Sen - Špatný otec

Sen - Špatný otec

Nový příspěvekod Andrew » ned 22. led 2012 14:08:48

A dream of a bad father 1/22/2012

Hm nevím z kama se berou všechny ty podrobnosti, ale zapisuji přesně to co jsem v tom snu byl a co jsem věděl.



Zdálo se mi...

bylo mi kolem čtyřiceti, stále jsem čekal až se v životě objeví zázrak, který byl dal životu šťávu a život se stal smyslupným - to jest mít smysl a být naplněný.
Byl jsem takový netečný, v angličitně to vystinuje označení Numb, je to stav pasivity, kdy nemáte o nic moc zájem, a procházíte životem jako ospalí a jakože pořád na něco čekáte.

Měl jsem dvě děti, dva kluky, 14 a cca 8 let. Dřív žili u své vlastní matky. Teď žili u mé matky. Jejich vlastní matka před 6ti lety o ně ztratila zájem a potloukala se od té doby světem mejdanů a alkoholu.
O ty děti jsem neměl nějaký zájem. Proto také žili u mé matky.
Nedokáži si vybavit jestli jsem pracoval nebo něco dělal, vypadal jsem jak troska bez duše. Pravděpodobně jsem žil z úroků.

V další etapě snu, jsem byl u mé matky, byl večer a ležel jsem na gauči v obývacím pokoji. Vedle na křesle byli oba kluci a sledovali televizi. A na dalším křesle byla moje matka.
Nemluvil jsem, jen ležel a prohlížel si to co se děje v pokoji.

Má matka celé ty roky dokázala bezproblémově vychovávat obě děti. A vychovávala je dobře. Stejně jako dobře dříve vychovala mne. Ikdyž v reálném světě (mimo sen) s matkou silně nesouhlasím pro její negativní názory na svět a nerespektuji její zaseknutost v oběti neúspěchu.
Roli matky, ale splnila výborně.
Ve snu jsem si uvědomil, že i když nebyla v životě šťastná, byla tu pro ty děti. Nepotloukala se životem v Numb stavu jako já.
Změnilo se ve mě něco. Cítil jsem, že jsem tu také pro ty děti. A že měl bych se chovat jako otec, nebo lépe jako skutečný otec. A dát jim najevo že jsem tam pro ně.
Takle jsem to v tom snu před tím necítil. Prostě jsem dal děti k matce... a starej se. Já osobně jsem necítil žádnou zotpovědnost nebo vztah k dětem.

Teď jsem cítil, že snad poprvé v životě k nim přece jen nějaký vztah bych měl mít. A v tu chvíli se zárodek toho vztahu vytvořil. Vzal jsem oba kluky a položil je vedle sebe na gauči.
Lehl jsem si, nic něříkal a díval jsem se jim do tváří. Rozhodně jsem nic podobného dřív neudělal, jelikož z jejich reakce to bylo patrné.
Usmívali se na mě. Jako kdyby kdyby mi nic nevyčítali.
Lehli si také a usmívali jsme se na sebe.
Pak přišla má matka a děti odnesla.
Ihned jsem si pomyslel, že mi nevěří a strategicky zamezí vzniku vztahu mezi mnou a dětmi. Abych je nezklamal v budnoucnu ještě víc.
Pohrával jsem si s touto myšlenkou, když se matka vrátila i dětmi, a položila je zpět na gauč.
Kluci byli převlečeni v pyžamech.
Matka se usadila do křesla a začala číst nějakou pohádku.
Stále jsem ležel na tom gauči a pozoroval co se dějě v pokoji.
Matka četla nějkou moderní pohádku, kde některým slovům ani nemohla rozumět, a děti s úsměvem usínali.
Já jsem byl stále ještě překvapen, že se matka s dětmi vrátila. Že měla ve mě tu důvěru a nezamezila vzniku vztahu mezi mnou a dětmi.

_________________________________________

Sen mi ukázal řadu věcí, které se přímo vztahují k mému "reálnému" životu.
- model vztahu - nevztahu k vlastním dětem, ilustruje můj vlastní vztah s mým otcem
- Numb stav reprezentoval stav, který před týdnem byl plnohodnotnou realitou
- ačkoliv má matka nedosáhla karierního či finančního úspěchu, v roli matky byla úspěšná, tam vyhrála
- (....)

Ikdyž sen byl v tom snu reálný, hrál jsem přesně předepsanou roli kým jsem byl... tak po probuzení vím, že to byl jen sen. Nic z toho nebylo reálné.

Děkuji za sen. Hodně věcí jsem si uvědomil.



PS: tohle byl jenom sen, proto prosím diskutující aby mi neradili, nezakládá se to na realitě...
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Sen - Špatný otec

Nový příspěvekod Dan » sob 10. bře 2012 1:01:35

:)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Sen - Špatný otec

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. bře 2012 15:55:32

Jo audioknihu jsem také poslouchal a pak si i koupil book.
Je tam mnohem více infromací, které ve filmu nejsou řečeny, plus je tam co se dělo i po tom kde film zkončí.
Book je mnohem zajímavější.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků