Zkušenost elektrickými kartáčky

Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » pát 12. říj 2018 13:28:45

Dobbrý den, sháním obecnou zkušenost s elektrickými kartáčky.. Najde se tu někdo kdo ho používá/používal? Byl bych moc rád kdyby mi napsal zkušenost jakou s nimi má. Děkuji Libor G.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. říj 2018 17:16:47

Ano, mám zkušenost s elektrickým zubním kartáčkem. Obecně o něm můžu říct, že ho používám ráda, k němu používám mezizubní neelektrické kartáčky a celkově s obojím jsem spokojená.

Oproti čištění zubů normálním kartáčkem je to o něco pohodlnější a možná i důkladnější.
Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » pon 15. říj 2018 13:22:06

Takže se vyplatí jeho pořízení? A za kolik jste kartáček kupovala jestli se mohu zeptat?
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. říj 2018 18:16:58

Elektrický kartáček jsem dostala jako dárek a k tomu náhradní hlavice.

Větší revolucí v čistění zubů jsou spíš mezizubní kartáčky.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » úte 16. říj 2018 13:30:09

Ty jsem zkoušel taky, ale nemám moc velký mezery mezi zuby a je mi to dost nepříjemný. Proto jsem si řekl, že bych chtěl alespoň zkusit ten elektrický kartáček.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. říj 2018 17:21:51



Nový šéf stomatologů Roman Šmucler říká, že z některých obcí brzy úplně zmizí zubařská péče. „Brzy z jedné obce symbolicky vypravíme zubařský pohřeb,“ uvedl v rozhovoru pro Seznam.

Stomatologové Šmuclera do čela komory zvolili loni v listopadu. Do funkce nastupuje dnes místo současného prezidenta Pavla Chrze, který vedl komoru od roku 2008 a post neobhajoval.

Když pečujete o zuby, ušetříte na auto

Doplatky na péči mají smysl, protože se lidé o své zuby víc starají, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.

„Zubní kaz mít nemusíte, když pečujete o svůj chrup. Kdo tak činí, ušetří si minimálně na jedno auto, nemluvě o bolesti a jiných problémech,“ tvrdí Šmucler. Podobně by podle něj mohl stát lidi odradit od přejídání nebo kouření.

Zavedení nadstandardů, za něž si lidé připlatí, podporuje i v jiných oborech. „To, že si člověk nemůže doplatit léčbu, která je třeba méně bolestivá nebo s kratší rekonvalescencí, je vysloveně proti lidským právům,“ uvedl.

Nejlevnější je prevence
„Jakmile se vrtá, už je pozdě,“ řekl Šmucler. Klíčové je podle něj naučit lidi si zuby čistit. V tom vidí i úlohu škol a zdravotní výchovy, návrat k systému školních zubařů ale nepodporuje. „Vím, že mnoha rodičům vyhovovalo se o chrup dětí nestarat. Dvakrát za rok ho spravil stát a dohlížely na to učitelky,“ dodal. Podobně není řešením ani státem placená zubní hygiena. Jenom pro děti by podle něj stála miliardy korun.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc ... vida-37368

Jedině mezizubní kartáček dokáže vyčistil plochy zubu, které jsou pro klasický kartáček nedostupné.





Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » stř 17. říj 2018 12:07:24

Děkuji moc za obsáhlou odpověď. Až budu doma, tak si to všechno přehraju.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » čtv 25. říj 2018 13:18:15

Tak mezizubní kartáčky už jsme koupil a zkouším je používat. Zatím nic moc příjemnýho, ale pořád by mě lákal i ten kartáček.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. říj 2018 13:39:41

Vydrž, uvidíš, že jakmile budeš alespoň jednou za den používat pečlivě mezizubní kartáčky, zcela se přestanou vytvářet zubní kazy.
Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 25. říj 2018 18:25:02

A má tady někdo zkušenost s obyčejnými kartáčky ???

Nekazej se pak zuby ???

Já to ještě nezkoušel, ale když vidím co chodí lidí k zubaři, tak to asi moc nefunguje...

Navíc ta hrozná ztráta času, dvakráte tři minuty denně je šest minut

kráte 365

je 36 hodin za rok čištění zubů...

Vždyt to musí bejt hrozně škodlivý i pro ty zuby...
vostal petr
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » pát 26. říj 2018 13:26:57

Na zubní kazy jsem naštěstí nikdy moc netrpěl. Spíš jsem to chtěl kvůli pohodlí. Já mám u těch mezizubních problém, že nemám moc mezery mezi zuby. Musím tedy mít hodně malou velikost a i ty jsou celkem problém.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. říj 2018 13:41:06

Měl bys raději velké mezery?

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. říj 2018 13:43:22

Ale dokonalý úsměv snad za tu práci stojí, ne?

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » pon 29. říj 2018 13:36:29

Asi úplně velký mezery bych taky mít nechtěl.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod vostal petr » pon 29. říj 2018 17:27:29

Nemá tady náhodou někdo zkušenost s vysokofrekvěnčími proudy ???

Prý to po připojení na pohlavní orgány vyvolává takovej superorgasmus, že anada je proti tomu slabej vodvar ???
vostal petr
 

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod liborg » úte 30. říj 2018 14:11:49

Petře poprosím, jestli nemáš něco normálního k tématu, tak se prosím nevyjadřuj. Nepřišel jsem se sem s někým dohadovat. Chtěl jsem jenom osobní zkušenost někoho kdo má nebo měl elektrický kartáček. Pokud tě zajímají vysokofrekvenční proudy, ať už k jakémukoliv účelu, tak si můžeš založit vlastní téma. Díky.
liborg
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. říj 2018 13:26:21

Re: Zkušenost elektrickými kartáčky

Nový příspěvekod Jarda123 » ned 23. pro 2018 15:42:54

Používám rotační kartáček od Oral B, model 750, takže nic extra drahého, kupoval jsem před dvěma lety. Oproti klasickému kartáčku mi přijdou zuby pocitově mnohem jemnější, bez povlaku. Jakmile vyjíždim někam na víkend, většinou beru jen klasický kartáček od Curaproxu a musím říct, že se vždy těším na čištění rotačním.

Poslední dobou si ale spíše chválí sonické (dělá Philips) a nově také Oral B, který se doteď zaměřoval pouze na rotační. Prý jsou lepší, takže přemýšlím, že bych po dvou letech vyměnil.

Doporučuju prozkoumat nějaké zdroje:

- https://www.health.com/oral-health/best-electric-toothbrush - doporučují taky spíše sonický
- https://www.rankito.cz/nejlepsi-elektricke-zubni-kartacky/ - v češtině doporučují zase spíše rotační
Jarda123
 


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků