O co nám jde?

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Vari » sob 22. úno 2020 17:29:52


Je jasné, že se kloníš k a)..
...
b) --- vidí, aspoň fyzicky, že je tam taky něco psáno?


Tady jsem se ptal já, nějak vypadlo jméno.
A tady mi vypadlo písmeno š.

Vidíš tedy, co je zde fyzicky napsáno?

a) ...
b) nebo je (to) konstrukcí ega, které samo sebe nevidí a není viděno ani z hlubší pozice čirého bytí. A okolí se to pak mluvčímu snaží zrcadlit.
c)..

Je jasné že ty se kloníš k a). Je zde nějaká možnost (a podle vytrvalosti spoludiskutujících bych tipoval, že je), že bys, alespoň na chvíli připustila možnost b). Z tvé současné pozice se bude zdát nelogická oproti a), které tak krásně zapadá. Ale je to příležitost podívat se na vše z jiné "hlubší" vrstvy. Jsem zvědav, jak to dopadne. Protože logicky z pozice a) žádná hlubší vrstva neexistuje.
Vari
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod miroslav » ned 23. úno 2020 13:37:08

P. En píše:
Jenže, jak říká Tolle:

Ty se s těch mouder, kterými tu argumentuješ s těmi, které poznáváš jen srdcem a vidíš v nich jen lásku, tedy těžko můžeš vidět nějaké posuzování.., jednou zvencneš :D


Ona Jana je stále ještě unášena začátečnickým nadšením, kdy se hlavně hodně mluví (píše), opěvuje, vysvětluje.
Je to patrné i z toho, jak tu svoji mysl nedokáže ani trochu přibrzdit a že bohužel zatím nerozumí hlouběji tomu co páté přes deváté cituje a chybně interpretuje.
Ale to je normální a časem se určitě posune dál. Hlavně, že to dobře myslí a je v tom svém unášení se šťastná. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 13:32:59

...Život chutná blahem...

je tím nekonečným štěstím...


Podívejte jak krásnou panenku mám :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 15:03:38

Vari píše: hra v projevu pokračuje...

Může být docela poučné sledovat tohle neutuchající snažení osobního já hlásat svoje přesvědčení, že všechno je láska, i když se ho nikdo vůbec na nic neptal
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 15:06:49

Návštěvník píše: všechno je láska


:)

Obrázek

Láska je nevyčerpatelná právě tak jako Pravda sama. Její pramen je božský, nekonečný a nepomíjivý. Ať milujete člověka či Boha, tryská z vašeho duchovního srdce znovu a znovu a zaplavuje vás svou sladkostí, milostí, životností, silou a blahem tak dlouho, dokud ve vás žije poslední paprsek života. Láskou k Bohu se otevírají všechny průduchy k němu – mnohem mocněji a přirozeněji něž jakýmkoli intelektuálním pochopením. Milujte člověka, a vaše láska možná bude dřív nebo později opětována. Milujte Boha, a Bůh vás přímo zaplaví láskou, vodopády lásky, někdy až neúměrně závratnými vlnami štěstí, míru a blaženosti.

Dostaví-li se vám znenadání pocit hluboké náklonnosti, lásky nebo opravdového hlubokého přátelství ke komukoli, nikdy si ho nenechávejte jen pro sebe. Znamená to, že jste byli vyšší silou vybráni za nástroj a posla lásky. Proto ji rozdávejte lidem, rozdávejte ji zvířatům a věcem a Bůh vás zahrne láskou. Dávejte pořád víc a víc – čím víc ji rozdáváte, tím větší bude váš příjem. Božský zdroj lásky je doopravdy nekonečný a doopravdy nevyčerpatelný. A tryská věčně, dokud jej v sobě sami záměrně nebo omylem nezastavíte.

Metafyzika cesty Lásky je prostá. Když všechno, co máte a co jste, odevzdáte lásce, k Bohu, lidem nebo i zvířatům, síla ega postupně slábne, až ego nakonec zmizí. A když zmizí ego a jeho síla, objeví se identita mysli s absolutním a nekonečným jástvím. A to je – na rozdíl od egoismu – naše pravé jáství, bytí. Indové mu říkají átmán. Kristus ho nazýval Královstvím nebeským. Toto království není rozdílné od Absolutna. Není zde dvojnosti, jen jednota Bytí, Jsoucnosti, nejvyšší Existence. Jenom Bůh jest.

Eduard Tomáš, Cesta lásky
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod ... » úte 25. úno 2020 15:41:27

Návštěvník píše:
Vari píše: hra v projevu pokračuje...

Může být docela poučné sledovat tohle neutuchající snažení osobního já hlásat svoje přesvědčení, že všechno je láska, i když se ho nikdo vůbec na nic neptal

na rozdíl od aktivit Probuzeného: ten je ochotný odpovědět na to, nač se ho konkrétní tazatel právě zeptal, a každému tazateli odpoví trochu jinak - podle toho, k jakému stupni pochopení dotyčný už dozrál.

A když Probuzení znovu a znovu odpovídají na stále se opakující otázky těm, kteří je vyhledávají a ptají se jich, někteří Probuzení nakonec napíší ty podstatné odpovědi do knih, které si pak může koupit každý, kdo má o jejich odpovědi zájem. Nepropagují je neustále znovu v diskusích na internetu, nevzniká v nich žádná potřeba to dělat.

Co z toho všeho vyplývá? Že je docela užitečné začít se zajímat, proč jsme právě zareagovali způsobem, který vnímáme jako "ten pravý". Takže i tahle moje odpověď prozrazuje, proč sem ještě občas - teď už spíš výjimečně - něco napíšu. Protože se mi čím dál víc i díky zdejší diskusi ukazuje, jak podstatné pro rozpouštění vlastní zaslepenosti je zajímat se o motivaci své aktuální potřeby zareagovat právě tímhle způsobem na to, co někdo napsal.

Obrázek
...
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 16:01:54

... píše:
Návštěvník píše:
Vari píše: hra v projevu pokračuje...

Může být docela poučné sledovat tohle neutuchající snažení osobního já hlásat svoje přesvědčení, že všechno je láska, i když se ho nikdo vůbec na nic neptal

na rozdíl od aktivit Probuzeného: ten je ochotný odpovědět na to, nač se ho konkrétní tazatel právě zeptal, a každému tazateli odpoví trochu jinak - podle toho, k jakému stupni pochopení dotyčný už dozrál.

A když Probuzení znovu a znovu odpovídají na stále se opakující otázky těm, kteří je vyhledávají a ptají se jich, někteří Probuzení nakonec napíší ty podstatné odpovědi do knih, které si pak může koupit každý, kdo má o jejich odpovědi zájem. Nepropagují je neustále znovu v diskusích na internetu, nevzniká v nich žádná potřeba to dělat.

Co z toho všeho vyplývá? Že je docela užitečné začít se zajímat, proč jsme právě zareagovali způsobem, který vnímáme jako "ten pravý". Takže i tahle moje odpověď prozrazuje, proč sem ještě občas - teď už spíš výjimečně - něco napíšu. Protože se mi čím dál víc i díky zdejší diskusi ukazuje, jak podstatné pro rozpouštění vlastní zaslepenosti je zajímat se o motivaci své aktuální potřeby zareagovat právě tímhle způsobem na to, co někdo napsal.

Obrázek


Jestli nenalézáš to, co hledáš, jestli máš pořád ještě pocit, že za zdrojem vlastní nespokojenosti je něco jiného, než vlastní ego, pak co komu můžeš nabídnout?
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 16:05:09

Jak by bylo možné dělit se s ostatními o štěstí a lásku, pokud chybí nám samotným?
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod ... » úte 25. úno 2020 16:40:16

... píše:
Návštěvník píše:
Vari píše: hra v projevu pokračuje...

Může být docela poučné sledovat tohle neutuchající snažení osobního já hlásat svoje přesvědčení, že všechno je láska, i když se ho nikdo vůbec na nic neptal

na rozdíl od aktivit Probuzeného: ten je ochotný odpovědět na to, nač se ho konkrétní tazatel právě zeptal, a každému tazateli odpoví trochu jinak - podle toho, k jakému stupni pochopení dotyčný už dozrál.

A když Probuzení znovu a znovu odpovídají na stále se opakující otázky těm, kteří je vyhledávají a ptají se jich, někteří Probuzení nakonec napíší ty podstatné odpovědi do knih, které si pak může koupit každý, kdo má o jejich odpovědi zájem. Nepropagují je neustále znovu v diskusích na internetu, nevzniká v nich žádná potřeba to dělat.

Co z toho všeho vyplývá? Že je docela užitečné začít se zajímat, proč jsme právě zareagovali způsobem, který vnímáme jako "ten pravý". Takže i tahle moje odpověď prozrazuje, proč sem ještě občas - teď už spíš výjimečně - něco napíšu. Protože se mi čím dál víc i díky zdejší diskusi ukazuje, jak podstatné pro rozpouštění vlastní zaslepenosti je zajímat se o motivaci své aktuální potřeby zareagovat právě tímhle způsobem na to, co někdo napsal.

Obrázek

PS. k

Co komu můžeš nabídnout?

Nic. Potřebu něco nabízet druhým, aniž o to projevili zájem, má osobní já, které nabízením toho podle něj optimálního potřebuje prezentovat svoje vlastní priority a proto se snaží druhé stále znovu "v jejich zájmu" poučovat.

Na rozdíl od skutečně milujícího - Probuzeného. Ten je k dispozici všem, kteří projevili zájem a zeptali se ho na něco, co si potřebují ujasnit.
...
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 17:06:25

Není nutné vždycky chodit za Probuzeným a ptát se, texty Probuzených jsou k dispozici v knihách i na internetu pro každého, kdo má zájem.

A kdo nemá zájem, tak může chodit kolem knihkupectví a na internet a zlobit se, proč to všechno tady je, když on se neptal.

Může chodit na fóra a vyčítat těm, kdo tam něco napíší, že nechce být poučovaný.

:D
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 17:10:34

A taky nemusí.

:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 17:20:48

Jaké jsou znaky sobectví?
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 18:19:17

... píše:
Na rozdíl od skutečně milujícího - Probuzeného. Ten je k dispozici všem, kteří projevili zájem a zeptali se ho na něco, co si potřebují ujasnit.


Ale zde ve foru žádný probuzený není. :what:
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 18:27:13

Je to tvé zbožné přání, aby tady žádný Probuzený nebyl, když věříš tomu, že jsi tím, co je neprobuzené?
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 18:47:18

A kdo nemá zájem, tak může chodit kolem knihkupectví a na internet a zlobit se, proč to všechno tady je, když on se neptal.

Může chodit na fóra a vyčítat těm, kdo tam něco napíší, že nechce být poučovaný.

Je to tvé zbožné přání, aby tady žádný Probuzený nebyl, když věříš tomu, že jsi tím, co je neprobuzené?


Obviňovat v sebeobraně druhé ze všeho možného je a podsouvat jim svoje představy co si přejí je v diskusích běžné
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 19:12:57

Návštěvník píše:Je to tvé zbožné přání, aby tady žádný Probuzený nebyl, když věříš tomu, že jsi tím, co je neprobuzené?


Bylo by prima, kdyby tady jeden byl, ale to je jen zbožné prání. Co by tady taky dělal...

:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 19:14:27

Návštěvník píše:Obviňovat v sebeobraně druhé ze všeho možného je a podsouvat jim svoje představy co si přejí je v diskusích běžné


Prostě jasný důkaz, že zde žádný probuzený není.

:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 19:17:51

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Je to tvé zbožné přání, aby tady žádný Probuzený nebyl, když věříš tomu, že jsi tím, co je neprobuzené?


Bylo by prima, kdyby tady jeden byl, ale to je jen zbožné prání. Co by tady taky dělal...

:)


P.S. Povídat si ve foru s probuzeným je fajn. Takže fakt škoda, že tady žádný není.

:(
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 20:33:13

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Je to tvé zbožné přání, aby tady žádný Probuzený nebyl, když věříš tomu, že jsi tím, co je neprobuzené?


Bylo by prima, kdyby tady jeden byl, ale to je jen zbožné prání. Co by tady taky dělal...

:)


P.S. Povídat si ve foru s probuzeným je fajn. Takže fakt škoda, že tady žádný není.

:(


škoda, že nejsi, moc fajn by se s tebou povídalo
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 25. úno 2020 20:33:33

:D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků