Peklo

Peklo

Nový příspěvekod poutník » stř 23. dub 2014 10:17:24

Věříte v existenci pekla kde zavržený člověk bude věčně zakoušet nepředstavitelné muka?
poutník
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10. dub 2014 12:54:39

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. dub 2014 10:20:10

Kdo sám sebe nebo ty na kterých mu záleží zavrhne, v tom pekle je. Ve snaze z toho uniknout končívá sebevraždou.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. dub 2014 10:29:01

poutník píše:Věříte v existenci pekla kde zavržený člověk bude věčně zakoušet nepředstavitelné muka?

Ano, tahle zkušenost tady je, je to stav nejhlubší nevědomosti, naprostá oddělenost od poznání, kým jsme, když v tom pekle zmizí čas, tak se může objevit bezčasá věčnost, která nemá hranice.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. dub 2014 10:30:48

Nevnímá se jasně, vnímání je otupené tamasem beznaděje.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod nop » stř 23. dub 2014 10:35:20

Návštěvník píše:Nevnímá se jasně, vnímání je otupené tamasem beznaděje.

Tady pomůže někdo jiný, když si sám sobě zalepuji pohled beznadějí. Znamená to ale vycouvat ze svého stavu mimo a uvěřit dalším lidem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Peklo

Nový příspěvekod poutník » stř 23. dub 2014 10:46:11

Myslel jsem peklo po smrti člověka který nebyl zapsán v knize života. Tady na světě nikdo peklo nezakouší ani nezakusil.
poutník
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10. dub 2014 12:54:39

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. dub 2014 10:51:01

poutník píše:Myslel jsem peklo po smrti člověka ...

Ano, ta zkušenost pochází z času mezi inkarnacemi.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod nop » stř 23. dub 2014 10:53:13

poutník píše:Věříte v existenci pekla kde zavržený člověk bude věčně zakoušet nepředstavitelné muka?

Z povrchní známosti učení vyplývá trochu pouťový pohled v sytých barvách ale se zjednodušeným rozvrhem kulis. Učení církve se obvykle přednáší v kazatelně, vždy po kouskách přes běh roku. Ruku na srdce, kdo z nás četl Katechismus? Má 300 stran. Jsme závislí na citacích, to jest na kouskách učení.
Muka jsou představou ze středověku, stejně jako vidle a síra, ale učení církve mluví o pocitu vzdálenosti od Boha a o pocitu "nepředstavitelné opuštěnosti".
Rozpor je založený na nesrovnalosti (nekonsistenci) mezi dvě idejemi: (a) že máme jen jeden život a (b) že osud po smrti je nepředstavitelně dlouhý.
S tím měli misionáři už v Británii potíže v logice, když kázali Sasům o věčném utrpení po krátkém životě.
Potíže vznikly také po jakémsi koncilu, kde odsoudili učení Origena, že duše stvořil Bůh dříve než svět, do kterého se dostaly až potom. Před světem žily duše ve sféře duší před Bohem. Potom teprve jak praví Písmo "Bůh osadil Adama v zahradě Eden". Nepíše se odkud ho tam osadil.
Koncil zavrhl toto "učení o preexistenci duší", ale zároveň zavrhl možnost převtělování. Odtud vzešel nápad "jeden život a dost".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Peklo

Nový příspěvekod pepa » čtv 24. dub 2014 8:31:39

Reinkarnace je hloupost je to pouze výmysl lidí kteří se nechtějí smířit s tím že na konci tohoto života příjde smrt a hned bude následovat osobní soud kde Bůh rozhodne o věčném údělu člověka. Lidé si vymysleli reinkarnaci také proto aby umlčely své svědomí když žijí poživačný život plný rozkoší, užívání si a jiných hříšných skutků, takoví lidé si říkají no co polepším se až v příštím životě však ještě jich bude mnoho.
pepa
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. dub 2014 8:37:55

I to je jeden z možných pohledů. Nebere v úvahu zákon akce a reakce, příčin a účinků, který platí i v energetických oblastech, nejen u kamenů.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. dub 2014 10:53:38

pepa píše:Reinkarnace je hloupost je to pouze výmysl lidí kteří se nechtějí smířit s tím že na konci tohoto života příjde smrt a hned bude následovat osobní soud kde Bůh rozhodne o věčném údělu člověka. Lidé si vymysleli reinkarnaci také proto aby umlčely své svědomí když žijí poživačný život plný rozkoší, užívání si a jiných hříšných skutků, takoví lidé si říkají no co polepším se až v příštím životě však ještě jich bude mnoho.

Reinkarnace z pohledu Božského Já je hloupost, protože všechny reinkarnace napříč časem a prostorem jsou Božské já. Z pohledu ztotožnění s odděleným vědomím duše, která se rodí v těle, je tady zachována linie zkušeností, které si jednotlivé duše ve vtěleních nesou sebou jako karmu.

I v Bibli se naznačuje, že v Ježíšově době byla reinkarnace brána jako samozřejmost:
Jan 9:1-3: "A jak [Ježíš] procházel kolem, uviděl člověka slepého od narození. "A jeho učedníci se ho otázali: Mistře, kdo zhřešil, tento muž či jeho rodiče, že se narodil slepý? "Ježíš odpověděl: Nezhřešil ani on, ani jeho rodiče, ale aby se skrze něho zjevily skutky Boží."
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod čert » čtv 24. dub 2014 13:44:54

peklo je sice známý pojem,ale jak vidno,definuje si ho,prožívá či před ním prchá každý po svém..a jak říkají moudří,nejspíš se mu na svých cestách nevyhnem

takže-vězte-ste očekáváni!!!
...
čert
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod pepa » čtv 24. dub 2014 18:41:34

Návštěvník píše:
pepa píše:Reinkarnace je hloupost je to pouze výmysl lidí kteří se nechtějí smířit s tím že na konci tohoto života příjde smrt a hned bude následovat osobní soud kde Bůh rozhodne o věčném údělu člověka. Lidé si vymysleli reinkarnaci také proto aby umlčely své svědomí když žijí poživačný život plný rozkoší, užívání si a jiných hříšných skutků, takoví lidé si říkají no co polepším se až v příštím životě však ještě jich bude mnoho.

Reinkarnace z pohledu Božského Já je hloupost, protože všechny reinkarnace napříč časem a prostorem jsou Božské já. Z pohledu ztotožnění s odděleným vědomím duše, která se rodí v těle, je tady zachována linie zkušeností, které si jednotlivé duše ve vtěleních nesou sebou jako karmu.

I v Bibli se naznačuje, že v Ježíšově době byla reinkarnace brána jako samozřejmost:
Jan 9:1-3: "A jak [Ježíš] procházel kolem, uviděl člověka slepého od narození. "A jeho učedníci se ho otázali: Mistře, kdo zhřešil, tento muž či jeho rodiče, že se narodil slepý? "Ježíš odpověděl: Nezhřešil ani on, ani jeho rodiče, ale aby se skrze něho zjevily skutky Boží."

A jako každý člověk jen jednou umírá, a potom bude soud (Židům 9,27‑28)
pepa
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod pepa » čtv 24. dub 2014 20:48:58

Podívejte se na ovoce tohoto ďábelského a zvráceného učení o karmně a reinkarnaci, Indie - bída, nezájem k utrpení bližního, absence milosrdenství , toto by chtěl Bůh aby jsme to takto dělali ?
pepa
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. dub 2014 20:52:10

uviděl člověka slepého od narození. "A jeho učedníci se ho otázali: Mistře, kdo zhřešil, tento muž či jeho rodiče, že se narodil slepý? "Ježíš odpověděl: Nezhřešil ani on, ani jeho rodiče...


V Bibli zbylo ještě pár dalších míst, která unikla pozornosti pozdějších dogmatiků a ze kterých je zřejmé, že reinkarnace byla tehdy součástí křesťanské víry.

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006020003

"Je očividné, že otázka učedníků by bez víry v reinkarnaci nebo preexistenci postrádala logiku. Jak jinak by se mohl člověk prohřešit už před svým narozením? ..."
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. dub 2014 21:16:50

Jestli to není tak, že když viník nesouhlasí s pozemským údělem, tak se dovolává nebeského soudu. Načež až se tam dostane, nejvyšší nebeský soud potvrdí správnost původního rozsudku a za pobuřování a odpor k nejvyšší instanci se mu trest prodlužuje a stanovují nové podmínky pro výkonu trestu dle míry jeho dobrozdání.

A jako každý člověk jen jednou umírá, a potom bude soud (Židům 9,27‑28)

Člověk žije vždycky jenom jednou a když nepřijme svůj trest či odměnu jako věc Boží a ne svou, nejspíš si tak zadělává pekelné těsto na nového člověka.
Když království nebeské je mezi námi či v nás, kde asi může být potom peklo?

Ještě ještě horší, než si myslíš,
indie je oproti evropě nepopsatelné peklo,

přesto všichni zůstávají klidní.... :D


Pravděpodobně už jim to tak stačí. Ono když je člověk po pás v bažině, tak se ještě snaží něco vymyslet, když už je tam po krk, tak se většinou zklidní. :D
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. dub 2014 3:56:26

pepa píše:Reinkarnace je hloupost je to pouze výmysl lidí kteří se nechtějí smířit s tím že na konci tohoto života příjde smrt a hned bude následovat osobní soud kde Bůh rozhodne o věčném údělu člověka. Lidé si vymysleli reinkarnaci také proto aby umlčely své svědomí když žijí poživačný život plný rozkoší, užívání si a jiných hříšných skutků, takoví lidé si říkají no co polepším se až v příštím životě však ještě jich bude mnoho.

Když mi bylo tak 7 - 8 let, tak jsem si dost často kladla otázku, proč se musíme snažit se ve škole učit, chovat se slušně a tak podobně, když stejně jednou umřeme a nikdo nás nezhodnotí, jestli jsme svůj život prožili dobře nebo ne, jestli jsme se chovali tak jak se patří nebo ne..... pro mne tehdy neexistovala žádná reinkarnace, neexistoval pro mne ani žádný Bůh.

Takže jsem na tom tenkrát byla stejně jako ty nyní, až na to, že ty jsi si už něco o reinkarnaci a Bohu přečetl a stejně to nepochopil.


:D
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod pepa » pát 25. dub 2014 8:51:41

Návštěvník píše:
uviděl člověka slepého od narození. "A jeho učedníci se ho otázali: Mistře, kdo zhřešil, tento muž či jeho rodiče, že se narodil slepý? "Ježíš odpověděl: Nezhřešil ani on, ani jeho rodiče...


V Bibli zbylo ještě pár dalších míst, která unikla pozornosti pozdějších dogmatiků a ze kterých je zřejmé, že reinkarnace byla tehdy součástí křesťanské víry.

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006020003

"Je očividné, že otázka učedníků by bez víry v reinkarnaci nebo preexistenci postrádala logiku. Jak jinak by se mohl člověk prohřešit už před svým narozením? ..."


To je supernesmysl , právě víra apoštolů v reinkarnaci nebo preexistenci by popírala křesťanství a oběť Pána Ježíše Krista by byla nesmyslná a zbytečná vždyť každý člověk by se jednou spasil sám třeba i za tisíc životů.
pepa
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 25. dub 2014 9:55:45

Do té doby, než se narodil Ježíš, se mohli dozvědět o cestě k sebepoznání jen ti zájemci, kteří už byli natolik zralí, že sami začali hledat cestu ke stavu bez ega, a proto vyhledali některého z osvícených mistrů. Tak to do té doby probíhalo v buddhismu, taoismu i ve všech ostatních náboženských směrech.

Křesťanství se rozšířilo do všech civilizovaných oblastí na zemi, protože Ježíš přijal před svým narozením úkol poprvé oslovit všechny lidi na zemi, bez ohledu na to, jak jsou vnitřně vyspělí. A taky věděl, čím za to zaplatí.
Návštěvník
 

Re: Peklo

Nový příspěvekod pepa » pát 25. dub 2014 10:01:28

Návštěvník píše:
pepa píše:Reinkarnace je hloupost je to pouze výmysl lidí kteří se nechtějí smířit s tím že na konci tohoto života příjde smrt a hned bude následovat osobní soud kde Bůh rozhodne o věčném údělu člověka. Lidé si vymysleli reinkarnaci také proto aby umlčely své svědomí když žijí poživačný život plný rozkoší, užívání si a jiných hříšných skutků, takoví lidé si říkají no co polepším se až v příštím životě však ještě jich bude mnoho.

Když mi bylo tak 7 - 8 let, tak jsem si dost často kladla otázku, proč se musíme snažit se ve škole učit, chovat se slušně a tak podobně, když stejně jednou umřeme a nikdo nás nezhodnotí, jestli jsme svůj život prožili dobře nebo ne, jestli jsme se chovali tak jak se patří nebo ne..... pro mne tehdy neexistovala žádná reinkarnace, neexistoval pro mne ani žádný Bůh.

Takže jsem na tom tenkrát byla stejně jako ty nyní, až na to, že ty jsi si už něco o reinkarnaci a Bohu přečetl a stejně to nepochopil.


:D


Vědomosti které člověk získá ze světa jsou leda k smíchu, pravá moudrost není ze světa, je vzácná, málokdo ji má a dává ji jen Bůh.
pepa
 

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků