Co je nenávist?

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod vostálník » ned 10. črc 2016 11:40:21

stav, ve kterém jedinec podřídí veškeré činnosti a věnuje je jedinému cíli:


To vypadá jako koncentrace.... :D
vostálník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod vostálník » ned 10. črc 2016 11:41:32

a to i za cenu sebedestrukce


A hele, to vypadá na meditaci...
vostálník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 23. srp 2016 16:41:25

Návštěvník píše:
Nenávist je dlouhodobá intenzivní emoce zaměřená proti určitému objektu... Ten, kdo nenávidí se neuspokojí s tím, aby nenáviděného ignoroval. Svou energii věnuje tomu, aby vymýšlel strategie, jak nenáviděnému ublížit. Nenávist je, podobně jako zamilovanost, stav, ve kterém jedinec podřídí veškeré činnosti a věnuje je jedinému cíli: v tomto případě poškodit či zničit objekt své nenávisti a to i za cenu sebedestrukce.

když se člověk bojí, že ho něco omezí, třeba tím, že ho někdo poníží a on bude pak vypadat jako hlupák, vyrazí do útoku


Důležité je , zjistit co ne návist a až posléze co je nenávist :P .... Prý Láska je návist a neláska je nenávist 8) ... Co dodat ? Znal jsem jednu ženu ! Ač byla ponížena a vypadala jako hlupák , přec nevyrazila do útoku :) ... Asi byla plna lásky
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod šutr » úte 20. zář 2016 16:53:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Nenávist je dlouhodobá intenzivní emoce zaměřená proti určitému objektu... Ten, kdo nenávidí se neuspokojí s tím, aby nenáviděného ignoroval. Svou energii věnuje tomu, aby vymýšlel strategie, jak nenáviděnému ublížit. Nenávist je, podobně jako zamilovanost, stav, ve kterém jedinec podřídí veškeré činnosti a věnuje je jedinému cíli: v tomto případě poškodit či zničit objekt své nenávisti a to i za cenu sebedestrukce.

když se člověk bojí, že ho něco omezí, třeba tím, že ho někdo poníží a on bude pak vypadat jako hlupák, vyrazí do útoku


Důležité je , zjistit co ne návist a až posléze co je nenávist :P .... Prý Láska je návist a neláska je nenávist 8) ... Co dodat ? Znal jsem jednu ženu ! Ač byla ponížena a vypadala jako hlupák , přec nevyrazila do útoku :) ... Asi byla plna lásky



Nenávist !... Nenávist je ? ... Nenávist vzniká z nevědomosti :P

Jsem jen člověk :D Rozčiluje mne , když mne někdo uráží . V tu chvíli ve mně vůči odpůrci vzniká nenávist a moje mysl spřádá nitky pomsty :D - Po vykonané "pomstě" se pocit nenávisti zmenší , někdy i vytratí :D ... Rozčiluje mne , když mne někdo zesměšňuje . V tu chvíli ve mně vzniká nenávist atd. ... Rozčiluje mne , když mně někdo zneužívá . V tu chvíli ve mně vzniká nenávist atd. ... Všímáte si přátelé :) Vždy , když se někdo nechová uctivě k mému EGU , vzniká u mne nenávist :D
Jak z toho ven ? Asi jen pozorováním svého těla :D ... Dlouhodobým pozorováním svého těla , jednou , dojde k oddělení pozorovatele od pozorovaného . To znamená , že se pozorující člověk náhle přestane ztotožňovat s prožíváním a vše co se ho dotýká považuje jen za příhodu "těla" . Najednou vše člověk jen registruje a na nic nereaguje , protože se vše odehrává mimo něj , mimo "POZOROVATELE" ... To je rozdělení subjektu a objektu :) Subjektem tu je pozorující princip , Átman , a objektem vše co lze pozorovat , tedy tělo , city , pocity , myšlenky ,sympatie , antipatie a vůbec vše co se v těle odehrává a co lze registrovat a taky veškeré dění okolního světa.

Je ovšem i jiný způsob jak potlačit nenávist ale je mnohem , mnohem obtížnější 8) Ponořit se hluboko v Boha ! Tak hluboko , že i běžní bhaktové budou dštít oheň a síru vůči dotyčnému , který se "odvážil" skutečně ponořit v Boha , když s ním vejdou do styku :P
šutr
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. zář 2016 17:48:34

šutr píše: ... Dlouhodobým pozorováním svého těla , jednou , dojde k oddělení pozorovatele od pozorovaného . To znamená , že se pozorující člověk náhle přestane ztotožňovat s prožíváním a vše co se ho dotýká považuje jen za příhodu "těla" . Najednou vše člověk jen registruje a na nic nereaguje , protože se vše odehrává mimo něj , mimo "POZOROVATELE" ... To je rozdělení subjektu a objektu :) Subjektem tu je pozorující princip , Átman , a objektem vše co lze pozorovat , tedy tělo , city , pocity , myšlenky ,sympatie , antipatie a vůbec vše co se v těle odehrává a co lze registrovat a taky veškeré dění okolního světa.

Je ovšem i jiný způsob jak potlačit nenávist ale je mnohem , mnohem obtížnější 8) Ponořit se hluboko v Boha ! Tak hluboko , že i běžní bhaktové budou dštít oheň a síru vůči dotyčnému , který se "odvážil" skutečně ponořit v Boha , když s ním vejdou do styku :P


hmm ...

k rozdělení na pozorovatele a pozorované dochází zároveň s procesem individualizace :) návrat k prvotnímu vědomí je pak nemyslitelný a tvrzení že pozorovatel a pozorované jedno a to samé jesť je bráno za nesmysl :)

dlouhodobé pozorování svého těla naopak napomáhá ne k rozdělení, ale k pochopení toho, že toto rozdělení je vytvářeno myslí a je že ve své podstatě pouze imaginární a také je možné uvědomění, že reakce vznikají na základě podnětů a programů, které jsou zaneseny v daném organismu a že toto vše je uvědomováno - kým ? no přeci mnou :) a pak je čas na položení si otázky kdo vnímá své tělo ? kdo vnímá nenávist, sympatie a vůbec vše co se odehrává ?

KDO VLASTNĚ JSEM ?

zpátky k původní otázce - Co je nenávist ? je to emoce vznikající jako reakce na určité podněty v určitém programu z minulých zkušeností včetně základní programu pudu sebezáchovy, stejně tak jako například náklonost a pociťovaná libost :) jsou to prostě reakce na podněty, které vznikají v těle a zpětně se v těle odrážejí a mohou, ale nemusejí se stát hnacími faktory našeho následného chování :)
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod arikiran » úte 20. zář 2016 23:23:42

kdo vlastně jsem?

sedím tu u počítače a datluji na klávesnici....kdo má tyto vjemy?
povrcně by se dalo říct..že já....osoba u počítače sedící...tzv Petula

podívej se ale na počítačovou hru
může tam být podobná situace
na monitoru hry vidím Petulu..tj figurku-avatara hry, jak sedí u počítače a cosi datluje
kdo ale zapojuje své vědomí a mysl?...no přece...já-Hráč...který sedím někde doma..kdo ví kde...možná ani nesu člověk ale zlatá rybička, jak už jsem kdysi napsal...která dostala Hru na Petulu za vysvědčení

Petula je programový nástroj, jeho možnosti myslet jsou omezené, i když i to je možno naprogramovat...hlavní ukony a rozhodování a činnosti ale provádí Hráč
má avatar šajnu o svém Hráči...no zkus se zeptat nějakého ve svých hrách, hehe
a tomu avatarovi pokládáš otázku: KDO JSI?

Když chuděra nemá tuchu, že je zlatou rybičkou, co mu zbývá, než spekulovat....
tak hodně štěstí a dobrou hru přeji
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 8:42:51

arikiran píše:kdo vlastně jsem?

sedím tu u počítače a datluji na klávesnici....kdo má tyto vjemy?
povrcně by se dalo říct..že já....osoba u počítače sedící...tzv Petula

.......


ano já vnímám tyto vjemy, svou existenci i celý svět

jde ale o to podívat se na toto já skutečně z gruntu - tedy nezůstat jen u povrchu :)

psal jsi, že se účastníš kurzu Joshiho :) a pokud je mi známo, dnes přišla lekce pokládání si této zásadní otázky, včetně vysvětlení jak na to a teprve tehdy dostává hra řádný říz nemyslitelných možností a rozměrů :yes:

arikiran píše:
podívej se ale na počítačovou hru
.......


většina z nás se na počítačovou hru dívá tak dlouho a fascinovaně, že už nic jiného nevnímá

proto doporučení zastav se chvíli v klidu a tichu a podívej se směrem k dívajícímu - může být velmi zásadním obratem ve vnímání života i sebe :)
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod arikiran » stř 21. zář 2016 9:20:14

ahoj návštěvníku
píšeš:
jde ale o to podívat se na toto já skutečně z gruntu - tedy nezůstat jen u povrchu


tento úvod naznačuje, že já se dívám povrchně..a zaplatpámbu přichází návštěvník, aby mi to podal z tzc gruntu?
no budiž, podme dál

prováděj atmavičáru a ...
teprve tehdy dostává hra řádný říz


a co víš, návštěvníku, o MOJÍ Hře a jejím řízu?

většina z nás se na počítačovou hru dívá tak dlouho a fascinovaně, že už nic jiného nevnímá

proto doporučení zastav se chvíli v klidu


zde došlo k nedorozumění, napsal jsem podívej se na počítačovou hru...ne proto že jsem chtěl, aby někdo poč hru hrál, ALE ABY SE PODÍVAL NA PRONCIPY TTĚCHTO HER, panjatno?

dík za doporučení...jednou se určitě zastavím...a na závěr trefa, jo OBRAT VE HŘE..ZÁSADNÍ..OPRAVDU ČEKÁM...

tak zdarec a měj se krásně
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 11:24:51

arikiran píše:ahoj návštěvníku
píšeš:
jde ale o to podívat se na toto já skutečně z gruntu - tedy nezůstat jen u povrchu


tento úvod naznačuje, že já se dívám povrchně..a zaplatpámbu přichází návštěvník, aby mi to podal z tzc gruntu?
no budiž, podme dál

prováděj atmavičáru a ...
teprve tehdy dostává hra řádný říz


a co víš, návštěvníku, o MOJÍ Hře a jejím řízu?

většina z nás se na počítačovou hru dívá tak dlouho a fascinovaně, že už nic jiného nevnímá

proto doporučení zastav se chvíli v klidu


zde došlo k nedorozumění, napsal jsem podívej se na počítačovou hru...ne proto že jsem chtěl, aby někdo poč hru hrál, ALE ABY SE PODÍVAL NA PRONCIPY TTĚCHTO HER, panjatno?

dík za doporučení...jednou se určitě zastavím...a na závěr trefa, jo OBRAT VE HŘE..ZÁSADNÍ..OPRAVDU ČEKÁM...

tak zdarec a měj se krásně
.......


o tvojí čarovné hře vím dost, protože si v rámci své hry o ní hodně a ráda čtu :)

ta poznámka o povrchu byla k tomu co jsi sám napsal

"sedím tu u počítače a datluji na klávesnici....kdo má tyto vjemy?
povrcně by se dalo říct..že já....osoba u počítače sedící...tzv Petula"

tak jsem k tomu přidala poznámku, že skutečně pokud se díváme "z povrchu", tak se to tak jeví a říkáme, že já je osoba sedící u počítače se jménem ... ale otázka Kdo jsem ? kdo se dívá, kdo si toho sedícího u počítače uvědomuje není dívání se na hru a jak hra funguje :)

a to platí pro všechny, nejen pro tebe, ale pro všechny, pochopitelně i pro mne

psal si to k otázce Kdo jsem - proto ta moje poznámka

s tím co dál píšeš, že zkoumat i principy her má smysl souhlasím, ale tam je poznání nekonečné, v nekonečně modifikacích ... pokud ale chceme jít do hloubky našeho bytí, tak ten směr pozornosti je opačný
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod arikiran » stř 21. zář 2016 13:42:32

no ok, nic ve zlým, sem nabroušenej, bo je mi blbě, chceš-li jít do hloubky, jdi si a měj se tam pěkně
máme jiný názor na to
pro mě platí, že hloubku můžu najít v jakékoli plytkosti a povrchnosti, a když jsem ji nenašel, je to závada moje...ne té povrchnosti
pro mě je ted výzkumným polem svět,tělo a má mysl+ signály od vedení
chápu trochu snahu jogínů..dostat se do čistočistého vědomí, také jsem tam jednou byl...
ovšem v jejich pojeti, to je---pryč ze světa...pryč od myšlenek...a hurá do radosti a nirvány
pro mě to je:...pořádně do světa...pořádně do myšlenek..a hle čistota a jass j e i tady

abychom si porozuměli, museli bychom si sladit nejprv svá paradigmata...kde není toto sladění, nemůže být ani porozumění

navíc sám svému paradigmatu ještě zcela nerozumím, bo se mění...a je více možností, jak svět a sebe a boha vxsvětlovat
těžko se mění pohled, když jsem zatím fascinovám lidským příběhem...
bo ve Hře musím pochopit, že příběh je jen Hra

příklad...mluvím s kamarádem, nakonec ho obejmu a přítel odchází
myslím-li na to jak na příběh, uvažuji kam jde,, co bude dělat, že ho mám rád,,atd...když o tom uvažuji technicky jako o Hře...tak zkrátka vím, že kamarád je fuč, není žádný jeho příběh...přestal existovat...a objeví se zas až když se objeví na mém monitoru vjemového pole

všechno, co není vidět...neexistuje
je jen to, co je na mém monitoru vjemového pole...protože to má můj Hráč--Vodič...zaplé
když Hru vypne...zmizí vše..včetně mě..až do dalšího zapnutí

Author, Hráč,já-avatar a snad i další Hráči-Pomocníci..to jsou hlavní postavy mé Hry...
zatím jsem se s nima ani neseznámil, natož něco pochopil z našich vztahů či pravidel Hry

rozkrývat situace a nalézat souvislosti mě ale baví ze všeho nejvíc, i za špatnéh počasí a zdr stavu

přijdeš do kina...dávaj fantasy horor...demoni tam všechny mučí...sedíš a koukáš
moh bys vyvinout snahu pomoct těm na plátně?
no moh ale valný účinek by to nemělo....
jedině přepsáním Zdrojových schémat nebo zapnutím jiného filmu...

nezbývá než koukat...
a z kabiny Promítače se může ozvat:
Pozor--zapínám Pocitování bolesti v 50D
kdo nemá zájem, necht stlačí tlačítko modré
kdo má, necht stlačí červené

a odvážní Červení najednou běhají ve filmu spolu s ostatími figurkami..a když jim demon utne hlavu..tak auu

no já sem asi zmáčkl červené..a dvakrát

.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 16:55:44

jj je mi jasné, že procházíš velmi těžkými záležitostmi ... stejně jako Zdeněk tě obdivuji, jak to zvládáš ... máš v sobě skutečně mimořádnou sílu :)

a ráda chodím na návštěvu do tvého paradigmatu, protože ta cesta je nejen čarovná, ale mimořádně živá a velmi upřímná a taky je tam spousta skvělých postřehů :yes:

"no já sem asi zmáčkl červené..a dvakrát"

nejsi v tom sám ...

tak se chlape drž a opatruj a zase někdy příště spolu třeba prohodíme pár slov

Obrázek

http://krvava-slza.blog.cz/1604/lecive-mandaly
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod arikiran » stř 21. zář 2016 16:59:13

DÍK
:)
.......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 17:02:56

„Nic lidského, nic pozemského ani nic kosmického mi není cizí.

Všechno má ve mně své místo.

Všechno smí být.

V jednotě s protiklady se cítím smířen sám se sebou.

Rozšiřuje to mé srdce.

Dokážu obejmout celý svět.

Cítím se zajedno se vším co je.“...

..
.

citace z knihy Štěstí souznění od Anselma Gruna
Návštěvník
 

Co je souznění

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 17:24:11

Anselm Grun píše:
„Nic lidského, nic pozemského ani nic kosmického mi není cizí.

Všechno má ve mně své místo.

Všechno smí být.

V jednotě s protiklady se cítím smířen sám se sebou.

Rozšiřuje to mé srdce.

Dokážu obejmout celý svět.

Cítím se zajedno se vším co je.“...


..
.



Arikiran píše:
starám se o svět, zajímá mě
jako skoro vše, můžem i o s svět se starat dvojím způsobem, dobře nebo špatně
špatně tak, že opravdu zapomenu na Ducha..a ponořím se cele do světa
dobře tak, že pozorováním světa v něm budu objevovat Ducha...dva v jednom, no nekup to...a já kupuju!
..
.



jiná slova, jiná paradigmata a přece stejné sdělení ... pramenící z hlubiny bytí, která nezná rozdělení přes všechny rozdíly
Návštěvník
 

Kdo jsem - jsme

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. zář 2016 17:31:24

Návštěvník píše:
jiná slova, jiná paradigmata a přece stejné sdělení ... pramenící z hlubiny bytí, která nezná rozdělení přes všechny rozdíly


jiná slova, jiná paradigmata a jiní lidé a přece stejné sdělení z hlubin bytí, které je jedinou odpovědí na otázku Kdo jsem já
Návštěvník
 

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod Vlčka » pon 29. led 2018 8:10:31

Pod nenávistí si představím zlobu a zášt v člověku.
Vlčka
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř 09. pro 2015 9:46:41

Re: Co je nenávist?

Nový příspěvekod ... » pon 29. led 2018 14:42:24

Návštěvník píše:„Nic lidského, nic pozemského ani nic kosmického mi není cizí.

Všechno má ve mně své místo.

Všechno smí být.

V jednotě s protiklady se cítím smířen sám se sebou.

Rozšiřuje to mé srdce.

Dokážu obejmout celý svět.

Cítím se zajedno se vším co je.“...

..
.

citace z knihy Štěstí souznění od Anselma Gruna


:yes:
...
 

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník