, Nope.


"Jestli je to tvůj osud, Nope, postávat u tyče a pohupovat se v kolenou, zřejmě nebudeš nikdy zcela spokojený."

Spíš: Jestli je tvůj osud, Nope , postávat u tyče, přestože nejsi již tak pohotový jak za mladých let, může docházet k úrazům. :)

Výborná odpověď. :yeah:
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2503
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník