Dědictví, jak to je?

Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod Tynusse » ned 28. zář 2014 22:28:27

Ahoj, mám takový dotaz. Vsadila jsem se s přítelem, že on nemá pravdu v tom co tvrdí.

JEHO TVRZENÍ:
Když můj přítel přijde za mým otcem, který má 3 děti a není ženatý. Podepíše sním závěť, kterou nechají ověřit notářem, že vše odkazuje jemu a nám nic. Prý to jde.

MOJE TVRZENÍ:
Nemůže podepsat závěť o dědění třetí osobě, když svoje děti nevydědil a nemá žádný závažný důvod z vydědění. Nelze nás takto bezdůvodně vyškrtnout z dědictví. A i tak jsou děti neopomenutelní dědicové, ne? I když by v závěti nebyly a nebyly by vyděděni, musí ze zákona dědit.

KDO MÁ PRAVDU? DĚKUJI =) (Prosím co nejvíce odpovědí, ať ho přesvědčím.) :crazy:
Tynusse
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. zář 2014 22:24:16

Re: Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod Tynusse » ned 28. zář 2014 22:34:30

Bohužel. :D
Ale jde spíše o sázku ze srandy o nové Nike Air max. :D Proto prosím co nejvíce odpovědí, ať ho přesvědčím. :D
Tynusse
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. zář 2014 22:24:16

Re: Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod nop » ned 28. zář 2014 22:43:25

Tynusse píše:Bohužel. :D
Ale jde spíše o sázku ze srandy o nové Nike Air max. :D Proto prosím co nejvíce odpovědí, ať ho přesvědčím. :D

V některých otázkách se nehodí hrát si s žerty.
Ani to, jestli můj otec nenechá nic, mně ani bráchovi, a vše dá někomu, kdo říká, že je můj přítel. A kam půjde můj přítel potom? Bude se mnou, i s těmi penězi, nebo půjde jinam? Pozoruj jeho chování.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod Tynusse » ned 28. zář 2014 22:50:15

V našem věku to asi ještě nemusíme řešit. :) Jde opravdu jen o polemizování, jelikož oba dva studujeme právo a u toho nastal spor. :)
Tynusse
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. zář 2014 22:24:16

Re: Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod nop » ned 28. zář 2014 22:57:03

Tynusse píše:V našem věku to asi ještě nemusíme řešit. :) Jde opravdu jen o polemizování, jelikož oba dva studujeme právo a u toho nastal spor. :)

Jako laik si myslím, že zůstavitel nemůže dědice ze zákona z ničeho nic vydědit (jako "dohodou s někým jiným, komu zákon nic nemůže přisoudit ") bez vážného důvodu.
A když se chystáte jednou vykonávat právo a řešíte tuto otázku, pak mne napadá.
1/ je to důsledek studijní horlivosti?
2/ mám jako občan dopředu mít radost?
3/ mám jako občan dopředu mít pochybnosti?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Dědictví, jak to je?

Nový příspěvekod Tynusse » ned 28. zář 2014 23:01:14

Radost a to, že bereme studia jako ,,Škola hrou". :)
Když se o tomto dá bavit i v hospodě u piva a pak z toho vznikají takovéto sázky. Mimochodem, to o mém otci a sourozencích byl jako příklad na lehké pochopení a srozumitelný příklad. :)
Tynusse
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. zář 2014 22:24:16


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků