Peklo

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » pon 03. říj 2016 23:57:41

Jo, super
Ziskani vlastniho nezprostredkovatelneho Poznani je Dobre
A jak ho ziskam?
O beda, nekdo prozije cely zicot a NEZISKA NIC!!!
Zadny Milarepa nevznikne!
Nebo myslis, zeckecam?
Podivej kolemmsebe!
A NA SEBE!
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod šutr » pát 07. říj 2016 17:17:47

arikiran píše:Jo, super Ziskani vlastniho nezprostredkovatelneho Poznani je Dobre A jak ho ziskam?


Práce , práce a práce (na sobě a se sebou ) !!! Např; Já se musel naučit soustřeďovat pozornost za všech okolností ! Hlavně v práci a taky i v běžném životě ... Píše se kdesi , že je nutné "rozdvojit své vědomí" (tuším , že Eduard Tomáš tomu říkal vidličnaté vědomí) , to znamená , že se člověk musí vycvičit k tomu , aby za všech okolností precizně vnímal vnitřní i vnější svět v jednom okamžiku , permanentně a nepřetržitě !!! Meyrink tomu říkal bdělost ! ... Tedy to znamená , že např; já jsem se musel vycvičit v tom , abych v jednom okamžiku vnímal vše v okolí a současně si byl vědom všeho toho co se ve mně odehrává ... Musel jsem si být vědom , v jednom okamžiku , všeho co dělají mé ruce , nohy , tělo , pocity , mysl , vědomí , hlava atd. a současně jsem musel být soustředěn na práci kterou jsem vykonával ... Dosažení tohoto stavu je oním "bájným" pohraničním soustředěním , vidličnatým rozdělením vědomí , rozdvojením vědomí atd. ... Jedním z výsledku či následku toho rozdvojení vědomí je , zastavení mysli ! Když totiž člověk je schopen i ve stavu intenzivní práce pozorovat své tělo , své nitro , pak své mysli odebírá "zájmové pole" pro spekulativní činnost ! ... Se zastavením mysli a současně se zaměřením pozornosti na svou vlastní bytost vzniká poznání ! ... 10 , 20 , 30 let a více . Já se seznámil s metodou v roce 1990 a tak vím jak je prospěšná , a proto i do dalších dnů , let či životů nepůjdu jinak ...! Vždy s rozděleným vědomím , v pohraničním soustředění , s "vidličnatým vědomím" . Jen tak získám poznání o sobě , o životě , o lidech , o vesmíru , o Bohu atpd.




arikiran píše:Zadny Milarepa nevznikne!
Arikirane :-) Uzemni se ! Uzemni svou mysl tím , že svou pozornost zaměříš na své tělo. Když uzemníš svou mysl , pak tvá mysl nebude moci produkovat myšlenky jako ; " Zadny Milarepa nevznikne!"Proč by měl vznikat nějaký Milarepa kdy žil před 1000 léty ? A proč bych se měl dívat na sebe ? ... Uzemni svou mysl :D [/quote]
šutr
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » pát 07. říj 2016 18:01:40

získávat čím dál víc info o těle, světu a mysli je dobré
je to rozšiřování vědomí
z tvých dvou příspěvků jsem ale rozpačitý
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod šutr » ned 09. říj 2016 7:03:37

Začátkem a taky základem duchovní cesty je "tělo" ... Je báječné , když někdo dovede ve své mysli či v srdci prožívat "božské" ! Je to sice báječné ale málo praktické . Teď odbočím a vysvětlím proč .

Ví se (Tibetská kniha smrti , Tajné nauky Tibetu atp.) , že smrtné procesy (Bardo) se odehrávají v těle , respektive v kvalitě těla umírajícího ! Rozhodují tedy (dle poznání osvícených) kvality těla !!! ... Málo se ví o tom , že božské kvality získané prací mysli a citu je nutné sdělovat tělu ( Je to trochu záhada , že se taková podstatná věc nedostala do širšího povědomí usilujících lidí ) . Příklad toho můžeme najít třeba v Bibli . Tam je popisováno jak se Ježíš třetího dne po smrti zjevil apoštolům ve světelném těle ... On totiž Ježíš měl toho Boha v sobě , uctíval ho v sobě a tak se stalo , že tímto mocným duchovním úsilím dosáhl proměny svého těla . Prostě své tělo zbožštil !!!

Nebo si vezměme ono bájné "mytí nohou" o kterém se Bible rovněž zmiňuje ! Není to nic jiného než to , že ve své mysli a citech vysoko povzneseme k Bohu či Božství a pak tyto kvality , které se jistě dostaví při poctivém "sursum corda", přenášet pomocí soustředění (zaměřením pozornosti) na nohy . Stačí 20 minut každý den ... Zde se vyskytuje ten problém , že nohy ten dobrý stav jako když "sežerou" nebo vysají z naší duše . Toho se však nikdo nesmí lekat ( Sisyfos ) a proto musí zase začít s tím vyvolávaním Božského a až se toho dosáhne tak zase ten vyšší stav předat nohám pomoci soustředění . A tak dokola a stále dokola , den za dnem , rok za rokem až - jednou se to stane , že nohy budou proměněny v Božskou kvalitu , budou naplněny Božskou kvalitou a začnou zpětně ovlivňovat vědomí člověka . Pak budou automaticky (nohy , maso nohou) produkovat božské stavy bez úsilí člověka... Tuhle práci dovede za nás vykonat duchovní Mistr jako byl např. Ježíš ! Učedník tento vliv pak vnímá jako vodu která nemáčí ! Vnímá ji zřetelně pocitově . Je to jako sprška Božské milosti která se snáší na člověka a očišťuje jej ...


Málo se ví o tom , že lidské tělo je nutno proměnit v božské ! ... K proměně těla je nutné , aby byly dobývány božské kvality a ty pak následně předávany tělu pomocí zaměřené pozornosti na nohy , pomocí soustředěním . Práce , práce a zase práce .
šutr
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » ned 09. říj 2016 7:30:03

no pěkně to popisuješ...a doufám, že ti to přináší i to, co deklaruješ...božské tělo např

v mém modelu patří božské tělo k božské mysli a božskému světu...je to souhra těhto tří vjemových polí...co dělá čaroděje čarodějem...

dneska myslím, se mění vše a mnohem větším fofrem než kdysi....proto bych řek, že pracovat desetiletí..jako my starší..už ti mladí muset nebudou

... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod šutr » ned 09. říj 2016 8:37:58

arikiran píše:no pěkně to popisuješ...a doufám, že ti to přináší i to, co deklaruješ...božské tělo např
v mém modelu patří božské tělo k božské mysli a božskému světu...je to souhra těhto tří vjemových polí...co dělá čaroděje čarodějem...
dneska myslím, se mění vše a mnohem větším fofrem než kdysi....proto bych řek, že pracovat desetiletí..jako my starší..už ti mladí muset nebudou
... . ...



Jistě každá práce přináší výsledky a tedy není důvod nevěřit tomu , co deklarují , ne já ale některé nauky . Věc samozřejmě není tak jednoduchá jak by se na první pohled mohlo zdát . Karma je dosti zapeklitá záležitost a není snadné ji odčinit (očistit se ) ale každá cesta začíná prvním krůčkem . A jak kdesi píše Gustav Meyrink v knize "Zelená tvář" ; "Každý může nastoupit "naši" cestu (cestu bdění) a neprohloupí i kdyby již druhý den zemřel . Narodí se znova s vnitřní zralostí a bude pokračovat tam kde přestal" (volná parafráze) ... Cesta se vine životy . V jednom životě to dokáží jen "vyvolení" jako byl třebas Ježíš nebo Rámakrišna .


K tomu tělu ! Člověk je prý mikrokosmos . A tak jako v kosmu jsou různé vibrace energií , tu jevící se jako hmota tu jako světlo , celé spektrum vibrací , tak je to i člověku , v mikrokosmu .... Člověk má prý za úkol ty nejhrubší vibrace svého těla proměnit v Ducha (Ježíš) . To je jedna z teorií a ta se mi zamlouvá tak , že se jí řídím .
šutr
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. říj 2016 7:07:48

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » ned 09. říj 2016 8:52:13

hento si mi vyčítal, že sa honím po oblakoch iba tárajůc..a teraz vidím, že tiež iba popisuješ, čo tam kde to si prečítal....s tým, že nie je dovod tomu neverit
no ok..ale ja tiež nemá dovod tomu verit!

respektive lepšie povedané...nech at si oni robia, čomu veria..no a ja zas si budem robit, čomu verím ja

Jistě každá práce přináší výsledky a tedy není důvod nevěřit tomu


to by si sa divil, ale ja mám vetšinou pocit, že moja práca výsledky neprinášá

práca, ktorá prinášá výsledky...no to je suprová vec..robím a mám výsledky...to má logiku i efektivitu

no a já...blázon akýsi..robím a výsledky nikte...no kto by v takom prípadě robil?...iba chumaj
a presto si myslím, že robím správne a som na dobrej ceste...niekedy,...ked zrovna nebedákám a nevztekám sa...hehe...

... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod šutr » ned 09. říj 2016 13:01:06

arikiran píše:hento si mi vyčítal, že sa honím po oblakoch iba tárajůc..a teraz vidím, že tiež iba popisuješ, čo tam kde to si prečítal....s tým, že nie je dovod tomu neverit no ok..ale ja tiež nemá dovod tomu verit! respektive lepšie povedané...nech at si oni robia, čomu veria..no a ja zas si budem robit, čomu verím ja

Jistě každá práce přináší výsledky a tedy není důvod nevěřit tomu


to by si sa divil, ale ja mám vetšinou pocit, že moja práca výsledky neprinášá práca, ktorá prinášá výsledky...no to je suprová vec..robím a mám výsledky...to má logiku i efektivitu no a já...blázon akýsi..robím a výsledky nikte...no kto by v takom prípadě robil?...iba chumaj a presto si myslím, že robím správne a som na dobrej ceste...niekedy,...ked zrovna nebedákám a nevztekám sa...hehe... ... . ...


Heh :D Kdyby si byl soustředěný , pak by si zjistil z mých předchozích příspěvků , že praktikuji od roku 1990 !!! P R A K T I K U J I !!! Rozumíš tomu ? :D ... Takže vůbec neplatí to tvoje ".. že tiež iba popisuješ , čo tam kde to si prečítal " ! Pokud se odvolávám na duchovní autority pak v tom smyslu , že ne jen nějaký šutr něco deklaruje... O tom věření či něvěření ! Věř si čemu chceš . Třeba tomu , že jsi na dobré cestě :D Tvoje věc :) Rob to čomu veríš .

to by si sa divil, ale ja mám vetšinou pocit, že moja práca výsledky neprinášá

A víš , že se nedivím :D
šutr
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. říj 2016 7:07:48

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » ned 09. říj 2016 14:37:29

pýtal som sa na božské telo...nuž pýtám sa ešte raz..máš?
ja praktikujem od 1980..nuž mi vykaj, mlaďoch,dobre?
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod šutr » ned 09. říj 2016 15:06:13

arikiran píše:pýtal som sa na božské telo...nuž pýtám sa ešte raz..máš?
ja praktikujem od 1980..nuž mi vykaj, mlaďoch,dobre?
... . ...


No písal si starký toto ; " ... a teraz vidím, že tiež iba popisuješ, čo tam kde to si prečítal" ! Na toto som ti odpovedal ! ... Asi si naozaj ***** , lebo som tu už písal , že iba vyvolení ako Ježíš a Rámakrišna atd. ... Píš radšej básne o balvanoch a túžbe vyčnievať :D


Přečti si znovu sled naší debaty ! Pokud jsi dost bystrý , o čemž pochybuji , pak postřehneš , že hodně ale hodně argumentačně zaostáváš ! Já vidím příčinu toho v nedostatku tvých životních zkušeností , v nedostatku tvé mravnosti , v úpadku tvé inteligence , senilitě atp. :phew:

Jinak končím tuto debatu s tebou , TY hloupý HOŠÍKU :D
šutr
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. říj 2016 7:07:48

Re: Peklo

Nový příspěvekod arikiran » ned 09. říj 2016 17:51:23

fíha, veru je tuto Peklo....aby som od teba argumentačně nezaostal, nazvem ťa ...chvílu ma nechaj premýšlať....no radšej nijako..bo dostat šutrom pod oko nie je mojim snom...a ty už si ma tak zostudil, že sa na Poradne radšej ani neukážem....iba tárám a hlůpo sa vypytujem...prepáč ...možno si trochu rozhozený a ja som bol málo uctivý... . ...
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Peklo

Nový příspěvekod Honzam » stř 12. říj 2016 19:09:45

arikiran píše:fíha, veru je tuto Peklo....aby som od teba argumentačně nezaostal, nazvem ťa ...chvílu ma nechaj premýšlať....no radšej nijako..bo dostat šutrom pod oko nie je mojim snom...a ty už si ma tak zostudil, že sa na Poradne radšej ani neukážem....iba tárám a hlůpo sa vypytujem...prepáč ...možno si trochu rozhozený a ja som bol málo uctivý... . ...
... . ...

arikiran píše:pýtal som sa na božské telo...nuž pýtám sa ešte raz..máš?
ja praktikujem od 1980..nuž mi vykaj, mlaďoch,dobre?


Arikirane, ptáš se dobře. Není důvod se omlouvat. Má jen hubu plnou drzých keců a vůbec nemá představu, co to znamená praktikovat od 80. let.



http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/soundtrack-rambo/its-a-long-road-157203

Je to dlouhá cesta
když si na vše sám
A bolí to, když
vám zničí vaše sny

A v každém novém městě
to vypadá, že padneš
Snažíš se najít klid v mysli
a můžeš mít zlomené srdce

Je to skutečná válka
právě za tvými dveřmi, řeknu ti
Venku tě chtějí zabít
využij své přátele

Kudy vede cesta
na to místo pro mě
Kde jsem ve svém vlastním vesmíru
kde je to místo, kde bych byl volný

Protože cesta je dlouhá
Každý krok je jen začátek
Žádné přestávky, jen trápení
Bože, vyhrává vůbec někdo?

Je to dlouhá cesta
a je těžká jako peklo samo
Řekni mi, co uděláš, abys přežil

Když prolijí první krev
Jen to všechno začne
Den a noc bojuješ o přežití

Je to skutečná válka
právě za tvými dveřmi, řeknu ti
Venku tě chtějí zabít
využij své přátele

Protože cesta je dlouhá
Každý krok je jen začátek
Žádné přestávky, jen trápení
Bože, vyhrává vůbec někdo?

Je to dlouhá cesta...dlouhá cesta
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků