Finanční úřad pomoc

Finanční úřad pomoc

Nový příspěvekod Michal1003 » pon 04. pro 2017 21:07:15

Dobrý den, 21.5. 2014 jsem prodal rekreační domek, v hodnotě 1300000, znalecký posudek byl 780000kc. 29.4.2015 jsem koupil byt za 1000000 Kč ale peníze z prodeje jsem nepoužil, ale použil jsem hypotéku. Musím platit 15% daň z příjmů. Když jsem se vešel do 1 roka. Peníze jsem přece použil na bydlení ne? I když jiné. Ale to už může být jedno ne finančnímu úřadu, prosím o rychlou reakci.. Ve smlouvě prez realitku, není psaná hypotéka. To je pak až ve druhé smlouvě na hypotéku. Jsem s toho na prášky. Dekuju moc o radu nemůžu nikde nic najít na internetu..
Michal1003
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. pro 2017 21:05:44

Re: Finanční úřad pomoc

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. pro 2017 21:45:32

Od daně z příjmu fyzických osob jsou osvobozeny příjmy z prodeje bytu nebo domu, jestliže prodávající měl v prodávané nemovitosti bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem. U manželů stačí, když podmínku splní jeden z manželů. Bydliště je místo, kde prodávající skutečně žil a bydlel. Bydliště je většinou shodné s trvalým bydlištěm, ale nemusí tomu tak být. Zpravidla mladší lidé mohou mít trvalé bydliště, kde jsou nahlášeni k pobytu, stále u rodičů, ale bydlí již v jiném městě.

Použití peněz na uspokojení vlastní bytové potřeby
Jestliže má prodávající v nemovitosti bydliště kratší než dva roky, potom je příjem od daně z příjmu osvobozen, pokud jsou získané finanční prostředky použity na uspokojení bytové potřeby.


Vlastnictví nemovitosti v rozsahu 5 let
Když prodávající podmínku bydliště v dané nemovitosti nesplnil, potom je příjem z prodeje bytu nebo domu od daně z příjmu osvobozen, když je splněna podmínka vlastnictví po dobu nejméně 5 let.
Návštěvník
 

Re: Finanční úřad pomoc

Nový příspěvekod Michal1003 » pon 04. pro 2017 21:53:43

Dekuju. Bydleli jsme tam déle jak dva roky ale bylo to Bráno jako č.e. Takže se mě to prý nevztahuje jako rodiny dům ani byt. Vemte si že člověk má doma 1000000 Kč prodá byt. Bude mýt 2000000 Kč. Ten první milion co nasetril použije na koupě bytu. Ten druhý milion co měl z prodeje si nechá. Takže taky nepoužil z prodeje 1000000 Kč na bydlení, ale to už mu nikdo nedokáže. Já zaplatil dluhy rodičům. A budu za to pykat když jsem si v tom roce vzal hypotéku na byt. A použil jsem to vlastně na bydlení.
Michal1003
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04. pro 2017 21:05:44

Re: Finanční úřad pomoc

Nový příspěvekod Jana » úte 05. pro 2017 6:55:26

Teoreticky, pokud by ta hypotéka byla splacena do roka po prodeji domku a byly splněny i ostatní podmínky, by tu osvobození od 15% daně z příjmů být mohlo. Nejlépe by vám poradili přímo na finančním úřadu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Finanční úřad pomoc

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. pro 2017 8:53:13

Pokud podle §4 ods. 1 písm. u) zákona o dani z příjmu do jednoho roku od přijetí peněz z prodeje použijete tuto částku na uspokojení svých bytových potřeb, nebo pokud jste odpovídající částku vynaložili na řešení bytových potřeb v roce předcházejícím, daň z příjmu prodeje nemovitosti se neplatí. Na hypotéku splácenou v pozdějších letech se tato úleva na dani nevztahuje. Přijetí peněz je však potřeba oznámit vašemu finančnímu úřadu.
Návštěvník
 


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků