Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » sob 30. srp 2014 21:46:34

vostálník píše:
Návštěvník píše:Jak se mohu stát významnou osobou např. Herec, zpěvák, atp.
Poraďte mi pls, předem díky.


To je přece jednoduchý,
jak říkal již dávno Ježíš,

bud poslední abys mohl být první...
Začít to trénovat můžeš třeba při chůzi ve skupině,
chod vždycky až v zádu...

Zkušený čtenář poskytne malé vysvětlení. Náš Vostálník je veselý a rád něco obrátí a vtipně předělá na žert. Chce dosáhnout proslulosti v literárním žánru "satira". Ber ho opačně, než píše, je to jeho veselost.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » sob 30. srp 2014 22:07:10

Malé podotknutí (tak zvaný "přípodotek"). Jana by měla vysvětlit co to znamená "Ošajstlich je touha být něčím víc, než ti ostatní". Tohle slovo ošajstlich nebo vošajstlich se asi už málo vyskytuje a znamená "ošemetné", a ošemetné znamená nedostatečně spolehlivé.
Dále : Vostálník cituje slova určená k napravení pyšných lidí v době Ježíše. Ale chlapec ve věku 8 let nemůže být pyšný, a tak ber Vostálníkovu radu jako žert.
Dále: ne každý žije ve městě a tak otázka nemusela být "ze kterého města jsi" ale spíše "od kterého města jsi".
Většina géniů se narodila na venkově (třeba i Mikuláš Aleš) (já taky, heč) a v klidu a tichu nalezla sebe a dorostli do významné úrovně.
K radě Jardy: ovšem, že učiliště umění (třeba LŠU), umělecké kroužky a školy jsou rozesety po celé republice. Je užitečné se k nim obrátit.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 31. srp 2014 7:38:03

Poradnu pro mládež mají tady:

Mourrisonova poradna

Máš-li problém s učením, se svými spolužáky nebo doma?
Nevíš si rady se svým domácím mazlíčkem?
Chceš pomoci se svou první láskou?
Nebo hledáš pomoc pro kamaráda?
Napiš Mourrisonovi a on ti poradí!

http://www.abicko.cz/kategorie/3833/mou ... va-poradna
Návštěvník
 

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » ned 31. srp 2014 7:44:12

Jano, skláním se, protože nebezpečí je možné.
Ale nepostrašili jsme ho předem moc? Je dobře mít podporu, na začátek. A až ho budou obletovat, bude vhod opakovat o opatrnosti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod .Petra » ned 31. srp 2014 8:05:01

Jana píše:
Je dobré si uvědomit, že touhy po slávě, po moci, po majetku jsou jen převlečenou touhou po lásce, po věčné bezpodmínečné lásce, touhou po věčné Boží přítomnosti.


Někomu, kdo se zažívá jako oddělen od Boha,to tak může připadat: Já toužím po Boží lásce. Já, já, já ...
Po poznání, že na všechno si hraje Bůh sám, všechny touhy, včetně touhy po (bezpodmínečné) lásce, odpadají.

Jana píše:Je dobré být pravdivý, protože pokud pravdiví nejsme, tak mineme cíl.


Bůh sám sobě namlouvá, že je lživý. Že je mnohými...

Jana píše: Život nám dá něco jiného, než po čem jsme ve skutečnosti toužili.


A někdy si hraje na psychoanaliyika...pro druhé (i když je jimi sám).

Je jen Bůh.

:)
.Petra
 

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » ned 31. srp 2014 8:36:34

Přešli jste k teologii. Tomášku, vyřeš si svůj vztah k Bohu a piš také. Budeš nový účastník.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod .Petra » ned 31. srp 2014 9:14:28

Jana píše:
.Petra píše:
Je jen Bůh.

:)


A když se objeví tohle poznání, kde je nějaká touha po slávě, moci, bohatství ?)


V Bohu...

Sláva, bohatství, moc existuje dál, ale nikdo si už nepřeje něco jiného - třeba lásku či Boží lásku.
:)
.Petra
 

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod .Petra » ned 31. srp 2014 9:17:35

Jana píše:
nop píše:Přešli jste k teologii. Tomášku, vyřeš si svůj vztah k Bohu a piš také. Budeš nový účastník.


Bůh je


je všechno.

I tyhle představy:

Jana píše:pravdivý vědomý život, který je láskou. Nemusí v tom být vůbec nic teologického.



A i jiné...
:)
.Petra
 

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod DJ Dave Darmwell » ned 31. srp 2014 13:13:06

Ahoj Tomáši,
trochu Tě nasměruji do reality.
Ono stát se někým je občas složité(většinou pro starší věkové kategorie cca od 30ti let). Od 30tého věku se těžko vydají na pěveckou školu nebo na herecký kroužek. Na cestu hereckou se dostat mohou bez problémů a to tak, že se přihlásí do dobrovolnického divadla(tzn. že budou hrát v divadle, které není profesionální, tudíž mají to jako zálibu). Pokud by chtěli starší lidé zpívat, tak je tu 1 možnost: Zkusit se zeptat nějaké hudební skupiny nebo se přihlásit do pěvecké soutěže(Hlas CZSK, CZSK Superstar, X-Factor). Ty Jsi očividně v mladém/dětském věku, tudíž můžeš zkusit jednodušší formu, ale pro začátek si musíš vybrat na jakou cestu by ses chtěl vydat. Pokud chceš zpívat, tak Ti doporučuji se podívat po pěvecké škole(v Ostravě a v Olomouci pěvecké školy na 100% mají, v ostatních městech nevím). Máš-li zájem stát se hercem, tak se snaž najít herecký kroužek nebo školu. Každopádně u 2 cest hrají vysokou roli dostatek financí, takže být Tebou bych se zeptal rodičů. Pokud bys měl zájem, můžeš zkusit DJing. Práce DJe je mixovat hudby na party, soutěžích. DJ se může uplatnit na více místech. Pokud bys měl zájem zjistit o DJingu více, tak se mi klidně ozvi na mém webu najdeš e-mail.
Ačkoliv nejsem profi DJ(tzn. Nemám koncerty), přesto Ti mohu poradit. Dostat se na DJe není snadné, protože na něj škla neexistuje(Osobně o žádné nevím).
Navíc, je pro profi DJe nezbytné, sehnat si producenta. Producent má za úkol dělat reklamu, zajišťovat různá vystoupení, koncerty, atp. Každopádně v podpisu můžeš najít link na mojí vizitku.
S úctou,
DJ Darmwell
http://www.dj-darmwell.g6.cz(Moje vizitka)
http://www.dj-darmwell.webnode.cz(Oficiální webové stránky)
DJ Dave Darmwell
 

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Tomasek67 » úte 02. zář 2014 17:30:26

bydlym v ostrave. bavi me zpivat. hrani by nebylo pro me spatne ale nezkousel jsem to. rodicu jsem se na to moc neptal, mluvil jsem s nimi ale rekli mi ze to neni jen tak na herce se dostanou jen deti od hercu. rodice se o takove veci moc nestaraj ani jeden z nich neni zpevak ani herec.
Návštěvník píše:
Tomasek67 píše:ne, je mi 8.

A ví tví rodiče, že chceš být velmi populární a proto chodíš psát na diskusní fora na internetu??
Píšeš totiž už jako úplně dospělý....jako dost dlouho dospělý....a nebo jako velice geniální, nadané a předčasně vyspělé dítě....
Vím jak se projevují obyčejné osmileté děti.....tak jako ty opravdu nee...
:D

tak tet si me dostal. :D dospely jeste nejsem. mam teprve 8, tak dospěly asik nebudu.
ostatni:
buh to myslite toho, co udelal lidi i zviratka? nevim, snad existuje.
dekuji dave, na vizitce nic neni, na webu sem nasel nejaky email, ale znamena at a dot? asi zavinac a tecka.
dj by me mohl bavit, rad bych se naucil.

tomasek67
Tomasek67
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 29. srp 2014 10:01:15

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Tomasek67 » úte 02. zář 2014 18:49:09

Klika píše:Jak vidím, Tomášek se nám tu pěkně vychvaluje. Je ti teprve osm, v tomto věku jsi kretén. Na tvém místě bych si radši vyhonil šulina bude ti fajn, zkoušel jsi to někdy?Jinak jsi posrané děcko, co čeká od ostatních autoritu, tu ovšem nedostaneš. Jsi jen idiot v nízkém věku, takže být tebou bych vypadl a vrátil se zpět do jeslí nebo mateřské školy, pro takové kretény diskuze není.


to snad asi delal kazdy dite proc se ptas? ja se nechtel vytahovat, chtel jsem jen zeptat.
asi budu brecet, proc za vsechno muzu podle tebe ja? ucet jsem si tu vytvoril na to abych se mohl noveho naucit, na to abych mel kamarady a na to abych si mohl povidat a ptat se. ano sem blby, protoze nevim to co ostatmi a jen je mi prece 8 a zeptat se nesmim :( snnazim se ucit novim vecem. promin, ze sem pisu uz radsi nebudu nic psat :'-(
Tomasek67
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 29. srp 2014 10:01:15

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » stř 03. zář 2014 4:05:31

O SLOVU PRÁZDNO

Milý Vojtíšku,
možná, jsi tady také četl větu „Kde je zažívána láska Boží všudypřítomnosti, následuje vědomí prázdna nekonečnosti Boží.“ ve vlákně „Jak poznat ten nejšťastnější život“.
Opravil jsem tam v poslední větě slova „vědomí prázdna ..“ na slova „vědomí plnosti…(Boží)“ od nop » středa 03. zář 2014.
Je to tím, že někde se používá názvosloví jaksi ve zvyku. Také když jde o překlady z jiných jazyků. Tak třeba se řekne švec nebo obuvník.
Od proslovů Buddhy v jeho domácím jazyku se do češtiny dostalo slovo „prázdno“, a jeho druhým významem je „všechno“. Kolik lidí je v České republice? Asi deset milionů. V tom jednom čísle je mnoho podrobností. Kdybys to chtěl všechno zapsat, bylo by potřeba deset milionů jmen a příjmení, deset milionů krát roků narození, měsíců a dnů, barvy vlasů a očí atd. Bylo by to mnoho stránek. A to všechno je v tom čísle „deset milionů“, to jsou dvě slova místo těch mnoha zápisů.
Na stránku se vejde asi padesát řádků. To by bylo 20 tisíc stran na papíře, kdyby se pro jednoho člověka potřeboval jeden řádek. Slova „deset milionů“ zastupují 20 tisíc stran.
Z Boha je všechno, více než 20 tisíc stran. Zjednodušeně na světě je sedm miliard lidí a nespočet motýlů, rostlin atd. Svět je tedy velmi obsažný, ale slovem Svět obsáhneme jedním slovem všechno. Buddha pro malé množství slov používal výraz „prázdnější pojem“ Uvedl dva příklady: Lidé mají své vlastnosti, ale když řeknu „vesnice“, je v tom mnoho podrobností, ale slovo vesnice je jednoduché, je prázdné od podrobností.
Strom má větévky a listy, ale jedno slovo strom je jednoduché a zahrnuje všechny ty podrobnosti. Slovo strom je bohaté na obsah, ale je prázdné od podrobností. A slovo les má ještě více obsahu, ale je jednodušší, než vyjmenovat všechny stromy v lese.
Pojem les je prázdnější a současně obsažnější. A Buddha řekl žákům, že rád setrvává u těch „prázdných“ pojmů.
Snad slovo „prázdný“ není nejlepší překlad. Hodilo by se mluvit o všeobecných slovech, ale ujal se překlad „prázdný“, rozumí se tím prázdný od vyjmenovávání maličkostí.
A tak se používá i slovo „prázdno nekonečnosti Boží“. To není prázdno mezi hvězdami, ale zjednodušení v řeči. A proto takové všeobecné slovo, „prázdné od podrobností“ obsahuje mnoho, ba všechno.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Tomasek67 » stř 03. zář 2014 15:10:10

nop, díkes, ale nejsem vojtíšek :D

vostalpetr dikes
Tomasek67
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 29. srp 2014 10:01:15

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » stř 03. zář 2014 16:26:57

Tomasek67 píše:nop, díkes, ale nejsem vojtíšek :D
vostalpetr dikes

Tomášku, prosím Tě promiň, byl jsem zahlcený slovy co jsem kopíroval.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Tomasek67 » stř 03. zář 2014 16:40:07

nop píše:Tomášku, prosím Tě promiň, byl jsem zahlcený slovy co jsem kopíroval.


nemusis se omlouvat, taky delam chyby ;)
Tomasek67
 
Příspěvky: 29
Registrován: pát 29. srp 2014 10:01:15

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Luck » stř 03. zář 2014 21:32:28

.. promiň, byl jsem zahlcený slovy co jsem kopíroval.


To je výstižně řečeno Nope.
A jsi tady první, kdo se za to omlouvá.



:D
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » čtv 04. zář 2014 11:30:44

vostalpetr píše:To se Nopovi může klidně stát,

taky je to vidět v gafické úpravě jeho příspěvků, že píše zahlceně,

místo aby psal

OTEVŘENĚ

S VĚDOMÍM DOSTATKU PROSTORU

UVNITŘ I VNĚ
:D :D :D

Mám to zvyk z průmyslu. Když rozebereš kardan, je tam místo využité, nikde nejsou nepotřebné mezery, ale jen potřebné. Možná bych se měl polepšit a dávat více místa mezi psaním

Možná bych se měl polepšit a dávat více místa mezi psaním

Možná bych se měl polepšit

a dávat více místa mezi psaním
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod nop » čtv 04. zář 2014 12:19:50

nop píše:
vostalpetr píše:To se Nopovi může klidně stát,

taky je to vidět v gafické úpravě jeho příspěvků, že píše zahlceně,

Možná bych se měl polepšit a dávat více místa mezi psaním

Ano,
V í c e p r o s t o r u , v í c e v o l n o s t i

Více p r o s t o ru , více v o l n o s t i
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Herec nebo zpěvák či vyznamná osoba

Nový příspěvekod Vlčka » pon 29. led 2018 8:12:11

Škola, konkurzy, divadlo, talentové soutěže, tv soutěže :)
Vlčka
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 09. pro 2015 9:46:41

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků