Uzdravování skrze přijetí bolesti

Moderátor: Pelvan

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » pát 16. pro 2016 9:24:22

Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše:Cesta je jedině ta, že bolest v sobě objevím, přiznám si ji, přijmu ji a prožiji ji vědomě, teď ji skutečně prožiji, v duši, v srdci, v těle. Ano, velmi stará bolest, když ji v sobě objevím strašlivě bolí, je tak stará, že tím časem narostla, nabobtnala. A já tu velikou bolest prožiji se vším všudy znovu a teprve teď začne odcházet. Odchází pomalu, ale když to přijmu, zmizí zcela. Ve mně potom zůstane volný prostor, ten, který doposud vyplňovala bolest."

http://www.nasandel.cz/2010/06/12/uzdra ... i-bolesti/


Ten konec citovaného článku se Ti z té Tvé ukázky nějak ztratil a přitom je asi dost důležitý.

"Cesta je jedině ta, že bolest v sobě objevím, přiznám si ji, přijmu ji a prožiji ji vědomě, teď ji skutečně prožiji, v duši, v srdci, v těle. Ano, velmi stará bolest, když ji v sobě objevím strašlivě bolí, je tak stará, že tím časem narostla, nabobtnala. A já tu velikou bolest prožiji se vším všudy znovu a teprve teď začne odcházet. Odchází pomalu, ale když to přijmu, zmizí zcela. Ve mě potom zůstane volný prostor, ten, který doposud vyplňovala ta bolest. A ten prostor je třeba naplnit, teď ho mohu naplnit skutečnou láskou . Láskou, kterou najdu ve svém srdci. Lásku, kterou nehledám venku, u druhých, ale v sobě. Lásku, která je svobodná, odvážná, otevřená, bezpodmínečná a rovná. A takto uzdravená již nebudu dál šířit epidemii bolesti…..ale lásku….."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Jana » pát 16. pro 2016 9:30:51

Pelvan píše:
"Cesta je jedině ta, že bolest v sobě objevím, přiznám si ji, přijmu ji a prožiji ji vědomě, teď ji skutečně prožiji, v duši, v srdci, v těle. Ano, velmi stará bolest, když ji v sobě objevím strašlivě bolí, je tak stará, že tím časem narostla, nabobtnala. A já tu velikou bolest prožiji se vším všudy znovu a teprve teď začne odcházet. Odchází pomalu, ale když to přijmu, zmizí zcela. Ve mě potom zůstane volný prostor, ten, který doposud vyplňovala ta bolest. A ten prostor je třeba naplnit, teď ho mohu naplnit skutečnou láskou . Láskou, kterou najdu ve svém srdci. Lásku, kterou nehledám venku, u druhých, ale v sobě. Lásku, která je svobodná, odvážná, otevřená, bezpodmínečná a rovná. A takto uzdravená již nebudu dál šířit epidemii bolesti…..ale lásku….."

Zdravím


Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » pát 16. pro 2016 9:34:35

Ahoi Návštěvníku

Návštěvník píše:Jak zastavit utrpení od Ilony Ciunaite http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... t-utrpeni/


Ten závěr článku se mi moc líbí:

"Povšimnout si frustrace, pozorovat, jak mechanismus pracuje a ptát se – co je za tím? Co je to, co se cítí ohroženo? Co je tady, co se chce něčeho držet? Co se potřebuje chránit a od čeho přesně? Naslouchat a všímat si pocitů v těle je klíč k uvolnění zablokovanosti.

Když je spatřeno, že zde není nic, co by bylo třeba chránit, mechanismus se v těch samých situacích již více nespustí. Ale neočekávej, že budeš šťastný/á navěky. Nic netrvá věčně. Život je pohyb mezi expanzí a kontrakcí. Věci se dějí a budou se dít. Mír je zde tehdy, když není odpor vůči tomu, co tu již je.

Takže prvním krokem ke konci utrpení, je říct mu ano. Je ok cítit se mizerně. A je ok chtít s ním skoncovat.

Druhým krokem je, opravdu se zajímat, abys viděl/a, že trpící není někdo, kdo vykukuje za pocity. Když se pocity vynoří, podívej se za ně, je tam pociťovatel? Dá se to najít v tvé zkušenosti? Nebo jen v myšlení? Je teď tady?

Třetím krokem by bylo prozkoumat, co je toto slovo „já“ a na co poukazuje. Může toto „já“ být nalezeno? Nebo je to jen vymyšlená story O mně, jako story o Santovi?

A nejvíc ze všeho, buď na sobe hodný/á. Lásku, kterou hledáš, je Tvá vlastní láska k sobě. Tím, že řekneš ano svým pocitům, dveře se otevřou. Zvyk myšlenek o utrpení začne uvolňovat své sevření.

Ve zkratce, není to utrpení, kterého se chceš zbavit, ale podívej se sám/sama, ve tvé zkušenosti, že tam, kde si myslíš, že je já/ trpící, není nic.

Pokud jsi to shledal/a nápomocným, prosím, sdílej s přáteli.

Autor článku: Ilona Ciunaite, http://liberationunleashed.com, http://batgap.com/ilona-ciunaite-elena-nezhinsky/
překlad: Karla

Témata tohoto článku: neexistence já"

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » pát 16. pro 2016 10:10:43

PS

Návštěvník píše:http://magazin.maitrea.cz/procitit-vsec ... -co-je-to/



Naše mysl - nepřítel, nebo přítel? / Canela Michelle M. - české titulky

Tohle video je bohužel nedokončené, ale jinak je velmi působivé:

Jak se otevřít a být tady a teď? / Canela Michelle M. (MAITREA, 7.11.2013) - část I.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » pát 16. pro 2016 10:49:58

PPS

Návštěvník píše:Zajímavé je, že pocity bývají v těle různě zřetězené a jejich umístění není náhodné. V krku mají lidé často pocity způsobené zablokovanou komunikací, bolest hlavy bývá často způsobena konfliktem mezi naším rozumem a citem (něco jiného chci a cítím a něco jiného dělám). Na zádech a ramenou lidé často cítí tlak (tlak naší minulosti i přítomnosti = je toho na mě moc). Tlak vzadu mezi lopatkami je spojen s nedostatečnou sebeláskou. Bolest v bedrech často s nerovnováhou ve vztazích a někdy i s penězi. Většinou když člověk čistí svoje tělo končí všechny pocity v srdci. Srdce bývá nejvíce zraněné. Pod vrstvami pocitů se vždy skrývá láska. Naše přirozenost. Krásně o tom píše Brandon Bays v knížce Cesta. Její metoda je vlastně další metodou co by mohl být na seznamu metod práce s pocity. Výhodou je, že pokud s vámi někdo pracuje tímto způsobem, můžete si odžít hluboká traumata a zranění aniž by musel jít znovu do příčiny problému. Někdy je to nutné, ale málokdy. Existuje taky jednoduchá metoda určení věku, ve kterém pocit vznikl. Pocity žijí v přítomnosti. Jsou tady a teď. Emoce k nám naopak mohou, když nejsem v přítomnosti. Většina pocitů vzniká ve věku do deseti let a v prenatálním věku. Ano, i tam se lze celkem jednoduše dostat.



https://www.youtube.com/watch?v=37xmMLTNn-k
Brandon Bays, Cesta

Brandon Bays říká jinými slovy podle mne toto:
Cesta sama sebe k sobě není vždy jenom procházka růžovou zahradou, je to trochu zápas sama se sebou skrz procházení různými emocemi, z nichž všechny nejsou a ani nemohou být příjemné.
Přesto to všechno podstoupit (podstoupit i to nepříjemné) stojí za to...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » pát 16. pro 2016 11:27:07

PPS

Návštěvník píše: Můj terapeut mi kdysi řekl, že si mám představit, že lidé kolem mě jsou herci na divadle. Jejich jediným úkolem je ve mně vyvolávat pocity. A že nemám řešit ty lidi, ale ty pocity. Ty pocity jsou totiž klíčem. Klíčem k sobě a naší duši.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Linda » pát 16. pro 2016 12:09:24

Návštěvník píše:jestliže se bolest objeví, tak jí neutečeme tím, že jí potlačíme

stejně jako s bolestí se dá postupovat i jakoukoliv jinou
složkou, která se objeví v naší přítomnosti vnímání

lpět na čemkoliv je utrpení, jak na bolesti, tak na radosti

když se nechá bolest v sobě plně procítit, tak se objeví zdroj,
ze kterého vše přichází,
a zdroj absorbuje jak prožívajícího, tak prožívané,
zůstane jen prožívání, které se nevztahuje k nikomu,
hluboký klid a mír, ticho prostoru,
ve kterém jsou uvědomovány vjemy čekoholiv

zpočátku je to velmi těžké, chce to trénovat co nejčastěji to jde,
aby se to zautomatizovalo

:yes:
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Jana » pát 16. pro 2016 12:57:38

...když se nechá bolest v sobě plně procítit, tak se objeví zdroj,
ze kterého vše přichází,
a zdroj absorbuje jak prožívajícího, tak prožívané,
zůstane jen prožívání, které se nevztahuje k nikomu,
hluboký klid a mír, ticho prostoru,
ve kterém jsou uvědomovány vjemy čekoholiv

zpočátku je to velmi těžké, chce to trénovat co nejčastěji to jde,
aby se to zautomatizovalo...


To je ale jen první část toho. Neztotožňovat se s tím, kdo utrpení prožívá, nebýt tím, kdo proti němu bojuje, ale stát se pouhým pozorovatelem. Nebýt tím, kdo má osobní roli před objektivem. Dostat se za ten objektiv, kde se s námi nic neděje.

Jakmile se tím osvobodíme od ztotožnění s osobou, tělem, myslí, hlavním hrdinou svého příběhu, tím, kdo trpí, objeví se poznávání skutečnosti, Božská podstata toho všeho.

Vše je jen projevem Jediného.

Abyste mohli opravdu milovat, musíte žít v přítomnosti a nesmíte se ztotožňovat se svým myšlením ani se svým emočním tělem. Svoboda, spása a osvícení spočívá ve vašem uvědomění, že jste Bytím pod povrchem myšlení, tichem pod povrchem duševního šumu a láskou a radostí pod povrchem bolesti. Přestat se ztotožňovat s emočním tělem znamená uvědomit si bolest, a tím ji překonat. Přestat se ztotožňovat s myšlením znamená být tichým a nezaujatým pozorovatelem vlastních myšlenek a chování.

Jestliže se přestanete ztotožňovat se svou myslí, mysl ztratí svou nutkavou potřebu odmítat realitu, což je příčinou všech konfliktů a bolesti. Jakmile přijmete to, co je, osvobodíte se z područí mysli. Připravíte podmínky pro lásku, radost a klid. Nejdřív přestanete odsuzovat sebe, pak přestanete odsuzovat partnera. Nejlepším katalyzátorem změny v partnerském vztahu je úplné přijetí partnera se všemi jeho vlastnostmi. Tím překročíte hranice svého ega.

Přestanete být obětí nebo pachatelem, žalobcem nebo obžalovaným. Přestanete být vtahováni do nevědomých problémů partnera, takže je přestanete posilovat. Pak se buď rozejdete – s láskou -, nebo budete žít společně v přítomnosti – ve sféře Bytí. Může to být tak jednoduché? Ano. Tak je to jednoduché.

Láska je stav Bytí. Láska není ve vnějším světě. Láska je ve vás. Nemůžete ji ztratit, ani vás nemůže opustit. Láska není závislá na vnějších formách. V tichu své vědomé přítomnosti vnímáte svou věčnou realitu jako neviditelný život, jež oživuje vaše hmotné tělo. Tentýž život pak vnímáte ve všech lidech a ve všech živých bytostech. Vidíte skrz závoj formy. To je realizace jednoty. To je láska. Co je Bůh? Věčný život pod povrchem všech životních forem.

Co je láska? Vnímání věčného života hluboko ve vás a ve všech bytostech.

Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Linda » pát 16. pro 2016 13:11:44

Jana píše:
...když se nechá bolest v sobě plně procítit, tak se objeví zdroj,
ze kterého vše přichází,
a zdroj absorbuje jak prožívajícího, tak prožívané,
zůstane jen prožívání, které se nevztahuje k nikomu,
hluboký klid a mír, ticho prostoru,
ve kterém jsou uvědomovány vjemy čekoholiv

zpočátku je to velmi těžké, chce to trénovat co nejčastěji to jde,
aby se to zautomatizovalo...


Neztotožňovat se s tím, kdo utrpení prožívá, nebýt tím, kdo proti němu bojuje, ale stát se pouhým pozorovatelem. Nebýt tím, kdo má osobní roli před objektivem, ale být jen pouhým pozorovatelem. Dostat se za ten objektiv, kde se s námi nic neděje. Jakmile se tím osvobodíme od ztotožnění s osobou, tělem, myslí, hlavním hrdinou svého příběhu, tím, kdo trpí, objeví se poznávání skutečnosti, Božská podstata toho všeho

čili jakmile se nechá bolest v sobě plně procítit a jen se tiše pozoruje, zmizí sebeztotožnění s ní. Sebeztotožnění Vědomí s Jeho vlastní projekcí. Pak se spontánně vnímá zdroj, který tu pořád je a ze kterého všechno vyvstává,

tudíž

zdroj absorbuje jak prožívajícího, tak prožívané,
zůstane jen prožívání, které se nevztahuje k nikomu,
hluboký klid a mír, ticho prostoru
...

= všetvořící Bytí, které ze Sebe Sama všechno tvoří - coby Vědomí v pohybu - a v Sobě to pozoruje.

...

PS. Eduard Tomáš nám říkával: "Je to tak jednoduché - a nikdo to nedělá."

Mělo to dva významy:

1) Je možné kdykoliv upustit od sebeztotožnění s vlastní osobou, s pocitem, myšlenkou,
a plně si uvědomit TO, co vnímá a co je zcela naplňujícím Bytím.
Přesto k tomu dochází tak zřídka - i když člověk dobře ví, že je to možné kdykoliv
teď... teď... teď...

2) Když to nastane, není tu nikdo, kdo to udělal, od něčeho se osvobodil, k něčemu došel, něčím se stal...

Probuzením snová osoba zmizela.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Jana » pát 16. pro 2016 14:41:16

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod arikiran » pát 16. pro 2016 16:21:28

Jo, uzdravovani je dulezite, ale v tehle spolecnosti probiha jen mikroskopicky...
Kdo se tady Uzdravuje?
Uzdravoveni je Zmena!
A kdo se tady meni?
Nemusim ti nic dokazovat, podivej sam na sve prispevky z lonska...ci predlonska...
Nemlich to same ci velmi podobne

Fakt Uzdraveny ma uplne jine mysleni, chovani...a tedy I paradigma je zmeneno..k lepsimu ....
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » ned 18. pro 2016 20:16:00

Ahoj arikirane

Nemohu mluvit za nikoho jiného, ale sám za sebe se domnívám a věřím tomu, že dělám určité pokroky.
Před dvěma lety jsem neužíval některé vitamíny například. Ani jsem tehdy nečetl nic od Lazareva a Sinelnikova. Některé citáty od Lazareva si teď opakuji v podstatě každý týden, například:
"Za všechny nepříjemnosti Bože děkuji!"



To mě baví, jak je to najednou mění a všechno může být naopak. To špatné už není tak špatné.

Se domnívám a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14


Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod arikiran » ned 18. pro 2016 23:41:29

Jestlize clovek cte donekonecna bibli, nemuze rikat, ze se zmenil, protoze loni byl na strane 144 a ted je uz na 2017...

Ne druhe strane...myslim, ze na sobepoctive pracujes, to je videt...takze drzim palce,'at nam to vyjde
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Uzdravování skrze přijetí bolesti

Nový příspěvekod Pelvan » stř 21. pro 2016 16:51:33

Ahoj Arikirane

Děkuji Ti za přání i za uznání mojí snahy něco se sebou dělat, něco změnit, někam se posunout.
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné." (Albert Einstein)
Přeji Ti také hodně úspěchů.

Snažím se postupně ovlivňovat, posilovat a probouzet svoje čakry směrem odspoda nahoru.
Začal jsem před lety s tréninkem nohou (běh a jízda na kole), k tomu jsem přibral přes posilování pánevního dna i posilování břišních svalů. Srdce moc posilovat přímo nejde, ale procítit se ho občas snažím...
S tou bolestí v nadpisu tohoto diskusního vlákna je to vtipné. Předevčírem mi vytrhli zub a navíc se Teď snažím cvičit ruce a krk, abych rozhýbal a posílil krční čakru. Moc mi to v téhle konstelaci zrovna nejde...

Je to strategie přibírání dalších a dalších úkolů, jde o to tohle dělat trochu s chutí a to je těžké, když je toho více najednou.

Tak tak si žiji a zdravím i Tebe k tomu roku 2017.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Další

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků