Spontánní úcta

Re: Spontánní úcta

Nový příspěvekod arikiran » pon 19. zář 2016 21:07:13

U sebe jsem vypozoroval, ze kdyz se stupnuje Stres, Chaos a Tlaky ruzne...tak prestavam jednat Laskave a s Uctou...a rostou Agresivni prvky v mem chovani....

Jaky je na to lek?
1- bud vyhnout se stresu
2- nebo se pokusit udrzet Laskavost I v mene priznivych podminkach

Kazdodenni zivot je priznivym prostredim cviceni techto zalezitosti.

Kdyz me rano vytoci tricko do bela...protoze...ho nemohu najit...obleknu naruby...a znova naruby...tak kdysi...jeste pred nedavnem...jsem mel pokazeny den a byl nevrly a nelaskavy
Ted uz je tomtrochu lepsi...zaplatpambu
Mistri ovsem take neleni a pripravuji dalsi a dalsibcvicebni ukoly

Cilem asi je zocelit se a zachovat uslechtile jednani za vsech okolnosti...k cemuz nam vsem mnoho stesti a sily
......
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Spontánní úcta

Nový příspěvekod šutr » úte 20. zář 2016 16:50:04

arikiran píše:U sebe jsem vypozoroval, ze kdyz se stupnuje Stres, Chaos a Tlaky ruzne...tak prestavam jednat Laskave a s Uctou...a rostou Agresivni prvky v mem chovani....

Jaky je na to lek?
1- bud vyhnout se stresu
2- nebo se pokusit udrzet Laskavost I v mene priznivych podminkach

Kazdodenni zivot je priznivym prostredim cviceni techto zalezitosti.

Kdyz me rano vytoci tricko do bela...protoze...ho nemohu najit...obleknu naruby...a znova naruby...tak kdysi...jeste pred nedavnem...jsem mel pokazeny den a byl nevrly a nelaskavy
Ted uz je tomtrochu lepsi...zaplatpambu
Mistri ovsem take neleni a pripravuji dalsi a dalsibcvicebni ukoly

Cilem asi je zocelit se a zachovat uslechtile jednani za vsech okolnosti...k cemuz nam vsem mnoho stesti a sily
......



"Stres , chaos a tlaky " ; ... V Minařikově škole jsou na tyhle problémy osvědčené "pomůcky" . Nejlepší léčba nervů je pozorování nohou či pozorování celého těla (uzemnění duševnosti ) ... Vychází se z živlových podstat ... Symbol země - hmota těla , Symbol vody - city , Symbol ohně - energie , Symbol vzduchu - prostor , Symbol etéru - duch .

Jak kdesi píše K.M. - 99% celého duchovního snažení je cvičení "země" , tedy uvědomování si povrchu těla za všech okolností (něco podobného je i v buddhismu) . Toto cvičení slouží k zastavení těkavosti mysli , ke zklidnění nervů , k rozšíření vědomí , k zvýšení inteligence ... Dle Gustava Meyrinka je toto cvičení (bdělost) zárukou , že i po smrti člověk naváže na svou duchovní cestu z minulého života a zrodí se jako "génius" ( "Bílý dominikán" , "Zelená tvář" , "Golem" , "Valpuržina noc" )
šutr
 

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků