Hodně zdraví

Moderátor: Pelvan

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:29:47

Detralex je vynikající - brala jsem ho řadu let 3x denně, spolu s Ascorutinem. Teď už pár let beru jen volně prodejný Ascorutin a volně prodejný Diohes s obdobným složením jako Detralex (nechtělo se mi pořád chodit pro recept), a dodržuju to, o čem jsem psala tady , včetně kompresních podkolenek. Stav žil na nohách se přestal zhoršovat, ani bolesti se už po léta neobjevují. Vzhledem k rodinné anamnéze a mému věku (80 let) je to opravdu malý zázrak.

Linda

PS. Ještě jsem zapomněla zmínit jeden prostředek, který mi kdysi poradil zkušený terapeut. Je snadno to dostupné, neustále to regeneruje stav žil na nohách a dodnes to používám: vyprázdníme 1 litrovou láhev francovky Alpa, do poloviny ji naplníme čerstvě natrhanými květy kaštanu (otrhanými z velkých okvětí), láhev doplníme až nahoru francovkou, necháme 2 až 3 měsíce louhovat a občas obsah protřepeme. Pak scedíme, přidáme 10 tablet acylpyrinu (kyseliny acetylsalicylové) rozdrcených na jemný prášek, dobře protřepeme a dolijeme zbývající francovku. Denně ráno roztokem natíráme nohy ve vodorovné poloze, směrem od kotníků vzhůru. Zpočátku se doporučuje vyrobit si dvojnásobné množství roztoku a ošetřovat nohy 2 x denně.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:35:36

Děkuji za podnětné příspěvky.

Mám ten zánět žil na pravé noze, je to jistě i záležitost pracovní. Až po onemocnění jsem zjistil, že to má i hodně mých kolegů, do té doby jsem se neptal...Doktorka na pohotovosti se mne ptala, zda jsem neprodělal nedávno nějakou leteckou cestu, to je několik hodin v sedě v nehybnosti, to je ale i typický obrázek pracovního dne v kanceláři.
Takže příště se budu muset v práci (pokud to bude zrovna možné) každou hodinu zvednout ze židle a jít se na chvilku projít.
Příčin bývá více, četl jsem teď zajímavou knihu "Má cesta zpátky do života" od Therese Swancenbergové (sympatická manželka mně nesympatického politika). Ta tam píše, že prakticky skoro všichni lidé mají nějakou vadu chůze. Jde o to, jak moc lidem tyto vadné pohybové stereotypy dělají neplechu v jejich životě. Já jsem před 20 lety spadl z koně, utrhl si vaz u pravé klíční kosti a prodělal operaci s následnou rehabilitací, která nebyla dotáhnutá do konce. Teď abych na stará kolena zase začal cvičit jógu a protahoval zkrácené šlachy a rovnal zkřivené tělo...

Dostal jsem předepsaný od doktorky detralex, tak jsem zvědavý, jaký je to zázrak.
Přemýšlím ještě o Korolenu koncentrátu vnitřně a o Artinu XXL krému vnějšně, ale nechci se přeplácat lékama.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:37:25

Příspěvekod Linda

Při poruchách žilního systému se osvědčuje dlouhodobě podporovat pružnost cévních kapilár rutinem http://cs.wikipedia.org/wiki/Rutin (potravní doplněk Ascorutin), pravidelně užívat přírodní produkt Lecitin http://cs.wikipedia.org/wiki/Lecitin, který snižuje hladinu LDL cholesterolu http://www.celostnimedicina.cz/jak-sniz ... cestou.htm, vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin http://www.nasyceneskodi.cz/co-jsou-nasycene/ a případně preventivně chránit žíly kompresí zdravotními punčochami http://www.varitex.cz/index.php?nid=635 ... oid=987183, http://www.krecove-zily.cz/kdy-ji-pouzit. Vyhýbat se dlouhému stání.

Ale - tak jako při všech zdravotních potížích - pomáhá uvědomit si především psychosomatickou složku dotyčné poruchy. Protože ta ji spouští. Užitečná vodítka nabízí kniha "Nemoc jako symbol", je v ní konkrétní popis i psychických příčin žilní nedostatečnosti. Stručně: hromadí se (neuvědomované) zábrany na cestách, kterými proudí životní energie.

Tady je několik základních informací z té knihy, o funkci žil i o poruchách jejich stavu plus fungování:

Žíly (veny) = cesty návratu k domovu (latinsky venire = přicházeti)

Příznaky poruch: ...Přetížení v systému transportu energie; omezená pohyblivost; uváznout, nemožnost dostat se z místa. Nežití v žijícím těle.

Řešení: Přijmout vynucený klid a vypořádat se s bolestí, kterou nám připravuje hromadění energie ve vlastním systému.

Splnění: Vybojovat konflikty, které vzniknou z hromadění a zadržování proudu životní energie.

http://knihy.heureka.cz/nemoc-jako-symb ... e/#section


Poznat psychické příčiny poruch krevního oběhu a svého sklonu k zánětům žil - i pomocí regresí - mi pomohlo, po mnoha létech poruchy zmizely, ačkoliv u mě začaly poměrně brzy a z genetického hlediska bylo pravděpodobné, že se budou pořád zhoršovat, protože jimi trpěli oba moji rodiče, včetně pokročilého stádia bércových vředů.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:38:44

Příspěvekod Leah.

"Priznic" patří mezi moje oblíbené, nicméně bych ti nyní doporučila spíše jemné průběžné sprchování studenou vodou...
(opravdu lehká sprcha, nikoli máčení), a v několika kratších intervalech přes den.
Co se týká prostředků léčivých, nenechám dopustit na výrobky Energy, tam už spíše záleží na tom, kolik penízek můžeš investovat. V každém případě bych ti nyní doporučila minimálně jejich Artrin:
http://www.energy.sk/cz/menu_x350x.asp
A na doléčení potom Ruticelit:
http://www.energy.sk/cz/menu_x5683x.asp

Současně s tím, a to soustavně, pracovat s vlastní psychikou, protože, jak jinak nežli, že emoce-nemoce. :(
Nabízí se zde také jistá možnost zamyšlení se nad tím, kde si trváš na něčem, co už se přežilo,
ale ty se v tomto (čemsi) nechceš pohnout z místa, a stále si na tom trváš...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:43:36

Re: Priessnitz

Ahoj

Mám v nepořádku nohu (zánět žil) a protože mi to připadá podobné tím, že by i na tyhle potíže studená voda mohla pomoci, tak to sem píši na téma Priessnitz.

Možná si myslíte, že specializované stránky na nemoci jako je "doktorka.cz" by byly lepší, ale se svým problémem mi tam nic neporadili. Nebýt kolegů a kolegyň mojí manželky, tak nevím, co mám dělat.
Samozřejmě mi dali doktoři prášky na ředění krve a nějaký chladivý gel - a to bylo všechno. Zatím si stříkám na nohu koloidní stříbro a po zaschnutí si to mažu mastí "extrakt z pijavky". Jím pohanku a papriky, piji syrové šťávy s červenou řepou. Jo a také užívám VASA (vápenec v tobolkách) a měl bych asi jíst více hořčíku, prý je v mandlích a oříšcích.
Moje situace nevypadá růžově, ale posiluje mne, že jsem si před cca 7 lety sám vyléčil počínající hemoroidy (psal jsem o tom na "doktorka.cz", ale nějak se to tam ztratilo). Střevo mi vypadlo v noci, strašná bolest a šok, pochopitelně jsem si to mazal a chodil jako po...ný námořník. Trvalo mi to tehdy 1 měsíc, než se to vrátilo zpátky dovnitř. Každý den jsem si dával nohy za hlavu na cca 1 hodinu a vtahoval pánevní dno (při nádechu a slabice LAM zadek a při výdechu a slabice VAM předek). Pánevní dno se dá cvičit i v sedě, například při jízdě metrem, mělo by se stáhnout alespoň 100x denně.

Zdravím

PS
Plánuji sankprakšalánu, až mi dojdou za 3 měsíce prášky na ředění krve a také je na to prý nějaká terapie ozónovou mastí, ale také až 3 měsíce po akutním zánětu.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:45:37

Ahoj

Téma tohohle vlákna vidím v tom, že někdo má nějaký zdravotní problém a hledá zde radu k jeho řešení, protože mu oficiální zdravotníci se svými katalogy nemocí nepomohli.
Určitě je lepší něco pro sebe dělat sám, než čekat, co pro nás - za nás - udělají ti druzí.
Píši zde i o jedlé sodě, protože mi již dříve pomohla. Ne sice s otokem nebo se zánětem, ale s namožením svalů. To je také bolest.
Rozhýbávání rukou i nohou ve vaně s roztokem jedlé sody jsem začal dělat už asi před 1 rokem. Přeci jenom začne být v té vodě po několika minutách člověku trochu zima a tohle je příjemný způsob rozehřátí těla.
Chodit po doktorech považuji za potřebné v případě nějakého úrazu. Jestliže ale něco začne bolet pomalu a jaksi "samo", je pravděpodobné, že člověk dělá nějakou chybu, v něčem - v životosprávě, v pohybovém nebo pitném režimu... Tyhle chyby doktory nezajímají, nejsou na to školení. Medicína je symptomatická nikoli kauzální a proto také stojí podle mne za h...o.
Jsme na tom v životě jako skauti, buď si poradíme sami ke svému prospěchu, nebo si s námi někdo jiný poradí ke svému (k jeho) prospěchu...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:50:14

Ahoj

Mám vlastní zkušenosti s jedlou sodou. Když jsem začínal před 2 lety běhat po špičkách, tak bych bez ní potom nemohl ani chodit.
Večer si do vany vysypu větší pytlík sody (min 50 g) a máčím se v tom cca 20 minut a když mne bolí celý člověk po sportu, tak si trošku sody (špetku) nasypu i do vody na pití.

PS
Studenou vodou vždy zakončuji svoji koupel. Chce to nepřehnat a neprochladit se až do třesu. Já se jenom ošplíchnu studenou sprchou, začnu u nohou, pak ruce, tělo - břicho, záda; hlavu většinou vynechávám.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:53:42

Ahoj

Zkusím sem napsat pár zásad, kterých se snažím držet, polopaticky.

Důležité je se hýbat na čerstvém vzduchu a pokud možno na sluníčku, vitamín D nám také hodně chybí, z monitoru PC jej bohužel nenačerpáme.
S tou stravou (dopoledne spíše ovoce a odpoledne spíše zelenina) to není tak velký problém. Hlavně ovoce, konkrétně jablka, nejsou nijak přehnaně drahá. Viděl jsem nedávno v Globusu červená jablka za 12 Kč/kg.
A odkyselit se jedlou sodou (do koupele i do pití) je také prakticky skoro zadarmo.

Zdravím

PS
Náš organismus je na "šoky" ze styku se studenou vodou stavěný. To nejsou žádné šoky, to je normální životní provoz.
Spíše je tělo v šoku z toho, když se mu těchto přirozených "šoků" nedostává ...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 18:58:33

Ahoj
Podle mého názoru, je bolest důsledkem přebytku energie a zánětu v těle. Studená voda (oplachy, koupele) může odvést tu energii z těla a zmírnit bolest.
Zánět je většinou způsobený překyselením organismu. Je dobré si přečíst na to téma nějakou literaturu (Pryč s kyselostí, Zázračná detoxikace). Překyselení organismu je způsobené naší nevhodnou stravou (málo syrového ovoce a zeleniny a naopak mnoho svinstev - cukr, sůl, mouka, margaríny, uzeniny,...) a naším nedostatečným pohybem na čerstvém vzduchu.
Bolest kloubů a revmatismus je nemoc masožravců, takže omezit maso. Jo a brambory bez kmínu také kloubům i žilám škodí.
Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:00:11

Priessnitzovy obklady - jak pomáhají

Rolník bez vzdělání, Vincenz Priessnitz, zásluhou svého obrovského pozorovacího talentu, intuice a tvořivého myšlení s výraznou schopností vnímat přírodu znovuobjevil léčebnou sílu vody. Díky jeho nápadům vzniklo po celé Evropě mnoho vodoléčebných lázní. Nejčastěji si ho však spojíme s léčivými obklady, které nesou jeho jméno - Priessnitzovy obklady.

Co to vlastně je?

Jedná se o studený zapařovací obklad, který se přikládá lokálně na povrch těla s cílem dosažení lokálního prokrvení.

Postup přiložení

Nejprve na kůži přiložíme látku namočenou ve studené vodě. Měla by dobře přilnout, aby nikde nevznikly vzduchové bublinky. Místo se poté zabalí nepromokavou látkou např. igelit, tato vrstva by měla dolní přesahovat. Nakonec ošetřovanou část obalíme suchou látkou.

Co se děje pod obkladem?

fáze: hypotermická - teplota v místě působení se sníží - trvá asi 2-3minuty, dochází při ní k vasokonstrikci (smrštění, zúžení) cév

fáze: izotermická - teplota se stabilizuje - nastupuje v průběhu 30-40minut, vasokonstirkce se mění na vasodilataci (rozšíření cév)

fáze: hypertermická - teplota se zvyšuje, v místě působení probíhá přehřátí - objevuje se v průběhu 60-80minut - vzniká lokální vasodilatace


Jak dlouho nechat působit

Obklad by se měl po 2-3hodinách sejmout. Mezi jednotlivými aplikacemmi je vhodné dodržovat přestávku 3-4hodiny.

Kdy použít?

angína
faryngitida
horečka (nad 38°C)
obklad na hrudník při suchém dráždivém kašli
obklady na klouby při déletrvajících „revmatických" obtížích
pro zlepšení cirkulace (užití při trombózách)
na podkožní hematomy a otoky (rychlejší vstřebávání)
k relaxaci kosterního svalstva

výron v kloubech končetin či svalové zhmoždění končetin


Priessnitzovy obklady můžeme přikládat na krk, dolní končetiny, na kotníky, na hrudník, ale i na celé tělo při horečce.

Priessnitzův obklad je léty prověřená procedura, která vede ke zlepšení prokrvení postiženého místa, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle, včetně úlevy od nepříjemných pocitů.

http://voda-a-hydratace.zdrave.cz/pries ... y-obklady/
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:09:07

Návštěvník píše:
Čištěním podvědomí od emocí se obecně rozumí neosobní pozorování a přijímání vyvstávajících obsahů vědomí, bez posuzujícího já, které by mělo zájem s těmi obsahy nějak manipulovat, něčeho se zbavit. Je to, jak to je...
Tenhle postup se používá i při léčení psychických poruch, přítomný terapeut pomáhá pacientovi přijímat všechno, co v něm vyvstává. Podvědomí se tak čistí - na příklad v regresích

http://www.studentpoint.cz/162-psycholo ... K5462ctCos
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:11:53

Pavla píše:
...My máme na karmu velice zkreslený názor. Je to dáno tím, že často pojem karma chápeme zkresleně - podobně jako třeba lidové vrstvy v Indii. Tedy jako jakýsi trest. Tak to ale vůbec není. Definice karmy je, že je to suma naší vnitřní energie - jejího naprogramování a její kvality. Právě tato energie pak vtahuje do našeho života různé události a modeluje náš život, podobně jako když se z
hromady plastelíny modelují různé tvary. Ve skutečnosti šamani chápou "karmu" velice podobně, jako ji zcela správně chápali staří jasnozřiví jogíni. Západ přejal už překroucenou koncepci karmy - přejal její nejlidovější a originálu velmi vzdálenou podobu. Konečně - skuteční mistři východu vždy tvrdili, že karmu lze spálit během okamžiku, pokud jsou pro to vytvořeny odpovídající podmínky. "Karma" je stav energie v našem biopoli a především v našich energetických centrech. To je jediná "karma", která existuje. Vše ostatní jsou naše náboženské pověry. http://www.petr-chobot.eu/cs/saman-don-sergio-v-evrope
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:19:47

Příspěvekod Návštěvník
Dilgo Khyentse Rinpoche:

"Každodenní praxe dzogčhenu znamená prostě rozvinutí plného, bezstarostného přijímání, neomezenou otevřenost všem situacím.

Měli bychom dojít k plné otevřenosti vůči hřišti našich emocí a při kontaktech s lidmi být otevření, beze snahy o manipulování a taktizování.

Nikdy bychom se neměli stahovat do sebe jako svišť do své nory, všechno bychom měli prožívat plně. Tento přístup uvolní obrovské množství energie, obvykle zadržované procesem obrany zafixovaných názorů. Vztahovat se k něčemu je proces, kterým se odtahujeme od přímého prožívání každodenního života.

Přítomnost v daném okamžiku může zpočátku vyvolávat obavy. Ale přivítáním pocitů obav s plnou otevřeností můžeme prolomit bariéry, vytvořené navyklými emočními schématy.

Když se věnujeme objevování prostornosti, můžeme v sobě rozvinout pocit plného sebeotevření celému vesmíru. Můžeme se otevřít s absolutně jednoduchou a nahou mysli. Je to běžná a účinná praxe upouštění od masky sebeobrany."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:21:33

Příspěvekod Návštěvník

V dzogčhenu používáme různé metody, v nichž pracujeme s energií, ty však nejsou založeny na aktivitě mysli. Jejich principem je přímá integrace projevů energie se stavem ryzí přítomnosti. Stav ryzí přítomnosti zůstává stejný, přestože máme třeba i tisíce různých zkušeností. Ať už se objeví cokoli, vše se automaticky samo od sebe osvobozuje. To míníme samoosvobozováním.

Toto samoosvobozování je přesně to, co je třeba uplatňovat v denním životě. Jako příklad si vezměme hněv. Praktikující dzogčhenu ve chvíli, kdy se rozzlobí, se nesnaží hněv ani zablokovat, ani ho přeměnit v moudrost, ale pouze ho bez posuzování pozoruje. Tak se hněv ponechaný ve svém přirozeném stavu rozplyne. Bylo mu dovoleno, aby se sám od sebe osvobodil.

Teprve až objevíme, že ve všech různých zkušenostech je stav ryzí přítomnosti, můžeme pochopit, co to znamená být mimo dualismus. Skutečný stav existence se projevuje v různých formách – čistých nebo nečistých – aniž se mění jeho pravá přirozenost. Proto se říká, že je neduální. Když začneme mít skutečnou zkušenost se stavem kontemplace, je třeba ji integrovat se všemi denními aktivitami, s chůzí, jídlem, mluvením a tak dále. Je třeba být v uvolněném stavu, ale smysly musí být bdělé a pozorné, protože jsou to jakési brány jasnosti. Není nic, co bychom měli měnit nebo odstraňovat.

http://www.dharmagaia.cz/kniha/21-namkh ... onaly-stav

Návštěvník


Nahoru
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:24:45

od Pavla

Nevím jestli znáte stránky pana Zajíčka? Dám sem odkaz http://www.zdravi-az.cz/ a taky na diskusní forum.... http://www.zdravi-az.cz/Forum/search.ph ... 9d663d3f24

P. Zajíček je člověk,zabývající se tělesným zdravím. Do fora je možné vložit dotaz s konkrétním zdravotním problémem, taky je možné po skype mluvit přímo s p. Zajíčkem,který se ti bude individuálně věnovat individuálně a bude hledat příčinu bolesti čistě tělesnou (připrav se na spoustu otázek ohledně svého celkového zdravotního stavu)... s následnými radami, jak si pomoct sám i tam, kde lékaři selhali (detoxikace, doplnění chybějících prvků atd...)... žádné meditace, uvolňování, jen čisté fyzično.

Inspirativní jsou dotazy ostatních,kteří, když se pustili do tělesné očisty, často hlásí ústup obtíží a návrat těla k přirozené harmonii...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:28:18

Návštěvník píše:
Kosmická Energie ze sebe vytváří všechno hmotné i nehmotné. Těla, myšlenky i pocity. Všechno se dá proto uvidět jako určitý druh jejích vibrací, od nejnižších - těch ničivých - až po nejvyšší, nejjemnější vibrace, hojivé. S jakým energetickým polem se momentálně bezděčně propojíme, to působí na tělo i mysl.

Cokoliv, na co myslíme a jaký pocit přitom máme, automaticky propojí naše hmotné i pránické tělo s odpovídajícím polem kosmických vibrací a to na nás působí. Způsobuje buď regeneraci (jako v noci, když hluboce spíme a ego v té době nevnáší do těla svoje negativní pocity - ráno se vzbudíme odpočatí), nebo naopak.


proto

pokud chceš psát vulgarismy,

tak musíš uzavřít srdce,

musíš se hněvat,

to ti pak zablokuje hrdelní čakru atd. atd.



Tohle funguje naprosto spolehlivě, kdybys praktikoval šaktijogu, tak bys to pak rovnou viděl a uvědomil si,

jak tokový "di do prdele" perfektně blokuje hrdelní čakru


Jakýkoliv pocit i neuvědomovaného odporu zablokuje třetí čakru, prána jí nemůže volně proudit a po nějaké době (u každého jiné, závisí to na dosavadní zásobě negací v podvědomí) začne docházet k poruchám i ve fyzickém těle.

Proto je praktické tělo prodýchávat a uvolňovat, dochází tak automaticky k jeho naladění na vyšší hojivé vibrace.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:31:32

od nop » čtv 08. led 2015 3:19:54

Návštěvník píše:

OTOKY

Příčina: Člověk má zatvrzelé a bolestné představy, nepružné myšlení. Strach, že člověk něco ztratí.
Co dělat: Nechat věci volně plynout, přijmout nové názory s lehkostí. Uvolnit se. O co se bojím, že to ztratím?

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/



http://blazkova.net/duchovni-priciny-nemoci.html

http://marieblankytna.blog.cz/0706/duch ... onemocneni


Jsem na rozpacích. Jako u Marie Blankytné.
Zase je tu řešení typu „kouzla podle slova“ …

„Křeče v rukou - co nechceme pustit?
Křeče v nohou - zastav se!
Začalo nás bolet oko? co nechceme vidět nebo kdo nechce vidět nás?

Žaludeční nevolnosti: co nemůžete strávit?
• z čeho je vám v životě na zvracení?

Bolí nás ucho bez vnější příčiny? co jsme nechtěli slyšet?

Máme zahleněný krk, chraptíme?
• vyjádřili jsme se nevhodně a o kom - o sobě nebo o jiných?
• použili jsme vulgarismy?“

Moje řeč k tomu: to snad nemůže být pravda, aby se příčina nemoci hledala podle vhodného slova.

Např. hodím-li často po někom očkem, vypěstuji si šilhavost.
Nebo bych mohl usuzovat: bolí tě v krku a kašleš? Na něco ses v životě vykašlal, cos neměl dělat.

Nebo se tady píše: „Tlusté střevo je místo, kde se zbavujeme odpadu. Kdo zadržuje stolici /zácpa/, ten se neumí rozloučit s minulostí.“,
To připomíná Freuda, podle kterého kojenec nemá žádný majetek, a proto jediné, co může vydávat nebo zadržovat je stolice. Freud udělal z kojence malého burziána, který něco má a může s tím manipulovat. Ale podle mne se kojenec nechová jako kapitalista na burze, ale chce se prostě vykakat, když ho to tlačí.

Takže: beru takové vysvětlení, které není založené na shodě slov.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 19:33:48

od armin
Priessnic působí komplexněji na podporu hojení na rozdíl jen od chlazení viz http://voda-a-hydratace.zdrave.cz/pries ... y-obklady/
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod nop » pát 24. dub 2015 20:01:20

Tak znaly to už staré babičky.
Na síti se o tom píše na stránce dobré ženy Alue o nemocech:

http://karolinaloskotova.blog.cz/1003/l ... ych-nemoci
Potom tam v diskuzi píše Radim (24. ledna 2012):
Diskuse, 24 Radim | E-mail | 24. ledna 2012 v 10:02
Metoda se anglicky jmenuje oilpulling a velmi podrobné info naleznete na stránkách http://oilpulling.com (anglicky).

Viz také: oilpullingandoralhealth.htm
http://oilpulling.com/whatisoilpulling.htm

A na anglické stránce se nabízí také volně příručka:
FREE E-BOOK on oil-pulling(Revised 2014).
oilpulling therapy is on facebook: http://www.facebook.com/oilpulling.therapy like us to receive a FREE E-BOOK

Cituje tam ukrajinského doktora Karacha, takže jsme zpátky na slovanské půdě.

Na stránce http://oilpulling.com/whatisoilpulling.htm
se píše: „oil pulling or oil swishing, is an ancient ayurvedic simple cost effective natural remedy procedure that involves pulling or swishing oil in the mouth for oral and systemic health benefits. It is mentioned in the Ayurvedic text Charaka Samhita where it is called Kavala Gandusha or Kavala Graha and is claimed to cure about 30 systemic diseases ranging from headache, migraine to diabetes and asthma….“,
překlad:
„protahování nebo šustění olejem (spíše "mnutí sem a tam" olejem) je starobylý ájurvédský jednoduchý nenákladný účinný přírodní léčivý postup, který spočívá v tom, že olej se v ústech protahuje nebo pohybuje sem a tam, aby se dosáhl blahodárný účinek pro zdraví úst a výhody (přínos) celého tělesného systému. To je zmíněno v textu ajurvédské Charaka Samhita, kde se to nazývá Kavala Gandusha nebo Kavala Graha a uvádí se, že léčí asi 30 systémových onemocnění (týkajících se celého těla) v rozsahuí od bolesti hlavy , migrény k cukrovce a astmatu“
x x x x x
Zbývá otázka „proč to funguje.´

Skrz ústa přijímáme potravu. Máme z úst vyvrhovat jedy? Jak? Kudy se tam dostanou? Přímo z potravy? Tu přece pošleme do žaludku. Takže odpadové látky se musí vrátit na dásně odněkud jinudy. Jinak by nebylo možné odstraňovat jedy přes dásně, které jsou dobré pro jídení.

Je to možné. V těle je také lymfatický systém cév, které jsou sice tenčí než milimetr a vidí se přes lupu nebo mikroskop, ale přesto fungují. Hustě zapletená střediska , lymfatické uzliny, jsou na několika místech, u klíční kosti, v úžlabinách na vnitřním okraji stehen nahoře a přímo pod čelistmi.

Vždy, když jsem byl jako dítě nachladnutý, babička mi sáhla pod čelist a konstatovala „máš zvětšené uzliny“ (to značí nadměrně zatížené) a namazala mi k snědení krajíc chleba povidly z bezových kuliček, aby salicyl v nich pomohl lymfatickým uzlinám.

A tak je nasnadě: lymfatický systém odvádí škodliviny do okrajového místa, do čelistí, kde se sliznice stýká v s vnějškem (když ústa otevřeme) a dovedeme se jich zbavit vyplivnutím.

OČISTA VYPLIVNUTÍM.
A co když plivání je ozdravná činnost? Za Rakouska- Uherska bývala v čekárnách a úřadech, to je na veřejných místech, v koutě plivátka, kam se daly umístit přebytečné sliny. Dnes jsou vidět jen na ilustracích z 19. století a poloviny 20. století (jako u dobrého vojáka Švejka).
Měli naši otcové pravdu? Věděli, co našemu zdraví prospívá? Sice uklízeč musel plivátka pravidelně vylévat a očistit, ale naši dědové a strýcové byli zdravější, když se zbavili jedů skrze sliny.

Jedy i odpady odháníme i jinak: z plic vdechujeme kysličník uhličitý a potem se zbavujeme neužitečných látek.
A co když právě těmi slinami vracíme do přírody to, co nepotřebujeme? Jen na chodníku to hezky nevypadá. Trávy však je ve městech méně a plivátka nemáme k dispozici.
I Komenský, který asi ještě nezažil větší pokrok s plivátky ve vzdělaném století 19. a počátku 20-tého, píše, že slinu máme vyplivnout na podlahu a podrážkou rozšlápnout a ne ji polykat jako medvěd.

V jednom románu z Tibetu jsem četl, jak mnich na pozorovatelně přijal dálkovou zprávu, načež ji šel oznámit opatovi a než opustil místo, vypláchl si ústa vodičkou z voňavých rostlin.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Hodně zdraví

Nový příspěvekod Pelvan » sob 25. dub 2015 18:20:21

Ahoj nope

Moje babička dělala z bezových kuliček kávový likér, ale ten mi moc nechutnal. Sám občas pár bezových kuliček v době jejich zralosti sním, ale musí se s nimi opatrně, ve větším množství jsou syrové jedovaté.

JInak ráno, hned jak se probudím, mám takový nepříjemný pocit v puse, že si musím vyčistit zuby parodontaxem (nekrvácí mi po téhle zubní pastě dásně) i když jsem si je čistil už večer. Potom většinou ještě kloktám teplou vodou s rozpuštěnými kapkami Florsalminu (tak cca 15 kapek v 10 ml vody), protože nemohu vyplivat ven zadní rýmu. Až potom mohu začít to srkání oleje v ústech, které vydržím mezi 1/2 až celou hodinou. Po vyplivnutí oleje zase vyplachuji ústa teplou vodou, ideálně s rozpuštěnou jedlou sodou, ale to vždycky nezvládám, protože mne už ta nekonečná ceremonie otravuje...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

PředchozíDalší

Zpět na Pelvan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků