poradnazdraví

Moderátor: Pelvan

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod .Petra » čtv 25. čer 2015 14:27:32


Zůstal ve mně obraz dítěte, které jde na popravu a ta poprava byla vykonána.

Nemělo čas se na ten odchod připravit. Bůh by mu ho dal. Ale dospělý člověk si zahrál na Boha a nepovedlo se.




Tvoje představy ti nezávidím. Jsou děsivé a nesmyslné.
Jak tě vůbec může napadnout, že Bůh se o toho chlapce nepostaral? :what: Dal ti na rozloučenou nádherný dar a ty jsi ho ve své zaslepenosti vyhodila.
.Petra
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 25. čer 2015 14:39:43

No já nevím, ale před mnoha lety jsem byla na JZ veřejně pokárána, že psát o smrti svých blízkých je slabost ega, že o umírání těch, co máme rádi, se zásadně nemá veřejně psát, ani na ně pak vzpomínat či o nich mluvit, psát..... :confused:
Alaja.
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. čer 2015 14:41:27

[quote]
to jsi nebyla lapena v nevědomosti, ale byla jsi v kontaktu se sebou, byla to vzácná chvíle ... která zdá se nebyla zcela zahozena, když jsi schopná připustit, že někdy může být dobrý i pláč a člověk nemusí chtít být vždycky šťastný :yes:
Návštěvník
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. čer 2015 14:42:14

Alaja. píše:No já nevím, ale před mnoha lety jsem byla na JZ veřejně pokárána, že psát o smrti svých blízkých je slabost ega, že o umírání těch, co máme rádi, se zásadně nemá veřejně psát, ani na ně pak vzpomínat či o nich mluvit, psát..... :confused:


tohle někomu tvrdit, je naprostá blbost ...
Návštěvník
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod .Petra » čtv 25. čer 2015 14:54:32

Tu nevědomost už jsem pustila, ale uvědomuju si, co mohou prožívat lidé v podobné situaci. Určitě jim při tom nebudu říkat, že mají děsivé a nesmyslné představy.



No, to já zase jo, když si budou nesmyslně a morbidně představovat popravu = tedy že ho někdo chtěl úmyslně zabít, a když postaví člověka nad Boha zcela nablblou představou, že teda Bůh by to udělal jinak. :crazy: :confused:
V takových chvílích je to opravdová pomoc - stejně jako je někdy potřeba dát hysterikovi facku, aby se probral.
.Petra
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 25. čer 2015 15:04:18

Alaja. píše:No já nevím, ale před mnoha lety jsem byla na JZ veřejně pokárána, že psát o smrti svých blízkých je slabost ega, že o umírání těch, co máme rádi, se zásadně nemá veřejně psát, ani na ně pak vzpomínat či o nich mluvit, psát..... :confused:


To bys musela sem dát citaci, možná si to špatně vysvětluješ. Určitě jsem Tě nikdy za něco podobného nekárala. Možná jsem nabízela jiný pohled.


Bylo to někdy z počátku tvé přítomnosti na diskusním starém foru JZ. Citaci ti sem nedám, protože přístup do archivu starých for JZ je pro mne nyní znemožněný, přestože jsem ve svém pc vůbec nic neměnila, tak mi po otevření uloženého odkazu (který dlouhá léta výborně fungoval) letos najednou tvrdí, že:

Toto fórum nejspíše není určeno pro Vaši verzi phpRS!

Používáte
phpRS verze ÄŤĂ­slo: 2.8.2
Datum vydání: 01.08.2011
Koordinátor a vedoucí projektu: Jiří Lukáš


Interní fórum verze je určeno jen pro phpRS verze 2.3.5,2.5.0 a 2.5.5!


http://www.jitrnizeme.cz/forum.php?kam=zobraz
Alaja.
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod .Petra » čtv 25. čer 2015 15:19:34

.Petra píše:
Tu nevědomost už jsem pustila, ale uvědomuju si, co mohou prožívat lidé v podobné situaci. Určitě jim při tom nebudu říkat, že mají děsivé a nesmyslné představy.



No, to já zase jo, když si budou nesmyslně a morbidně představovat popravu = tedy že ho někdo chtěl úmyslně zabít, a když postaví člověka nad Boha zcela nablblou představou, že teda Bůh by to udělal jinak. :crazy: :confused:
V takových chvílích je to opravdová pomoc - stejně jako je někdy potřeba dát hysterikovi facku, aby se probral.


Máš právo si myslet cokoliv.

Z mého pohledu je hloupost soudit kohokoliv, v jehož botách nejdeš.

Z mého pohledu je velkou povýšeností a pýchou považovat se za toho,

kdo je oprávněn dávat někomu facku.


Kde jsi přišla na to, že někoho soudím? :confused:
To ty soudíš někoho jako povýšeného a pyšného. Ale to k tobě pasuje, nebot věříš na zrcadlový princip.
Banovat Honzama, něco takového můžeš udělat jen ty, oprávněná. :green:
:)
.Petra
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » čtv 25. čer 2015 15:49:18

Návštěvník píše:to jsi nebyla lapena v nevědomosti, ale byla jsi v kontaktu se sebou, byla to vzácná chvíle ... která zdá se nebyla zcela zahozena, když jsi schopná připustit, že někdy může být dobrý i pláč a člověk nemusí chtít být vždycky šťastný :yes:


Svoboda dává člověku možnost prožívat cokoliv na světě, ale v tom místě, kde jediná odpověď utiší všechny otázky, něco takového jako iluze oddělenosti, ze které pramení smutek, pláč, utrpení, neexistuje.


Svoboda nezná "ale".

A teď si zkus představit lásku nepodmíněnou štěstím. Lásku bez štěstí, která proudí jen jedním směrem. Představ si, že máš možnost psát přímo k ní.

Zeptala by ses jí na něco?
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 26. čer 2015 7:34:49

Tohle vlákno je bohužel mrtvé...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Ja.na » pát 26. čer 2015 9:11:11

Pelvan píše:Tohle vlákno je bohužel mrtvé...


Jsi moderátor, můžeš to rozdělit a nechat jen to, co uznáš za vhodné, případně s tím udělám, co si budeš přát.

Důležité je, že Ty jsi živý.

:)
Ja.na
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » pát 26. čer 2015 9:57:51

Honzam píše:Zeptala by ses jí na něco?


:D :D :D

Díky.

Ty jsi číslo.

:D :D :D

Jasně.


Myslíš přeci jen těch 616 jako 6 křídel, jedno spojené hadí tělo a 6 křídel https://en.wikipedia.org/wiki/Papyrus_115. :what:

1 Tu jsem viděl, jak se z moře vynořila dravá šelma o deseti rozích a sedmi hlavách; na těch rozích deset královských korun a na hlavách jména urážející Boha.
2 Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.
3 Jedna z jejích hlav vypadala jako smrtelně raněná, ale ta rána se zahojila. A celá země v obdivu šla za tou šelmou;

- Zjevení 13


Nový zákon je psaný jako pohádka, ve které dobro vítězí nad zlem. :)

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » pát 26. čer 2015 9:59:02

Pelvan píše:Tohle vlákno je bohužel mrtvé...


Omlouvám se. Už končím i tady. Díky za Tvůj čas a rady.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. čer 2015 15:25:16

Pelvan píše:Tohle vlákno je bohužel mrtvé...


není mrtvé, akorát si žije svým vlastním způsobem ... mimo původní záměr :) to se občas v životě stává ...
Návštěvník
 

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 03. črc 2015 21:58:23

Honzam píše:Omlouvám se. Už končím i tady. Díky za Tvůj čas a rady.


Ahoj Honzo

Zpětně jsem si uvědomil, že mi takhle hezky už dlouho nikdo nepoděkoval.
Rady to jsou moje hobby, málokdo je ocení, jsi mezi prvními z takových.
Já Tě odtud Honzo nevyhazuji. Mně by stačilo, kdybys tu byl sám za sebe a ne za někoho jiného nebo kvůli někomu jinému.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » sob 04. črc 2015 10:28:34

Pelvan píše:
Honzam píše:Omlouvám se. Už končím i tady. Díky za Tvůj čas a rady.


Ahoj Honzo

Zpětně jsem si uvědomil, že mi takhle hezky už dlouho nikdo nepoděkoval.
Rady to jsou moje hobby, málokdo je ocení, jsi mezi prvními z takových.
Já Tě odtud Honzo nevyhazuji. Mně by stačilo, kdybys tu byl sám za sebe a ne za někoho jiného nebo kvůli někomu jinému.

Zdravím


Ahoj Pelvane,

takhle napsané to vypadá jednoduše, ale v důsledku se to projeví, jak bys asi nepředpokládal.
  • Bez masky sám za sebe jsem tu jako matka ostatních. :)
  • Ten přenos z plodu na lidi kolem je jako instinkt.
  • Jana je taky moje dítě a přál(a) bych jí, aby si s ostatními rozuměla a její psaní mělo větší váhu, stejně jako Tobě přeji, abys úspěšně radil a byl za tu pomoc oceněný.
  • Pro mě jako pro matku je problémem lidské tělo a ne samotné nošení a rození duší nebo křídla, ve kterých se to děje. Všem ostatním přeji, ať v životě uspějí a jsou spokojení, ale v mé proměně zpátky na člověka nemůžu sloužit, i kdyby to mateřství viděly všechny moje děti jako skutečný problém, který by se měl řešit pro mé štěstí, zdraví nebo dokonce záchranu. :)
  • Podle mého názoru nemůže rozumný člověk akceptovat takové postoje jako mně prospěšné, takže je zbytečné je opakovaně obhajovat.

NeonGenesisSnowWhiteMotivator.jpg

NEON GENESIS SNĚHURKA
Příběh se zaručeně šťastným koncem. Doufáme ...


...

866d1db2127a9ae4d527ca69cdb2ff73.jpg

Je to pro mě víc než můj lidský život i lidské duchovní nauky.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Pelvan » sob 04. črc 2015 21:33:09

Ahoj Honzo

Omlouvám se, ale nerozumím Ti. Proč se staráš o to, co vydržím nebo co čekám nebo proč se vůbec tolik staráš o druhé.
Pokud máš problém, je na místě být trochu sobcem a starat se sám o sebe.
Druzí se s tím už nějak vypořádají, to už není Tvoje starost.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod nop » sob 04. črc 2015 22:52:28

Pelvan píše:Ahoj Honzo

Omlouvám se, ale nerozumím Ti. Proč se staráš o to, co vydržím nebo co čekám nebo proč se vůbec tolik staráš o druhé.
Pokud máš problém, je na místě být trochu sobcem a starat se sám o sebe.
Druzí se s tím už nějak vypořádají, to už není Tvoje starost.

Zdravím
Ačkoliv dotaz byl pro Honzu, ale neodolám napsat.
Sice nerozumím, Pelvane, pro co se ohrazuješ, ale všeobecně:
Je lidské všimnout si a dokonce někomu něco přát. U matek je to časté.

Je to lepší než netečnost.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » ned 05. črc 2015 10:16:55

Pelvan píše:Ahoj Honzo

Omlouvám se, ale nerozumím Ti. Proč se staráš o to, co vydržím nebo co čekám nebo proč se vůbec tolik staráš o druhé.
Pokud máš problém, je na místě být trochu sobcem a starat se sám o sebe.
Druzí se s tím už nějak vypořádají, to už není Tvoje starost.

Zdravím

Pelvane, tohle je Tvoje téma, tak bych to měl respektovat a brát na to ohled. Takže, když napíšeš, že to tu umřelo, asi čekáš něco jiného než mé domlouvání rande s Janou :) a vložil jsi do toho energii pro něco jiného.
Kdybych se staral sám o sebe, bylo by mi to jedno a nechal bych Tě se vypořádat s tím ubíráním života na vlákně jiným lidem hledajícím pomoc. Mně to ale jedno není, protože je tu ten přenos, kdy jsi jako pro mě něco velmi cenného (dítě pro matku) a proto mi záleží na tom, abys měl prostor pro věci, které bys rád nabídl druhým a nechci v tom překážet.

Já ten svůj problém vidím spíš v tom, že tím sobcem svým způsobem stále jsem. Pořád si říkám, jak by to bylo hezké si třeba měsíc nebo rok od těch porodů a nošení dětí odpočinout. Vůbec nemám soukromí, pořád jsem vědomě společně s další bytostí, a ještě stále si říkám, že žít tohle dál pořád dokola bez přestávky, je masakr, jakkoliv je to krásné a naplňující, a jen se modlím, aby to bez lidského těla bylo o něco pohodlnější. Je možné, že se tomu časem mé lidské tělo úplně přizpůsobí a mužské myšlení úplně podřídí, a pak se to úplně srovná.

ReiAyanamiIkariMotivator.jpg

Matčinu náruč tvoří něha, v níž děti spí hlubokým spánkem. - Victor Hugo
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » ned 05. črc 2015 10:22:12

Jana píše:
Honzam píše:[*] Pro mě jako pro matku je problémem lidské tělo a ne samotné nošení a rození duší nebo křídla, ve kterých se to děje. Všem ostatním přeji, ať v životě uspějí a jsou spokojení, ale v mé proměně zpátky na člověka nemůžu sloužit, i kdyby to mateřství viděly všechny moje děti jako skutečný problém, který by se měl řešit pro mé štěstí, zdraví nebo dokonce záchranu. :)
[*] Podle mého názoru nemůže rozumný člověk akceptovat takové postoje jako mně prospěšné, takže je zbytečné je opakovaně obhajovat.

Nejsem asi rozumný člověk, pro mě jsi tou bezbřehou svatostí, před kterou se hluboce skláním. Tudíž ani náhodou nechci, abys byla něčím jiným, než jsi.

Funkce těla ať fyzického nebo jemnohmotného mají svou karmu, své určení a s tím asi nic nenaděláme.

A i když většina učení včetně Bible učí nemilovat tělo, tak si troufám říct, že si to tělo zaslouží alespoň tolik lásky, aby se pro něj udělalo všechno pro to, aby bylo zdravé a pokud možno bez bolesti.


Jsem psal postoje. Nevšiml jsem si, že by ses hluboce skláněla před věcmi, které Ti říkám, a které té bezbřehé svatosti neodpovídají. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: poradnazdraví

Nový příspěvekod Honzam » ned 05. črc 2015 10:58:27

Jana píše:
Honzam píše:Jsem psal postoje. Nevšiml jsem si, že by ses hluboce skláněla před věcmi, které Ti říkám, a které té bezbřehé svatosti neodpovídají. :)


Neskláním se před věcmi, ale před Tebou, nejsi věc.

:)

:)

48 Já jsem chléb života.
49 Vaši otcové jedli na poušti manu, a zemřeli.
50 Toto je chléb, který sestupuje z nebe: kdo z něho jí, nezemře.
51 Já jsem ten chléb živý, který sestoupil z nebe; kdo jí z tohoto chleba, živ bude navěky. A chléb, který já dám, je mé tělo, dané za život světa.“
52 Židé se mezi sebou přeli: „Jak nám ten člověk může dát k jídlu své tělo?“
53 Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, nebudete-li jíst tělo Syna člověka a pít jeho krev, nebudete mít v sobě život.
54 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.
55 Neboť mé tělo je pravý pokrm a má krev pravý nápoj.
56 Kdo jí mé tělo a pije mou krev, zůstává ve mně a já v něm.
57 Jako mne poslal živý Otec a já mám život z Otce, tak i ten, kdo mne jí, bude mít život ze mne.
58 To je ten chléb, který sestoupil z nebe – ne jako jedli vaši otcové, a zemřeli. Kdo jí tento chléb, živ bude navěky.“
59 To řekl, když učil v synagóze v Kafarnaum.
60 Když to jeho učedníci slyšeli, mnozí z nich řekli: „To je hrozná řeč! Kdo to může poslouchat?“
61 Ježíš poznal, že učedníci na to reptají, a řekl jim: „Nad tím se urážíte?
62 Co až uvidíte Syna člověka vystupovat tam, kde byl dříve?
63 Co dává život, je Duch, tělo samo nic neznamená. Slova, která jsem k vám mluvil, jsou Duch a jsou život.

- Jan 6




http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/soundtrack-portal/still-alive-credits-song-171288

Byl to triumf.
Dělám si poznámku:
"OBROVSKÝ USPĚCH."
Je tězké definovat mou spokojenost.
Aperture Science (tm)
Děláme co musíme protože můžeme.
Pro dobro nas všech.
Kromě těch co jsou mrtví.

Ale nemá smysl brečet nad každou chybičkou."
Prostě to zkoušíš dokud ti nedojdou kolače.
A výzkum se dokončí.
Uděláš elegantní zbraň.
Pro všechny lidi, kteří jsou stále naživu.


Ani nejsem naštvaná.
Jsem znova tak upřímná právě teď.
I když jsi mi zlomil srdce.
A zabila mně.
A roztrhala mě na kusy.
A hodila každý z nich do ohně.
A jak jsem hořela
bolelo to, protože jsem za tebe byla tak šťastná!

Naměřené hodnoty vynesou krásnou křivku.
Beta je dávno venku.
Vydáváme včas.
Jsem šťastná. Shorela jsem.
Přemýšlím o všech věcech co jsem se naučila,
pro lidi co jsou stále naživu.


Tak běž a nech mě.
Myslím, že raději zůstanu uvnitř.
Možná najdeš někoho jiného kdo ti pomůže.
Možná Black Mesa
TO BYL VTIP.
HAHA.
NEMÁŠ ŠANCI.
Ale stejně, dortík je skvělý.
Tak lahodný a nadýchaný.

Dívej, pořád mluvím
když je tu výzkum.
Když se podívám ven,
jsem ráda že nejsem ty.
Musím dohlížet na experimenty.
A výzkum do konce dotáhnout.
Na lidech kteří jsou stále naživu.
A věř mi, ja jsem stále naživu.
Dělám vědu a jsem stále naživu.
Cítím se FANTASTICKY a jsem stále naživu..
Až budeš umírat, budu stále naživu.
A až budeš mrtvá, budu stále naživu.

STÁLE NAŽIVU.

STÁLE NAŽIVU...
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

PředchozíDalší

Zpět na Pelvan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků