Nájem

Nájem

Nový příspěvekod tom123 » ned 22. čer 2014 8:23:40

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na mou smlouvu o nájmu bytu. Právě mi končí (30.6.). Mám zaplacenu kauci ve výši 2 500 Kč. Už jsem se přestěhoval a mám doplatit poslední nájem 3000 Kč. Můj pronajímatel mi ovšem kauci nechce vrátit s tím, že si ji ponechá do příštího vyúčtování služeb a uhradí z ní případné nedoplatky. Chce mi vystavit nějaké potvrzení, že mi nevrátil kauci. Na jednu stranu to chápu, letos jsem doplácel 1500 Kč. Já jsem s tím ovšem nepočítal. Myslel jsem, že poslední nájem odvedu ve výši 500 Kč a budeme vyrovnáni. Nemůžu si teď dovolit doplatit celý nájem, protože už jej platím jinde. Potřeboval bych tedy vědět, jestli má právo mi kauci nevrátit zpět. Chtěl jsem se s ním domluvit, že mu případné nedoplatky doplatím, ale to on nechce, chce mít jistotu. Ve smlouvě mám napsáno, že mi kauci má vrátit do 15 dnů od skončení nájmu. Ale také, že se z kauce budou platit vzniklé dluhy z nájmu. Předem děkuji za odpověď. Tomáš PS: částky jsou tak nízké, protože mám 3 spolubydlící.
tom123
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. čer 2014 8:20:42

Re: Nájem

Nový příspěvekod tom123 » ned 22. čer 2014 9:52:22

Děkuji. Termíny pohledávek se bohužel nekryjí, nájemné mám zaplatit do dneška a kauce je dle smlouvy splatná do 15 dnů od skončení nájmu. Chtěl jsem si spočítat, jestli by vznikl nějaký nedoplatek, a o tolik více poslat peněz, ale nevím, kolik jsou zálohy na energie. Ve smlouvě nemám ani určeno, kolik činí nájem na byt a kolik zálohy na energie, je tam pouze uvedeno nájemné včetně záloh na energie 3000.
Podle mě se může při nejhorším stát, že po mě bude chtít pokutu za nedoplatek nájmu, která činí 1% denně z dlužné částky. Když mi má tedy dát kauci do 15.7., tak to je 23 dnů prodlevy, tedy 23% z 2500, což je asi 600 kč.
Myslíte si tedy, že ten celý nájem doplácet nemusím a můžu to vyřešit, jak jsem psal o řádek výš?
tom123
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. čer 2014 8:20:42

Re: Nájem

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. čer 2014 10:13:54

Na Vašem místě bych asi pronajímateli napsala doporučený dopis s příslušnými paragrafy, že vzhledem k tomu, že pronajímatel projevil vůli nedodržet svou povinnost vrátit kauci v zákonem stanovené lhůtě, provádím doplacením 500 Kč dorovnání vzájemného zápočtu pohledávek.
Návštěvník
 

Re: Nájem

Nový příspěvekod Vlčka » pon 29. led 2018 8:14:19

No pronajímatel vám kauci nemusí vrátit pokud jste byt, místnost nebo kde žijete nějak poničil, poškodil nebo máte nějaký nedoplatek na vodu, energie a tak dále jinak by vám danou kauci měl vrátit proto se dává, bohužel jsou někdy ti pronajímatelé ****** a kouci se ponechají a něco si vždy najdou
Vlčka
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 09. pro 2015 9:46:41

Re: Nájem

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 29. led 2018 9:12:51

tom123 píše:ned 22. čer 2014 8:23:40
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na mou smlouvu o nájmu bytu. Právě mi končí (30.6.). Mám zaplacenu kauci ve výši 2 500 Kč. Už jsem se přestěhoval a mám doplatit poslední nájem 3000 Kč. Můj pronajímatel mi ovšem kauci nechce vrátit s tím, že si ji ponechá do příštího vyúčtování služeb a uhradí z ní případné nedoplatky. Chce mi vystavit nějaké potvrzení, že mi nevrátil kauci. Na jednu stranu to chápu, letos jsem doplácel 1500 Kč. Já jsem s tím ovšem nepočítal. Myslel jsem, že poslední nájem odvedu ve výši 500 Kč a budeme vyrovnáni. Nemůžu si teď dovolit doplatit celý nájem, protože už jej platím jinde. Potřeboval bych tedy vědět, jestli má právo mi kauci nevrátit zpět. Chtěl jsem se s ním domluvit, že mu případné nedoplatky doplatím, ale to on nechce, chce mít jistotu. Ve smlouvě mám napsáno, že mi kauci má vrátit do 15 dnů od skončení nájmu. Ale také, že se z kauce budou platit vzniklé dluhy z nájmu. Předem děkuji za odpověď. Tomáš PS: částky jsou tak nízké, protože mám 3 spolubydlící.

Vlčka píše:pon 29. led 2018 8:14:19
No pronajímatel vám kauci nemusí vrátit pokud jste byt, místnost nebo kde žijete nějak poničil, poškodil nebo máte nějaký nedoplatek na vodu, energie a tak dále jinak by vám danou kauci měl vrátit proto se dává, bohužel jsou někdy ti pronajímatelé ****** a kouci se ponechají a něco si vždy najdou

Z tak rychlé a aktuální odpovědi bude pan Tomáš určitě radostí bez sebe :D :phew:
Návštěvník
 


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků