poradnazdraví

Moderátor: Pelvan

poradnazdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 19. čer 2015 9:06:45

Ahoj
Dostal jsem se do situace, že jsem svůj zdravotní problém "zánět žil" v podstatě vyřešil. Žiji již bez potíží se žílami. Možná ještě podstoupím nějakou rehabilitaci a napíši o tom na téma "hodně zdraví", ale možná také to nechám být. Nevím. Jsou ale jistě i jiní lidé se svými různými zdravotními problémy.
Koncept poradnyzdraví spočívá v tom, že sem kdokoli napíše svůj zdravotní problém a kdokoli jiný mu k tomu zde může cokoli poradit.
Můžete sem napsat kdokoli na toto téma, nebo si založit téma sobě vlastní. Obojí je zde dovoleno.
Čekám. Čekáme?
Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 19. čer 2015 14:09:30

Ahoj Jano

Možná se někdo bude divit, proč se neobrátit na zdravotní fóra, jako je například "doktorka.cz"? Podle mých zkušeností jsem se zde na poradně dozvěděl mnohem více informací, než na doktorce. Navíc jsem na doktorku.cz psal před lety v souvislosti s jiným zdravotním problémem a teď po letech nemohu svoje tehdejší příspěvky dohledat. Prostě to tam nefunguje, jak bych si představoval, že by mělo.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 17:06:09

Jana píše:V nemocnici, když jsi mi to ukazoval, jak jsi držený za rohy, jsi mi to říkal, že tu ruku držíš v ohni a nemůžeš ji vyndat, ani když chceš.

To bylo kdy? Nic o ruce, kterou nemůžu vyndat, si nepamatuju. Bylo to přirovnání k čemu?

Jana píše:Ty nemáš žádné priority. Ta iluze dvojnosti, ta iluze nesvobody, jako by pro Tebe neexistovala.

Pro mě je priorita ta svoboda, protože je to pro mě Bůh.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 17:28:40

Jana píše:Bylo to, jak jsem Tě tam navštívila a seděli jsme v átriu dole, říkal jsi, jak strašně trpíš, že bys rád umřel. Mluvil jsi o vině a o dobrém pocitu z toho, že si to odtrpíš.
Říkala jsem Ti, že bolest je signálem ke změně, že když si sáhneš rukou na oheň a pálí to, že je nesmysl si říkat, že to je dobré, že to pálí. Že je moudré tu ruku z ohně vyndat. Tys na to řekl, že ji nemůžeš vyndat, i když chceš. Že máš pocit, jako zvíře, které je držené za rohy a ukazoval jsi, jak jsi držený za rohy.
Choval ses přitom nesmírně mile, vůbec ne že by sis na někoho nebo na něco stěžoval. Jediný, koho bys byl býval v tu chvíli schopný vinit, jsi byl Ty sám.
Bylo to obdivuhodné.


To se tedy týkalo přímo těch bolestí, a že z nich nenacházím únik a omezují mě. Vnímal jsem to jako karmu, kterou je potřeba odžít. Bolesti mám pořád, ale je to teď o něco lepší. Třeba se lidské tělo na ty spojené hady a porody přeci jen adaptuje.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 17:58:13

Jana píše:
Honzam píše:
Jana píše:Bylo to, jak jsem Tě tam navštívila a seděli jsme v átriu dole, říkal jsi, jak strašně trpíš, že bys rád umřel. Mluvil jsi o vině a o dobrém pocitu z toho, že si to odtrpíš.
Říkala jsem Ti, že bolest je signálem ke změně, že když si sáhneš rukou na oheň a pálí to, že je nesmysl si říkat, že to je dobré, že to pálí. Že je moudré tu ruku z ohně vyndat. Tys na to řekl, že ji nemůžeš vyndat, i když chceš. Že máš pocit, jako zvíře, které je držené za rohy a ukazoval jsi, jak jsi držený za rohy.
Choval ses přitom nesmírně mile, vůbec ne že by sis na někoho nebo na něco stěžoval. Jediný, koho bys byl býval v tu chvíli schopný vinit, jsi byl Ty sám.
Bylo to obdivuhodné.


To se tedy týkalo přímo těch bolestí, a že z nich nenacházím únik a omezují mě. Vnímal jsem to jako karmu, kterou je potřeba odžít. Bolesti mám pořád, ale je to teď o něco lepší. Třeba se lidské tělo na ty spojené hady a porody přeci jen adaptuje.


Co to zkusit řešit tady ?

Třeba se najde nějaká pomoc . Stejně jako se našla pro Pelvana.


:) Při vší úctě k lékařům i léčitelům, jsou věci mezi nebem a zemí, které přesahují lidské znalosti. Po té spoustě let a různých zkoušek jsem už dost rezignovaný a nechávám to jít svou vlastní cestou. Léky na bolest neužívám.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 18:05:44

Jak mám řešit zúžení prostoru mezi 1. a 2. krčním obratlem? Trakce pomáhají na 2-3 týdny, pravidelné cvičení bolesti jen zhoršuje. Operativně se podobné věci prý řeší, až když člověk ochrne.

Největší bolesti jdou do celé hlavy, menší do zad a zbytku těla. Odpočinu si od nich, jen když spím. Zatím můžu usnout a spát, jen mě to někdy vzbudí. Jakákoliv fyzická aktivita i delší chůze bolesti zhoršuje.

To zúžení je podle mě a mého vnímání fyzického i jemnohmotného těla způsobeno reakcí fyzického těla na vytažení horního konce ženského hada z lidského jazyka nahoru a ven z čela. Jak tam ten horní konec stoupal, krční páteř mu v tom "pomáhala" tím, že se zkracovala a mělo to tenhle následek.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 20:38:10

Hned je to lepší, když tu nacházím tolik porozumění. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. čer 2015 20:57:56

Při vší úctě k lékařům i léčitelům, jsou věci mezi nebem a zemí, které přesahují lidské znalosti.


1 - Každá léčebná technika může fungovat jen tehdy,
když dojde ke změně v mentálním a nebo fyzickém počínání.

2 - Zdraví je ovlivňováno fyzickými, emocionálními, mentálními a duchovními zkušenostmi.
Změnou mysli lze změnit tělo a tělesnou změnou lze změnit ducha.


3 - Zdraví a nemoc přicházejí každým dnem, ba dokonce každou hodinou.
Nepřicházejí z minulosti - vznikají z přítomného smýšlení o minulém, přítomném a budoucím
.


:)
Jarda Malej
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. čer 2015 21:15:10

Každá nemoc má psychosomatickou příčinu

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/
Návštěvník
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 21:15:22

Jarda Malej píše:3 - Zdraví a nemoc přicházejí každým dnem, ba dokonce každou hodinou.
Nepřicházejí z minulosti - vznikají z přítomného smýšlení o minulém, přítomném a budoucím
. :)


Díky. Pro mě je ten původ jasná věc.

1) Způsobil jsem bolest a zabil bezbranného tvora, který mi nic neudělal.
2) Bolí mě to stejným způsobem a nemůžu s tím nic moc dělat.
3) Zabije mě to.

Úlevou pro mě je, že v tom ten tvor "není sám" a jsem s ním solidární a je to takhle pro mě spravedlivé.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 21:20:09

Návštěvník píše:Každá nemoc má psychosomatickou příčinu

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/


Taky díky. U mě dlouhodobě funguje něco jako odpor k existenci jako člověk a člen lidstva. Je to ostuda být toho součástí.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. čer 2015 21:23:15

Každá nemoc má psychosomatickou příčinu

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/

Když tu psychickou příčinu (= konkrétní pránickou disharmonii) v sobě objevíme a začneme na ní pracovat, současně s jejím rozpouštěním se samy zmírňují projevy zdravotní poruchy fyzického těla.
Návštěvník
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. čer 2015 21:28:26

1) Způsobil jsem bolest a zabil bezbranného tvora, který mi nic neudělal.

Není zabít, jako zabít.
Rozhodující je stav tvojí mysli v okamžiku když ten tvor tvým přičiněním umíral.
Cítil jsi snad při tom zabíjení jak říkáš, požitek či sebeuspokojení?
2) Bolí mě to stejným způsobem a nemůžu s tím nic moc dělat.

Je (velký) rozdíl mezi sebetrýzněním a účinnou lítostí.
3) Zabije mě to.

Pokud ano, budeš to ty, kdo opět zabije.




:)
Jarda Malej
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. čer 2015 21:36:08

Jarda Malej píše:Není zabít, jako zabít.
Rozhodující je stav tvojí mysli v okamžiku když ten tvor tvým přičiněním umíral.

Mantra při zabíjení, které je nezbytné:

"Ta Síla, která zabíjí tebe, zabije i mne."
Návštěvník
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 21:36:21

Jarda Malej píše:
1) Způsobil jsem bolest a zabil bezbranného tvora, který mi nic neudělal.

Není zabít, jako zabít.
Rozhodující je stav tvojí mysli v okamžiku když ten tvor tvým přičiněním umíral.
Cítil jsi snad při tom zabíjení jak říkáš, požitek či sebeuspokojení?
2) Bolí mě to stejným způsobem a nemůžu s tím nic moc dělat.

Je (velký) rozdíl mezi sebetrýzněním a účinnou lítostí.
3) Zabije mě to.

Pokud ano, budeš to ty, kdo opět zabije.
:)


Bylo mi 14 a to střílení byla zábava. Cítil jsem, že ho to bolí. Hodně bolí.

Neřekl bych, že je to lítost. To už mám za sebou. Teď je to spíš spravedlnost.

Tu smrt přijmu jako kdybych se do toho krku střelil tehdy sám a ležel tam já, nevidím to jako dva výstřely.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. čer 2015 21:42:20

U mě dlouhodobě funguje něco jako odpor k existenci jako člověk a člen lidstva. Je to ostuda být toho součástí.

Je to karmicky podmíněný pocit, a tvůj současný život je příležitostí,
aby jsi svojí ostudu mohl odčinit. Jiná možnost než tady, není.
Je také dost lidí, na které můžeš pomyslet s uspokojením, že patříš ke stejnému druhu.
Tak si je vybav a věnuj jim svoje poděkování.


:)
Jarda Malej
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 21:42:37

Jana píše:
Honzam píše:
Návštěvník píše:Každá nemoc má psychosomatickou příčinu

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/


Taky díky. U mě dlouhodobě funguje něco jako odpor k existenci jako člověk a člen lidstva. Je to ostuda být toho součástí.


Jak si vysvětluješ že je v Tobě i přes tohle taková láska k lidem ?


Teď už je to tím, že jsou jako moje děti resp. každý člověk je jako hadí dvojčata, co v sobě nosím. Dřív jsem to takhle neměl.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. čer 2015 21:54:20

Bylo mi 14 a to střílení byla zábava.

Takže pouhá blbost, spojená se soucítěním.
Žádný sadizmus a ni zášť.
Tu smrt přijmu jako kdybych se do toho krku střelil tehdy sám a ležel tam já, nevidím to jako dva výstřely.

Tím tomu poškozenému ve skutečnosti ještě přidáš nášup.
A bude se to s vámi táhnout dál.
Tvůj současný postoj z toho dokáže udělat karmickou smyčku která vás oba dokáže uvěznit na dlouho v astrálu,
což není nijak záviděníhodné.
Ale taky vás můžeš oba od sebe navzájem osvobodit tím, že vyjdeš ze současné ubekané pasivity.
Už dávno je ti odpuštěno.
Zkus pochopit že on tu zkušenost potřeboval (jinak by k tomu nedošlo) .. a tím vše skončilo.



:)
Jarda Malej
 

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 21:55:09

Jarda Malej píše:
U mě dlouhodobě funguje něco jako odpor k existenci jako člověk a člen lidstva. Je to ostuda být toho součástí.

Je to karmicky podmíněný pocit, a tvůj současný život je příležitostí,
aby jsi se svojí ostudu mohl odčinit. Jiná možnost než tady, není.
Je také dost lidí, na které můžeš pomyslet s uspokojením, že patříš ke stejnému druhu.
Tak si je vybav a věnuj jim svoje poděkování.


:)


V tomhle stavu nemám problém s tím, že ostatní kolem jsou lidi ani s tím, jak se chovají. Mám problém se svým lidským tělem, komplikuje mi to odčinění, ke kterému jsem se dopracoval tak, že jsem chtěl být něčím lepším než člověkem způsobujícím utrpení druhým. Neplánoval jsem si to takhle divoce, netoužil jsem po takových šílenostech, nebyl jsem ani "duchovňák". Ten odpor jsem rozumem potlačoval přesně v duchu, co píšeš, že jsou i lidi, kteří mi mohou být inspirací, ale postupně jsem před 15-ti lety začal ztrácet ve formě lidského těla vjem tělesna.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Jak sám sebe nebalamutit

Nový příspěvekod Honzam » pát 19. čer 2015 22:04:13

Jarda Malej píše:
Bylo mi 14 a to střílení byla zábava.

Takže pouhá blbost, spojená se soucítěním.
Žádný sadizmus a ni zášť.
Tu smrt přijmu jako kdybych se do toho krku střelil tehdy sám a ležel tam já, nevidím to jako dva výstřely.

Tím tomu poškozenému ve skutečnosti ještě přidáš nášup.
A bude se to s vámi táhnout dál.
Tvůj současný postoj z toho dokáže udělat karmickou smyčku která vás oba dokáže uvěznit na dlouho v astrálu,
což není nijak záviděníhodné.
Ale taky vás můžeš oba od sebe navzájem osvobodit tím, že vyjdeš ze současné ubekané pasivity.
Už dávno je ti odpuštěno.
Zkus pochopit že on tu zkušenost potřeboval (jinak by k tomu nedošlo) .. a tím vše skončilo.

:)


Zábava a bezcitnost a ve výsledku moje blbost.

Jardo, já nevím, jestli máš podobnou zkušenost, ale když se díváš na umírajícího, kterého jsi právě zabil a ten obraz se Ti vryje do paměti, dost těžko sám sebe přesvědčíš, že tu bolest a konec života potřeboval, pokud nejsi sadista.
Tedy nějakou myšlenkovou sugescí možná jo, ale srdce to nepochopí nikdy. Určitě v té bolesti nejsem pasivní a zkouším, co se dá, ale když to nevyjde a umučí mě to, nebudu mít žádné výčitky ani vůči sobě, že jsem neudělal dost.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Další

Zpět na Pelvan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků